Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Dielňa

Najlepšie polyfúzne zváračky na plasty 2024 – Porovnanie

Polyfúzna zváračka na plasty je nástroj, ktorý využívajú nie len domáci kutilovia, ale aj profesionálny inštalatéri. Vďaka tomuto šikovnému a praktickému nástroju môžete montovať plastové potrubie aj v stiesnených priestoroch. V tomto článku sme pre vás pripravili výber troch najlepších polyfúznych zváračiek a tipy, ako ich vybrať. Z kategórie tŕňová odporúčame Solution CN 020, z nožových je top Powermat 1500W.

Najlepšia celkovo

Spoľahlivé, efektívne a kompletné riešenie pre zváranie plastových rúr pre profesionálov.

Najlepší pomer cena/kvalita

Ľahká tŕňová zváračka ideálna pre rôzne typy inštalatérskych prác, s ergonomickým dizajnom.

Najlepší lacný

Polyfúzna nožová zváračka plastových rúr so 6 nadstavcami ponúka výborne výsledky.

Najlepšie polyfúzne zváračky

Recenzia: Solution CN 020 – zváračka na plast v kufríku

Zváračka na plast Solution CN 020

Typ: tŕňová | Príkon: 900 W | Napájanie: 230 V | Hmotnosť: s kufríkom 4,9 kg | Vrátane príslušenstva: áno | Zahrievacie nadstavce: Ø 20 – 32 mm | Rozsah teplôt: 0 °C – 300 °C | Približná cena: 40 €

Klady
 • Presné zváranie
 • Nepriľnavé nadstavce
 • Vysoký výkon
 • Praktický kufrík s príslušenstvom
Zápory
 • Žiadne sme nenašli

Polyfúzna zváračka Solution CN 020 je navrhnutá pre profesionálne zváranie plastových rúr z homopolyméru polypropylénu (PP) a kopolyméru (PPC, PPR). Toto zariadenie je ideálne pre inštalatérov, vodárov, kúrenárov, autoservisy a dielne vďaka svojim vlastnostiam, ktoré zaručujú vysokú kvalitu zvarov a dlhú životnosť zváraných dielov. Zváračka je určená na roztavenie koncov termoplastických rúrok a tvaroviek, aby ich bolo možné trvalo spojiť.

Jednoducho a bezpečne sa používa aj vďaka regulátoru teploty, umožňujúci presné nastavenie teploty pre rôzne typy plastov v rozsahu od 0 do 300 °C. Výkon 900 W zabezpečuje dostatočnú silu pre efektívne zváranie.

Súčasťou sú teflónom potiahnuté zváracie nadstavce s rozmerom 20, 25 a 32 mm, znižujú lepivosť a zvyšujú efektivitu práce. Zváračka aj príslušenstvo sú uložené v kovovom kufríku, všetko potrebné vybavenie máte hneď poruke. V balení nájdete aj imbusový kľúč a stojan.

Recenzia: Mar-Pol M559080 – zváračka na plast s vysokým výkonom

Zváračka na plast Mar-Pol M55908

Typ: tŕňová | Príkon: 1850 W | Napájanie: 230 V | Hmotnosť: s kufríkom 1,9 kg | Vrátane príslušenstva: áno | Zahrievacie nadstavce: Ø 16 – 32 mm | Rozsah teplôt: 50 °C – 300 °C | Približná cena: 29 €

Klady
 • Výkon
 • Jednoduché používanie
 • Ergonomický dizajn
 • Nízka hmotnosť
 • Kufrík a príslušenstvo
Zápory
 • Nič

Hľadáte spoľahlivú a cenovo dostupnú zváračku pre prácu s plastovými rúrami PPR? Polyfúzna zváračka plastov Mar-Pol M55908 je skvelou voľbou pre domácich majstrov aj profesionálov, ktorí potrebujú zvárať plastové rúry pri rôznych inštalatérskych prácach. Ľahko sa používa aj pre menej skúsených používateľov vďaka ergonomickému dizajnu a prehľadnému ovládaniu.

Zváračka je ľahko prenosná a manipulovateľná vďaka kompaktnému dizajnu a nízkej hmotnosti. Vhodná na zváranie plastových rúr z materiálov PELD, PP a PPR. Regulátor teploty umožňuje presné nastavenie v rozmedzí od 50 do 300 °C, čím sa zaisťuje optimálne roztavenie materiálu a dosiahnutie kvalitných zvarov. Výkon 1200 W zaručuje rýchle a efektívne zváranie aj hrubších rúrok.

Súčasťou balenia je praktický kovový kufrík pre jednoduché skladovanie a prenášanie zváračky a príslušenstva. Nájdete v ňom aj imbusový kľúč, stojan a nadstavce s priemerom 16, 20, 25 a 32 mm.

Recenzia: Powermat 1500W – nožová zváračka plastových rúr

Zváračka na plast Powermat 1500W

Typ: nožová | Príkon: 1500 W | Napájanie: 230 V | Hmotnosť: s kufríkom 1,6 kg | Vrátane príslušenstva: áno | Zahrievacie nadstavce: Ø 20 – 63 mm | Rozsah teplôt: 0 °C – 300 °C | Približná cena: 20 €

Klady
 • Všestrannosť
 • Rýchle a efektívne zváranie
 • Kvalitné zvary
 • Jednoduché použitie
 • Praktická a prenosná
Zápory
 • Labilná rukoväť
 • Krátky kábel

Zváračka na plasty Powermat 1500W je nenahraditeľný nástroj pri práci s polymérovými materiálmi v oblasti vodovodných systémov a ústredného kúrenia. Je schopná spájať rúry a tvarovky z polyetylénu, polypropylénu a polybuténu, bežne používaných v rozvodoch vody a kúrenia.

Svetelná signalizácia, ktorá naznačuje pripravenosť na prácu, je užitočným prvkom. Možnosť rýchlej výmeny vykurovacích uzáverov umožňuje optimálne prispôsobenie procesu zvárania konkrétnym potrebám a podmienkam práce. Výkon 1500 W zaručuje rýchle a efektívne zváranie aj hrubších plastových rúr. Regulácia teploty do 320 °C sa zíde na nastavenie teploty pre rôzne typy plastov a zaisťuje tak optimálne roztavenie materiálu a dosiahnutie kvalitných zvarov.

Bonusom je tiež praktické uskladnenie a prenášanie zariadenia v pevnom kufríku, čo uľahčuje manipuláciu s nástrojom a zaručuje jeho ochranu pred poškodením. Súčasťou balenia je sada 6 nadstavcov s priemermi 20, 25, 32, 40, 50 a 63 mm. Vytknúť musíme však trošku labilnú rukoväť a krátky kábel.

Porovnanie polyfúznych zváračiek

EXTOL PREMIUM

Zváračka  s max. teplotou 300°C a príkonom 10710 W. Je určená na nahrievanie koncov termoplastických rúrok a tvaroviek.

Zváračka  s max. teplotou 300°C a príkonom 10710 W. Je určená na nahrievanie koncov termoplastických rúrok a tvaroviek.

Aktuálna cena
Kraft & Dele KD3070

Zváračka je určená pre polyfúzne zváranie rúr a tvaroviek z termoplastov, je vybavená funkciou kontroly teploty.

Zváračka je určená pre polyfúzne zváranie rúr a tvaroviek z termoplastov, je vybavená funkciou kontroly teploty.

Aktuálna cena
Tuson 750/1500W

Polyfúzna zváračka na plastové a plastohliníkové trubky. Teplotný rozsah 0-300°C, s plynule nastaviteľným výkonom.

Polyfúzna zváračka na plastové a plastohliníkové trubky. Teplotný rozsah 0-300°C, s plynule nastaviteľným výkonom.

Aktuálna cena
Proteco 10.55-810

Je určená na zváranie rúrok a tvaroviek zhotovených z termoplastických materiálov, na vodovodné či vzduchové rozvody.

Je určená na zváranie rúrok a tvaroviek zhotovených z termoplastických materiálov, na vodovodné či vzduchové rozvody.

Aktuálna cena
GEKO G81031

Zváračka na vodovodné trubky je vybavená svetelnou signalizáciou, čo symbolizuje, že je pripravená na prácu. Je tiež vybavená vymeniteľnými vykurovacími uzávermi.

Zváračka na vodovodné trubky je vybavená svetelnou signalizáciou, čo symbolizuje, že je pripravená na prácu. Je tiež vybavená vymeniteľnými vykurovacími uzávermi.

Aktuálna cena

Najpredávanejšie zváračky plastov podľa Heureky

Ako vybrať polyfúznu zváračku

Polyfúzna zváračka na plasty je malý a šikovný nástroj, ktorý nesmie chýbať vo výbave každého inštalatéra. Uplatnenie si určite nájde aj u domácich kutilov či majstrov. Princíp fungovania spočíva v tom, že nahrieva plasty, ktoré sú následne spájané dokopy.

Výhodou tohto typu zváračiek je ich ľahká hmotnosť a rozmery. Vďaka tomu je práca s ňou možná aj v stiesnených priestoroch. Taktiež rozdielom oproti zváraniu kovov je nižšia teplota, čo predstavuje menšie riziko poranenia pri zváraní.

V nasledujúcej časti článku vám opíšeme základné rozdelenie polyfúznych zváračiek a ich parametre.

Typy

Zváračky na plasty sú rozdelené na dva typy podľa ich tvaru. Tŕňová zváračka je zložená z rúčky a tŕňového vyhrievacieho telesa. Toto teleso má vo väčšine prípadov priemer 32 mm. Dokáže zvariť potrubie s priemerom od 16 mm do 63 mm. Na vyhrievacie teleso je možné nasadiť čeľusťové nadstavce.

Ďalším typom zváračky na plasty je nožová. Taktiež sa jej názov odvíja od jej tvaru. Rozdiel oproti tŕňovej je ten, že dokáže zvariť plastové potrubie s vyšším priemerom. Väčšinou sa rozsah priemeru, ktoré dokáže zvariť pohybuje medzi 16 mm až 75 mm. Taktiež sa na ňu používa rozdielny typ nadstavcov a to párové.

najlepšie polyfúzne zváračky na plast robotník

Príkon

Pre bežné inštalatérske práce sú využívané zváračky na plasty s príkonom od 600 W do 800 W. Tento príkon stačí pre zváranie trubiek s priemerom do 16 mm do 75 mm. Vyšší príkon (viac ako 2000 W) týchto zváračiek je vhodný pre profesionálnych používateľov a na veľké priemery rúr. Niektoré zváračky majú nastaviteľný príkon napríklad 750W/1500 W.

Napájanie

U väčšiny polyfúznych zváračiek je napájanie do klasickej zásuvky na 230 V. Preto ak potrebujete niečo zvariť v domácnosti, tak s napájaním nie je problém. Prípadne na mieste bez prístupu k elektrickej energii je vhodné použiť elektrocentrálu.

Rozsah teplôt

Pri výbere zváračky na plast natrafíte na dva typy regulátorov teploty. Termostatický regulátor je možné nastaviť na teplotu akú potrebujete a tú si bude stabilne držať. Naopak elektronický regulátor nastavujeme materiálu trúbky a zváračka už podľa toho nastaví teplotu sama.

Je len na vás čo vám bude pri zváraní viac vyhovovať. Hlavným pravidlom je vždy nastaviť správnu teplotu podľa zváraného materiálu. Rozsah teploty je zvyčajne v rozmedzí od 0 °C do 300 °C až 350 °C.

Hmotnosť

Väčšina polyfúznych zváračiek má hmotnosť približne od 1 kg do 2 kg. Vďaka pomerne nízkej hmotnosti je manipulácia s ňou jednoduchá. Rozmery sú taktiež kompaktné pričom napríklad dĺžka tŕňovej polyfúznej zváračky má približne 30 cm až 40 cm. Nožové polyfúzne zváračky môžu mať vyššiu hmotnosť, avšak disponujú stojanom, takže pri práci s nimi ich nemusíte držať v ruke.

Na aké materiály možno použiť polyfúzne zváračky

Polyfúzne zváračky sú určené na zváranie termoplastov. Tie sú v podobe trubiek, ktoré sa využívajú pre montáž potrubia. Väčšinou ide o PP, PE, PPR, PB a PVDF pričom každý materiál môže mať rozdielnu teplotu zvárania.

najlepšie polyfúzne zváračky na plast rurky

Príslušenstvo

Tento pracovný nástroj má príslušenstvo vo viacerých podobách. Základnou vecou je kufrík na prenášanie zváračky. Ten môže byť zhotovený z pevného plechového materiálu. Kufrík je veľmi dôležitý pretože bez neho sa zváračka môže ľahko pri prenose poškodiť. Kufrík je vo väčšine prípadov štandardné príslušenstvo, ktoré dostane pri kúpe zváračky na plasty.

Medzi ďalšie doplnky, bez ktorých sa nezaobídete sú nadstavce na rôzne priemery trubiek. Obchody majú k dispozícii zvyčajne nadstavce na priemer trubiek od 16 mm do 125 mm. Ich cena sa odvíja od priemeru a začína na 10 eurách za jeden párový alebo čeľusťový nadstavec. Čím väčší priemer, tým cena stúpa. Ďalším typom nadstavcov je sedlový alebo opravovací. Ten sa používa pri poškodenom potrubí a jeho výhodou je, že trubka sa nemusí meniť.

Taktiež nožnice na plastové rúry môžeme zaradiť medzi príslušenstvo. Pri zváraní trubiek určite nastane situácia kedy budete musieť trubku skrátiť. Preto patria taktiež k nevyhnutnému príslušenstvu. Ďalšími potrebným nástrojom pri zváraní plastov môže byť uťahovací pásový kľúč, stabilizačný stojan alebo montážne prípravky.

A v neposlednom rade pri zváraní treba dodržiavať aj bezpečnosť. Preto je vhodné používať rukavice či ochranné okuliare.

Zváranie plastov má relatívne jednoduchý postup. Prvým krokom je zahriatie zváračky na požadovanú teplotu. Počas toho je potrebná príprava trubiek, ktoré sa budú spájať. Konkrétne ich konce sa očistia prípadne sa zreže hrana a odmastia sa alkoholom. Ak je nadstavec nahriaty tak sa vsunie koniec trúbky z jednej strany a tvarovka z druhej. Ak sú nahriate tak sa z nadstavca vyberú a spoja dokopy.

Kde kúpiť polyfúznu zváračku?

Zváračka na plasty je špecifický tovar, ktorý majú v ponuke špecializované obchody. Jedným z nich je eshop Zvaracky-obchod.sk. Ten ponúka nožové a tŕňové zváračky a taktiež nadstavce spolu s príslušenstvom. Ich počet je 20 a základná nožová zváračka začína na cene 25 €.

Polyfúzne zváračky majú v ponuke aj na portáli Heureka.sk. Tam máte k dispozícii spolu 37 produktov taktiež za cenu od 25 € až po 280 €. Pre jednoduchšie hľadanie tej správnej zváračky môžete použiť filter produktov.

 

Najobľúbenejšie značky polyfúznych zváračiek

Pri kúpe každého produktu si každý človek určite všíma aj značku. Zváračky na plasty nie sú výnimkou a preto vám následne opíšeme najobľúbenejšie značky polyfúznych zváračiek.

Proteco

Mladá firma Proteco bola donedávna veľkoobchodným distribútorom náradia a nástrojov pre rôzne obchodné siete. Pred dvoma rokmi prešli k maloobchodnému predaju svojich produktov. V ich portfóliu nájdete nástroje a náradie pre rôzne činnosti ako napríklad vŕtanie či rezanie. Nechýbajú im ani polyfúzne zváračky, ktoré majú priaznivé ceny. Ich výkon začína na 800 W a končí na 2 000 W.

logo proteco

Geko

Značka Geko má za sebou už vyše 15 rokov pôsobnosti. Za ten čas si úspešne vyubudovala verných zákazníkov. Ich sortiment je naozaj široký. Ponúkajú nástroje a vybavenie pre pneuservis, autodielňu alebo dielňu a mnoho ďalšieho. Pod ich značkou môžete nájsť aj nožové polyfúzne zváračky pre profesionálne použitie. S týmito zváračkami dostanete spolu aj príslušenstvo ako nadstavce rôznych rozmerov a stojan.

Geko logo

Extol

Výrobca Extol je taktiež dodávateľom náradia nie len pre domácich kutilov, ale aj pre profesionálne či priemyselné využitie. Táto firma disponuje širokou ponukou rôzneho sortimentu pre rôzne odvetvia. Ich polyfúzne zváračky sú známe u zákazníkov ako veľmi spoľahlivé. To potvrdzuje množstvo pozitívnych hodnotení. Ich ceny sú taktiež prijateľné.

extol extol_new

Ceny polyfúznych zváračiek

Ceny polyfúznych zváračiek začínajú na sume 25 eur, za ktoré dostane základnú tŕňovú zváračku. Najdrahšie modely určené pre priemyselné a profesionálne využitie môžu stáť tisíce eur. Poďme sa bližšie pozrieť na jednotlivé cenové kategórie.

Cena do 30 eur

V cenovej kategórii do 30 eur nájdete nožové aj tŕňové zváračky. Tie majú maximálny výkon do 800 W. Tieto zváračky sú vhodné pre domácich kutilov aj na profesionálne použitie.

Cena od 30 do 100 eur

Táto kategória obsahuje zváračky s príkonom 1 500 W. Taktiež súčasťou niektorých modelov je viacero nadstavcov s rôznymi priemermi a aj ďalšie príslušenstvo.

Cena nad 100 eur

Polyfúzne zváračky s cenou nad 100 eur sú viac–menej pre profesionálne a priemyselné využitie. Ich kvalita a výkon je na vysokej úrovni.

Najpredávanejšie zváračky plastov podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.6 (10 hlasov)

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár