Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Rebríček Smart hodiniek

Samsung Galaxy Watch4 40 mm LTE – Recenzia a test

13. 6. 2022 Aktualizované

Smart hodinky Galaxy Watch4 40 mm LTE

V našom porovnávaní sme si posvietili aj na hodinky zo stajne Samsung, konkrétne Galaxy Watch4 40 mm LTE, ktoré sa aj v rebríčku najpredávanejších smart hodiniek podľa heureka.sk držia na jednej z popredných priečok. Sú vybavené množstvom funkcií, dokážu sa vám prispôsobiť, sledovať a zaznamenávať zdravotné a športové dáta… jednoducho, sú inteligentné.

Hodnotenie inteligentných hodiniek Galaxy Watch4 40 mm LTE

8.3

Perfektné

Chytré hodinky, ktoré môžete využívať aj na telefonovanie či posielanie textoviek. Galaxy Watch4 LTE ponúkajú tiež prístup na starý a dobrý Goole Play Store, aby ste si stiahli aplikáciu, ktorá vám v základnom vybavení hodiniek chýba.

Hardware a funkcie
9
Výdrž batérie
7
Ovládanie
9
Dizajn
8
Klady
  • Nabité smart funkciami
  • Bezkontaktné platby NFC
  • Kvalitný displej a atraktívny dizajn
  • Možnosť nastaviť vlastný vzhľad ciferníka
  • Možnosť telefonovania a prehrávania hudby
Zápory
  • Kratšia výdrž batérie
  • Vyššia cena

Funkcie smart hodiniek Samsung Galaxy Watch4 40 mm LTE – 9/10

Aby sme mohli hodnotiť funkcie hodiniek Galaxy Watch4 LTE, na úvod si do hľadáčika vezmeme nový vylepšený operačný systém Wear OS. Je spoločným dieťaťom spoločností Samsung a Google a čoraz viac ho môžeme vidieť v rôznych mobilných zariadeniach. Práve táto platforma stojí za mnohými funkciami, ktoré tento produkt povyšujú nad ostatné.

Len čo sa rozsvieti displej, môžete začať upravovať, meniť a prispôsobovať hodinky svojim preferenciám. Na úvod si môžete upraviť vzhľad displeju, potom jednoduchým potiahnutím doprava oživíte hlasových asistentov. Počítajte s GPS navigáciou, aj s podporou Bluetooth a Wi-Fi. Ak vám medzi bohatou nádielkou aplikácií predsa len niečo chýba, jednoducho si apku nájdite v Google Play Store a stiahnite si ju do hodiniek.

Galaxy Watch splnia očakávania pokročilých aj začínajúcich športovcov, ktorým pomôžu odsledovať všetky zdravotné dáta a výkon, dokonca ponúknu návrhy na zlepšenie kondičky. Všetko to má na svedomí inteligentná aplikácia Samsung Health. Veľmi dobre je zvládnutá funkcia automatického rozpoznania športovej aktivity, pričom je k dispozícií viac ako 90 rôznych športov.

Ako sú na tom ďalšie funkcie? Hodinky vám zmerajú EKG, krvný tlak, mieru stresu aj hladinu kyslíku v krvi. Pomôžu odhaliť výkyvy, ktoré môžu signalizovať nejaké ochorenie. Postrážia vás aj počas spánku. Monitorujú váš spánok, dokážu dokonca detekovať chrápanie. Aby ste neboli nepríjemne prekvapení, upozorňujeme, že funkcia meranie krvného tlaku a EKG fungujú iba s mobilom Samsung, za čo strhávame zopár bodov.

Hodinky ako mobil? A prečo nie? Cez Galaxy Watch4 LTE dokážete prijať a odmietnuť hovor, telefonovať, dokonca aj odpovedať na SMS. Určite poteší schopnosť ovládať prehrávač hudby, ako je napríklad Spotify alebo youtube.

Batéria – 7/10

Výdrž batérie je asi jediná vec, ktorú musíme Galaxy vytknúť. Hoci výrobca prezentuje 40 hodinovú výdrž, majitelia hodiniek sa nad touto hodnotou iba pousmejú. Pri plnom využití rôznych aplikácií a funkcií počítajte s každodenným nabíjaním. Aj pri úspornejšom režime je životnosť sotva 2 dni. Nechýba však bezdrôtové nabíjanie.

Dizajn – 9/10

Smart hodinky sú štýlovejšie a elegantnejšie ako ich predchodcovia. Hliníková konštrukcia a silikónový remienok pasujú k sebe, k tomu guľatý ciferník, hodinky vyzerajú naozaj pekne. Tým, že majú menší rozmer puzdra, ukážu pekne aj na útlejšej dámskej ruke. Dostupné sú v troch farebných prevedeniach: čierna, biela a ružová.

Dizajn by sám o sebe toho veľa nezmohol, pokiaľ by ho nevyvážil skutočne kvalitný AMOLED displej. S uhlopriečkou 1,2″ s rozlíšením 396×396 pixelov ponúka ostrý obraz, dokonalé zobrazovanie čiernej, pestré farby a výborné pozorovacie uhly. Tí, ktorí sú na svojich mobiloch zvyknutí na funkciou Always-On, môžu s ňou počítať aj pri chytrých hodinkách od Samsungu.

Odolnosť – 8/10

Hodinky musíme pochváliť aj za ich odolnosť. Začnime od tej najjednoduchšej ochrany, ktorá sa už považuje za samozrejmosť pri smart zariadeniach. Hovoríme o ochrannom sklíčku Corning Gorilla Glass. Zároveň sú odolné voči prachu a vode, o čom hovorí stupeň krytia IP68. Spĺňajú aj armádnu normu MIL-STD-810G, ktorá v sebe spája niekoľko testov.

Aj keď sa označujú ako „vodoodolné“, treba rozlišovať úrovne odolnosti. Určite sa s nimi nechoďte potápať, neodporúčame ich ani k vodným športom v rýchlo prúdiacej vode. Sú navrhnuté na bežné plávanie v bazéne alebo počas pobytu na pláži. Spĺňajú požiadavky odolnosti voči vode hlbokej 50 m. Vylepšením je aj tzv. vodný zámok. Pred vstupom do vody aktivujete režim uzamknutia vo vode, tým deaktivujete funkciu dotykového displeja.

Vlastnosť Hodnota
Výdrž batérie 40 hodín
Priemer ciferníku 44 mm
Konektivita WiFi, Bluetooth, NFC, LTE
Uhlopriečka displeja 1,2″
Maximálna dĺžka remienka 19 cm
Odolnosť voči vode Ponorenie (50 m)
Hmotnosť 25,9 g
Kompatibilita Android s GMS
Kľúčové funkcie Monitoring spánku, Prehrávanie hudby, Telefonovanie a odpovedanie na SMS, NFC platby
Náš tip

Neviete si vybrať zo širokej ponuky smart hodiniek? Nazrite do nášho článku, v ktorom okrem iného nájdete aj rebríček 10 najlepších inteligentných hodiniek.

Najpredávanejšie smart hodinky podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár