Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Recenzia nástenné klimatizácie Midea|Comfee MSAF5-09HRDN8-QE

23. 6. 2021 Aktualizované

Midea Comfee MSAF509HRD nastenna klimatizacia

Midea|Comfee MSAF5-09HRDN8-QE patrí do strednej triedy tohto zariadenia. Poradí si s chladením, vykurovaním a zvlhčovaním miestnosti s rozlohou do 32 m2. Prednosťou je možnosť ovládania pomocou mobilného telefónu.

Hodnotenie Midea|Comfee MSAF5-09HRDN8-QE

7.6

Splitová klimatizácia Midea|Comfee MSAF5-09HRDN8-QE ponúka chladiaci výkon 8 800 BTU. Pomocou mobilnej aplikácie Smart App Control ju môžete ovládať aj na diaľku. Poteší aj energetická trieda A++ v prípade chladenia. Negatívom je hlučnosť, ktorá je pri porovnaní s výkonom o niečo vyššia ako u niektorých konkurenčných modelov.

Výkon
7.5
Energetická trieda a účinnosť
8
Funkcie
8
Design, hlučnosť
7
Klady
  • Možnosť ovládania smartfónom
  • Energetická trieda chladenia A++
  • Odvlhčovanie vzduchu
  • Elegantný dizajn
Zápory
  • Vyššia hlučnosť

Výkon 7,5/10

Nástenná klimatizácia Midea|Comfee MSAF5-09HRDN8-QE predstavuje výborné riešenie pre horúce letné dni aj chladné jesenné či jarné večery. Ponúka chladiaci výkon 8 800 BTU. Bežne majú klimatizácie okolo 9 000 – 10 000 BTU, takže výkon tohto modelu môžeme považovať za štandard. V prípade vykurovania to je 10 000 BTU. Maximálna podlahová rozloha miestnosti by teda mala byť 32 m2. Môžete ju umiestniť aj do väčších miestností, avšak efektivita bude nižšia.

Energetická trieda a účinnosť 8/10

Väčšinu ľudí, ktorí kupujú domáci spotrebič bude určite zaujímať spotreba. V súčasnej dobe sa výrobcovia snažia konštruovať zariadenia tak, aby mali spotrebu čo najnižšiu. Táto klimatizácia nie je výnimkou, v rámci chladenia je zaradená do triedy A++. Vykurovanie je už na tom trochu horšie, to je zaradené do triedy A. Účinnosť chladenia SEER je 6,5 a vykurovania 4,0. Vzhľadom na cenu nie sú tieto vlastnosti ničím výnimočné.

Funkcie 8/10

Ďalším zásadným parametrom sú funkcie klimatizácie. Tento model disponuje bežnými funkciami ako napríklad časovač či automatický reštart. Čo však musíme spomenúť je pamäť nastavenia lamiel. Taktiež umožňuje ovládanie mobilným telefónom. Stačí mať nainštalovanú aplikáciu Smart App Control a pomocou technológie Wi-Fi môžete klimatizáciu ovládať odkiaľkoľvek. K dispozícii je aj diaľkový ovládač.

Okrem ochladzovania zvláda aj vykurovanie a odvlhčovanie vzduchu. Takže ak máte v miestnosti problém s vlhkosťou, tak Midea klíma môže byť vhodným riešením. Jej súčasťou je aj ionizátor, ktorý sa postará o elimináciu baktérii a vírusov vo vzduchu.

Design, hlučnosť 7/10

Samozrejmosťou je elegantný dizajn, ktorý zapadne do každej miestnosti. Rozmery vnútornej jednotky sú 805 × 285 × 194 mm. Do negatívnej stránky sme zaradili hlučnosť. To hlavne z dôvodu, že vzhľadom na jej výkon má pomerne vyššie hodnoty. V prípade vnútornej jednotky je to 53 dB a vonkajšej 61 dB. Konkurenčné klimatizácie majú o trochu vyšší výkon a naopak nižšiu hlučnosť.

Táto nástenná klimatizácia disponuje systémom QUICK. Vďaka tomu sa podľa výrobcu jednoducho montuje. Chladivo je naplnené už v potrubí. Avšak aj napriek tomu musí byť inštalovaná a spustená do prevádzky odborníkom.

Vlastnosti Hodnoty
Chladiaci výkon 8 800 BTU
Vykurovací výkon 10 000 BTU
Pre miestnosť s rozlohou do 32 m2
Hlučnosť – vnútorná jednotka 53 dB
Hlučnosť – vonkajšia jednotka 61 dB
Energetická trieda A++/A
Účinnosť SEER/SCOP 6,5/4,0
Výrobca Midea/Comfee
Wi-Fi áno
Náš tip

V našom porovnaní nástenných klimatizácii nájdete ďalšie zaujímavé modely a užitočné informácie, ktoré vám môžu pomôcť s výberom.


Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár