Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Rebríček Smart hodiniek

Garmin Venu 2 – Recenzia a test

13. 6. 2022 Aktualizované

Smart hodinky Garmin Venu 2

Garminky, ktoré si získavajú viac a viac fanúšikov. Športové inteligentné hodinky Garmin Venu 2 vás prekvapia funkciami, ktorých je vo výbave viac ako dosť. V športovo-elegantnom dizajne v tmavomodrej alebo čiernej farbe.

Hodnotenie inteligentných hodiniek Garmin Venu 2

8.3

Výborné

Chytré hodinky Garmin Venu 2 patria skôr do skupiny športových smart zariadení, nedokážu nahradiť smartfón, na druhej strane ponúkajú toho naozaj veľa. Prepracovaný monitoring spánku, určenie fitness veku, návrhy riešenia pri nekvalitnom spánku či strese, animácie cvikov, prehrávač hudby a veľa iného.

Hardware a funkcie
8
Výdrž batérie
9
Ovládanie
8
Odolnosť
8
Klady
  • Množstvo funkcií a technológií
  • Garmin Pay a Garmin Connect
  • Funkcia Výpočet fitness veku
  • Dlhá výdrž batérie
  • Rýchlonabíjanie
Zápory
  • Bez možnosti telefonovania
  • Komplikovanejšie počiatočné nastavenie
  • Vyššia cena

Funkcie chytrých hodiniek Garmin Venu 2 – 8/10

Ak si kúpite smart hodinky Garmin Venu 2, možno vás zo začiatku znechutí ich komplikovanejšie nastavenie. Trochu sa popasujete s tým, aby ste smartky dostali do takého stavu, ktorý vám bude najviac vyhovovať. No keď sa s nimi nakoniec zoznámite a stotožníte, zistíte, že ide o naozaj vydarený kúsok.

Hneď na začiatok si povedzme, že Garminky nie sú predĺženou rukou vášho mobilu, ak teda hľadáte smartfón ukrytý v hodinkách, poobzerajte sa po iných. Venu 2 sa radia skôr medzi športové chytré hodinky, zameriavajú sa na meranie vašej aktivity a analyzovanie množstva štatistík, ktoré súvisia so športom a zdravím. Na to slúži aplikácia Garmin Connect s celkovo motivačným prístupom, ktorá vás dokáže doslovo bezbolestne „rozbehať“.

V ponuke je viac ako 25 predinštalovaných športových programov, ktoré sú prepojené s presným určením polohy pomocou GPS. Oceňujeme animácie cvikov, ktoré môžete sledovať priamo na obrazovke. Ak ste predsa len v balíku nenašli, čo potrebujete, ľahko si to stiahnete do hodiniek cez aplikáciu Garmin IQ. Chuťovkou je funkcia určenia fitness veku, ktorý sa vypočíta na základe kľudovej tepovej frekvencie, vašich tréningov a indexu BMI.

Nechýba ani celodenné monitorovanie tepu, okysličenia krvi SpO2, stresu, pričom vám hodinky včas navrhnú uvoľňujúce dýchacie cvičenia. Samozrejmosťou je monitorovanie spánku, v týchto Garminkách ide však o pokročilejšiu technológiu. Ak totiž narazia na nejaké abnormality či výkyvy počas spánku, ponúknu vám riešenia, ako spánok zlepšiť.

Moderný súčasný človek sa už nezaobíde bez bekontaktného spôsobu platenia. Funkcia Garmin pay funguje spoľahlivo. Na druhej strane chýba možnosť prijať a odmietnuť hovor a telefonovať, odpovedať na SMS dokážete iba s prednastavenými textovkami, čo nie je veľmi pozitívne vzhľadom na stále vysokú cenu produktu.

Tieto inteligentné hodinky fungujú tiež ako prehrávač hudby, a to bez nutnosti smartfónu, stačí ich len pripojiť na bezdrôtové slúchadla. Na úložisko si dokážete uložiť okolo 700 vlastných skladieb a vytvoriť si tak playlist, ktorý vás bude sprevádzať počas športových aktivít.

Batéria – 9/10

Srdce hodiniek tvorí silná batéria s nadpriemernou výdržou. Pri najnižšej vyťaženosti výdrž dosahuje až 12 dní. Ak dáte hodinkám zabrať, výdrž sa skráti na 4 – 5 dní, pri zapnutom Always-on, počúvaní hudby a sledovaní polohy cez GPS počítajte iba s niekoľkohodinovou výdržou.

Super vec, za ktorú dávame Garminkám body navyše, je rýchlonabíjanie. Ak máte podozrenie, že vám hodinky „skolabujú“ cestou do práce, pred odchodom z domu ich pripojte na 10 minút do rýchlonabíjačky. Po takomto rýchlom nabití batéria vydrží celý deň v základnom režime, alebo hodinový tréning pri využití viacerých funkcií.

Dizajn – 8/10

Garmin sa v týchto hodinkách usilovala dosiahnuť rovnováhu medzi športovým a elegantným dizajnom, a môžeme povedať, že sa im to podarilo. Dostupné sú v dvoch farebných prevedeniach, a to v tmavomodrej a čiernej. Hodinky sú veľmi ľahké, na ruke ich necítite ani počas spánku. Nízka hmotnosť je dosiahnutá aj použitými materiálmi. Remienok je silikónový, puzdro z tvrdeného plastu a samotná luneta z ocele. Niektorí užívatelia sa ponosujú na ostré hrany lunety a tvrdé tlačidlá, čo cítiť hlavne pri opakovanom stláčaní.

S veľkosťou puzdra 45 mm patria medzi smart hodinky s väčším ciferníkom, čo nemusí vyhovovať každému. 22 cm remienok je typu Quick Release, kedykoľvek ho môžete jednoducho a rýchlo vymeniť za iný. Veľkým lákadlom je AMOLED displej, ktorý výborne zobrazuje sýte farby aj vernú čiernu, je dobre čitateľný aj na priamom slniečku. K dispozícií je aj dotykové ovládanie a funkcia Always-On.

Odolnosť – 8/10

Chýba tu akákoľvek nadštandardná odolnosť. V špecifikáciách čítame vodotestnosť 50 m (5 ATM). Keď si tie čísielka a písmenka rozoberieme na drobné, ide v podstate o odolnosť hodiniek voči vode. Aby vás nemýlilo tých 50 m, Garminky nie sú určené na potápanie. Jednoducho by to nevydržali. Môžete s nimi plávať v bazéne, sprchovať sa, umývať riad, zvládnu aj dážď, no vyvarujte sa ponoreniu do hlbokej vody. Odolnosť hodiniek stráži aj stará známa gorila v podobe ochranného skla Gorilla Glass.

Vlastnosť Hodnota
Výdrž batérie 12 dní
Priemer ciferníku 45 mm
Konektivita ANT+, WiFi, Bluetooth
Uhlopriečka displeja 1,3″
Maximálna dĺžka remienka 22 cm
Odolnosť voči vode Ponorenie (50 m)
Hmotnosť 45 g
Kompatibilita iOS, Android
Kľúčové funkcie Monitoring spánku, Prehrávanie hudby, Garming Pay, Určenie fitness veku
Náš tip

Apple Watch, Samsung Galaxy, Huawei, Xiaomi alebo Garmin. Neviete si vybrať? Možno vám výber uľahčí naše porovnanie najlepších smart hodiniek na trhu.

Najpredávanejšie smart hodinky podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár