Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Recenzia antivírusových šatiek NANO+

9. 6. 2021 Aktualizované

recenze a zkušenosti s nákrčníky NANO+

Aktuálna situácia sa síce zlepšuje, avšak stále je dôležité chrániť seba aj svoje okolie. Vtedy prídu vhod pomôcky pre ochranu dýchacích ciest. Jednou z nich je antivírusová šatka NANO+, ktorú som mal možnosť nosiť v niekoľkých farebných variantoch. Hneď na úvod môžem prezradiť, že sa NANO+ nemá za čo hanbiť.

Obsah balenia

Súčasťou balenia je nákrčník / šatka s membránou NANO+, 2× náhradné nanovláknové filtre1× náhradný klip na nos. Šatka je hygienicky zabalená do praktického vrecúška s funkčným zipsom. Je preto vhodný pre uskladnenie šatky alebo bezpečné prenášanie.

nanoplus ruska recenzia - obsah balenia

 

Design a účinnosť antivírusovej ochrany

Antivírusové šatky NANO+ vlastnia účinnú membránu z českého nanovlákna, ktorú je možné ľahko a pohodlne vymeniť. Toto je jedna z kľúčových výhod daného riešenia vrátane jednoduchej aplikovateľnosti podľa potreby. Nanomembránu je možné dokúpiť ako príslušenstvo po 10-tich kusoch. Jedná sa teda o ekonomické aj ekologické riešenie.

Nanovláknová ochranná vrstva vás ochráni pred 99,9 % vírusov a baktérii. Okrem vírusov zachytí aj submikronové častice, ktoré bežné rúška nemajú šancu nezachytiť. Filtračná účinnosť je typu FFP2.

nanoplus ruska recenzia

Mnou testované šatky majú univerzálnu veľkosť. Vďaka možnosti nastavenia tesnosti brzdy na obvodovej gumičke a vytvarovania pomocou nosového klipu si šatku prispôsobíte presne podľa svojho gusta. Nie je možné, aby vás šatka na nejakom mieste tlačila. A pokiaľ áno, je potrebné sa nastaveniu ešte povenovať.

Nákrčník od NANO+ je skvele priedušný. Môže za to hydrofóbny polymér PVDF, ktorý neobsahuje toxické látky. Nákrčník sa skladá z 88 % polyesteru a z 12 % elastanu. Filter je patentovaným českým výrobkom vyrobeným v EU.

Za povšimnutie stoja krásne vzory. Vyberať môžete z pestrej plejády šatiek, ktoré sa líšia farbou a vzorom. Na svoje si prídu ako ženy, tak aj muži. Znova taktiež pripomínam, že vďaka univerzálnej veľkosti a prítomnej gumičke je možné si ochrannú pomôcku prispôsobiť podľa potreby.

nanoplus ruska recenzia 04

Čo sa týka výdrže, materiál je na dotyk príjemný a pôsobí pevne. Problematické časti sú dobre prišité. Účinný filter je vo vnútri šatky pripevnený gombíkmi. Výmena je úplne jednoduchá a rýchla. U niektorej konkurencii je potrebné napríklad filter vypárať a potom znovu prišiť. Tu NANO+ skutočne boduje a patrí k najlepším!

Pohodlnosť pri nosení

Nosenie antivírusovej šatky NANO+ bolo vždy komfortné. To hovorím z vlastnej skúsenosti aj podľa názoru opačného pohlavia. Šatku som rád nosil pri prechádzkach aj športe: napríklad pri behaní mi absolútne nevadil. V tomto prípade som ocenil naozaj špičkovú priedušnosť.

Rozhodne ale netvrdím, že o šatke na tvári „neviete“. Skôr vás uisťujem, že je NANO+ menšie zlo, než bežné respirátory alebo neúčinné rúška…

Na pohodlnosti vo výraznej miere prispieva praktická gumička pre stiahnutie a pohodlný nosový klip. Ten je oproti niektorým konkurenčným značkám citeľne širší, takže nespôsobuje otlaky. Šatka NANO+ je skvelá taktiež v tom, že ju pri nepožívaní jednoducho zhrniete na krk, t.j. ruky máte naďalej voľné. V neposlednom rade vás pri chladnejšom počasí čiastočne ochráni pred nepríjemným chladom.

Ak vám nosenie rúška alebo respirátora vadí, NANO+ rozhodne stojí za vyskúšanie. Patrí medzi jedny z najpohodlnejších šatiek, ktoré som kedy nosil.

Záverečné hodnotenie

Nákrčníky NANO+ predstavujú funkčnú a elegantnú ochranu pre vírusmi a infekciami. Oceňujem pohodlnú výmenu filtrov a široký nosový klip. Náročnejší potom ocenia krásne vzory, ktorým nechýba pestrosť a atraktívny design.

Klady
  • Účinná antivírusová ochrana
  • Mimoriadne pohodlné nosenie
  • Rýchla a jednoduchá výmena filtrov
  • Atraktívny design
  • Pestré farby a vzory
Zápory
  • Nič zásadné

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 5.0 (1 hlas)

Autor

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád nové technológie, históriu, internet a zaujímavé knihy. Predtým pôsobil ako redaktor Prima ZOOM, šiestym rokom sa naplno venuje Testádu a postupne preniká do tajov SEO. Obdivuje Elona Muska, rád si zacvičí a občas prebehne. Po večeroch začal písať knihu o Osvienčime, učí sa programovací jazyk Python.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár