Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Recenzia Hobot 2S

26. 10. 2022 Aktualizované

čistič okien s umelou inteligenciou

Hobot 2S je elegantný a štýlový čistič okien s umelou inteligenciou, ktorý odporúča väčšina recenzentov. My sa teraz pozrieme bližšie na jeho funkcie i ovládanie.

Hodnotenie robotického čističa okien Hobot 2S

8.7

Perfektný

V prípade Hobot 2S domov dostanete šikovný čistič okien, najmä ak váš príbytok disponuje s veľkometrážnymi oknami, No na to, aby tento prístroj zvládol excelentnú prácu musíte poznať niekoľko trikov, ako s ním pracovať. My vám ich postupne predstavíme pri hodnotení jeho čistiacich funkcií.

Funkcie a rýchlosť čistenia
8
Napájanie
9
Ovládanie
9
Klady
  • Funkcia kreatívneho hlasu
  • Čistenie pomocou hmly
  • Duálny zásobník
  • Ovládanie pomocou mobilu
  • Záložná batéria
Zápory
  • Vyššia cena
  • Vhodný na väčšie okná
  • Čistenie je dlhšie ako manuálne

Funkcie a rýchlosť čistenia

Funkcie a rýchlosť čistenie Hobot 2S

Hobot 2S je skvelý na veľké sklenené plochy. Toto konštatovanie vychádza najmä z jeho výborných čistiacich vlastností. V prvom rade ide o rýchlosť čistenia, kde jeden meter štvorcový zvládne za 80 sekúnd. V druhom rade zas o technológiu umývania, ktorá využíva patentované ultrasonické trysky na vytvorenie jemnej hmly.

Tá sa následne automaticky dávkuje na čistené sklo, čo sa vo výsledku prejaví v efektívnom odstránení nečistôt a prachu. No aby ste boli s prácou Hotot 2S naozaj spokojný, tak pred samotným čistením zvoľte funkciu suchého chodu, ktorá z okien odstráni prach.

Z pohľadu čistenia prístroj postupuje najskôr v horizontálnom a neskôr vo vertikálnom smere. Takže v skutočnosti na vyčistenie jedného okna potrebuje dvakrát tak dlhý čas, ktorý uvádza výrobca. Toto obdobie však môžete využiť na čistenie parapetných dosiek, rámov okien či sieťok proti hmyzu. Mimochodom, všetky tieto prekážky musíte pred samotným spustením čističa odstrániť z jeho dosahu. Po dokončení práce robot signalizuje zvukom, že je čas ho presunúť na ďalšie okno. Takže sa počas práce veľmi nevzďaľujte, lebo proces čistenia môžete predĺžiť aj o niekoľko hodín.

Hobot 2S v rámci disponuje dvoma zásobníkmi. Do nich idú špeciálne tekutiny od producenta, ktoré dostanete v základnom balení. Na čistenie využíva aj utierky z mikrovlákna. Tie je vhodné počas čistenia vymieňať a neskôr ich bezpečne operiete v práčke. Ak však máte rozsiahlejší príbytok, doobjednajte si balíček utierok navyše. Tri vám totiž na jedno použitie kvôli precíznemu výsledku nebudú stačiť.

Napájanie robotického čističa okien Hobot 2S

Smery čistenia okien Hobot 2S

Hobot 2S funguje dvomi spôsobmi. Prioritne ho výrobca odporúča zapojiť pomocou 5 metrového kábla do zástrčky s príkonom 240V. No čistiaca jednotka je prispôsobená, aby zvládla aj prácu s predlžovacím káblom. Takže ak v blízkosti vašich okien nemáte elektrické pripojenie, nemusíte vešať hlavu. Súčasťou balenia je aj jeden 4-metrový predlžovací kábel.

No v prípade núdze dokáže tento robotický čistič dokončiť prácu aj vďaka batérií, tá má výdrž 20 minút. Súčasťou balenia je aj 4,5 metrové bezpečnostné lano. To oceníte najmä v prípade, ak sa chystáte umývať okná vo väčších výškach.

Ovládanie

Hobot 2S môžete ovládať hlasom

Ovládanie tohto čističa je vskutku sofistikované. Môžete ho naštartovať pomocou mobilu, diaľkovým ovládačom alebo priamo na spotrebiči. Nám sa v tomto prípade páči aj možnosť dávať prístroju hlasové povely. Tie však na našom trhu fungujú len v češtine.

 

Vlastnosti Hodnoty
Typ napájania káblové
Hlučnosť 65 dB
Hmotnosť 1,3 kg
Príkon 72 W
Objem nádrže 2 × 26 ml
Ovládanie diaľkový ovládač, telefón
Tvar štvorcový
Bezpečnostné prvky Bezpečnostné lano
Minimálna veľkosť povrchu 40 × 40 cm
Maximálna veľkosť povrchu
Náš tip

Ako vybrať robotický čistič okien a recenzie ďalších modelov nájdete v článku najlepšie robotické čističe okien.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 5.0 (26 hlasov)

Autor

Katarína Kmeťová
Katarína Kmeťová

Som mama dvoch malých detí, ktorá sa už viac ako 15 rokov pohybuje v oblasti PR, marketingu a obchodu. Počas rodičovskej dovolenky je písanie nástroj, vďaka ktorému mám kontakt so svetom. Okrem toho spravujem vlastný blog a zaujímam sa o zdravý životný štýl, motivačnú literatúru, módu a smart technológie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár