Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Devron 28161 2019 – Recenzia a test

31. 3. 2021 Aktualizované

elektrobicykel Devron 28161 2019 recenzia

Devron 28161 2019 patrí k lacnejším modelom treking/crossových elektrobicyklov. Ponúka kvalitné komponenty a výborné jazdné vlastnosti pre rekreačných cyklistov. Nezaujal vás tento elektrobicykel? Ďalšie modely nájdete v našom porovnaní elektrobicyklov.

Hodnotenie treking/crossového elektrobicykla Devron 28161 2019

7.5

Výborný

Devron 28161 2019 je vhodnou voľbou pre nenáročných cyklistov. Disponuje elektromotorom s výkonom 250 W a batériou s kapacitou 11 Ah, ktorá poskytne energiu pre maximálny dojazd 110 km.

Výkon
7
Dojazd a batéria
8
Jazdné vlastnosti
8
Dizajn a konštrukcia
7
Klady
  • Kvalitné komponenty
  • Nižšia cena
  • Dojazd 110 km
  • Prehľadný displej
Zápory
  • Čeľusťové brzdy

Výkon

Jazdu na elektrickom bicykli Devron 28161 2019 vám uľahčí elektromotor ETM X2. Ten poskytuje výkon 250 W a nachádza sa na zadnom kolese. Toto umiestnenie nájdete najčastejšie na horských alebo práve treking/crossových elektrobicykloch. Pri presiahnutí rýchlosti 25 km/h motor automaticky prestane zaberať.

Dojazd a batéria

Batéria sa nachádza na ráme tohto bicykla. Jej kapacita je 11 Ah alebo 396 Wh. To postačí pre dojazd maximálne 110 km, čo bude pre rekreačných cyklistov pravdepodobne dostačujúce. Samozrejme túto vzdialenosť vydrží batéria pri ideálnych podmienkach. Stačí ak bude cyklista mať vyššiu hmotnosť a dojazd bude o niečo menší. Taktiež to môže ovplyvniť jazda prevažne do kopca alebo protivietor.

Jazdné vlastnosti

Elektrobicyklu Devron 28161 2019 nechýbajú komponenty Shimano. Konrétne je to prehadzovačka, prešmykač a kazeta. Páčkovým radením si môžete prehadzovať ž 24 prevodov, čo oceníte najmä pri jazde kopcovitým terénom. Nie veľmi vysoká cena sa pravdepodobne podpísala na brzdách. Tie sú čeľusťové, ktoré sú oproti kotúčovým o niečo horšie.

Najmä pri jazde po mokrej ceste sa trochu zníži ich účinnosť. Práve brzdy sme označili aj ako nevýhodu keďže iné modely v tejto cenovej hladine majú kotúčové brzdy. Na 28 palcových kolesách sú osadené plášte Mitas V66. V rámci pohodlnosti oceníte sedlo DDK a gripy, ktoré sú príjemné na úchop. Vidlica SR Suntour so zdvihom 63 mm zabezpečí príjemnejší prejazd hrboľatým terénom. Vďaka jazdným vlastnostiam si užijete cyklo výlet po cestných komunikáciách aj lesných či poľných cestičkách.

Dizajn a konštrukcia

Bicykel má elegantný dizajn v kombinácii farieb modrá a čierna. Rám je vyrobený z hliníku a vyznačuje sa nízkou hmotnosťou a výbornou odolnosťou. Nosnosť je 120 kg a jeho hmotnosť je 22,3 kg, čo je na tento typ bicykla bežná hodnota. Praktickým doplnkom je stojan a v rámci bezpečnej jazdy za znížených svetelných podmienok majú plášte reflexné pásiky.

Jednotlivé stupne asistencie je možné voliť pomocou tlačidiel na riadidlách. Informácie ako stav batérie či aktuálne zvolený stupeň vám zobrazuje LCD displej, ktorý sa nachádza taktiež na riadidlách.

Vlastnosti Hodnoty
Batéria 11 Ah
Ovládanie Tlačidlá na riadidlách
Hmotnosť 22,3 kg
Rám Hliníkový
Dojazd Max 110 km
Sedlo DDK
Brzdy čeľusťové
Výrobca Devron
Nosnosť 120 kg

Najpredávanejšie elektrobicykle podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár