Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Apple watch Series 5 44 mm – Recenzia a test

21. 10. 2020 Aktualizované

smart hodinky Apple watch Series 5 44 mm recenziaVíťaz testuTestado

Do nášho testu sme zaradili inteligentné hodinky od obľúbeného a známeho výrobcu Apple watch Series 5 44 mm. Vlastnosti týchto hodiniek uspokoja aj náročných používateľov.

Hodnotenie inteligentných hodiniek Apple watch Series 5 44 mm

8.8

Perfektné

Inteligentné hodinky Apple watch Series 5 44 mm ponúkajú veľké množstvo funkcii a výbornú konektivitu (iOS). Disponujú možnosťou ponorenia do vody, meraním EKG, športových aktivít a množstvom ďalších funkcii.

Hardware a funkcie
9
Výdrž batérie
7
Ovládanie
10
Dizajn
9
Klady
  • Veľký a pekný displej
  • Špičkový výkon
  • Presné monitorovanie srdcovej frekvencie
  • Presné sledovanie pohybových aktivít
Zápory
  • Slabšia výdrž batérie
  • Nerozumejú si s Androidom
  • Nedisponujú funkciou monitorovania spánku

Funkcie

Inteligentné hodinky od výrobcu Apple má v obľube veľa majiteľov hlavne mobilného telefónu  Iphone. Disponujú mnohými funkciami, ktoré v nasledujúcich riadkoch trochu bližšie opíšeme. Keďže sú to hodinky, tak samozrejme zobrazujú aj čas. Výhodou je, že máte na výber z viac než sto motívov ciferníka. Môžete s i teda vybrať ten, ktorý vám najviac vyhovuje.

Pomocou hodiniek dokážete telefonovať, prijať hovor aj púšťať hudbu. Pred tým je potrebné ich spárovať s mobilným telefónom, avšak iba s operačným systémom iOS. Teda ak nemáte Iphone, tak hodinky s iným telefónom neprepojíte. Výrobcovia mysleli pri týchto hodinkách aj na ženy. Preto v ich systéme nájdete aj funkciu pre sledovanie menštruačného cyklu.

Výbornou technológiou je taktiež meranie EKG, pomocou ktorej si viete dokonca skontrolovať váš rytmus srdca. Potrebujete pri svojej práci merať hladinu hluku? Práve vás by potešila aplikácia hodiniek meranie hluku.

Ďalšími skvelými funkciami sú krúžky Aktivit a meranie športových a pohybových aktivít. Tie vám okrem zobrazovania štatistík poskytnú aj motiváciu prekonávať vaše limity. Jediná funkcia, ktorou tieto hodinky nedisponujú a nájdete ju aj u podstatne lacnejších modeloch je monitorovanie spánku.

Batéria Apple watch Series 5

Výdrž na jedno nabitie, ktorú výrobca udáva je 18 hodín. To nie je prevratne veľa a dá sa povedať, že pri aktívnom využívaní (počúvanie hudby, využívanie aplikácii atď.) ich budete musieť nabíjať každý deň. Výdrž je len približná a určite treba počítať s tým ako sa hodinky využívajú. To znamená, že sa kľudne môže o niekoľko hodín predĺžiť minimálnym využívaním aplikácii.

Dizajn

Hodinky majú moderný a štýlový dizajn. Výhodou je, že máte na výber z veľkého množstva dizajnov ciferníka, čo sme spomínali aj v kapitole funkcie. Taktiež nájdete rôzne farby a typy remienkov. Pri remienkoch od originálneho výrobcu však musíte počítať s vyššou cenou.

Odolnosť Apple watch Series 5

Hodinky sú pomerne odolné voči slabším nárazom. Ak ale s hodinkami plánujete vykonávať aktivity, pri ktorých je zvýšené riziko nárazu o tvrdú plochu, tak určite odporúčame použiť ochranný obal a tvrdené sklíčko. Hodinky majú ochranu proti striekajúcej vode a taktiež aj pre ponorenie do vody. Konkrétne je to do 50 metrov. Preto s nimi môžete kľudne aj plávať.

Vlastnosti Hodnoty
Výdrž batérie 18 hodín
Priemer ciferníku 44 mm
Konektivita Bluetooth, Wi-Fi
Uhlopriečka displeja 1,78″
Maximálna dĺžka remienku 20 cm
Odolnosť voči vode Ponorenie (50 m)
Hmotnosť 48 g
Kompatibilita iOS
Kľúčové funkcie NFC platby, meranie EKG, Prehrávanie hudby, Meranie športových aktivít
Náš tip

Hľadáte smart hodinky pre seba či ako darček? V našom článku nájdete informácie o téme kvalitné inteligentné hodinky, výber 10 najlepších a taktiež ich recenzie.

Najpredávanejšie inteligentné hodinky podľa heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 1.0 (3 hlasy)

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár