Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Hobot 298 – Recenzia a test

30. 1. 2021 Aktualizované

Hobot 298 recenzia

Do nášho rebríčka sme zaradili aj robotický čistič okien Hobot 298. Má slušnú rýchlosť čistenia a ultrasonickú trysku, ktorá zabezpečí výborný čistiaci výsledok.

Hodnotenie robotického čističa okien Hobot 298

6.3

Hobot 298 má štvorcový tvar a je určený pre plochu s minimálnym rozmerom 40 × 40 cm. Disponuje laserovými senzormi, ktoré dokážu rozpoznať okraj plochy bez rámu.

Funkcie a rýchlosť čistenia
9
Napájanie
7
Ovládanie
3
Klady
  • Ultrasonická tryska
  • Laserové senzory
  • Utierky sa dajú opakovane používať
  • Rýchlosť čistenia 2 m 24 s/1 m2
  • Ovládanie mobilom
Zápory
  • Dĺžka kábla nemusí byť pre niekoho dostačujúca

Funkcie a rýchlosť čistenia

Robotický čistiť okien Hobot 298 má oproti verzii 198 niekoľko výhod. Avšak aj jeho cena je o niečo vyššia. Nechýba mu funkcia Single-Side-Cleaning, vďaka ktorej dokáže vyčistiť sklenené povrchy rôznej hrúbky a rôznych typov povrchov. Takže ak budete chcieť umyť napríklad zrkadlo, kúpeľňové obklady či sklenené zábradlie pri schodoch, pre toto zariadenie to nebude problém.

O navigáciu sa stará Al-Technology S2.1. Tá ma na starosti rozpoznanie veľkosti plochy, ktorú práve idete čistiť. Čistená plocha musí mať minimálne 40 × 40 cm a jej maximálny rozmer je 6 × 5 m. To je viac-menej štandard pri týchto zariadeniach. Ďalším skvelým doplnkom sú laserové senzory. Tie dokážu rozpoznať okraj sklenenej plochy aj bez rámu. To príde vhod ak sa rozhodnete umyť napríklad zrkadlo. Prípadne aj niektoré zábradlia na terase majú sklenené plochy bez rámov.

Na spodnej časti sa nachádzajú pneumatické podložky, ktoré zaisťujú plynulý pohyb po skle. Ďalšou vychytávkou, ktorá uľahčí čistenie okien je ultrasonická tryska. Tá pri pohybe po skle automaticky zvlhčí povrch roztokom, vďaka ktorému je výsledok ešte lepší. To je v tomto prípade výhodou, pretože pri niektorých modeloch musíte roztok striekať vy. Nádržka na roztok má objem 40 ml.

Nečakanému pádu môže zabrániť bezpečnostné lano s dĺžkou 5 m. Okrem toho disponuje aj UPS batériou, ktorá sa pri výpadku el. energie ihneď spustí a tým zabráni pádu. Avšak použitím lana bude mať väčšiu istotu, predsa toto zariadenie nie je najlacnejšie. Taktiež pri páde môže niekoho zraniť.

Výrobca myslí aj na životné prostredie, a preto sa dá utierka z mikrovlákna vyprať a opakovane použiť. Ďalšou vlastnosťou, ktorú môžeme zaradiť do pozitívnej stránky je rýchlosť čistenia 2 m 24 s/1 m2. To je napríklad oproti čističu Ecovacs Winbot X o 44 sekúnd rýchlejšie.

Napájanie

Tento model má káblové napájanie. Dĺžka kábla je 4 m, čo je štandard. Avšak táto dĺžka nemusí byť pre niekoho nedostačujúca. Ak by vám dĺžka kábla nevyhovovala môžete použiť predĺžovací kábel, prípadne zvoliť bezdrôtový čistiť okien.

Ovládanie

Tento čistič môžete ovládať diaľkovým ovládačom, ktorý nájdete v balení. Taktiež je možné ho ovládať mobilným telefónom. Stačí si zdarma stiahnuť aplikáciu a prepojiť čistič s mobilom pomocou Bluetooth.

Vlastnosti Hodnoty
Typ napájania Káblové (dĺžka kábla 4 m)
Hlučnosť 64 dB
Hmotnosť 1,2 kg
Spotreba 72 W
Objem nádrže 40 ml
Ovládanie diaľkový ovládač alebo mobil
Tvar štvorcový
Bezpečnostné prvky Závesné lano + UPS
Minimálna veľkosť povrchu 40 × 40 cm
Maximálna veľkosť povrchu 6 × 5 m
Rýchlosť čistenia plochy 2 m 24 s/1 m2
Náš tip

Ďalšie zrecenzované robotické čističe okien nájdete v článku o najlepších robotických čističoch. Okrem toho sa v ňom nachádzajú aj tipy ako vybrať ten správny.

Najpredávanejšie robotické čističe okien

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 2.0 (2 hlasy)

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár