Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Rebríček Smart hodiniek

Xiaomi Mi Watch – Recenzia a test

13. 6. 2022 Aktualizované

Smart hodinky Xiaomi Mi Watch

Smart hodinky Xiaomi Mi Watch si vás získajú svojím prevedením, kamarátskym užívateľským prostredím a množstvom funkcií. Perfektné pre bežných užívateľov aj pre športovcov. Poteší priaznivá cena.

Hodnotenie inteligentných hodiniek Xiaomi Mi Watch

8.5

Skvelé

Chytré hodinky Xiaomi Mi Watch by sme označili ako zlatú strednú cestu. Dokážu ovládať prehrávač hudby, aj fotoaparát v mobile, ponúkajú množstvo funkcií pre športové aktivity, no najmä prekvapivo dlhú výdrž.

Hardware a funkcie
9
Výdrž batérie
9
Ovládanie
8
Dizajn
8
Klady
  • AMOLED displej čitateľný aj na slnku
  • Vydarené kamarátske prostredie
  • Dlhá výdrž na jedno nabitie
  • Plnohodnotná kompatibilita s iOS
  • Priaznivá cena
Zápory
  • Nedá sa telefonovať ani odpovedať na SMS
  • Nedajú sa nainštalovať ďalšie aplikácie
  • Absencia bezdrôtovej formy nabíjania

Funkcie smart hodiniek Xiaomi Mi Watch – 9/10

Inteligentné hodiny Xiaomi Mi Watch predstavujú akúsi evolúciu medzi Xiaomi smart zariadeniami. Aj u nás na Slovensku je veľmi obľúbený smart náramok Mi Band, ktorý doteraz ohuruje nízkou cenou a perfektnou technologickou vybavenosťou.

Aj smart hodinky Mi Watch si držia nižšiu cenu, hoci disponujú niektorými funkciami, ktoré by sme skôr očakávali vo vyššej cenovej kategórii, napríklad zabudovaný pulzný oxymeter či barometer, Xiaomi Mi Watch vám dokonca vedia vypočítať zostatok vašej energie počas dňa. Samozrejmosťou je GPS, pomocou ktorého hodiny sledujú a zaznamenávajú vašu polohu, zapisujú a vyhodnocujú dáta v súvislosti s outdoorovou športovou aktivitou.

Na výber máte viac ako stovku aktivít, od adrenalínových športov po tie menej náročné, outdoorové alebo indoorové. Hodinky podporujú 17 profesionálnych tréningových režimov vrátane triatlonu, plávania, behu, turistky a ďalšie desiatky cvičení. Škoda len, že funkcia automatického rozpoznania športovej aktivity funguje iba pri behu a chôdzi. Snáď to napraví sľubovaná aktualizácia softvéru.

Ak ste zvyknutí na prehrávanie hudby cez mobil, pokračujte v tom aj na týchto chytrých hodinkách. Hudbu môžete ovládať priamo z obrazovky hodiniek a funguje to naozaj výborne. Musíme však spomenúť, že Mi Watch uprednostnili uzavretý operačný systém, čo znamená, že do internej pamäte hodiniek ako užívateľ nemôžete stiahnuť žiadnu aplikáciu ani si uložiť vlastný playlist. Prehrávanie hudby tak bez použitia smartfónu jednoducho nie je možné.

Nechýba monitoring spánku, meranie kyslíka v krvi, meranie stresu či pripomenutie pohybu. Prepnite sa na režim počasia, alebo sa prepojte s fotoaparátom vo vašom mobile a spustite spúšť ťuknutím na displej.

Hodinky sa v mnohom dajú porovnať s tými drahšími a výkonnejšími, zaostávajú však v schopnosti prijať alebo zamietnuť hovor, odpovedať volajúcemu alebo poslať textovku. V prípade prichádzajúceho hovoru uvidíte na displeji iba číslo a kontakt, nedokážete však cez hodinky s volajúcim komunikovať.

Batéria – 9/10

Batéria s kapacitou 420 mAh má prekvapivú výdrž. Míňa sa veľmi pomaly, a hoci tvrdenie výrobcu je trochu nadnesené (uvádza výdrž 16 dní), akumulátor vydrží pokojne aj 2 týždne pri využívaní základných funkcií. Pri plnom nasadení niečo cez týždeň, možno 10 dní. Upozorňujeme, že zapnuté GPS aj funkcia Always-on uberajú z energie najviac. Nabíjanie je bezdrôtové a trvá približne 2 hod.

Dizajn – 8/10

Hodinky aj preto, že sú vyrobené z ľahkého plastu (polyamid vystužený sklenenými vláknami) a silikónu, vážia iba 32 g, preto ich na ruke takmer neucítite. Silikónový remienok je dostatočne dlhý na to, aby hodinky ozdobili zápästie s obvodom až do 22 cm. Z vonkajšej strany má jemnú textúru, čo Mi Watch odlišuje od ďalších smart hodiniek, na takomto náramku sa však zvyknú zachytávať nečistoty a prach.

Chválime aj pekný 1,39-palcový AMOLED displej s rozlíšením 454 x 454 bodov. Je veľmi dobre čitateľný aj na priamom slnku, jas sa upravuje automaticky. Kruhový ciferník dopĺňajú dve tlačidlá: jedno vás dostane do hlavného menu alebo späť na domovskú obrazovku, druhým spustíte vybraný športový režim. Užívateľské prostredie je jednoduchšie, zato prehľadné a ľahko sa v ňom zorientujete.

Odolnosť – 8/10

Čo sa týka odolnosti, nie je veľmi o čom písať. Chýba odolnosť voči prachu aj akýkoľvek armádny štandard. V špecifikáciách sa uvádza vodotesnosť 50 m (5 ATM). Ak však chcete predĺžiť životnosť vašich nových chytrých hodiniek, aj napriek spomenutej vodotesnosti sa vyvarujte dlhodobého kontaktu s vodou. Sprchovanie s hodinkami? Ok, to môže byť.

Vlastnosť Hodnota
Výdrž batérie 16 dní
Priemer ciferníku 35,3 mm
Konektivita Bluetooth
Uhlopriečka displeja 1,39″
Maximálna dĺžka remienka 22 cm
Odolnosť voči vode Ponorenie (50 m)
Hmotnosť 32 g
Kompatibilita iOS, Android
Kľúčové funkcie Monitoring spánku, Prehrávanie hudby, Prepojenie s fotoaparátom v mobile
Náš tip

Pri výbere smart hodiniek sa neunáhlite. Nájdite si čas a preštudujte si odporúčania, ako správne vybrať inteligentné hodinky.

Najpredávanejšie smart hodinky podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár