Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Dielňa

Najlepšie rezačky na dlažbu a obklady

13. 11. 2020 Aktualizované

Či už patríte k domácim kutilom alebo profesionálnym remeselníkom určite viete, že pri pokladaní dlažby a dlaždíc je rezačka na dlažbu vec, bez ktorej sa nezaobídete. Výber tej správnej vám môže uľahčiť prácu a v konečnom dôsledku aj ušetriť peniaze.
V tomto článku vám ukážeme najlepšie rezačky na dlažbu a taktiež tipy na čo sa sústrediť pri ich výbere.

Najlepší celkovo

Elektrická rezačka na dlažbu so slušným výkonom určená pre náročnejších používateľov.

Najlepší pomer cena/výkon

Praktická elektrická rezačka na dlažbu s výborným pomerom cena/kvalita.

Najlepšia ručná rezačka

Lacná rezačka na dlažbu vhodná pre domácich kutilov.

Najlepšie rezačky na dlažbu a obklady

Recenzia: Scheppach FS 3600

Scheppach FS 3600 recenziaNáš tipTestado Pre náročných

Typ: elektrická | Rozmery (stôl): 1290 × 400 mm | Hmotnosť: 50 kg | Výkon motora: 900 W | Hĺbka rezu 90 °: 36 mm | Hĺbka rezu 45 °: 29 mm | Otáčky motora: 3000 ot/min | Približná cena: 369 €

Klady
 • Stôl s milimetrovou stupnicou
 • Kolieska pre ľahký presun
 • Nádržka s objemom 30 l
 • Najmodernejšia bezpečnostná ochrana
Zápory
 • Náročnejšie nastavovanie uhlu rezu
 • Časť gumy na stole sa môže niekedy trochu odlepiť
 • Vyššia cena

Na priečku „pre náročných“ sme vybrali elektrickú rezačku na dlažbu Scheppach FS 3600. Veľkým pozitívom tejto rezačky je dĺžka rezu až 920 mm. Vďaka tomu môžete rezať dlaždice s rozmerom 650 × 650 mm. Kotúč umožňuje rezať dlaždice do hĺbky 36 mm. Jeho priemer taktiež eliminuje vibrácie a zaručuje hladký a presný rez. Touto rezačkou je možný rez na pokos aj dvojitý pokos.

Chladenie kotúča pri rezaní zabezpečuje voda poháňaná integrovaným čerpadlom. Objem nádržky na vodu je až 30 l, takže s dopĺňaním vody nebudete mať veľa starostí. Zasiahnutie človeka elektrickým prúdom je viac menej vylúčené. To z toho dôvodu, že súčasťou rezačky je najmodernejšia bezpečnostná ochrana proti úrazu elektrickým prúdom. Taktiež zástrčka disponuje prúdovým chráničom.

Transport rezačky je trochu náročnejší. Jej hmotnosť je 50 kg, avšak výrobca zakomponoval na rezačku kolieska, ktoré presun zjednodušujú. Nevýhodou môže byť trochu zložitejšie nastavovanie uhlu rezu. Taktiež guma na stole sa môže po nejakom čase začať odlupovať. Pri kúpe tejto rezačky si budete musieť siahnuť hlbšie do vrecka. No vyššia cena odzrkadľuje jej funkcie a kvalitu.

Recenzia: TC-TC 800 EINHELL CLASSIC

TC-TC 800 EINHELL CLASSIC recenzia Zlatý stred

Typ: elektrická | Rozmery (stôl): 395 × 385 mm | Hmotnosť: 9,2 kg | Výkon motora: 800 W | Hĺbka rezu 90 °: 34 mm | Hĺbka rezu 45 °: 14 mm | Otáčky motora: 2950 ot/min | Približná cena: 71 €

Klady
 • Výborný pomer cena/kvalita
 • Rezanie v uhle od – 45 ° do + 45 °
 • Nízka hmotnosť
 • Jednoduchý presun
Zápory
 • Nádržka na chladiacu vodu sa po rýchlejšie znečistí.

Elektrická rezačka na dlažbu TC-TC 800 EINHELL CLASSIC je vhodnou voľbou pre ľudí, ktorí hľadajú výborný pomer cena/kvalita. Výkon elektromotora je 800 W, čo zaisťuje 2950 otočiek kotúča za minútu na prázdno. Je využiteľnosť je naozaj všestranná. Jej výkon a vlastnosti budú dostačujúce pre domácich kutilov, ale aj remeselníkov.

Rezný kotúč by mal narezať bez väčších problémov dlaždice a obkladačky. Ba dokonca aj pálenú hlinu. Uhol rezu je možné nastaviť v rozmedzí – 45 ° až + 45 °. Kotúč sa vám neprehreje vďaka neustálemu chladeniu pomocou vody. Avšak chladenie predstavuje aj určitú mieru nevýhody. Po kratšej dobe rezania sa môže usadiť na dne nádržky prach a špina. Tú treba potom prácne vyčistiť.

Jej najväčším pozitívom je hmotnosť, vďaka ktorej je jej presun veľmi jednoduchý. Pre lepšie uchopenie je naviac súčasťou jej konštrukcie rúčka. Ochranu zdravia pri práci zabezpečuje ochranný kryt kotúča. Stabilný stôl je vyrobený z nerezovej oceli, ktorá sa ľahko čistí.

Recenzia: Extol 9752

Extol 9752 recenzia Lacný základ

Typ: ručná | Rozmery: – | Hmotnosť: 3 kg | Max dĺžka rezu: – | Max hrúbka rezu: 5 – 10 mm | Max rozmer dlažby: 600 mm | Približná cena: 26 €

Klady
 • Nízka cena
 • Nízka hmotnosť
 • Jednoduchá manipulácia
Zápory
 • Vzhľadom na cenu nič

Ručná rezačka na dlažbu Extol 9752 patrí k jedným z najlacnejších na trhu. Je vhodná najmä pre domácich kutilov na občasné použitie. Práca s touto rezačkou by mala byť pomerne jednoduchá. Jej hmotnosť je 3 kg, takže aj manipulácia by mala byť ľahká.

Pri výbere rezačky je potrebné v prvom rade zhodnotiť aký najväčší rozmer dlažby budete pomocou nej rezať. Táto má maximálnu rozmer dlažby 600 mm. Čo nie je nič výnimočné pri rezačkách tohto typu. Pri hľadaní nevýhod sme nenarazili na nič zásadné. Samozrejme sme prihliadali hlavne na cenu, takže by bolo neobjektívne jej vyčítať veci, ktoré sú štandardom pri oveľa drahších modeloch. Teda ak ste nenáročný používateľ, tak je Extol 9752 určite vhodnou voľbou.

Porovnanie rezačiek na dlažbu a obklady​​​​

Scheppach FS 3600 TC-TC 800 EINHELL CLASSIC Extol 9752 Rubi ND-180-SMART/Brico FERM FTZ-600N Extol Premium 
Scheppach FS 3600 recenzia Pre náročných TC-TC 800 EINHELL CLASSIC recenzia Zlatý stred Extol 9752 recenzia Lacný základ Recenzia Rubi ND-180-SMART Brico Recenzia FERM FTZ-600N Recenzia Extol Premium rezačka na dlažbu
Typ elektrická elektrická ručná elektrická elektrická ručná
Rozmery 1290 × 400 mm (stôl) 395 × 385 mm (stôl) 385 × 395 × 170 mm 360 x 330 mm (stôl) 1210 × 200 × 25 mm
Približná cena 369 € 71 € 26 € 103 € 84 € 109 €
Hmotnosť 50 kg 9,2 kg 3 kg 13 kg 8 kg 11 kg
Rezné koliesko spekaný karbid
Max dĺžka rezu 1000 mm
Max hrúbka rezu 5 – 10 mm 35 mm 16 mm
Max rozmer dlažby 600 mm 700 × 700 mm
Hĺbka rezu 90 ° 36 mm 34 mm 35 mm
Hĺbka rezu 45 ° 29 mm 14 mm 20 mm
Výkon motora 900 W 800 W 550 W 600 W
Otáčky motora 3000 ot/min 2950 ot/min 2950 ot/min
Do obchodu Do obchodu Do obchodu Do obchodu Do obchodu Do obchodu

Najlepšie rezačky na dlažbu podľa Heuréky

Ako vybrať rezačku na dlažbu a obklady

Ak sa chystáte obkladať kúpeľňu alebo inú miestnosť obkladačkami či dlaždicami, tak bez rezačky na dlažbu sa nezaobídete. Každá miestnosť je špecifická a taktiež rozmery jednotlivých stien nie sú pravidelné. Ide hlavne o rohové časti miestnosti. Preto budete určite potrebovať pár dlaždíc upraviť na požadovaný tvar. Pri rezaní dlažby je dôležité s akou rezačkou pracujete.

Výber kvalitnej rezačky obkladov a dlaždíc nemusí byť jednoduchý. Pred jej kúpou je potrebné sa zamerať na niekoľko dôležitých parametrov. Ako prvé by ste mali zvážiť či ju potrebujete na pravidelné a profesionálne použitie. Alebo len na občasné použitie pre narezanie niekoľkých dlaždíc.

Ak už viete či ju budete používať profesionálne alebo ako hobby, tak sa poďme pozrieť na ďalšie parametre, ako je typ, dĺžka alebo hrúbka rezu a ďalšie.

Rezačky podľa typu rezania

Základné delenie rezačiek sa odvíja od typu rezania. Najčastejšie požívané sú pravdepodobne manuálne rezačky. Druhým typom sú elektrické rezačky. V riadkoch nižšie sú obidva typy podrobnejšie opísané.

najlepšie rezačky na dlažbu a obklady pracovnik

Ručná rezačka na dlažbu

Ručné rezačky na dlažbu využívajú nie len občasný hobby majstri, ale aj profesionálny obkladači. Kvalitná ručná rezačka dlažby by mala mať pevnú konštrukciu a jej používanie by malo byť jednoduché. Rezanie dlaždíc touto rezačkou je v princípe jednoduché, avšak chce to trochu praxe.

Základné modely ručných rezačiek začínajú na cene niekoľkých desiatok eur. Drahšie modely môžu stáť aj niekoľko stoviek. Ak potrebujete rezačku na pravidelné a profesionálne použitie, odporúča sa zainvestovať do drahšej a kvalitnejšej rezačky. V konečnom dôsledku môžete pri kúpe lacnejšej viac prerobiť. To z toho dôvodu, že po krátkom čase budete musieť kupovať ďalšiu.

Elektrická rezačka na dlažbu

Elektrické rezačky sú vhodnejšie pre profesionálnych obkladačov. Sú vybavené elektrickým motorom a rezným kotúčom. Ich cena je samozrejme vyššia v porovnaní s ručnými rezačkami. Súčasťou týchto rezačiek je chladenie kotúča vodou. Preto by ste pri práci s nimi nemali byť nijak obmedzený.

Drahšie modely majú naviac množstvo funkcii ako napríklad laser pre čo najpresnejšie rezanie. Nesmie im chýbať prúdový chránič a ochrana proti zasiahnutiu elektrickým prúdom. Ich hmotnosť a rozmery sú väčšie, preto je určite praktické ak sú vybavené kolieskami.

Dĺžka a hrúbka rezu

Ďalším parametrom, ktorý je pri výbere rezačky dlažby podstatný je jej dĺžka a hrúbka rezu. Približne by ste mali vedieť sa akými dlaždicami budete pracovať. To z dôvodu, že pri väčšom rozmere dlaždice ju nebude možné narezať. Dĺžka rezu rezačiek začína na niekoľkých desiatkach centimetrov a môže mať aj viac ako 100 cm.

Treba myslieť aj na to, že niekedy budete potrebovať narezať dlažbu diagonálne. Diagonálny rozmer dlaždice je väčší ako jej dĺžka a šírka. Preto je lepšie kúpiť rezačku s väčšou dĺžkou rezu ako je potrebné. Predídete tým zbytočným komplikáciám. Taktiež hrúbka rezu určuje akú hrubú dlažbu dokáže narezať. Hrúbky rezu u väčšiny rezačiek sa pohybujú medzi 3 až 20 mm.

najlepšie rezačky na dlažbu a obklady rezacka

Hmotnosť a rozmery

Hmotnosť a rozmery rezačiek sú rôzne. Pochopiteľne ručné rezačky sú ľahšie a rozmerovo menšie ako elektrické. Ich hmotnosť môže byť približne do 10 kg, prípadne o niekoľko kg viac. Elektrické rezačky majú väčšie rozmery a ich hmotnosť môže byť 20 kg a viac. Preto manipulácia s nimi je náročnejšia. No niektoré modely majú pre ľahší presun kolieska.

Bezpečnosť

Pri rezaní by mala byť bezpečnosť na prvom mieste. Rezanie ručnými rezačkami je bezpečnejšie ako s elektrickými. Preto by elektrickým rezačkám nemali chýbať prvky ako prúdový chránič či ochrana proti zasiahnutiu elektrickým prúdom. Taktiež pri rezaní by ste mali mať ochranné okuliare a nemali by ste pracovať s rezačkou tak ako sa nemá.

Príslušenstvo a doplnky

Myslite na to, že na samotné pokladanie dlažby nebude stačiť len rezačka a dlažba. Rezné kolieska na ručnej rezačke sa časom opotrebujú, takže nie je na škodu ak máte minimálne jedno náhradné po ruke. To isté platí pre rezné kotúče pre elektrickú rezačku. Ďalším doplnkom, bez ktorého sa nezaobídete je brúsny papier. Rezačka nie vždy nareže dlažbu úplne dokonale. Niekedy je potrebné hrany ručne upraviť brúsnym papierom.

Ďalšou súčasťou vašej výbavy by určite mali byť vylamovacie kliešte na dlažbu. Pomocou nich môžete jednoducho vylámať z dlaždice kus, vďaka čomu dokonale sadne na miesto.

Údržba

Každý pracovný stroj alebo nástroj by mal mať pravidelnú údržbu. Hlavne ak ide o nástroj, ktorý je používaný dennodenne. Pravidelnou údržbou a čistením predlžujete jeho životnosť a funkčnosť. To platí aj pre rezačku na dlažbu. Údržba ručnej rezačky spočíva v jej rozobratí a vyčistení, prípadne výmenou niektorých častí. Spravidla by ste mali vykonať údržbu vtedy keď vidíte, že rezák už nedokáže presne rezať. Ideálne je ak robíte údržbu aj keď rezačka stále dokáže fungovať bez problémov.

Elektrická rezačka na dlažbu má o niečo zložitejšiu údržbu, keďže jej súčasťou je elektromotor. Preto je vhodné ak údržbu týchto rezačiek budú robiť odborníci. Taktiež údržbou môžete predísť poškodeniu rezačky a tým môžete ušetriť na jej následnej oprave.

Kde kúpiť rezačku na dlažbu

Rezačka na dlažbu je špecifický produkt, ktorý nájdete prevažne v obchodoch s náradím alebo v hobby obchodoch. Jedným z nich je eshop zvaracky-obchod.sk, kde nájdete ručné aj elektrické rezačky na dlažbu. V ich ponuke nájdete vyše 60 rezačiek a príslušenstvo k nim. Majú prijateľné ceny a zákaznícky servis, ktorý vám pomôže s akoukoľvek otázkou.

Rezačky má v ponuke aj portále Heureka.

Najobľúbenejšie značky rezačiek na dlažbu

Medzi najobľúbenejšie značky rezačiek na dlažbu patria:

Einhell

Spoločnosť Einhell pôsobí po celom svete. Mottom tejto firmy je značková kvalita za rozumnú cenu. Výrobca sa pravdepodobne tým aj riadi, keďže má veľa pozitívnych ohlasov zo strany zákazníkov. Nástroje tejto značky vyvíjajú tímy nemeckých inžinierov. Do ich portfólia patria aj rezačky na dlažbu, ktoré sú prevažne na elektrický pohon.

logo Einhell

Scheppach

Značka Scheppach pozná snáď každý domáci kutil či remeselník. Táto nemecká spoločnosť má vo svojom portfóliu vyše 300 výrobkov z kategórie pracovných strojov a príslušenstva. Taktiež sa venujú aj výrobe rezačiek dlažieb. Tie nájdete pod touto značkou len v elektrickom prevedení. Táto značka je známa kvalitnými výrobkami ale taktiež aj o trochu vyššími cenami. Tie však odzrkadľujú ich kvalitu a presnosť v reze.

Schappach-logo

Ferm

Holandský výrobca Ferm sa považuje za jeden z prvých, ktorý preveril možnosti výroby náradia v Číne. Predáva svoje produkty po celej Európe a v Austrálii. Ich hlavnou činnosťou je výroba ručného elektrického náradia vrátane elektrických rezačiek dlažieb. Pri ich výrobe používajú kvalitné materiály. Preto garantuje špičkovú kvalitu za prijateľnú cenu. Mnoho zákazníkov používa s obľubou náradie tejto značky.

ferm-power-tools-logo

Zipper

Rakúska spoločnosť Zipper sa taktiež venuje výrobe stavebnej a záhradnej techniky vrátane rezačiek na dlažbu. Svoju činnosť začala v roku 1997 a dodnes ponúka svojim zákazníkom kvalitné produkty. Ich cieľom je neustále zlepšovanie a rozširovanie ich produktov.

logo_zipper

Ceny rezačiek na dlažbu

Cenové rozpätie rezačiek dlažieb je pomerne široké. Začína na sume približne 20 € a končí pri 3 000 €. Samozrejme nižšie ceny majú ručné rezačky. V riadkoch nižšie bližšie opíšeme jednotlivé cenové kategórie.

Cena do 200 €

V tejto cenovej kategórii sa nachádzajú prevažne ručné rezačky. Základné modely si môžete zaobstarať už za cenu 20 €. Cena elektrických rezačiek začína na 70 € pričom za túto sumu si taktiež zaobstaráte len základný model. Za cenu blížiacu sa k 200 € si už môžete zakúpiť ručnú rezačku slušnej kvality.

Cena od 200 do 1 000 €

Za cenu v tomto rozmedzí môžete očakávať už naozaj vysokú kvalitu hlavne ručných rezačiek. Taktiež tu nájdete elektrické rezačky s výbornými vlastnosťami a kvalitou.

Cena nad 1 000 €

Cenová kategória nad 1 000 € obsahuje bohatý výber špičkových elektrických rezačiek. Nájdete tu obľúbené a uznávané značky. Takže ak ste sa rozhodli pre kúpu rezačky s cenou prevyšujúcou 1 000 €, môžete očakávať najvyššiu kvalitu a množstvo funkcii.

Najlepšie rezačky na dlažbu podľa Heuréky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.5 (15 hlasov)

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár