Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Najlepšie krokomery – test a recenzie 2024

25. 2. 2023 Aktualizované

Každý z nás dobre vie, že pohyb je nevyhnutný pre zdravie. V dnešnej dobe, v ktorej takmer každý vlastní automobil, sa pešo presúvame oveľa menej. Postupne sa však aj k nám vracia trend kráčania a čoraz častejšie si prejdené kroky počítame a sledujeme. Na to slúžia krokomery. Sú to malé prístroje, s ktorými budete mať svoj pohyb vždy pod kontrolou. V našom článku si môžete prečítať prehľad troch populárnych modelov. Ako lacnú voľbu sme označili krokomer LiveUp EASY WALK.

Najlepší celkovo

Krokomer s presným počítaním krokov a spálených kalórií nielen pre aktívnych ľudí.

Najlepší pomer cena/kvalita

Krokomer na opasok s teplomerom a stopkami, aby ste prekonali svoje limity.

Najlepší lacný

Lacný pedometer ideálny pre začiatočníkov so základnými funkciami, zato super cenou.

 

Najlepšie krokomery

Recenzia: Omron CaloriScan – krokomer s viacerými funkciami

Krokomer Omron CaloriScan Pre náročných

Meranie vzdialenosti: áno | Meranie kalórií: áno | Max. počet krokov: 999 999 | Hmotnosť: 25 g

Klady
 • Praktický krokomer kompaktných rozmerov
 • Rôzne farebné prevedenia
 • Zobrazuje čas, počet krokov a spálené kalórie
 • Režim úspory energie
 • Súčasťou balenia šnúrka s klipom
Zápory
 • Vyššia cena

Pre všetkých milovníkov zdravého životného štýlu, aj pre tých, ktorí nad zmenou životosprávy iba uvažujú, je krokomer Omron CaloriScan nenahraditeľný pomocník. Za všetkým hľadajte aktívny pohyb. Ak ste sa dali na dlhé prechádzky, túry či beh, počet krokov, ktorý je často nadpriemerný, vás povzbudí k vyššej aktivite. Krokomer Omron je malý, šikovný, určite vám nebude neprekážať.

Čo dokáže? Počíta kroky, pričom má 4 sekundovú rezervu, aby sa zabránilo počítaniu krokov, ktoré nie sú súčasťou chôdze. Ak v chôdzi pokračujete aj po 4 sekundách, prístroj zobrazí počet krokov za celý čas. Zobrazuje prejdenú vzdialenosť, čas a dátum, analýzu tréningov, spotrebu kalórií 24/7. Určite sa vám zíde aj 7-dňová pamäť. Krokomer je neúnavný, spálené kalórie počíta aj počas domácich prác a relaxu. Robí tak bez zvýšenej spotreby energie, displej sa sám vypne, ak počas 5 minút nedochádza k stisku tlačidla.

Batéria krokomeru vydrží 6 mesiacov. Krokomer Omron CaloriScan zvládne aj extrémne výkyvy teploty, bez ťažkostí funguje pri teplotách – 10 °C až + 40 °C. Súčasťou balenia je šnúrka s klipom a návod na použitie.

Recenzia: Junso JS-208B – vhodný aj ako krokomer pre seniorov

Krokomer Junso JS-208B Zlatý stred

Meranie vzdialenosti: áno | Meranie kalórií: áno | Max. počet krokov: 99 999 | Hmotnosť: 200 g

Klady
 • Veselý žltý dizajn
 • Množstvo užitočných funkcií
 • S teplomerom a stopkami
 • Veľký displej
Zápory
 • Bez pamäte

Krokomer Junso JS-208B je klasický typ krokomera, ktorý sa zapína na opasok. Neublíži mu však, ani keď ho budete nosiť vo vrecku či v taške. Krokomer vo výraznej žltej farbe je výnimočný tým, že ponúka funkciu stopiek a teplomer okolitej teploty.

Správne fungovanie krokomera si vyžaduje zodpovedné prvotné nastavenie. To však nie je nič zložité. Pekne je to popísané v návode na použitie. Stačí zadať dĺžku kroka, hmotnosť a čas. Displej krokomera Junso je veľký a veľmi dobre čitateľný. Zaznamenáva počet krokov, prejdenú vzdialenosť a čas, spálené kalórie a hodiny. Teplomer na zadnej strane krokomera zobrazuje teplotu v rozmedzí – 10°C – + 40°C. Tí, čo milujú výzvy, určite využijú stopky. So stopkami sa perfektne prekonávajú vlastné limity. Hodilo by sa, keby krokomer mal väčšiu pamäť, občas je fajn prezrieť si a porovnať hodnoty za niekoľko dní spätne.

Recenzia: LiveUp EASY WALK – univerzálny krokomer do vrecká aj na oblečenie

Krokomer LiveUp EASY WALK Lacný základ

Meranie vzdialenosti: áno | Meranie kalórií: áno | Max. počet krokov: – | Hmotnosť: 200 g

Klady
 • Perfektná cena
 • Jednoduché ovládanie
 • Mechanický pohybový senzor
 • Možnosť pripevniť kdekoľvek k oblečeniu
Zápory
 • Chýba návod v slovenskom či českom jazyku

Ak potrebujete krokomer na obyčajné meranie krokov a spálených kalórií, vystačíte si s krokomerom LiveUp EASY WALK, ktorý poteší najmä svojou cenou. Je určený na dlhšie trate, už menej na presun po byte.

LiveUp Easy Walk je primárne pedometer, funguje na princípe mechanického senzoru. Z dobre čitateľného displeja prečítate taktiež spálené kalórie, prejdenú vzdialenosť a čas. Prístroj sa ovláda tromi tlačidlami, na ovládanie skutočne netreba vysokú školu 😊 Aj napriek tomu by užívatelia ocenili návod v zrozumiteľnom jazyku, avšak na slovenčinu či češtinu výrobcovia akosi pozabudli. Krokomer môžete pripevniť kdekoľvek k oblečeniu, takže svoj výkon máte môžete sledovať v priamom prenose. Môžete ho použiť aj ako krokomer do vrecka.

Krokomer LiveUp Easy Walk je základný typ pedometra, ideálny najmä pre začiatočníkov, ktorí s krokomerom ešte nemajú skúsenosť.

Najpredávanejšie krokomery podľa Heureky

Ako správne vybrať krokomer?

Na trhu sa nachádza veľa krokomerov. Aj keď je ich použitie jednoduché, pre správne meranie a monitorovanie pohybu, by mali disponovať niekoľkými funkciami. Ak plánujete kúpu krokomera, zamerajte sa na spôsob jeho merania, funkcie, spôsob nosenia, váhu a prevedenie.V súčasnosti je krokomer veľmi často súčasťou smart hodinek, a spolu s mnohými ďalšími funkciami pomáha monitorovať naše zdravie.

Spôsob merania

Na trhu dnes nájdete krokomery s dvoma spôsobmi merania. Lacnejšie a jednoduchšie krokomery, velmi často krokomery na ruku, pracujú na princípe 2D merania. V ich vnútri sa skrýva kyvadielko, ktoré zaznamenáva zrýchlenie v dvoch rovinách. Merajú chôdzu alebo beh, teda pohyb po rovine. Tieto modely sú citlivé na zmenu polohy a bývajú preto menej presné.

Krokomery s 3D senzormi dokážu zaznamenať pohyb v troch rovinách. Okrem chôdze a behu teda spočítajú i kroky do schodov. Vyznačujú sa väčšou presnosťou a dajú sa pohodlne nosiť i v batohu alebo v taške, bez toho aby bola ovplyvnená ich presnosť.

Funkcie

Krokomer meria počet prejdených krokov. Z nich dokáže potom prepočítať prejdenú vzdialenosť a spálené kalórie. Modernejšie prístroje sú vybavené i rôznymi doplnkovými funkciami. Zhrnutie funkcií krokomerov nájdete v nasledujúcom prehľade.

 • Meranie počtu krokov – základná funkcia krokomera, ktorou disponuje každý model.
 • Meranie vzdialenosti – na základe počtu krokov vypočíta prejdenú trasu.
 • Meranie spálených kalórií – podľa počtu krokov vypočíta spálené kalórie. Modernejšie prístroje vedia túto hodnotu prepočítať na vašu váhu, ktorú si do krokomera pred prvým použitím zadáte.
 • Aeróbne meranie – funkcia, ktorá je nevyhnutá v prípade, že chcete zvyšovať svoju kondíciu a znižovať váhu. Bývajú ňou doplnené modernejšie modely. Ideálne je, ak sa dá aeróbne pásmo krokomera prispôsobiť hmotnosti a veku človeka.
 • Stopky – vhodné napríklad na beh.
 • Hodinky – poskytujú informáciu o aktuálnom čase.
 • Prepojenie s počítačom – funkcia moderných krokomerov, ktorá vám umožní preniesť informácie z krokomera do počítača. Takto môžete maž svoj pohybový režim stále pod kontrolou.

Krokomer pre seniorov

Krokomery sú populárne nielen u ľudí v produktívnom veku, ale aj u našich babičiek a deduškov. Seniori totiž milujú prechádzky, teda si vďaka pedometru môžu zmerať, koľko vlastne za celý deň, týždeň alebo mesiac ušli krokov a kilometrov.

Nastavené ciele ich potom môžu nútiť k fyzickému pohybu, pretože nie každý deň sa človeku chce vyraziť do prírody. Pobyt na čerstvom vzduchu je však veľmi dôležitý. Chôdza je úplne prirodzená, preto je pravidelný pohyb pre ľudské telo mimoriadne prínosný. Pekný krokomer pre seniorov je teda ideálnym darčekom.

Spôsob nosenia

Krokomery sú obyčajne vybavené klipmi, pomocou ktorých ich ľahko pripevníte na opasok alebo na pás nohavíc. Ide tak o krokomer do vrecká, na oblečenie, alebo krokomer na nohu. Praktickým doplnkom takéhoto klipu je bezpečnostné pútko, ktoré zabráni strate krokomera.

Krokomery s 3D meraním sa dajú pohodlne prenášať i v ruksaku, vrecku, či v kabelke. Modernejšie prístroje sú krokomery na ruku a nosia sa ako hodinky.

Váha a prevedenie

Zásadným parametrom je hmotnosť krokomeru. Sú to ľahké prístroje a ich váha sa pohybuje v desiatkach gramov. Väčšina krokomerov sa zmestí do 18 gramov, niektoré však vážia až 200 gramov. Je teda veľmi dôležité, aby ste si pred kúpou prvého pedometra rozmysleli a premysleli, akou formou budete toto počítadlo používať.

Pokiaľ zamýšľate brať si krokomer na romantické prechádzky s minimom vybavenia, voľte radšej nenápadné a ľahké zariadenie. Avšak ak si potrpíte na poriadnu výdrž, kvalitu a odolnosť, ideálnejšia bude asi kúpa niečoho zložitejšieho a ťažšieho s viacerými funkciami.

Najpredávanejšie krokomery podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.8 (368 hlasov)

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár