Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Benzínový vyžínač Einhell GH-PT 2538S Home – Recenzia

29. 6. 2021 Aktualizované

Einhell GH-PT 2538S Home recenzia

Einhell GH-PT 2538S Home je benzínová strunová kosačka pre domáce použitie. Má výbornú ergonómiu, nízku hmotnosť a jednoduchú obsluhu. Preto sme ju zaradili do nášho výberu najlepších strunových kosačiek.

Hodnotenie Einhell GH-PT 2538S Home

8.8

TOP

Táto strunová kosačka je skvelým riešením pre kosenie zarastených miest, kde sa iné typy kosačiek nedostanú. S jej výkonom 0,75 kW dokážete pokosiť aj väčšiu a hustejšiu trávu. Skladovať ju môžete v zloženom stave, kedy je rozdelená na dve časti.

Výkon
9.5
Konštrukcia a ergonómia
9
Kvalita kosenia
9
Údržba
7.5
Klady
  • Výborná ergonómia
  • Jednoduché a rýchle naštartovanie
  • Kvalitná konštrukcia
  • Možnosť zloženia na 2 časti
Zápory
  • Nič zásadné

Výkon 9,5/10

Pri kosení hlavne väčšej trávy je pri tomto type kosačky dôležitý jej výkon. Konkrétne je to 0,75 kW, ktoré produkuje benzínový motor so zdvihovým objemom 25,4 cm3. Vďaka výkonu by nemal byť problém aj s väčšom a hustejšou trávou. Ak teda potrebujete kosiť častejšie väčšie plochy s väčšou trávou, tak Einhell GH-PT 2538S Home môže byť vhodnou voľbou. Musíme ale podotknúť, že nie je vhodná pre profesionálne použitie ale skôr pre domáce.

Konštrukcia a ergonómia 9,5/10

Konštrukcia tejto strunovej kosačky je robustná a odolná. Má ergonomické hliníkové držadlo, na ktorom si môžete nastaviť rukovať tak, aby sa vám čo najpohodlnejšie držalo. Preto by aj dlhá doba kosenia nemala byť problémom. Kosačku budete mať navyše zavesenú na popruhu, takže hmotnosť 5,6 kg nebudete držať v rukách. Avšak profesionálne a drahšie modely majú tzv. riadidlá, čím su pri práci ešte viac pohodlné.

Disponuje automatickým sitičom a spúšťacím systémom primer, vďaka čomu ju dokážete pomerne rýchlo a jednoducho naštartovať. Po skončení kosenia môžete kosačku rozložiť na dve časti, čím zaberie menej miesta. Táto strunovka má ako aj veľa iných modelov odstredivú spojku. To znamená, že počas chodu motoru sa struna nebude točiť. Otáčať sa začne až pri pridaní plynu, čo je užitočná vec hlavne v rámci bezpečnosti.

Einhell GH-PT 2538S Home strunova kosacka

Kvalita kosenia 9,5/10

Kosačka nemá najmenší výkon a taktiež má výbornú ergonómiu. Preto by mala byť kvalita kosenia na skvelej úrovni. Ešte raz musíme spomenúť, že je pre domáce použitie, a preto nemôžete očakávať to čo od profesionálnych strunových kosačiek.

Do strunovej hlavy je potrebné vložiť strunu s hrúbkou 2 mm. Hrúbka je dostačujúca aj na vyššiu a hrubšiu trávu. Kapacita je 4 m, čo je dostačujúce aj pre pokosenie väčšej plochy. Šírka záberu kosačky Einhell je 38 cm, čo nie je najmenej no ani najviac. Pri iných modeloch je šírka aj o 4 – 5 cm väčšia, ale aj menšia. Odvíjanie struny je poloautomatické, čo je viac-menej štandardom.

Údržba 7,5/10

Keďže sa jedná o benzínovú strunovú kosačku, tak údržba je o niečo náročnejšia ako pri elektrických či akumulátorových modeloch. Je potrebné meniť olej a čistiť vzduchový filter a samozrejme dolievať benzín.

Vlastnosti Hodnoty
Typ benzínový
Výkon 0,75 kW
Hrúbka struny 2 mm
Šírka záberu 38 cm
Dĺžka struny 4 m
Hlučnosť
Odvíjanie struny Poloautomatické
Hmotnosť 5,6 kg
Výrobca Einhell

Najpredávanejšie strunové kosačky podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár