Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Rebríček Smart hodiniek

Garmin Fénix 6X Pro Sapphire – Recenzia a test

21. 10. 2020 Aktualizované

inteligentné hodinky Garmin Fénix 6X Sapphire recenziaNáš tipTestado

Inteligentné hodinky Garmin Fénix 6X Pro Sapphire sú vhodné pre dobrodružných cestovateľov. Ich funkcie a vlastnosti ocenia aj nároční používatelia.

Hodnotenie inteligentných hodiniek Garmin Fénix 6X Sapphire

7.9

Výborné

Hodinky za vysokú cenu pre náročných používateľov. Ich prednosťou sú mapy celej Európy, funkcia detekcie nehody, odolnosť voči vode 10 ATM a GPS modul s vysokou presnosťou.

Hardware a funkcie
9
Výdrž batérie
10
Ovládanie
6
Dizajn
6.5
Klady
  • Vysoká odolnosť
  • Detekcia nehody
  • Mapy celej Európy vrátane golfových ihrísk celého sveta
  • GPS s vysokou presnosťou
  • ABC senzory
Zápory
  • Vysoká cena
  • Veľký priemer ciferníka a vysoká hmotnosť
  • Ťažšia orientácia vo veľkom množstve dát

Funkcie

Inteligentné hodiny Garmin Fénix 6X Sapphire patria k jedným z najdrahších na trhu. Vysoká cena sa podpísala na bohatom výbere funkcii a kvalite prevedenia. Prednosťou sú topografické mapy celej Európy, ktoré sú uložené v pamäti hodiniek. Nie je potrebné ich stiahnuť ani nijako inštalovať. Radi lyžujete alebo hráte golf? Hodinky obsahujú 41 000 máp golfových ihrísk celého sveta a navyše aj mapy lyžiarskych stredísk.

GPS/GLONASS sa postará o zobrazenie presných údajov výšky, času, alebo rýchlosti. Z tohto pohľadu môžeme povedať, že hodinky sú určite vhodnou voľbou pre ľudí, ktorí často cestujú a objavujú nové miesta.

Nechýba im ani prehrávač hudby a interné úložisko pre 2 000 skladieb. Okrem toho môžete využiť aplikácie Deezer a Spotify. Ak ste fanúšikom bezkontaktného platenia, tak vás poteší aj aplikácia Garmin Pay. Samozrejmosťou je prijímanie notifikácii (sms, email,…) zo spárovaného mobilu.

Zaujímavou funkciou, o ktorej sa dá povedať, že vám môže aj zachrániť život je detekcia nehody. Stačí, že si do hodiniek uložíte kontakty, ktoré hodinky v núdzovej situácii automaticky upozornia, že sa vám stala nejaká nehoda. Pri tej máte dve možnosti. Buď môžete odoslať núdzový signál vy alebo to to spravia hodinky za vás. Taktiež ako všetky inteligentné hodinky či náramky majú štandardné funkcie ako meranie spánku, rôznych športových aktivít, krokov atď.

Náš tip

Aj keď inteligentné hodinky Garmin patrí medzi špičku, v našom testovaní si prvú priečku zaslúžili iné smart hodinky. Ak sa o nich chcete dozvedieť viac, prečítajte si recenziu a test Apple watch. 

Batéria

Batéria je ďalšou hlavnou prednosťou týchto hodiniek. Potrebujete hodinky, ktoré nechcete nabíjať každý druhý deň? Garmin Fénix 6X Saphire vám túto požiadavku splnia na 100%. Pri zapnutom režime Battery Saver Watch Mode, ktorý nastaví hodinky na úsporný režim pre bežné používanie, vám vydrží batéria neuveriteľných 80 dní. Pri zapnutom GPS a využívaní prehrávača hudby vydrží batéria 15 hodín, čo je aj tak bezkonkurenčná doba používania.

Dizajn

Hodinky majú klasický dizajn s okrúhlym ciferníkom, ktorý má však pomerne veľký priemer, a to 51 mm. Preto sú viac-menej určené pre mužov. Ich hmotnosť je 93 g, čo je v porovnaní s inými smart hodinkami aj dvoj až trojnásobne viac. Avšak vysoká hmotnosť je spôsobená množstvom súčiastok, medzi ktorými je napríklad batéria s veľkou kapacitou.

Odolnosť

Do pozitívnej stránky hodiniek patrí aj vysoká odolnosť. Oceľové puzdro chráni hodinky pred nárazmi a pádmi z výšky. K vysokej miere odolnosti pridáva aj safirové sklíčko, ktoré takisto odolá škrabancom a nárazom. Hodinky majú ochranu voči vode 10 ATM.

Vlastnosti Hodnoty
Výdrž batérie Min. 15 hodín, max. 80 dní
Priemer ciferníku 51 mm
Konektivita Bluetooth, Wi-fi, USB, ANT+
Uhlopriečka displeja 1,4″
Maximálna dĺžka remienku
Odolnosť voči vode 100 m, 10 ATM
Hmotnosť 93 g
Kompatibilita iOS, Android
Kľúčové funkcie GPS, Detekcia nehody, Mapy, Garmin Pay
Náš tip

Tieto športové hodinky nielen pre dobrodruhou môžete porovnať s ďalšími modelmi najlepších inteligentných hodiniek v našom článku

Najpredávanejšie inteligentné hodinky podľa heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 1.5 (2 hlasy)

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár