Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Tesla RoboStar T60 – recenzia a test robotického vysávača s mopom

15. 3. 2021 Aktualizované

Tesla RoboStar T60 - recenzia

Ak máte záujem o kvalitný robotický vysávač s mokrým mopom, pričom dôležitým faktorom výberu pre vás je dostupná cena, naším tipom je recenzovaný Tesla RoboStar T60.

Hodnotenie robotického vysávača s mopom Tesla RoboStar T60

7.4

Výborný

Robotický vysávač s mopom Tesla RoboStar T60  za priaznivú cenu prináša výbornú hodnotu. Potešením je dobrá kvalita vysávania aj umývania podláh, nechýba plánovanie upratovania. Bonusom je atraktívny dizajn. Oproti drahším konkurentom však neponúka ovládanie cez mobil a chýbajú pokročilejšie funkcie.

Dizajn a spracovanie
8.5
Výbava a výdrž
6
Manipulácia a ovládanie
7
Kvalita upratovania a údržba
8
Klady
 • Výhodný pomer medzi kvalitou a dostupnou cenou
 • Dobre vysáva aj umýva
 • Pre všetky typy podláh a nízke koberce
 • Nízka výška – zmestí sa pod nábytok
 • Jednoduché ovládanie
 • Vhodný pre seniorov – nevyžaduje inteligentný telefón
 • Plánovanie upratovania
 • Trojnásobná filtrácia s HEPA filtrom
 • Tichá prevádzka
Zápory
 • Chýbajú pokročilejšie funkcie
 • Bez ovládania cez mobil
 • Väčšie nečistoty upratuje menej účinne

Dizajn a spracovanie – 8,5/10

Recenzovaný robotický vysávač s mopom Tesla RoboStar T60 nás ihneď zaujal atraktívnym dizajnom. Jeho horný panel  sa vyrába z odolného skla v bielej alebo čiernej farbe. V oboch prípadoch vysávaču dodáva luxusný vzhľad.

Robotický vysávač má klasický kruhový tvar. Priemer 30,5 cm a hmotnosť 2,6 kg jasne informujú, že ide o kompaktný domáci spotrebič. Pozitívnou stránkou je nízka výška vysávača – iba 7,8 cm. Dokáže tak poupratovať podlahu aj pod nízkym nábytkom.

Tesla RoboStar T60 je vybavený dvoma nádobami. Na mopovanie slúži zásobník na vodu s objemom 300 ml. Nádoba na nečistoty má objem 450 ml. Súčasťou dolnej časti vysávača je dvojica bočných kefiek, ktorá sa stará o účinné vysávanie v rohoch. Robotický vysávač je vybavený trojnásobným systémom filtrácie s HEPA filtrom.

Výbava a výdrž – 6/10

Robotický vysávač s funkciou mopu Tesla RoboStar T60 je inteligentný domáci spotrebič, ktorý pracuje samostatne.  Vybavený je gyroskopickou navigáciou FastTrack 2.0, ktorá sa stará o systematický pohyb pri  upratovaní priestorov. Disponuje 13 infračervenými senzormi proti nárazom alebo pádu zo schodov. Nemusíte sa preto obávať poškodenia nábytku alebo samotného robotické vysávača. Ten, po tom, čo ukončí upratovanie, sa automaticky vráti do nabíjacej stanice a začne sa nabíjať.

Na výber máte štyri programy upratovania – automatický, obvodový, kruhový alebo naplánovaný. Nechýba teda ani funkcia odloženého upratovania. Režim upratovania aj jeho plánovanie jednoducho nastavíte pomocou diaľkového ovládania. Negatívom je však absencia pokročilejších funkcií s možnosťou vymedzenia priestoru upratovania.

V útrobách robotického vysávača s mopom Tesla RoboStar T60 sa nachádza Li-Ion batéria s kapacitou 2 600 mAh. Na jedno nabitie vydrží pracovať až 110 minút.

Manipulácia a ovládanie 7/10

Vďaka nízkej hmotnosti 2,6 kg a kompaktným rozmerom je manipulácia s robotickým vysávačom Tesla RoboStar T60 jednoduchá. Ani s nabíjacou stanicou nezaberie veľa miesta, preto nie je prekážkou ani v menšom byte.

Na ovládanie robotického vysávača slúži diaľkové ovládanie s displejom. Oproti pokročilejším modelom nie je vybavený Wi-Fi, to znamená, že neponúka ani ovládanie cez mobilnú aplikáciu. Spotrebič teda nie je možné ovládať odkiaľkoľvek, ani využiť pokročilé funkcie plánovania upratovanie. Výrobca jednoducho musel v niektorých oblastiach čo-to ušetriť, aby mohol ponúknuť nižšiu cenu.

To, že robotický vysávač s mopom sa nepripája k telefónu, má aj svoje výhody. Vďaka tomu je vhodný aj pre seniorov a každého, kto nevlastní inteligentný mobil.

Kvalita upratovania a údržba – 8/10

Tesla RoboStar T60 ponúka vysávanie aj funkciu mokrého mopovania. Domáci pomocník je určený pre všetky typy tvrdých podláh alebo nízke koberce. Vysávač disponuje slušným sacím výkonom.

Robotický vysávač navyše disponuje funkciou pre okamžité zvýšenie výkonu rotačnej stredovej kefy a sacej sily pre hĺbkové čistenie. Na diaľkovom ovládači stačí stlačiť tlačidlo MAX. Výrobca vysávača kládol dôraz aj na účinné vysávanie v rohoch, na čo slúži dvojica bočných kefiek.

Kvalitu upratovania možno hodnotiť pozitívne. Avšak vzhľadom na nižšiu cenu je potrebné počítať s tým, že robotický vysávač si s väčšími nečistotami poradí menej účinne. Robotický vysávač s mopom pracuje systematicky, zvládne prejsť aj cez nízke prechodové lišty, v priestore sa dobre orientuje. Majitelia vysávača však občas pozorujú chaotický pohyb.

Čo je však potešením, tak to je tichá prevádzka. Hlučnosť robotického vysávač s mopom Tesla RoboStar T60 dosahuje maximálne 55 dB. Čo sa údržby týka, nie je to nič náročné, počítať je potrebné so štandardnými úkonmi pre robotické vysávače s mopom. Ide predovšetkým o vyprázdnenie zbernej nádoby, dolievanie vody do nádržky a starostlivosť o utierky na umývanie podlahy.

Funkcie a vlastnosti

Vlastnosti Hodnoty
Typ: robotický vysávač s mopom
Doba prevádzky: 110 min
Batéria: Li-ion 2 600 mAh
Filtrácia: HEPA filter
Rozmery: 305 × 305 × 78 mm
Hmotnosť:  2,6 kg
Objem nádob: 450 ml na prach, 300 ml na vodu
Načasovanie upratovania: áno
Wi-Fi:  nie
Ovládanie cez mobil: nie
Náš tip

Tento model vás nepresvedčil, máte vyššie nároky? Odporúčame vám pozrieť si náš výber najlepších robotických mopov.

Najpredávanejšie robotické mopy podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 5.0 (1 hlas)

Autor

Kornel Kubík
Kornel Kubík

Aktívne sledujem technologický vývoj. Obzvlášť ma baví všetko, čo súvisí s bývaním – od nových typov vykurovania cez inteligentnú domácnosť až po malé spotrebiče. Zároveň je mojou vášňou písanie, preto tvorím a radím aj na tomto webe.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár