Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Recenzia bezdrôtového čističa podláh Tineco iFloor Breeze

Tineco iFloor Breeze recenzia testado

Akumulátorový vysávač a čistič podláh Tineco iFloor Breeze vysáva a zároveň vytiera. Vďaka tomu pri upratovaní ušetríte veľa času. Podlahu totiž zanecháva čistú, suchú a kompletne bez nežiadúcich nečistôt. Ide o ideálny čistiaci prístroj pre podlahy z materiálu ako je napríklad tvrdé drevo, vinyl, laminát, linoleum, dlažba alebo mramor.

Obsah balenia

Pri zakúpení vysávača Tineco iFloor Breeze si odnesiete domov pomerne objemnú kartónovú škatuľu, v ktorej je všetko potrebné k okamžitému použitiu stroja.

čistič podláh Tineco iFloor Breeze balenie

Vo vnútri škatule je starostlivo zabalený čistič Tineco iFloor Breeze a taktiež v balení nájdete plastový podstavec pre odloženie stroja, nabíjací adaptér do elektrickej siete 230 V, fľaštičku s čistiacim roztokom Tineco DeoClean Solution, náhradný molitanový filter a rukoväť vysávača. Nechýba ani návod k obsluhe v slovenskom jazyku, kde je prehľadne popísaná kompletizácia vysávača vrátane pokynov v súvislosti s použitím a následnou údržbou. Na krabici tiež nájdete QR kód odkazujúci na videonávod – ako obsluhovať vysávač.

Dizajn a spracovanie

Čistiaci stroj Tineco iFloor Breeze má štíhle valcové telo, do ktorého je na hornej strane zasunutá dlhá rukoväť s ovládacími tlačidlami. Spodná časť hlavného tela vysávača je spojená pomocou ohybného kĺbu s vysávacou hubicou, v ktorej je rotačná kefa.

čistič podláh Tineco iFloor Breeze

Do hlavného tela čističa sú vsadené dve priehľadné plastové nádoby. Vrchná nádoba s objemom 0,6 l má jednoduchú konštrukciu a je iba na čistú vodu, prípadne s pridaným čistiacim prostriedkom. Po odistení západky sa dá ľahko vytiahnuť von. Nalievací otvor je krytý vekom a odtok vody drží istený ventil, ktorý sa automaticky odistí až po zasunutí nádoby späť do tela vysávača.

Spodná nádoba s kapacitou 0,5 l má zložitejšiu konštrukciu a je určená pre odpadovú vodu i vysatie nečistôt. Nádobu je možné jednoducho vybrať po odistení plastovej západky. Uzáver nádoby tvorí plastové veko s integrovaným filtrom a plavákom, ktorý zabraňuje pretečeniu nádoby pri vysávaní. V spodnej časti nádoby je otvor pre vysatú odpadovú vodu. Všetky otvory, ktorými preteká voda sú osadené gumovým tesnením, ktoré po zasunutí nádob do tela vysávača presne dolieha na potrebné miesta.

čistič podláh Tineco iFloor Breeze

Spodná časť podlahového čističa Tineco iFloor Breeze tvorí sacia hubica a rotačnou kefou. Prepojená s telom vysávača je pomocou ohybného kĺbu. V sacom otvore hubice je rotačný čistiaci valec, ktorý výrazne napomáha kvalitnému upratovaniu. Pri spustení vysávača je do priestoru valca pustená čistá voda a všetky nečistoty vrátane použitej špinavej vody, no tá je vysávaná do odpadovej nádoby.

čistič podláh Tineco iFloor Breeze - hlavica

Čistiaci valec je poháňaný samostatným motorom v sacej hubici a je zakrytý priehľadným plastovým vekom. To však ide po upratovaní jednoducho odklopiť a valec je možné vybrať von. Jednoduchá manipulácia pri upratovaní napomáha plastové koliečka na spodnej strane sacej hubice.

O samotný pohon čističa Tineco iFloor Breeze sa stará elektromotor so sacím výkonom 12 aW (air watt 1 aW= 0,9992 W). Motor je zabudovaný v tele čističa rovnako ako akumulátor s kapacitou 4 000 mAh, ktorý ho napája energiou.

čistič podláh Tineco iFloor Breeze

Sympaticky je vyriešené aj ovládanie čističa. Dlhá rukovať vychádza z tela vysávača, ktorá je ukončená madlom, pričom dobre padne do ruky. Na madle sú dve ovládacie tlačidlá. Hlavný spínač, ktorým uvediete stroj do pohotovostného stavu, a druhé tlačidlo, ktoré zvýši dávkovanie vody do kefy.

čistič podláh Tineco iFloor Breeze

Poslednou dôležitou súčasťou čističa je plastová doska pre odloženie prístroja. Tá slúži nielen ako dobrý a stabilný podstave, ale zároveň pomáha vysávaču pri spustení funkcie samočistenie. Táto funkcia prístroje malý bonus, ktorý uľahčí údržbu vysávača a viac sa o ňom zmienime v inej kapitole. Celý prístroj je vyrobený z kvalitných materiálov. Vďaka peknému dizajnu bude predstavovať krásny doplnok do každej domácnosti.

Funkcie a ovládanie

Čistič Tineco iFloor Breeze je určený k vysávaniu a zároveň k vytretiu podlahy, pričom presne túto funkciu perfektne zvláda. Na výrobku nás pri testovaní prekvapila jednoduchosť ovládania a údržba prístroja.

Nádoba na čistou vodu je možné jednoducho vytiahnuť z tela čističa a naplniť ju vodou. V prípade potreby väčšej účinnosti pri vytieraní je dobré do vody pridať čistiaci roztok. Fľaštička s roztokom je súčasťou balenia a do nádoby s vodou stačí dať objem jedného uzáveru čistiaceho roztoku. Plniace hrdlo nádoby na vodu je dostatočné veľké a dobre prístupné. Vloženie nádoby späť do prístroja je jednoduché a všetky časti do seba dobre pasujú.

údržba čističa podláh Tineco iFloor Breeze

Kompletné ovládanie zabezpečujú dve tlačidlá na rukoväti čističa. Po zapnutí stroja sa rozsvieti modrá kontrolka na hornej časti valcového tela. Až keď čistič ľahko nakloníte, tak aby prirodzene padol do ruky pri upratovaní, spustí sa motor sania nečistôt a roztočí sa valec v sacej hubici.

Rotácia valca napomáha k pohybu prístroja po podlahe a vďaka tomu nie je potreba sa nijak zvlášť namáhať. Akonáhle postavíte Tineco iFloor Breeze do zvislej polohy, prestane vysávať a je iba v pohotovostnom režime.

Pri upratovaní sa do rotačného valca vstrekuje malé množstvo vody, ktorá je po upratovaní priamo vysávaná do zbernej nádoby. Druhé ovládacie tlačidlo na rukoväti možno použiť v prípade potreby väčšieho navlhčenia danej plochy. Nádoba na špinavú vodu a vysaté nečistoty je osadená bezpečnostným plavákom. Vďaka tomu sa pri upratovaní nemusíte obávať pretečenej nádoby, keďže plavák jednoducho uzavrie prívod vody.

čistič podláh Tineco iFloor Breeze

Po skončení upratovania je možné jednoducho vytiahnuť odpadovú nádobu, odobrať veko a vyliať špinavú vodu do odpadu. Vo veku odpadovej nádoby je filter, cez ktorý prechádza do ovzdušia iba čistý vzduch. Spomínaný filter môžete po vyčistení opäť použiť, no treba myslieť na to, aby bol úplne suchý. Pre jeho funkciu je dôležité a príjemné, že na to myslel aj samotný výrobca prístroja. V balení s čističom Tineco iFloor Breeze je náhradný filter a nie je teda nutné dlho čakať než ten pôvodný filter uschne.

čistič podláh Tineco iFloor Breeze recenzia

Okrem hlavnej funkcie čistenia podláh, pre ktorú bol Tineco iFloor Breeze vyrobený, vie vyčistiť aj sám seba. V priebehu používania prístroje prechádzajú nečistoty rôznymi cestami vo vnútri čističa na miestach, kde sa pri bežnej údržbe nedá dostať. Pri vysušení spomínaných odpadových ciest tak nedochádza k nežiadúcemu zápachu. Je vhodné po upratovaní podlahy ešte spustiť samočistiaci funkciu stroja. Tá sa spustím ďalším podržaním spínacieho tlačidla na rukoväti.

Podmienka tejto funkcie je pripojenie stroja na nabíjací adaptér do siete 230 V a odstavený v originálnom plastovom stojane. Odpadová nádoba na nečistoty musí byť prázdna a nádobu na čistú vodu je potrebné naplniť aspoň na 40 % objemu.

Celý proces samočistenia prebehne automaticky a po jeho skončení sa Tineco iFloor Breeze začne nabíjať. Funkciu nabíjania signalizuje blikanie modrej diódy. Po dosiahnutí plnej kapacity batérie 4 000 mAh dióda chvíľu svieti trvalým modrým svetlom a následne zhasne úplne.

Skúsenosti s používaním

Po vybalení čistiaceho stroja Tineco iFloor Breeze je potrebné ho najprv skompletizovať. To znamená, že stačí iba zasunúť do hlavného tela rukoväť vysávača, na ktorej sú ovládacie tlačidlá. Tento proces je veľmi jednoduchý a priehľadne popísaný v návode k použitiu. Potom už iba stačí pripojiť nabíjací adaptér do kontaktu na zadnej strane čističa a nabiť vstavanú Li-ion batériu s kapacitou 4 000 mAh.

Po naplnení hornej nádoby čistou vodou, prípadne s čistiacim roztokom Tineco DeoClean Solution je možné zahájiť upratovanie. Výrobca odporúča používať svoj originálny čistiaci prostriedok z dôvodov predĺženia životnosti vysávača a docielenia kvalitného upratovania.

Vzhľadom k tomu, že Tineco Deoclean Solution je ekologický, biologický rozložiteľný a môžeme ho používať v blízkosti detí a zvierat, nevidíme v tomto odporúčaní žiadny problém. Taktiež účinne odstraňuje špinu a zaschnuté škvrny, no zároveň bráni tvorbe usadenín vo vnútri prístroja.

čistič podláh Tineco iFloor Breeze

Práca s čističom Tineco iFloor Breeze je veľmi príjemná a jednoduchá. Rotačný valec v sacej hubici pomáha v pohybu v pred. Pri upratovaní stačí stroj iba ľahko poťahovať smerom dozadu, čo je vzhľadom k jeho hmotnosti 4,2 kg minimálne namáhavé. Človek sa tak nemusí rôzne ohýbať a pri upratovaní stačí stáť v prirodzenej polohe. Rukoväť dobre padne do ruky a hlučnosť vysávača 78 dB nie je výrazná ani obťažujúca.

čistič podláh Tineco iFloor Breeze

Zaujímavo je riešený ohybný kĺb medzi telom prístroja a sacou hubicou. Kĺbom prechádza nielen čistá  a špinavá voda s nečistotami, ale zároveň káble, ktoré napájajú elektromotor rotačného valca. Kĺb sa zvláda ohýbať v rozsahu približne 45 stupňov tak, aby išlo bez problémov s prístrojom zájsť napríklad pod jedálenský stôl.

Ak však čistič nahnete viac, aby sa dalo upratovať pod nižším nábytkom, tak sa sacia hubica zdvihne do vzduchu. Pri upratovaní tak môžete naraziť na určité limity. V ohybnom kĺbe je ešte zabudovaný snímač nahnutia vysávača. Pri odstavení vo zvislej polohe prestane čistič upratovať a je iba zapnutý v pohotovostnej polohe. Táto funkcia sa hodí, keď v priebehu upratovania potrebujete dať nejaký nábytok (napríklad stoličku) stranou a nemusíte čistič Tineco iFloor Breeze stále vypínať či zapínať.

čistič podláh Tineco iFloor Breeze

Pri upratovaní zostáva podlaha ľahko vlhká, nie však príliš. Sací výkon čističa je dostatočne veľký, aby vysal nielen nečistoty, ale aj vodu, ktorú si sám dávkuje. Rotačný valec v sacej hubici sa točí dosť rýchlo na to, aby podlahu pri upratovaní stihol namočiť a zároveň upratať. V priebehu testovania som skúšala zapnúť maximálny prietok vody, čo sa spúšťa pomocou druhého tlačidla na madle čističa a ani behom tejto funkcie nebola podlaha po upratovaní viac mokrá.

Po skončení upratovania je vhodné celý stroj vyčistiť a nechať všetky časti uschnúť. Zabráni sa tak nežiadúcemu zápachu od prípadných nečistôt. S tým súvisí funkcia samočistenia, ktorú je vhodné pustiť pred finálnym odstavením prístroja. Vysávač Tineco iFloor Breeze si sám prepláchne vnútorné potrubie a vyperie rotačný valec v sacej hubici. Túto funkciu je možné spustiť po odstavení stroja do podstavca a pripojení pomocou adaptéru do siete 230 V.

Pri spustení funkcie samočistenia sa roztočí valec v sacej hubici a prístroj do nej dávkuje vodu. Cez priehľadné veko valca je vidieť ako celý proces prebieha. Špinavá voda je vysávaná do zbernej nádoby. Celý proces trvá približne 30 sekúnd a po skončení sa Tineco iFloor Breeze začne nabíjať.

Tineco iFloor Breeze

Veľmi dobre je riešený podstavec pod vysávač. Presné výlisky zabezpečujú prístroju dobrú stabilitu a pri funkcii samočistenia nikam neuniká voda. Po dokončení procesu samočistenia je možné valec z hubice jednoducho vytiahnuť a odložiť do vopred určeného miesta na podstavci, aby dobre preschol.

Doba nabíjania čističa Tineco iFloor Breeze je približne 4 hodiny a doba výkonnosti na jedno nabitie je 20 minút. Čističom sme upratovali plochu približne 50 metrov štvorcových a nikdy sa nám nestalo, že by sme nedokončili upratovanie z dôvodu prázdnej batérie. Jej stav nabitia, ale nie je možné nikde zistiť.

Celé upratovanie trvalo zhruba 30 minút vrátane prestávky na doplnenie vody s čistiacim prostriedkom a výlev odpadovej nádoby. Myslím, že na upratovanie v priemerne veľkej domácnosti je kapacita batérie dostatočná.

Tineco iFloor Breeze

Pri upratovaní podlahy zanechá Tineco iFloor Breeze podlahu iba ľahko vlhkú bez akýchkoľvek nečistôt. Jediné miesto, ktoré pri testovaní čističa zostalo neumyté bol malý pruh podlahy u steny, keďže tam rotačný valec v sacej hubici nedosiahol. Vzhľadom k vysokej kvalite upratovania, kedy na podlahe prístroj nezanecháva žiadne fľaky ani nečistoty, nie je tento drobný nedostatok tak dôležitý.

Celkovo na mňa urobil čistič podláh Tineco iFloor Breeze veľmi dobrý dojem. Kvality prístroja najviac ocenila aj moja druhá polovička, ktorá väčšinou nenápadne sleduje aké veci testujem, ale myslím, že Tineco iFloor Breeze sa skoro objaví na zoznamu potrebných vecí do našej domácnosti.

Záverečné hodnotenie Tineco iFloor Breeze

9.2

Skvelý

Bezdrôtový čistič podláh Tineco iFloor Breeze je skvelý prístroj pre upratovanie tvrdých podláh. Upratanú plochu nielen vysaje od nečistôt, no zároveň aj vytrie. Podlaha po upratovaní testovaným prístrojom je čistá a rýchlo suchá, keďže Tineco iFloor Breeze vysaje až 90 % vody použitej k upratovaniu. Poradí si aj s mramorom, vinylom, laminátom, linoleum, ale problémy mu nerobia ani kachličky alebo dlaždice.

Dizajn a spracovanie
9
Funkcie a ovládanie
9.5
Skúsenosti s používaním
9
Hmotnosť: 4.2 kg
Typ vysávača:Tyčový
Napájanie:Akumulátorové
Doba provozu:20min
Kapacita batérie:4 000 mAh
Vysávanie:mokré, suché
Klady
  • Jednoduchá manipulácia
  • Pekný dizajn
  • Skvelá kvalita vysávania a vytierania
  • Akumulátorové napájanie
  • Funkcia samočistenia
  • Bezsáčkový provoz
Zápory
  • Nevytrie malý pruh podlahy u steny
  • Malý uhoľ možností sklopenia pri upratovaní pod nízkym nábytkom
  • Absencia ukazovateľa stavu nabitia batérie

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 4.8 (11 hlasov)

Autor

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár