Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Samsung Galaxy Watch Active 2 – Recenzia a test

21. 10. 2020 Aktualizované

inteligentné hodinky Samsung Galaxy Watch Active 2 recenzia

Hodinky Samsung Galaxy Watch Active 2 zaujmú elegantným dizajnom a množstvom funkcii. Tie uspokoja potreby bežných aj športovo aktívnych ľudí.

Hodnotenie inteligentných hodiniek Samsung Galaxy Watch Active 2

8.3

Perfektné

Hodinky so skvelými funkciami a jednoduchým ovládaním. Disponujú odolnosťou voči vode, automatickou voľbou aktivity a prehľadným zobrazovaním notifikácii.

Hardware a funkcie
9
Výdrž batérie
7
Ovládanie
8
Dizajn
9
Klady
  • Automatická voľba aktivity
  • Prehľadné zobrazenie notifikácii
  • Elegantný a štýlový dizajn
  • Verzie pre ženy aj mužov
Zápory
  • Slabšia výdrž batérie
  • Dlhé nabíjanie

Funkcie

Smart hodinky Samsung Galaxy Watch Active 2 majú funkcie, ktoré poslúžia pri bežnom používaní aj športovej aktivite. Základnou prednosťou týchto hodiniek je zobrazovanie notifikácii. Tie vám hodinky po spárovaní s mobilom zobrazujú s diakritikou. Taktiež napríklad pri správach z Messengera sa vám zobrazí aj profilová fotografia človeka, ktorý vám ju poslal. To u mnohých konkurenčných modeloch nenájdete.

Hodinky sú vhodné aj pre ľudí, ktorí obľubujú športové aktivity. Tie si môžete merať a vyhodnocovať tak svoj pokrok v sile, vytrvalosti a kondícii. Veľkou výhodou je automatické nastavenie pohybovej aktivity. Ak napríklad chodíte a začnete behať, tak nemusíte pred behom nastaviť aktivitu, ktorú idete vykonávať t.j. beh. Hodinky to dokážu rozoznať a ihneď sa prenastavia na aktivitu, ktorú práve vykonávate.

V ich portfóliu nájdete presne sedem športových aktivít, ktoré pravdepodobne postačia väčšine používateľom. Skvelou funkciou je aj sledovanie stresu a meranie kvality a dĺžky spánku. Pri zvýšenom strese vám hodinky odporučia dychové cvičenie, vďaka ktorému sa môžete dostať do lepšej psychickej pohody. Ovládať a nastavovať hodinky môžete pomocou dotykovej lunety. Rôzne režimy a nastavenia je možné voliť nie len na hodinkách, ale aj v aplikácii v mobile.

Zadná strana, ktorá je v kontakte s vašim zápästím obsahuje 8 fotodiód. Tie monitorujú váš pulz a pri jeho neobvyklých hodnotách vás na to upozornia. Hodinky potešia aj ľudí, ktorí si radi vypočujú obľúbenú hudbu. Tú môžete ovládať pomocou nich a to priamo cez službu Spotify.

Batéria

Pri batérii sme narazili na niekoľko negatív. Prvým je, že nemá nejak extra dlhú výdrž. Pri bežnom používaní by mala byť na hodnote 60 hodín. Pri minimálnom využívaní funkcii a celkovým používaním by sa mala dostať zo 100 na 0 % za 131 hodín.

V podstate ak si chcete denne zaznamenávať váš pulz, kroky a k tomu ešte aj nejakú fyzickú aktivitu ako beh, tak nečakajte ani tých 60 hodín. Hlavne ak sa ešte k tomu pridá zobrazovanie notifikácii. Druhou nevýhodou je dlhé trvanie nabíjania. Z 0 na 100 % je to približne 3 hodiny.

Dizajn

Hodinky majú elegantný dizajn, ktorý sa hodí k spoločenskému aj bežnému oblečeniu. Sú v dvoch verziách, a to so 40 mm a 44 mm ciferníkom. Menší rozmer je vhodnejší pre ženy. Na výber sú aj viaceré farebné prevedenia.

Odolnosť

Ciferníku chýba rámček, ktorý by im dodal určite odolnejší dojem. Materiál puzdra je hliník a sklíčko je tzv. Gorilla Glass, ktoré disponuje slušnou pevnosťou. Samozrejmosťou je ochrana pre prachom a ponorením do vody.

Vlastnosti Hodnoty
Výdrž batérie 131 hodín (max), 60 hodín (bežné používanie)
Priemer ciferníku 34,5 mm
Konektivita Bluetooth, Wi-Fi
Uhlopriečka displeja 1,4″
Maximálna dĺžka remienku 210 mm
Odolnosť voči vode 50 m, 5 ATM
Hmotnosť 30 g
Kompatibilita iOS, Android
Kľúčové funkcie Ovládanie hudby, Meranie športových aktivít, Automatická voľba aktivity
Náš tip

Tieto inteligentné hodinky môžete porovnať s ďalšími zaujímavými modelmi v článku nazvanom najlepšie inteligentné hodinky. 

Najpredávanejšie inteligentné hodinky podľa heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár