Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro – recenzia a test robotického vysávača s mopom

15. 3. 2021 Aktualizované

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro - recenzia

Robotický vysávač s mopom Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro patrí medzi najobľúbenejšie modely na trhu. Výborne uspel aj v našom porovnávaní robotických mopov. Potešil nás bohatou výbavou užitočných funkcií a v prvom rade vynikajúcou kvalitou vysávania aj umývania podláh.

Hodnotenie robotického vysávača s mopom Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro

8.9

Perfektný

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro je vynikajúci robotický vysávač s funkciou mopu. Jeho prednosťami sú výborná kvalita upratovania a mapovania priestoru. Silnou stránkou je taktiež výhodný pomer medzi cenou a kvalitou, nevyznačuje sa pritom žiadnymi závažnými nedostatkami.

Dizajn a spracovanie
8.5
Výbava a výdrž
10
Manipulácia a ovládanie
8
Kvalita upratovania a údržba
9
Klady
 • Výborná kvalita vysávania a mopovania
 • Silný sací výkon vysávača
 • Laserová navigácia s 12 senzormi
 • Bohatá nádielka užitočných funkcií
 • Chytré plánovanie upratovania
 • Ovládanie na diaľku cez mobil
 • Automatické dobíjanie počas upratovania
 • Batéria s dlhou výdržou
Zápory
 • Vyššia hmotnosť a výška
 • Pre niekoho komplikovanejšia práca s aplikáciou

Dizajn a spracovanie – 8,5/10

Robotický vysávač s mopom Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro zaujme už na prvý pohľad moderným vzhľadom s oblými tvarmi. Na výber máte prevedenie v bielej alebo čiernej farbe. Rozmery spotrebiča sú kompaktné, ale oproti konkurentom ide o mierne vyššie hodnoty. Robotický vysávač má štandardný priemer 35 cm. Avšak väčšia je výška – 9,45 cm. Nadpriemerná je aj hmotnosť, ktorá predstavuje 3,6 kg.

Na spodnej strane vysávača Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro nájdete jednu bočnú kefu. Štandardom sú síce dve, ale o nedostatočnú účinnosť upratovania sa rozhodne netreba obávať. Robotický vysávač totiž disponuje bezkefovým elektromotorom, ktorý dosahuje maximálnu saciu silu 2 100 Pa.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro ponúka 2 odpadkové nádoby. Jednu veľkokapacitnú pre upratovanie nečistôt na sucho a druhú pre kombinované použitie funkcií vysávania a mopovania. Veľká prachová nádoba dosahuje objem 550 ml. Kombinovaná nádoba ponúka 300 ml prachovú nádobu a 200 ml vodnú nádržku.

Výbava a výdrž – 10/10

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro disponuje bohatou výbavou užitočných funkcií a inteligentných technológií, za ktoré si výrobca zaslúži pochvalu. Prednosťou robotického vysávača je predovšetkým vynikajúca orientácia v priestore. Na starosti ju má pokročilá laserová navigácia LDS s 12 senzormi, s ktorými v reálnom čase mapuje okolitý priestor. Senzory majú dosah na vzdialenosť až 8 metrov, vďaka čomu sa vysávač bezpečne vyhne všetkým prekážkam.

Veľmi užitočnou vymoženosťou je výber zóny upratovania. Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro si po prvom upratovaní naskenovaný priestor uloží do pamäte. Na základe vytvorenej mapy si môžete jednotlivé priestory pomenovať a určiť, ktoré má vysávač poupratovať. Alebo naopak, vyčleniť zakázané zóny. Navyše, môžete zvoliť odlišný čas upratovania pre jednotlivé miestnosti, presne tak, ako vám to vyhovuje. Všetko nastavíte cez mobilnú aplikáciu.

Pokročilá výbava inteligentných funkcií sa nevyhla ani nabíjaniu robotického vysávača. V prípade, že kapacita batérie počas upratovania klesne na nízku hodnotu, robotický vysávač Xiaomi sa automaticky vráti do nabíjacej stanice. A po doplnení energie pokračuje v upratovaní presne tam, kde prestal.

Čo sa výdrže týka, recenzovaný Xiaomi je vybavený Li-Ion batériou s kapacitou 3 200 mAh. Na jedno nabitie zvládne upratovať až 110 minút.

Manipulácia a ovládanie – 8/10

Manipulácia a ovládanie robotického vysávača sú nenáročné.  Prakticky sa pohybuje samostatne. Automaticky sa vráti do nabíjacej stanice. Pre ovládanie robotického vysávača Xiaomi je však potrebné používať inteligentný telefón, do ktorého si nainštalujete mobilnú aplikáciu Mi Home (Android, iOS).  V nej si môžete nastaviť všetky pokročilé funkcie. Vybrať režim  upratovania, naplánovať čistenie vo vybraný čas. A samozrejme aj spustiť robotický vysávač na diaľku. Počítať je však potrebné s tým, že aplikácia je v angličtine. A pre niektorých používateľov je jej ovládanie komplikovanejšie.

Kvalita upratovania a údržba – 9/10

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro disponuje 3 režimami – vysávanie, mopovanie alebo kombinované upratovanie 2v1. Kvalitu upratovania hodnotíme veľmi pozitívne. O účinnosť vysávania sa stará už zmieňovaný motor so sacou silou 2 100 Pa. Robotický vysávač je určený na všetky druhy podláh a poradí si aj s kobercami. Robotický mop je vybavený funkciou presného dávkovania vody, čo umožňuje dosiahnuť optimálne podmienky umývania vzhľadom na konkrétny povrch.

Výhodou Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro je to, že je schopný prekonávať prekážky s výškou až 2 cm. Zvládne teda prejsť cez znížený prah či lem koberca, a bez asistencie poupratovať aj viacero miestností.

Údržba robotického vysávač s mopom Xiaomi nie je náročná. Vyžaduje iba úkony, ktoré sú pre tieto spotrebiče typické. Samozrejme, nevyhnutnosťou je vyprázdňovanie zásobníka na prach, doplňovanie vody a čistenie utierok na mopovanie. Zabúdať netreba ani na starostlivosť o filtre.

Funkcie a vlastnosti

Vlastnosti Hodnoty
Typ: robotický vysávač s mopom
Max. plocha pokrytia: 180 m²
Doba prevádzky: 110 min
Batéria: Li-Ion 3200 mAh
Filtrácia: HEPA filter
Rozmery: 350 × 350 × 945 mm
Hmotnosť:  3,6 kg
Objem nádob: 300 ml na prach, 200 ml na vodu
Načasovanie upratovania: áno
Wi-Fi:  áno
Ovládanie cez mobil: áno
Náš tip

V našom porovnávaní robotickým mopov nájdete ďalšie kvalitné modely, v rôznych cenových kategóriách, ktoré by vás mohli zaujať.

Najpredávanejšie robotické mopy podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Kornel Kubík
Kornel Kubík

Aktívne sledujem technologický vývoj. Obzvlášť ma baví všetko, čo súvisí s bývaním – od nových typov vykurovania cez inteligentnú domácnosť až po malé spotrebiče. Zároveň je mojou vášňou písanie, preto tvorím a radím aj na tomto webe.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár