Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Rebríček Smart hodiniek

Xiaomi Amazfit T-Rex – Recenzia a test

21. 10. 2020 Aktualizované

inteligentné hodinky Xiaomi Amazfit T-Rex recenzia

Medzi jedny z najodolnejších smart hodiniek patria jednoznačne Xiaomi Amazfit T-Rex. V tejto recenzii sa dozviete aj o ďalších iných pozitívnych či negatívnych stránkach.

Hodnotenie inteligentných hodiniek Xiaomi Amazfit T-Rex

7.6

Výborné

Najvýraznejšou črtou hodiniek je robustná konštrukcia, ktorá má 12 vojenských certifikátov. Okrem toho má úctyhodnú výdrž batérie 20 dní, zabudovaný GPS modul a štandardné funkcie.

Hardware a funkcie
6.5
Výdrž batérie
10
Ovládanie
7
Dizajn
7
Klady
  • Vysoká miera odolnosti
  • GPS modul
  • Pomerne výhodný pomer cena/výkon.
  • Množstvo funkcii
Zápory
  • Trochu problémové meranie pulzu pri niektorých aktivitách
  • Dostupnosť v AJ

Funkcie

Xiaomi Amazfit T-Rex sa predovšetkým vyznačujú vysokou mierou odolnosti. Okrem nej potešíme pravidelných aj občasných športovcov, keďže ponúkajú možnosť merať celkom 14 športových aktivít. Medzi nimi nájdete štandardné pohybové aktivity ako beh, fitness alebo chôdza. Zaujímavé sú dva typy plávania, a to v bazéne a na otvorenej vode.

Hodinky majú zo spodnej časti optický senzor pre meranie pulzu. Vďaka nim môžete ho môžete sledovať po celý deň. Naviac vás hodinky pri dlhodobejšom ustálenom pulze budú povzbudzovať pomocou notifikácii k vykonávaniu fyzickej aktivity. To predstavuje výhodu pre ľudí, ktorí chcú schudnúť no nevedia sa donútiť niečo robiť. Avšak podľa používateľských recenzii je meranie pulzu trochu problematické, a to hlavne pri jazde na bicykli.

Samozrejmosťou je zobrazovanie notifikácii z vášho mobilu. Avšak treba počítať s tým, že sú dostupné len v angličtine a nemčine. Preto sa v správach, ktoré obsahujú diakritiku môžu zobrazovať namiesto písmen s mäkčeňom alebo dĺžňom iné znaky.

Súčasťou hardvéru je aj GPS modul, ktorý vám napríklad zaznamená trasu, ktorú ste prešli na túre. Ďalšími funkciami sú prehrávač hudby, krokomer, budík a ďalšie štandardné funkcie, ktoré nájdete u väčšiny smart hodiniek či náramkov.

Batéria

Batéria má kapacitu 390 mAh, čím dokáže poskytnúť hodinkám energiu na neuveriteľných 20 dní. Avšak to záleží od ich používania. 20 dní dosiahnete s minimálnym využívaním funkcii. Treba počítať s tým, že napríklad zapnutý GPS zhltne celkom dosť energie, a preto sa môže výdrž podstatne skrátiť.

Dizajn

Dizajn hodiniek pripomína známe Casio G-Shock. Sú dostupné v pánskom prevedení a ich hmotnosť je 58 g, čo je oproti veľa iným modelom aj o 15 gramov viac. Vysokú hmotnosť spôsobilo robustné telo, ktoré disponuje vysokou odolnosťou, čo je aj hlavná výhoda týchto hodiniek. Priemer ciferníku je 33 mm, puzdro hodiniek je vyrobené z plastu a remienok je silikónový. Negatívom je málo štýlov ciferníka, čo označili aj viacerí majitelia hodiniek.

Odolnosť

Hodinky Xiaomi Amazfit T-Rex sú konštruované, tak aby zvládli aj tvrdé zaobchádzanie v ťažkých podmienkach. Spĺňajú 12 vojenských certifikátov. Tie dostali na základe testov, pri ktorých boli vystavované extrémne vysokým aj nízkym teplotám. Taktiež prostrediu s vysokou vlhkosťou a veľkým množstvom prachu. Z tohto pohľadu sú vhodné najmä pre ľudí, ktorí sa často nachádzajú v takomto prostredí. Vďaka vysokej odolnosti sa nemusia strachovať o to, aby sa hodinky poškodili.

Aj napriek vysokej odolnosti majú hodinky krytie voči vode štandardné 5 ATM. To vystačí na plávanie, no na potápanie určite nie. Majú Gorilla Glass sklíčko, ktoré taktiež nájdete u mnohých iných konkurenčných modeloch.

Vlastnosti Hodnoty
Výdrž batérie 20 dní
Priemer ciferníku 33 mm
Konektivita Bluetooth
Uhlopriečka displeja 1,3″
Maximálna dĺžka remienku
Odolnosť voči vode 50 m, 5 ATM
Hmotnosť 58 g
Kompatibilita iOS, Android
Kľúčové funkcie Prehrávač hudby, Meranie športových aktivít, GPS
Náš tip

Odolnosť nie je to, čo je pre vás podstatné na inteligentných hodinkách? Prečítajte si článok, ktorý hodnotí najlepšie inteligentné hodinky Nájdete v ňom výber ďalších deviatich modelov, ktoré sa vyznačujú viacerými inými vlastnosťami. 

Najpredávanejšie inteligentné hodinky podľa heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár