Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Redmi Watch 2 Lite – Recenzia a test

13. 6. 2022 Aktualizované

Smart hodinky Redmi Watch 2 Lite

Lacné smart hodinky potešia nielen dospelých, ale aj tínedžerov, ktorí sa rozhodli ísť cestou športu. Inteligentné hodinky Redmi Watch 2 Lite patria medzi to najlepšie v základnej kategórií.

Hodnotenie inteligentných hodiniek Redmi Watch 2 Lite

7.5

Dobré

Ak hľadáte svoje prvé smart hodinky, odporúčame Redmi Watch 2 Lite. Ponúkajú dostatok funkcií, ktoré odsledujú vašu športovú aktivitu aj zdravotný stav, zároveň ide o dizajnový kúsok v jednoduchom nadčasovom prevedení.

Hardware a funkcie
7
Výdrž batérie
8
Ovládanie
8
Dizajn
7
Klady
  • Pomer cena/výkon
  • GPS systém
  • Oxymeter
  • Množstvo funkcií na sledovanie športovej aktivity
  • Slušná výdrž batérie
Zápory
  • Veľmi dlhá odozva
  • Nepresné merania
  • Bez možnosti telefonovania

Funkcie chytrých hodiniek Redmi Watch 2 Lite – 7/10

Smart hodinky nie sú určené len tým majetnejším. Aj v základnej cenovej skupiny sa nájdu kúsky, ktoré stoja za to, aby sme vám ich predstavili. Lacné, ale zato výkonné inteligentné hodinky Redmi Watch 2 Lite prekvapujú svojou vybavenosťou a funkciami. Samozrejme, majú niekoľko nedostatkov a nedokážu sa vyrovnať luxusnejším kúskom, no pokiaľ pri nich svieti taká priaznivá cena, je to v poriadku.

Vo vybavení nehľadajte nijaký veľký operačný systém. Je tam základný softvér. Ponúka však dostatok funkcií pre tých, ktorí hľadajú hodinky na podporu športových aktivít, a nie rovno smartfón ukrytý v malej skrine s remienkom. Vyzdvihujeme systém GPS, vďaka ktorému dokážu hodinky zaznamenávať trasu vašej prechádzky či behu, merať vašu rýchlosť a po spojení s telefónom všetko pekne umiestniť do mapy. Nezvyčajný v takýchto lacných hodinkách je aj oxymeter, výrobca Xiaomi ho však umiestnil aj do Redmi Watch 2 Lite.

Vašu športovú aktivitu sleduje aplikácia Xiaomi Wear, ktorá údaje zaznamenáva a „vypľuje“ potom celkom prehľadné štatistiky. Nájdete v nej prehľad o vašom cvičení, kondičke a zdravotných funkciách. Taktiež krokomer či spálené kalórie. K dispozícií je viac ako 100 režimov cvičení. Presnejšie meranie je potom nastavené pri 17 predinštalovaných režimov.

Z ďalších funkcií spomenieme meranie stresu, pripomenutie pohybu, upozornenie na srdcové problémy či monitoring spánku, ktorý však značne pokrivkáva. Majitelia hodiniek sa zhodujú v tom, že hodnoty zistené monitoringom spánku takmer nikdy nekorešpondujú so skutočnosťou.

Batéria – 8/10

262 mAh batéria ponúka výdrž 10 dní v bežnom režimu používania, 5 dní v režimu intenzívneho používania a 14 hodín na GPS. Z recenzií užívateľov sme vyčítali, že najviac energie zhltne displej, preto jedným spôsobom, ako znížiť jej spotrebu, je vypnúť funkciu „prebudenie zdvihnutím zápästia“.  Súčasťou balenia je napájací kábel s magnetickým konektorom, ktorý sa pri nabíjaní spojí s hodinkami.

Dizajn – 8/10

Redmi Watch 2 Lite stavili na obdĺžnikový tvar ciferníka, čím sa odlišujú od množstva podobných zariadení. S displejom 1,55“ a veľkosťou puzdra 41,2 x 35,3 mm sú skôr určené pre pánov, aj to väčšina z nich tvrdí, že spánok s nimi nie je veľmi pohodlný a ráno majú zväčša skrehnuté zápästia. Na druhej strane, tento malý nedostatok vyrovnáva ľahký matný plast, z ktorého sú vyrobené. Počas denných aktivít ich na ruke takmer necítite. Na matnom povrchu nevidno odtlačky prstov.

Kvalitný TFT-LCD displej je dobre čitateľný, dokonca aj na slnku pri nastavení na maximálny jas. Na ovládanie dotykovej obrazovky si vystačíte jedným prstom. Odozva má v niektorých prípadoch mierne oneskorenie, no nie je to nič kritické.

Odolnosť – 7/10

Popri všetkých tých funkciách, ktoré iné lacné smart hodinky nemajú, na zvýšenú odolnosť jednoducho neostalo. Preto odporúčame dokúpiť si minimálne ochranné sklíčko, aby ste sa vyhli škrabancom a poškodeniu displeja.

Norma vodotesnosti 50 m (5 ATM) je už pri inteligentných hodinkách samozrejmosťou, a nechýba ani tu. Hoci je kontakt s vodou povolený, zabudnite na potápanie či iné adrenalínové vodné športy. Neuškodí im však dážď, tečúca voda či plávanie v bazéne.

Vlastnosť Hodnota
Výdrž batérie 10 dní
Rozmer ciferníkau 41,2 x 35,3 mm
Konektivita Bluetooth
Uhlopriečka displeja 1,55″
Maximálna dĺžka remienka
Odolnosť voči vode Ponorenie (50 m)
Hmotnosť 35 g
Kompatibilita iOS, Android
Kľúčové funkcie Prehrávanie hudby, GPS, Oxymeter
Náš tip

Ak hľadáte výkonnejšie smart hodinky aj s možnosťou telefonovania, počítajte s vyššou investíciou. Ktoré hodinky sú najlepšie a ako si vybrať tie správne sa dočítate v našom porovnávaní najlepších inteligentných hodiniek.

Najpredávanejšie smart hodinky podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 5.0 (1 hlas)

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár