Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Recenzia tyčového vysávača Bissell CrossWave X7 Plus

5. 4. 2022 Aktualizované

CrossWave X7 Plus Cordless Pet Select recenziaNáš tipTestado

Práve sme dotestovali nový multifunkčný tyčový vysávač CrossWave X7 Plus Cordless Pet Select, ktorý je výborný predovšetkým pre domácnosti s domácimi miláčikmi. Jediný prístroj v sebe spája 3 zariadenia v jednom. Novinka od Bissell zvládne mokré a suché upratovanie vrátane vytierania. Hodí sa na tvrdé podlahy, dlažby, parkety a koberce. Vyčerpávajúci upratovací test vám prináša recenzný portál Testado.sk!

Obsah balenia

Balenie je pestré a obsahuje množstvo praktického príslušenstva. Krabica ukrýva vysávač Bissell CrossWave X7 Plus, nádoby na čistú a špinavú vodu, 2-krát filter, čistiaci prostriedok Natural Multi-Surface Pet, 2-krát XL univerzálnu rotačnú kefu na rôzne druhy povrchov a nabíjaciu stanicu.

Do stanice prístroj „parkujete“, pričom okrem nabíjania slúži ako samočistiaca stanica. Ale nepredbiehajme – všetko si postupne ukážeme a vysvetlíme…

Dizajn, spracovanie a výbava – 9,5/10

Recenzovaný tyčový vysávač CrossWave X7 Plus je vhodný na suché aj mokré vysávanie. Vďaka použitým technológiám a vysokému výkonu je táto novinka vhodná pre domácnosti so zvieratami. To však neznamená, že Bissell neocení domácnosti bez maznáčikov.

CrossWave X7 Plus recenzia

CrossWave X7 Plus je vysávač 3 v 1. Podlahu a koberce totiž dokáže vysávať, vytierať a sušiť. Hmotnosť 4,54 kg určite patrí v ríši tyčových vysávačov medzi vyššie, avšak skvelá ergonómia a prítomné kolieska dokážu vysávač premeniť „na ľahké pierko“. Takmer celá hmotnosť sa prenáša na kolieska, teda pri vysávaní nie je potrebná veľká sila. Bissell CrossWave X7 Plus môžu využívať aj starší ľudia.

Pri práci poteší absencia kabeláže. Testovaná novinka X7 Plus funguje bezdrôtovo pomocou energie dodávanej z batérie. Zatiaľ čo si o výdrži povieme niečo viac neskôr, v tejto chvíli sa môžeme zamerať na spracovanie tyčového vysávača Bissell.

CrossWave X7 Plus Cordless Pet Select je opatrený pohodlným madlom s tlačidlami. Dolná časť je zverená displeju, ktorý signalizuje aktuálne zvolené funkcie. Vždy teda viete, čo vysávač práve robí. Zároveň nechýba prehľadný ukazovateľ stavu batérie. Na zadnej časti nájdete nádržku na vodu s objemom 600 ml.

V strednej časti tyčového vysávača Bissell pracuje motor so 45 000 otáčkami za minútu. O kúsok nižšie je potom situovaná 385 ml nádržka na nečistoty. Tú ľahko vyberiete „vycvakávacím“ mechanizmom. Spodná časť AKU vysávača je nakoniec zverená rotačnej kefe, ktorá je z hornej strany chránená priehľadným vekom. Pri vysávaní tak môžete vizuálne kontrolovať priebeh upratovania.

Konštrukčné spracovanie testovaného akumulátorového vysávača Bissell CrossWave X7 Plus Cordless Pet Select hodnotím výbornou známkou. Páči sa mi elegantný design, ktorý je zároveň funkčný a užívateľsky príjemný.

CrossWave X7 Plus recenzia 7

Manipulácia, ovládanie a údržba – 9/10

S ohľadom na určenie tohto prístroja musíte počítať s väčšími rozmermi a vyššou hmotnosťou. Znovu však pripomínam, že je stroj dobre ergonomicky riešený. Keďže sa väčšina hmotnosti CrossWave X7 prenáša na dvojicu otočných koliesok, pri vysávaní nie je nutná hrubá sila. Spotrebič si razí cestu terénom ladne a nenútene.

CrossWave X7 Plus recenzia 8

Prítomný stredový kĺb vám dovolí využívať zápästie na presné ovládanie vysávača. Po prvom ohmataní nebudete narážať do nábytku a prístroj budete viesť presne tak, ako práve potrebujete. Rotačná hlavica je robustnejšia, aj tak sa však prekvapivo ľahko dostanete pod kúrenie a stôl, medzi stoličky a všeobecne pozdĺž vybavenia bytu. Nemajte strach – povysávate všade.

Náš tip

Chcete najprv porovnať viac produktov? V našom článku o tyčových vysávačoch sa napríklad dozviete, aký je najlepší tyčový vysávač 3v1!

Manipulácia je skrátka jednoduchá a fyzicky nenáročná. Pochvalu si zaslúžia veľké tlačidlá na vrchnej strane madla. Človek nemusí nikde nič hľadať a nahmatávať, prítomné piktogramy vám jasne prezradia, na čo aké tlačidlo slúži. V spodnej časti je pripravená spúšť na pohotovú aplikáciu vody. Recenzovaný vysávač zároveň disponuje LED svetlami, ktoré odhaľujú chlpy a iné nečistoty na podlahe.

Údržba Bissell CrossWave X7 Plus nie je zložitá. Veľkou pomocou je stanica, ktorá zariadenie nabíja a zároveň čistí. Túto funkciu môžete v prípade potreby kedykoľvek využiť. Stačí stlačiť príslušné tlačidlo a systém sa o všetko postará za vás. Valec sa roztočí a vyčistí, následne stačí vybrať a postaviť vedľa stroja na príslušné miesto.

Samočistiaca stanica vyčistí nielen valec kefy, ale aj vnútro prístroja. Toto demonštrujú krok za krokom fotografie nižšie.

Keďže sú nádrže na čistú a špinavú vodu oddelené, údržba je o to pohodlnejšia. Zatiaľ čo do hornej nádržky vodu a prípravok iba dolievate (nič nečistíte), spodnú nádobku po skončení upratovania z vysávača Bissell vyberiete, rozoberiete a vyčistíte pod tečúcou vodou. Otázka krátkej chvíľky.

Kvalita vysávania – 10/10

Pokiaľ hľadáte naozaj výkonný bezdrôtový vysávač, recenzovaný CrossWave X7 Plus Cordless Pet Select vám môžem odporučiť. Prítomný elektromotor je mimoriadne výkonný a efektívny. Postará sa o drvivú väčšinu nečistôt, ktoré sa môžu vo vašej domácnosti alebo kancelárii bežne objaviť. Hravo si poradí s chlpmi, vlasmi, omrvinkami, zaschnutými nečistotami a prachom.

CrossWave X7 Plus recenzia 15

Novinka od Bissell je vhodná ako na tvrdé podlahy, dlažby, tak na drevené a laminátové podlahy či mäkšie koberce. Vyskúšali sme všetky typy povrchov a nemáme námietky.

Opätovne stojí za poznámku, že sa pri vysávaní udržuje čistá a špinavá voda oddelene, teda pracujete iba a jedine s čistou vodou (a prípadne s čistiacim prípravkom). Pri mokrom upratovaní sa vysáva a vytiera súčasne.

Hovoríme stále dookola o mokrom upratovaní. Ale pozor: CrossWave X7 pokojne dokáže vysávať iba na sucho, teda bez použitia vody.

Počas práce využijete tri režimy upratovania: režim na tvrdé podlahy, režim na koberce a režim TURBO PET. Poslednú voľbu môžete samozrejme využiť aj pri bežnom upratovaní. Výkon motora ide na maximum, čo sa môže za určitých podmienok hodiť každému.

Hlučnosť (až 75 dB) testovaného modelu Bissell CrossWave X7 Plus Cordless Pet Select sa drží v obvyklých medziach. Najhlučnejší je logicky režim TURBO PET.

CrossWave X7 Plus recenzia 19

Výdrž batérie a dobíjanie – 9/10

Recenzovaný tyčový vysávač Bissell CrossWave X7 Plus disponuje 25V lítium-iónovým akumulátorom. Doba prevádzky sa pohybuje okolo 30 minút, konečný čas však závisí od zvoleného výkonu, funkcie a povrchu. Na upratovanie „bežne veľkého bytu“ vám takáto kapacita vystačí. Pre náročnejšiu prácu je pravdepodobné, že budete musieť nabíjať.

Ak prihliadneme na výkon prístroja, výdrž je veľmi dobrá. Testoval som celý rad vysávačov, tu je kapacita absolútne v poriadku.

Doba nabíjania sa pohybuje okolo 4 hodín. Zhruba polovičná kapacita sa však dobije za výrazne kratší čas. Odhadom by som tipoval pokojne jednu hodinu. Na nabíjanie slúži základňa, do ktorej stačí vysávač Bissell postaviť a nabíjací proces sa automaticky spustí. Zapájanie káblov tu nehrozí.

CrossWave X7 Plus recenzia 23

Priebeh môžete sledovať na displeji. Akonáhle sa akumulátor úplne nabije, displej úplne zhasne. Môže to znieť ako malichernosť, ale aj taká drobnosť je perfektná. Ak zabudneme na energetickú úsporu (tá je samozrejme zanedbateľná), oveľa praktickejšia je skutočnosť, že vás nebudú svietiace diódy rušiť počas spánku alebo pri práci.

Záverečné hodnotenie

9.4

TOP

Bissell CrossWave X7 Plus predstavuje špičkový tyčový AKU vysávač pre náročných užívateľov. Ak si žiadate vysoký výkon, praktickosť a užívateľskú prívetivosť, tu nemôžete urobiť krok vedľa. Podrobný záťažový test dopadol výborne, preto radi udelíme vysoké hodnotenie a známku TIP redakcie Testado.sk!

Design, spracovanie a výbava
9.5
Manipulácia, ovládanie a údržba
9
Kvalita vysávania
10
Výdrž batérie a nabíjanie
9
Klady
  • Mokré a suché vysávanie + vysušenie
  • pre všetky typy podláh vrátane kobercov
  • Pekný a funkčný design
  • Naozaj vysoký výkon
  • Perfektný do domácnosti s domácimi miláčikmi
  • Automatická údržba
Zápory
  • Vysoká kvalita = vyššia cena

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 5.0 (3 hlasy)

Autor

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád nové technológie, históriu, internet a zaujímavé knihy. Predtým pôsobil ako redaktor Prima ZOOM, šiestym rokom sa naplno venuje Testádu a postupne preniká do tajov SEO. Obdivuje Elona Muska, rád si zacvičí a občas prebehne. Po večeroch začal písať knihu o Osvienčime, učí sa programovací jazyk Python.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár
Uživatel
Zora Puškáčová (8. 9. 2022 12:09)

Po dlhom študovaní som sa nakoniec rozhodla pre tento vysávač a neľutujem. Vytkla by som mu iba nedostatočnú ohybnosť, že ho nevytočím napr. pod WC, závesnú kúpeľňovú skrinku alebo pod gauč.

Odpovědět

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár