Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

LAMAX WatchY2 – Recenzia a test

19. 2. 2021 Aktualizované

lamax watchy2 recenzia

Detské inteligentné hodinky Lamax WatchY2 sme zaradili do nášho výberu z dôvodu veľkej obľúbenosti. Ponúkajú slušnú max. výdrž, krytie IP 67 a vysokú bezpečnosť uchovávania dát.

Hodnotenie smart hodiniek pre deti LAMAX WatchY2

8.8

Perfektné

Tieto hodinky disponujú maximálnou výdržou batérie 100 hodín, krytím IP 67 a pekným dizajnom. Na lokalizáciu využíva systémy GPS, LBS, GSM a Wi-Fi. Hlasný tón zvonenia a absencia vibrácii nemusí každému vyhovovať.

Funkcie a hardware
9
Lokalizácia polohy
8.5
Odolnosť
9
Výdrž batérie
9.5
Dizajn
8
Klady
  • Max výdrž batérie 100 hodín
  • Dobrá odolnosť
  • Pekný elegantný dizajn
  • Výrobca má vlastné servery – bezpečnosť uchovávania dát
  • Množstvo pozitívnych hodnotení od rodičov
Zápory
  • Určovanie polohy nie je veľmi presné
  • Absencia vibrácii
  • Príliš hlasný tón zvonenia

Funkcie a hardware

Inteligentné hodinky pre deti Lamax WatchY2 patria momentálne k jedným z najobľúbenejších. Disponujú GPS lokalizáciou, vďaka ktorej budete mať prehľad o polohe dieťaťa. Tú si môžete pozrieť priamo vo vašom mobile, kde však musíte mať nainštalovanú aplikáciu. Okrem toho máte k dispozícii aj históriu pohybu. Táto funkcia vám zobrazí kde sa celý deň vaše dieťa pohybovalo. To sa pravdepodobne hodí v situácii, kedy budete mať podozrenie, že chodí poza školu.

Ďalšou funkciou, vďaka ktorej budete mať dieťa viac pod kontrolou je volenie bezpečnostných zón. Jednoducho si pomocou aplikácie vo vašom mobile, zvolíte presné lokality ako napríklad škola, starí rodičia a pod. Pri vstupe do týchto lokalít vás na to aplikácia ihneď upozorní. To isté platí aj keď lokality opustia. Výhodou je, že ich počet je neobmedzený.

Nechýba im ani núdzové SOS tlačidlo, ktoré je štandardnou súčasťou lacnejších aj drahších modelov. Po jeho stlačení hodinky zavolajú na vami zvolené číslo.

Telefonovanie, posielanie textových aj hlasových správ sú ďalšie funkcie, ktorými sa detské smart hodinky LAMAX WatchY2 odlišujú od tých bežných. No tie môžeme v tomto prípade označiť za štandardnú výbavu. Pretože taktiež ako SOS tlačidlo aj toto nájdete u drahších či lacnejších hodinkách. Pre komunikáciu musíte vložiť do hodiniek micro SIM kartu. Tu musíme spomenúť nevýhodu, ktorú poznamenali viacerí majitelia týchto hodiniek. Neobsahujú históriu správ. Takže po prijatí správy sa automaticky predchádzajúca vymaže.

Celkovo môžete uložiť do smart hodiniek LAMAX WatchY2 až 10 kontaktov, čo by malo byť dostačujúce. Všetky nastavenia hodiniek je možné vykonať jedine cez mobil. Preto sa nemusíte báť toho, že dieťa hodinky prenastaví.

Lokalizácia polohy

Pri aktuálnej polohe je potrebné samozrejme počítať s určitou odchýlkou. Smart hodinky pre deti LAMAX WatchY2 taktiež disponujú technológiou na určovanie polohy LBS, GSM alebo Wi-Fi. Tie oproti systému GPS môžu mať ešte väčšiu odchýlku, takže od hodiniek neočakávajte na 1 m presné určovane polohy.

Odolnosť

Hodinky majú robustnejšiu konštrukciu, ktorá by mala vydržať aj nárazy. Disponuje ochranou IP 67, vďaka čomu neprepustia prach a vodu pri dočasnom ponorení.

Výdrž batérie

Energiu hodinkám dodáva Li-Ion batéria s kapacitou 450 mAh. Výrobca udáva maximálnu výdrž až na 100 hodín. Konkurenčné modely majú zväčša výdrž 72 hodín, takže v tomto majú výhodu. Avšak toto je maximálna výdrž, ktorá sa zmenšuje podľa intenzity používania hodiniek. Pri maximálnom používaní by mali vydržať podľa výrobcu 35 hodín. No podľa nášho názoru je potrebné aj tento údaj brať s rezervou. Pri slabej batérii vás na to hodinky upozornia.

Dizajn

Dizajnovo sa hodinky výrazne neodlišujú od konkurencie. Sú dostupné v čiernom a ružovom prevedení. Majú 1,3 palcový displej s rozlíšením 240 × 240 px. Telo hodiniek má štvorcový tvar a ich vzhľad sa pravdepodobne bude páčiť každému dieťaťu.

Vlastnosti Hodnoty
Kompatibilita Android, iOS
Maximálny obvod zápästia 25,5 cm
Lokalizácia polohy GPS, LBS, GSM, Wi-Fi
Maximálna výdrž batérie 100 h
Hmotnosť 50 g
Diaľkové ovládanie nie
Rozmery (bez náramku) 4,5 × 3,9 × 1,5 cm
Odolnosť IP67
Veľkosť SIM karty Micro SIM
Náš tip

Recenzie ďalších modelov nájdete v článku najlepšie inteligentné hodiny pre deti.

Najpredávanejšie smart hodinky pre deti podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 1.5 (2 hlasy)

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár