Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Recenzia sušiča vlasov Philips SenseIQ 9000 Series

Sušič vlasov Philips Series 9000 s technológiou SenseIQ BHD829/00

Sušenie vlasov je absolútnou nevyhnutnosťou, ak chceme mať zdravú pokožku hlavy. Ak si myslíte, že sušenie vlasov je pre ich zdravie nevhodné, možno ste len nenatrafili na ten správny fén. Sušič vlasov Philips SenseIQ 9000 Series využíva technológiu, ktorá zabezpečuje čo najšetrnejší režim pre vaše vlasy. Pozrime sa, ako tento fén obstál v teste.

Hodnotenie fénu Philips SenseIQ 9000 Series

9

Fén na vlasy Philips SenseIQ 9000 Series sa vyznačuje technológiami, ktoré eliminujú riziko poškodenia vlasov počas sušenia. Vlasy si uchovávajú veľkú časť svojej prirodzenej vlhkosti a po použití sú hebké, jemné a lesklé. Vďaka vysokému výkonu je doba sušenia minimálna. Nevýhodou však je vysoká cena a tiež chýbajúce rozmanitejšie príslušenstvo, napríklad cestovné puzdro.

Dizajn a spracovanie
8
Funkcie a technológie
10
Manipulácia a ovládanie
9
Výsledky a údržba
9
Klady
  • Dizajn v champagne farbe
  • Rýchle vysušenie vlasov
  • Ochrana vlasov počas sušenia
  • Hebkosť vlasov po použití
  • Jednoduchá manipulácia
Zápory
  • Vysoká cena
  • Chýbajúce cestovné puzdro

Obsah balenia

Obsah balenia fénu na vlasy Philips SenseIQ 9000 Series je pomerne skromný. K fénu patria štyri nástavce, z ktorých každý má špeciálnu funkciu. Ide o zúženú koncovku pre koncentrovaný vzduch, difuzér, masážny nástavec a tvarovaciu koncovku vo forme 7mm nástavca, ktorá má zaistiť presnejší styling.

Podobne ako v prípade automatickej kulmy značky Philips, aj tu bohužiaľ chýba puzdro, ktoré by ste mohli využívať na cesty alebo pri skladovaní výrobku. Na druhej strane, takéto puzdro nájdete u žehličky na vlasy SenseIQ.

Dizajn a spracovanie – 8/10

Fénu na vlasy Philips SenseIQ 9000 Series nemožno uprieť, že ide o vizuálne príťažlivý produkt. Telo prístroja v luxusnej champagne farbe dokonale ladí s nástavcami, ktoré majú rovnakú farbu doplnenú o čierne detaily. Niet divu, že práve dizajn je jednou z najviac ocenených vlastností medzi zákazníkmi. Fén dokonale spĺňa predstavy o modernom zariadení pre starostlivosť o vaše telo.

Samotný vzhľad však nie je to najdôležitejšie – ako je na tom spracovanie? Už na prvý pohľad je zrejmá pevnosť a celkovo kvalitné prevedenie, a to ako tela fénu, tak aj prídavných nástavcov. Pri dlhšom fúkaní vlasov oceníte, že sušič je pomerne ľahký a dobre sa drží.

Disponuje tiež dostatočne dlhým káblom s dĺžkou 2 metre, bohužiaľ nie je otočný. Na spodnej časti rukoväti nájdete háčik, ktorý slúži na zavesenie fénu.

Funkcie a technológie – 10/10

V nasledujúcom parametri budeme len chváliť. Vybavenie sušiča vlasov Philips SenseIQ 9000 Series rôznymi funkciami a technológiami jasne odôvodňuje jeho cenu. Je to predovšetkým technológia SenseIQ, ktorú Philips používa aj u iných produktov pre starostlivosť o vlasy. Táto technológia neustále monitoruje teplotu vlasov a prispôsobuje teplotu prúdiaceho vzduchu tak, aby sa vlasy nevysušovali.

Vďaka technológii snímania teploty vlasov a následnému inteligentnému nastaveniu teploty vzduchu sú vlasy sušené šetrným spôsobom. Mikroprocesor vykoná úpravu teploty vzduchu až 12 000 × za jeden cyklus sušenia. K tomu sa pridáva veľmi výkonný prúd vzduchu, ktorý sľubuje vysušenie vlasov už za tri minúty, samozrejme s ohľadom na ochranu vlasov.

Sušič vlasov ďalej disponuje ionizačnou technológiou. Tá v procese sušenia uvoľňuje ióny, ktoré zabraňujú pôsobeniu statickej elektriny, uhladzujú vlasy a udržiavajú ich prirodzenú vlhkosť. Fén využíva tiež prúd studeného vzduchu, ktorý má pomôcť s fixáciou účesu.

Rôzne výsledky dosiahnete s použitím rôznych nástavcov. Tvarovacia koncovka v podobe 7mm nástavca sa hodí na sušenie vlasov s pomocou kefy. Zúžená koncovka vyvinie vyšší tlak vzduchu, čím pomôže pri sušení hustých vlasov. Dámy s kučeravými a vlnitými vlasmi ocenia prítomnosť difuzéra pre ich jednoduchú úpravu. A každý si zamiluje masážny nástavec na stimuláciu pokožky hlavy.

Manipulácia a ovládanie – 9/10

Už sme si trochu priblížili manipuláciu s fénom. Rukoväť sušiča dobre padne do ruky a drží sa pohodlne. Dlhšie sušenie vlasov vám uľahčí nízka hmotnosť, vďaka ktorej sušič pôsobí ľahko a manipulácia s ním je celkovo veľmi jednoduchá, a to aj napriek jeho robustnosti.

Philips SenseIQ 9000 Series je vybavený niekoľkými fyzickými tlačidlami. Pomocou nich napríklad nastavíte požadovaný režim alebo zapnete prúdenie chladného vzduchu. Čo sa týka intenzity, máte na výber z troch režimov – Fast, Gentle a Manual. Ovládanie zjednodušuje schopnosť spotrebiča rozpoznať pripojený nástavec a podľa toho automaticky vybrať z režimov Style, Curl a Scalp, takže nemusíte nič manuálne nastavovať.

Vybrané stupne intenzity, režimy alebo aktivovanú technológiu SenseIQ signalizujú svetelné diódy v zadnej časti fénu. Samostatné tlačidlo na rukoväti potom slúži na vypnutie/zapnutie sušiča vlasov.

Príjemnou vlastnosťou, ktorú oceníte počas používania, je tichý chod sušiča.

Výsledky a údržba – 9/10

Sušič vlasov Philips SenseIQ 9000 Series sa môže pochváliť vysokou účinnosťou a maximálnou šetrnosťou voči vlasom, čo skutočne dodržiava. Počas sušenia si môžete všimnúť, ako sa teplota prúdiaceho vzduchu automaticky upravuje podľa potrieb vašich vlasov. Výsledkom sú hebké lesklé vlasy, čo potvrdzuje, že sušič je naozaj šetrný a vlasom ponúka kvalitnú starostlivosť.

Vlasy vďaka tomu nie sú nadmerne vysušované, čo ocení každý typ vlasov. Vzhľadom na charakter výrobku je údržba minimálna. Dávajte však pozor, aby sa na žiadnu z jeho častí nedostala voda, pretože je určený len na použitie pri zapojení do siete.

Záverečné hodnotenie

Philips SenseIQ 9000 Series se ukázal jako perfektní vysoušeč vlasů, který efektivně vysuší vlasy za minimum času. A navíc s minimálním rizikem jejich poničení. Vlasy zůstávají po použití příjemné na dotek a zachovávají si svoji vlhkost. Odolávají také statické elektřině. I přes robustní provedení přístroje se projevil jako zařízení, které je lehké a jednoduše se používá.

Kromě funkční stránky nesmíme opomenout ocenit design, který se zalíbí zkrátka každému. A i když funkce fénu na jeho designu nestojí, je příjemné vzít do ruky zařízení, nad jehož podobou někdo přemýšlel. Promyšlené je celkové zpracování se všemi technologiemi a funkcemi. I tak lze vyzdvihnout jednoduché ovládání. Automatické nastavení teploty i režimu po zapojení nástavce ušetří váš čas.

Vysoká cena za tento vysoušeč vlasů by mohla být pro mnoho zákazníků překážkou. Přítomnost hned čtyř různých nástavců samozřejmě chválíme, ale při již zmiňované ceně by možná přišlo vhod i cestovní pouzdro, které zde bohužel chybí.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 4.8 (10 hlasov)

Autor

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár