Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Xiaomi Mi Electric Scooter – Recenzia a test

15. 12. 2020 Aktualizované

Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365 elektricka kolobežka

Elektrická kolobežka Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365 obstála v našom teste pomerne dobre. Je určená predovšetkým menej náročným používateľom, ktorí hľadajú elektrokolobežku za nižšiu cenu.

Hodnotenie elektrickej kolobežky JOYOR X5S

6.8

Dobrá

Elektrokolobežka Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365 so slabším výkonom vhodná pre rovné mestské cesty. Jej prednosťou je ľahká prenosnosť, ktorú zabezpečuje nízka hmotnosť (12,5 kg).

Rýchlosť a dojazd
7
Konštrukcia (design, nosnosť, hmotnosť)
7.5
Batéria
6
Klady
  • Veľa pozitívnych hodnotení od jej používateľov
  • Nízka hmotnosť
  • Mobilná aplikácia
  • Nižšia cena
  • Rýchlejšie nabíjanie
Zápory
  • Slabší výkon
  • Nižšia nosnosť

Rýchlosť a dojazd

Elektrokolobežka Xiaomi Mi electric Scooter 2 M365 patrí k menej výkonným modelom. Konkrétne má 250 W elektromotor, ktorý poskytne výkon dostačujúci pre maximálnu rýchlosť 25 km/h. Kvôli priemeru kolies 8,5 palcu je vhodná skôr pre mestské prostredie s rovnými cestami bez výrazných prekážok. Preto ak náhodou hľadáte model, ktorý sa hodí aj do horšieho terénu, budete musieť pokračovať v hľadaní ďalej.

Jej dojazd je pri ideálnych podmienkach 30 km. Takže je vhodná na kratšie výlety. Avšak dojazd závisí od viacerých faktorov ako napríklad hmotnosť jazdca. Teda pri vyššej hmotnosti jazdca by mohlo byť stúpanie do kopcov problematické.

Konštrukcia (design, nosnosť, hmotnosť)

Ako prvé spomenieme dizajn tejto el. kolobežky. Je v dvoch farebných prevedeniach, a to čierna a biela. Dizajnovo sa od iných modeloch nejako extra nelíši. Materiál konštrukcie je štandardne letecký hliník. Čo musíme vyzdvihnúť je hmotnosť 12,5 kg, vďaka čomu patrí k jedným z najľahších elektrických kolobežiek. Pri prenášaní sa preto veľmi nezapotíte. Nízku hmotnosť najviac ocenia ľudia, ktorí s kolobežkou často cestujú autobusom, električkou či vlakom.

Nosnosť, ktorú výrobca udáva je o niečo menej ako zvyčajne pri týchto zariadeniach býva. Konkrétne je to 100 kg, čo môže pre niektorých ľudí predstavovať problém. Taktiež treba rátať, že už pri hmotnosti vyššej ako 90 kg bude jazda menej pohodlná a hlavne dojazd kratší.

Batéria

Nízka hmotnosť a cena sa pravdepodobne podpísala aj na menšej batérii. Tá má kapacitu 7,8 Ah a tak ako je to spomenuté vyššie poskytuje energiu pre 30 km dojazd. Nie je to veľa, ale zas ani málo. Pre dochádzanie do práce prípadne do školy je dostačujúci. Dĺžka nabitia je približne 4 až 5 hodín.

Ostatné vlastnosti

O viditeľnosť pri slabších svetelných podmienkach sa stará predné a zadné svetlo. Stav batérie vám zobrazujú 4 LED diódy na riadidle kolobežky. Každá z nich predstavuje 25 % kapacity.

Vlastnosti Hodnoty
Výkon 250 W
Maximálna rýchlosť 25 km/h
Maximálne stúpanie
Dojazd 30 km
Hmotnosť 12,5 kg
Nosnosť 100 kg
Doba nabíjania 3 – 4 hod
Priemer kolies 8,5″
Minimálna výška jazdca (odporúčanie)
Náš tip

Nespĺňa elektrická kolobežka Xiaomi Mi electric Scooter 2 M365 vaše požiadavky? V ďalších recenziách elektrických kolobežiek možno nájdete tú správnu.

Najpredávanejšie elektrokolobežky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár