Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

iRobot Braava jet m6 – recenzia a test robotického mopu

15. 3. 2021 Aktualizované

iRobot Braava jet m6 - recenzia

iRobot Braava jet m6 uspel v našom porovnaní robotických mopov ako celkovo najlepší. Stojí síce vyššiu sumu, ale za ňu prináša vynikajúce výsledky upratovania a poteší aj skvelou funkčnou výbavou.

Hodnotenie robotického mopu iRobot Braava jet m6

9.1

TOP

Robotický mop iRobot Braava jet m6 je prvotriedny pomocník na domáce upratovanie. Vyniká inteligentnými funkciami, jednoduchým používaním, zvládne pritom účinne upratať aj v rohoch.

Dizajn a spracovanie
9.5
Výbava a výdrž
8
Manipulácia a ovládanie
10
Kvalita upratovania a údržba
9
Klady
 • Prvotriedna kvalita upratovania
 • Špičková navigácia s inteligentným mapovaním
 • Uprace aj v rohoch miestnosti
 • Vynikajúce funkcie cez aplikáciu
 • Šikovné plánovanie upratovania
 • Automatické dobíjanie počas upratovania
 • Senzory schodov a kobercov
 • Tichá prevádzka
Zápory
 • Vyššia cena
 • Neprekoná prahy dverí

Dizajn a spracovanie – 9,5/10

Výrobca robotického mopu iRobot Braava jet m6 si zaslúži pochvalu už pri prvom pohľade na tento spotrebič. Kombinácia bielej farby so strieborným a čiernymi prvkami vyzerá vynikajúco. Čo sa týka konštrukcie, robotický vysávač má štvorcový tvar. Vďaka tomu sa ľahko dostane aj do kútov miestnosti. Pozitívom sú aj kompaktné rozmery 270 × 252 × 90 mm. Ide teda o pomerne malé zariadenie, ktoré ani s nabíjacou stanicou nezaberie veľa miesta. Potešením je aj nízka hmotnosť – váži iba 2,2 kg. Konštrukcia robotického mopu navyše disponuje praktickým držadlom, ktoré uľahčuje manipuláciu.

V hornej časti robotického mopu nachádzame veľký kruh. Ten je po obvode osvetlený a farbou svetla poskytuje používateľovi niektoré základné informácie o stave spotrebiča. Pod výklopným vekom nachádzame nádržku na vodu s objemom 445 ml. Vpredu je umiestnená sprejová tryska.

Výbava a výdrž – 8/10

Robotický mop iRobot Braava jet m6 zaradujeme medzi inteligentné spotrebiče, ktoré nám svojou výbavou robia radosť. Robotický mop disponuje kamerovou navigácia iAdapt 3.0 s technológiou vSLAM. Tá zaručuje vynikajúcu orientáciu v priestore. Spoľahnúť sa môžete na pokročilé senzory, ktoré dbajú na to, aby sa robotický mop vyhol kobercom či pádu zo schodov. Navyše, vďaka inteligentnému mapovaniu rozoznáva miestnosti vo vašej domácnosti a vy si môžete zvoliť, kde a kedy má robotický mop upratovať. Nechýba ani režim virtuálnej steny, ktorý sa hodí, keď je potrebné upratať iba konkrétnu časť miestnosti. Robotický mop Braava jet m6 navyše spolupracuje s robotickými vysávačmi rovnakej značky – Roomba série „s“ a „i“. Ak sa práve taký nachádza vo vašej domácnosti, po tom, čo povysáva, automaticky pošle signál robotickému mopu, ktorý vytrie podlahu. Výsledkom je priam dokonale komfortné a účinné upratovanie.

Výdrž 90 minút prináša Li-Ion batéria s kapacitou 1 775 mAh. Nabíjanie trvá približne 3 hodiny. Ako už u inteligentných upratovacích robotov býva zvykom, počítať môžete s  automatickým dobíjaním počas upratovania v prípade slabej batérie.

Manipulácia a ovládanie – 10/10

Na ovládanie robotického mopu slúži mobilná aplikácia iRobot HOME. Výhodou iRobot Braava jet m6 je to, že nevyhnutne nevyžaduje na svoju prevádzku použitie smartphonu. Na spustenie stačí jednoduché stlačenie tlačidla na spotrebiči. Mobilná aplikácia však umožňuje využiť všetky funkcie robotického mopu. V aplikácii si môžete naplánovať čas upratovania a určiť miestnosti, v ktorých chcete vytrieť podlahu alebo nastaviť intenzitu dávkovania vody na povrch. V aplikácii si môžete nastaviť aj zóny, ktoré má robot pri upratovaní vynechať. A to už od veľkosti  60 × 60 cm, čo sa výborne hodí napríklad ako ochrana misiek s vodou pre domácich miláčikov.

Kvalita upratovania a údržba – 9/10

Robotický mop iRobot Braava jet m6 je určený na  upratovanie všetkých typov tvrdých podláh. Zvládne pritom plochu s veľkosťou až približne 100 m². Vhodný je teda na čistenie väčších priestorov alebo viacerých miestnosti. Na výber máte dva režimy – mokré mopovanie a suché zametanie. Výsledky upratovania? Jedným slovom vynikajúce. Robotický mop pracuje automaticky. Umožňuje upratovanie aj v tesnej blízkosti nábytku, pod nábytkom, problémom nie je dostať sa ani do rohov miestnosti. Špeciálne senzory pritom zabezpečujú, že tryska vodou nezasiahne nábytok alebo steny.

Práca iRobot Braava je teda prvotriedna, ale predsa len má jednu podstatnú nevýhodu. Nie je schopný prekonať prahy, teda z miestnosti do miestnosti ho musíte prenášať manuálne. Naopak, pri upratovaní poteší nízkou hladinou zvuku. Na mokré upratovanie slúži nádržka, ktoré pojme 445 ml vody. Pre ešte účinnejšie upratovanie slúži čistiaci prostriedok Braava jet, ktorý je súčasťou balenia. Údržba robotického mopu je jednoduchá. Prakticky stačí iba doplňovať vodu do nádržky a očistiť utierky.

Vlastnosti a funkcie

Vlastnosti Hodnoty
Typ: Robotický mop
Max. plocha pokrytia: 100 m2
Batéria: Li-Ion 1 775 mAh
Doba prevádzky: 90 min
Rozmery: 270 × 252 × 90 mm
Hmotnosť:  2,2 kg
Objem nádoby na vodu: 445 ml
Načasovanie upratovania: áno
Wi-Fi:  áno
Ovládanie cez mobil: áno
Náš tip

Porovnanie a recenzie ďalších modelov nájdete v našom výbere najlepších robotických mopov.

Najpredávanejšie robotické mopy podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Kornel Kubík
Kornel Kubík

Aktívne sledujem technologický vývoj. Obzvlášť ma baví všetko, čo súvisí s bývaním – od nových typov vykurovania cez inteligentnú domácnosť až po malé spotrebiče. Zároveň je mojou vášňou písanie, preto tvorím a radím aj na tomto webe.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár