Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Najlepšie robotické mopy – recenzie a porovnanie 2024

29. 7. 2022 Aktualizované

Robotický mop ako inteligentný domáci spotrebič samostatne vytrie podlahy, ušetrí vám tak kopec času a námahy. Na trhu nájdete nielen robotické mopy, ale aj robotické vysávače s funkciou mopu 2v1. Pripravili sme pre vás porovnanie a recenzie 3 najlepších z nich v rôznych cenových kategóriách.

Najlepší celkovo

Prvotriedny robotický mop s inteligentnými funkciami, tichým chodom a skvelými výsledkami upratovania aj v rohoch.

Najlepší pomer cena/kvalita

Vynikajúci robotický vysávač s funkciou mopu. Vysoká kvalita upratovania a bohatá nádielka užitočných funkcií.

Najlepší lacný

Robotický vysávač s mokrým mopom, ktorý poteší menej náročných záujemcov, za priaznivú cenu.

 

Najlepšie robotické mopy

Recenzia: Robotický mop iRobot Braava jet m6 – celkovo najlepší

iRobot Braava jet m6 - recenzia Pre náročných

Typ: robotický mop │ Max. plocha pokrytia: 100 m2Doba prevádzky: 90 min │ Výška: 9 cm │ Hmotnosť: 2,2 kg │ Objem nádoby: 445 ml│ Ovládanie cez mobil: áno │ Približná cena: 500 €

Klady
 • Vynikajúca kvalita upratovania
 • Inteligentné mapovanie priestoru
 • Šikovné plánovanie upratovania
 • Automatické dobíjanie počas upratovania
 • Tichá prevádzka
Zápory
 • Vyššia cena
 • Neprekoná prahy dverí

Pre náročných záujemcov, ktorí túžia po vynikajúcej kvalite bezstarostného upratovania, odporúčame iRobot Braava jet m6. V súčasnosti ide o jeden najlepších robotických mopov, aký na trhu nájdete. Ide o inteligentný domáci spotrebič, ktorý je vybavený celým radom pokročilých technológií. Na ich čele stojí kamerová navigácia s inteligentným mapovaním priestoru.

Nechýbajú senzory proti pádu zo schodov či režim virtuálnej steny, vďaka ktorému uprace iba vo vybranej časti miestnosti. Mnoho užitočných funkcií nastavíte prostredníctvom mobilnej aplikácie, v ktorej si pohodlne naplánujete upratovanie. Robotický mop vďaka štvorcovému tvaru umožňuje účinné upratovanie aj v rohoch miestnosti. Praktickou vymoženosťou je aj automatické dobíjanie počas upratovania. Slabou stránkou je však to, že robotický mop nie je schopný prekonať prahy dverí. V takomto prípade ho budete musieť medzi miestnosťami prenášať ručne. Naopak, robotický mop musíme pochváliť za nízku hladinu hluku.

Každopádne, pri rozhodovaní sa o tom, či tento model pre vás ideálny, zaiste zaváži aj cena. Tá totiž patrí do vyššej kategórie. Výbava a výsledky práce robotického mopu iRobot Braava jet m6 však vravia, že stojí za to.

Recenzia: Robotický vysávač s mopom Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro - recenzia Zlatý stred

Typ: robotický vysávač s mopom │ Max. plocha pokrytia: 180 m² │ Doba prevádzky: 110 minút │ Filtrácia: HEPA filter │ Výška: 9,45 cm │ Hmotnosť: 3,6 kg │ Objem nádob: 300 ml na prach, 200 ml na vodu │ Ovládanie cez mobil: áno │ Približná cena: 300 €

Klady
 • Vysoká kvalita upratovania
 • Kombinované vysávanie a mopovanie
 • Bohatá nádielka užitočných funkcií
 • Plánovanie upratovania cez mobil
 • Automatické dobíjanie počas upratovania
Zápory
 • Vyššia hmotnosť a výška

Robotický vysávač s funkciou mopu Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro v súčasnosti patrí medzi najobľúbenejšie modely na trhu. Vďačí za to výbornej kvalite vysávania aj mopovania, a taktiež množstvu užitočných funkcií, ktoré sa postarajú o bezstarostné upratovanie domácnosti. V neposlednom rade, dôležitú úlohu zohráva aj výhodný pomer medzi celkovou kvalitou a cenou.

Prednosťou robotického vysávača s mopom Xiaomi je orientácia v priestore. Zabezpečuje ju laserová navigácia s 12 senzormi, vďaka čomu sa vyhne všetkým prekážkam. Recenzovaný robotický vysávač poteší širokými možnosťami plánovania upratovania. Robotický vysávač si naskenovaný priestor uloží do pamäte. A následne môžete určiť, ktoré miestnosti chcete upratovať, ako aj vymedziť virtuálne zábrany. Všetko sa ovláda cez mobilnú aplikáciu, prostredníctvom ktorej môžete upratovanie spustiť odkiaľkoľvek.

Užitočných vymožeností recenzovaný robotický vysávač s mopom Xiaomi ponúka ešte viac. Spomeňme aspoň to, že pokiaľ počas upratovania batéria dosiahne slabú úroveň, vysávač si zapamätá, kde prerušil prácu, a po automatickom doplnení energie pokračuje tam, kde prestal.

Zhrnuté a podčiarknuté – robotický vysávač s funkciou mopu Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro je vynikajúci pomocník na suché aj mokré upratovanie, ktorý nemá vážnejšie nedostatky. Kúpiť si ho môžete v bielej alebo čiernej farbe.

Recenzia: Robotický vysávač s mopom Tesla RoboStar T60 – najlepší za nízku cenu

Tesla RoboStar T60 - recenzia Lacný základ

Typ: robotický vysávač s mopom │ Max. plocha pokrytia: – │ Doba prevádzky: 110 min │ Filtrácia: HEPA filter │ Výška: 7,8 cm │ Hmotnosť: 2,6 kg │ Objem nádob: 450 ml na prach, 300 ml na vodu │ Ovládanie cez mobil: nie │ Približná cena: 200 €

Klady
 • Priaznivá cena
 • Kvalitne vysáva aj mopuje
 • Nízka výška – zmestí sa pod nábytok
 • Jednoduché ovládanie – vhodný aj pre seniorov
 • Tichý chod
Zápory
 • Chýbajú pokročilejšie funkcie
 • Bez ovládania cez mobil

Recenzovaný model Tesla RoboStar T60 kombinuje funkcie robotického vysávača a mokrého mopu. Vysávač je určený na všetky typy tvrdých podláh a nízke koberce. A za priaznivú cenu prináša slušnú kvalitu upratovania.

Na automatický pohyb po priestore slúži gyroskopická navigácia. Na jedno nabitie prináša dobu prevádzky až 110 minút. Vo výbave sa nachádza zásobník na nečistoty s objemom 450 ml. Na mopovanie slúži zásobník na vodu s objemom 300 ml.

Robotický vysávač s mopom Tesla RoboStar T60 sa ovláda jednoducho – cez diaľkový ovládač s displejom. Prostredníctvom neho nastavíte aj plánovanie upratovania. Avšak oproti drahším modelom neponúka ovládanie cez mobilnú aplikáciu ani pokročilejšie funkcie na vymedzenie upratovaného priestoru.

Praktickým aspektom je nízka výška vysávača. Iba 7,8 cm umožňuje poupratovať podlahu aj pod nízkym nábytkom. Oceňujeme aj tichú prevádzku. Hlučnosť robotického vysávača s mopom neprekračuje hodnotu 55 dB. Navyše, potešením pre oči je atraktívny dizajn v bielej alebo čiernej farbe.

Ak hľadáte robotický vysávač s mokrým mopom na uľahčenie upratovania, ale nechcete minúť priveľa peňazí, recenzovaný model značky Tesla vrelo odporúčame.

Porovnanie najlepších robotických mopov

iRobot Braava jet m6 Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro Tesla RoboStar T60 Sencor SRV 9250BK Concept VR2010 Rowenta RR7447WH
iRobot Braava jet m6 - recenzia Pre náročných Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro - recenzia Zlatý stred Tesla RoboStar T60 - recenzia Lacný základ Sencor SRV 8250BK Concept VR2010 Rowenta RR7447WH
Približná cena: 500 € 300 € 200 € 300 € 250 € 300 €
Typ: robotický mop robotický vysávač s mopom robotický vysávač s mopom robotický vysávač s mopom robotický vysávač s mopom robotický vysávač s mopom
Max. plocha pokrytia: 100 m2 180 m²
Doba prevádzky: 90 min 110 min 110 min 120 min 150 min 90 min
Filtrácia: HEPA filter HEPA filter HEPA filter HEPA filter
Výška: 9 cm 9,45 cm 7,8 cm 9,5 cm 8,8 cm 6 cm
Hmotnosť:  2,2 kg 3,6 kg 2,6 kg 2,5 kg 3,5 kg
Objem nádob: 445 ml na vodu 300 ml prach, 200 ml voda 450 ml prach, 300 ml voda 240 ml prach, 230 voda 600 ml prach, 330 ml voda 360 ml prach, 110 ml voda
Ovládanie cez mobil: áno áno nie áno áno áno
Do obchodu Do obchodu Do obchodu Do obchodu Do obchodu Do obchodu

Najpredávanejšie robotické mopy podľa Heureky

Ako vybrať robotický mop

Robotický mop je čoraz používanejší domáci spotrebič, ktorý nám zásadne uľahčuje upratovanie. Ideálny je do domácnosti, kde prevládajú tvrdé podlahy. Robotický mop sa po spustení pohybuje po priestore automaticky. Senzory zabezpečujú, aby sa vyhol prekážkam, vrátane pádu zo schodov. Po tom, čo samostatne vytrie podlahu, sa automaticky vráti späť do nabíjacej stanice, bez vašej asistencie. Vy zatiaľ môžete oddychovať alebo sa dokonca vrátiť do uprataného domova. Inteligentní pomocníci totiž umožňujú naplánovať čas upratovania a mnohé aj spustiť robota na diaľku, cez mobilnú aplikáciu.

Robotický mop vs. robotický vysávač s mopom 2v1

Skôr než sa vyberiete hľadať konkrétny model, je potrebné sa rozhodnúť, ktorý z dvoch základných typov spotrebičov je pre vás ideálny. Robotický mop na vytieranie podláh alebo robotický vysávač s funkciou mopu? Pozrime sa na to, čím sa odlišujú.

Robotický mop

Určený je na vytieranie všetkých typov tvrdých podláh. Po priestore sa pohybuje automaticky. Jeho súčasťou je nádržka na vodu. Počas upratovania vystrekuje vodu pred seba zo zásobníka a následne podlahu vytiera utierkou na mopovanie umiestnenou v jeho dolnej časti.

Robotický vysávač s mopom 2v1

Druhou možnosťou je vybrať si robota, ktorý dokáže plniť funkciu vysávača aj vytiera podlahy. Niektoré modely umožňujú vysávať a mopovať iba samostatne, iné aj zároveň. Súčasťou robotického pomocníka je nádoba na prach a taktiež nádržka na vodu. Robotický vysávač s mopom sa odlišuje oproti predchádzajúcemu variantu tým, že vodu nevystrekuje pred seba, ale zvlhčuje priamo utierku na mopovanie.

Testado radí

Mnohé modely robotický mopov umožňujú zvoliť okrem mokrého upratovania aj suché mopovanie, teda zametanie podlahy bez vody. Pomocou na to určených špeciálnych utierok zbierajú prach, nečistoty, vlasy alebo zvieracie chlpy.

Na aké parametre sa zamerať

Pri kúpe robotického mopu je potrebné sa zamerať na obdobné technické parametre a funkcie, ako pri výbere robotického vysávača. Všímajte si predovšetkým to, pre akú veľkú plochu je určený. Aká je kapacita batérie a jej výdrž na jedno nabitie. Nevynechajte ani informácie o type navigácie a schopnostiach dobrej orientácie v priestore. Za pozornosť stojí aj hlučnosť spotrebiča.

Okrem toho je potrebné sa navyše zamerať na objem nádržky na vodu. V prípade, ak zvolíte model s menšou veľkosťou nádoby, nevyhnutnosťou bude častejšie dolievanie vody. Všímajte si taktiež to, aké utierky na mokré a suché mopovanie nájdete v balení.

Pri výbere sa oplatí zohľadniť aj to, akými inteligentnými a užitočnými funkciami robotický mop disponuje. Zvyšujú komfort ovládania a taktiež zlepšujú kvalitu upratovania. Medzi najrozšírenejšie patria:

 • Ovládanie cez mobilnú aplikáciu – umožňuje spustiť robotický mop odkiaľkoľvek a taktiež nastaviť plánovanie upratovanie tak, ako vám to vyhovuje.
 • Automatické dobíjanie počas upratovania – robotický mop v prípade slabej batérie automaticky zamieri do nabíjacej stanice a po doplnení energie pokračuje v upratovaní presne tam, kde ho prerušil.
 • Upratovanie podľa miestnosti – senzory zmapujú priestor a vy si môžete nastaviť, ktoré miestnosti a kedy má robot poupratovať.
 • Virtuálna stena – umožňuje vymedziť priestor v miestnosti, kde robotický mop nemá čistiť.
 • Senzory proti nárazom a pádom zo schodov – chránia pred poškodením nábytok aj samotný robotický mop.
Náš tip

Ak chcete byť nad upratovaním podlahy, určite odporúčame zaobstarať si multifunkčný tyčový vysávač. Pozrite si náš článok, v ktorom sme vybrali najlepšie tyčové vysávače s mopom!

Kde kúpiť robotické mopy

Robotické mopy nájdete v ponuke mnohých obchodov s domácimi spotrebičmi. Navštíviť sa oplatí špecializovaný e-shop roboticky-vysavac.sk. Na jeho stránkach nájdete bohatú ponuku modelov. Od viacerých výrobcov a v rôznych cenových kategóriách, nechýbajú ani zľavy. Osvedčeným spôsobom, ako na internete nakúpiť čo najvýhodnejšie, je navštíviť Heureku. Pohromade tam nájdete desiatky modelov robotických mopov od mnohých značiek. Ľahko si porovnáte technické parametre a funkcie alebo prečítate recenzie zákazníkov. A predovšetkým ihneď zistíte, ktorý e-shop ponúka najlepšiu cenu.

Ak sú pri internetových nákupoch vašou voľbou číslo jeden známe a rokmi overené obchody, odporúčame kliknúť na Alzu.  Čaká vás tam široká ponuka robotických mopov a robotických vysávačov s funkciou mopu, za dostupné ceny aj pre náročných zákazníkov.

Najobľúbenejšie značky

iRobot

Značka iRobot sa orientuje na výrobu robotov do domácnosti. Na výber máte robotické vysávače Roomba a robotické mopy Braava v rôznych cenových kategóriách. Od dostupnejších po špičkové modely pre náročných. Vyznačujú sa inteligentným mapovaním priestoru, ktoré umožňujú zvoliť, ktoré miestnosti sa majú upratovať a kedy. Ovládať ich možno odkiaľkoľvek, cez mobilnú aplikáciu.

Xiaomi

Pod logom značky Xiaomi sa predávajú nielen inteligentné telefóny, ale aj široký sortiment spotrebičov. Nechýbajú medzi nimi ani robotické vysávače s funkciou mopu, ktoré v súčasnosti patria na našom trhu medzi najobľúbenejšie. Priazni zákazníkov sa tešia vďaka nádielke praktických funkcií, ako aj výhodnému pomeru medzi cenou a kvalitou produktov.

Sencor

Aj značka Sencor na trh dodáva bohatú ponuku domácich spotrebičov. Silné zastúpenie medzi nimi majú rôzne typy vysávačov. Nájdete mini nimi aj modely kombinujúce robotický vysávač s funkciou mopu. Pochváliť sa môžu praktickými funkciami uľahčujúcimi upratovanie v domácnosti. Nechýba ovládanie cez mobilnú aplikáciu.

Ceny

Automatické spotrebiče, ktoré zásadne uľahčujú upratovanie, v súčasnosti nepatria medzi finančne náročne výdavky. Zaobstarať si môžete robotický mop alebo robotický vysávač s funkciou mopu aj za dostupnú cenu. Suma sa zvyšuje s narastajúcou úrovňou výbavy a funkcií, dobou prevádzky či v závislosti od typu navigácie. Aby ste získali orientačnú predstavu, čo si môžete dovoliť za rôzne sumy, rozdelili sme robotické mopy do viacerých cenových kategórií.

Do 200 €

V najnižšej cenovej kategórii nájdete predovšetkým základné modely. Počítať je potrebné s obmedzenou ponukou funkcií aj menej kvalitnou navigáciou. Vhodné sú pre menej náročných používateľov, ktorých predovšetkým poteší uľahčenie upratovania za dostupnú cenu.

Od 200 do 400 €

V strednej cenovej kategórii nájdete najširšiu ponuku robotických mopov, ktoré svojou kvalitou a výbavou uspokoja väčšinu záujemcov. Potešením je lepšie úroveň orientácie v priestore, dlhšia výdrž aj účinnejšie upratovanie.

 Nad 400 €

Približne od tejto cenovej hranice na trhu nájdete najlepšie modely robotických mopov. Vyznačujú sa najpokročilejšími navigáciami, vysokou úrovňou kvality upratovania či množstvom doplnkových funkcií.

Najpredávanejšie robotické mopy podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 5.0 (3 hlasy)

Autor

Kornel Kubík
Kornel Kubík

Aktívne sledujem technologický vývoj. Obzvlášť ma baví všetko, čo súvisí s bývaním – od nových typov vykurovania cez inteligentnú domácnosť až po malé spotrebiče. Zároveň je mojou vášňou písanie, preto tvorím a radím aj na tomto webe.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár