Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Dielňa

Najlepšie teplovzdušné pištole 2024 – Test a recenzie

Teplovzdušné pištole sú využívané na odstránenie starých náterov alebo na ohýbanie kovov. Ponúkajú rýchlu a efektívnu prácu v porovnaní so staršími mechanickými spôsobmi. Trh neustále prináša nové modely, takže sme pre vás pripravili článok o troch najlepších produktoch v tejto kategórii.
Na vrchnú priečku sme zaradili model BOSCH GHG 23-66 Kit od známeho nemeckého výrobcu, ktorý je vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí hľadajú spoľahlivé náradie pre svoje projekty.

Najlepšia celkovo

Výborné zariadenie pre najnáročnejších zákazníkov. Ponúka výborné vlastnosti, ktoré splnia požiadavky aj profesionálnych používateľov.

Najlepší pomer cena/výkon

Zlatá stredná cesta medzi teplovzdušnými pištoľami. Výrobok prekvapí svojím skvelým pomerom cena/kvalita resp. cena/výkon.

Cenovo výhodné

Veľmi ľahký, zvládne ohriať, rozpustiť a odstrániť staré nátery. Pomôže aj pri sťahovaní zmršťovacích fólií alebo upevňovaní pásikov.

Najlepšie teplovzdušné pištole

Recenzia: BOSCH GHG 23-66 Kit – kvalitná teplovzdušná pištoľ s príslušenstvom

najlepšie teplovzdušné pištole BOSCH GHG 23-66 Kit sada

Nastavenie teploty: 50/650ºC | Výkon: 2,3 kW | Hmotnosť: 0,67 kg | Rýchlosť vzduchu: 150–500 l/min. | Dodatočné príslušenstvo: áno | Približná cena: 175 €

Klady
 • Vysoká kvalita prevedenia
 • Veľmi presné nastavenie teploty
 • Skvelá ergonómia
 • Jednoduchá obsluha
Zápory
 • Vyššia cena
 • Trocha neprehľadné ovládanie

Teplovzdušná pištoľ GHG 23–66 Kit od firmy Bosch predstavuje tretí model z nášho prehľadu. Veľkými pozitívami sú predovšetkým vysoká kvalita prevedenia. Robustnú plastovú konštrukciu tak neznehodnotí ani častejšie používanie. Možnosť plynulej regulácie teploty umožní meniť tok vzduchu podľa vzniknutej situácie.

Vďaka jej pomerne nízkej hmotnosti a skvelej ergonómii je práca s ňou aj po dlhšiu dobu celkom jednoduchá. V cene pištole je aj príslušenstvo v podobe rôznych druhov dýz. V rámci bezpečnosti táto pištoľ disponuje automatickou ochranou proti prehrievaniu.

Laikov môže zmiasť trochu neprehľadné ovládanie, ktoré sa minimálne spočiatku môže javiť trochu chaotické. Veľmi rýchlo sa vám však dostane do krvi a prístroj sa potom vyznačuje naozaj jednoduchou obsluhou. Ide tak o skvelú variantu pre tých najnáročnejších, ktorá poskytuje úplnú kontrolu nad vykonávanou činnosťou.

Recenzia: EXTOL Industrial 87948000 – jednoducho ovládateľná teplovzdušná pištoľ

najlepšie teplovzdušné pištole EXTOL Industrial 8794800

Nastavenie teploty: 50/650ºC | Výkon: 2 kW | Hmotnosť: 0,7 kg | Rýchlosť vzduchu: 250–500 l/min. | Dodatočné príslušenstvo: áno | Približná cena: 57 €

Klady
 • Zaujímavý dizajn
 • Jednoduchá ovládateľnosť
 • Kvalitná konštrukcia
 • Prehľadný LCD displej
Zápory
 • Vzhľadom na cenu žiadne

Druhý produkt nášho výberu, teplovzdušná pištoľ od firmy Extol, predstavuje veľmi rozumný kompromis medzi nízkou cenou a dostatočným výkonom.

Hlavným kladom Extol Industrial je predovšetkým vysoká kvalita konštrukcie, ktorá zaručí, že sa prístroj neopotrebuje ani po dlhodobom používaní. Poteší tiež oku lahodiaci dizajn pištole a predovšetkým jej jednoduchá ovládateľnosť. Model je tak skvele použiteľný aj pre menej skúsených užívateľov, ktorým poskytuje dostatočný komfort. Pre čo najlepšiu použiteľnosť sa dá na pištoli nastavovať teplota vzduchu po 1°C.

Balenie tejto pištole obsahuje rôzne nadstavce, takže s dodatočnou investíciou nemusíte rátať. Súčasťou pištole je veľký LCD displej, na ktorom sú zobrazené všetky dôležité informácie.

Teplovzdušná pištoľ spoločnosti Bosch je predovšetkým pre svoj skvelý pomer cena/výkon zlatou strednou cestou so všetkým, čo k tomu patrí.

Recenzia: Makita HG5030K – ľahká a výkonná teplovzdušná pištoľ

najlepšia teplovzdušná pištoľ Makita HG5030K set

Nastavenie teploty: 350/500ºC | Výkon: 1600 W | Hmotnosť: 0,56 kg | Rýchlosť vzduchu: 300–500 l/min. | Dodatočné príslušenstvo: áno | Približná cena: 45 €

Klady
 • Nízka cena
 • Dostatočný výkon
 • Možnosti nastavenia teploty
Zápory
 • Kratší kábel
 • Nižšia kvalita konštrukcie

Teplovzdušná pištoľ Makita HG5030K je ľahký a univerzálny nástroj na ohrievanie, rozpúšťanie a odstraňovanie starých náterov. Je ideálna na sťahovanie zmršťovacích fólií a upevňovanie pásikov. Ponúka dva stupne teploty (350°C a 500°C) a prúdu vzduchu (300 l/min a 500 l/min), ktoré môžete jednoducho prepínať. Má ochranu proti prehriatiu a optimálne vyváženie pre pohodlnú manipuláciu.

Pištoľ má príkon 1600 W a váži iba 0,56 kg, čo ju robí veľmi ľahkou a ľahko ovládateľnou. Rozmery sú 233 × 80 × 208 mm. Súčasťou balenia je transportný kufor a štyri trysky: na ochranu skla, široká tryska, odrazová tryska a zúžená tryska. Tento nástroj je ideálny pre domácich majstrov aj profesionálov na rôzne úlohy, vrátane ohrievania, odstraňovania náterov a spájania materiálov.

Najpredávanejšie eplovzdušné pištole podľa Heureky

Ako správne vybrať teplovzdušnú pištoľ?

Kritériá, ktoré ovplyvňujú výber toho správneho modelu teplovzdušnej pištole, sú rozsah teploty, využiteľnosť a ergonómia, spolu s hmotnosťou daného prístroja.

Dôležité je zamerať sa pri výbere tiež na ďalšie príslušenstvo, funkcie a značku prístroja, ktorá má významný vplyv na kvalitu pištole. Štandardným, ale nemenej významným parametrom je tiež výkon.

Náš tip

Pre domácich kutilov sme pripravili články na tému najlepšie brúsky, spájkovačky, aku vŕtačky a skrutkovače. Okrem toho nájdete ďalšie zaujímavé články v sekcii dielňa.

Využiteľnosť

Zásadným parametrom, podľa ktorého je vhodné vyberať ten správny produkt, je predovšetkým jeho využiteľnosť., Teplovzdušné pištole totiž už ani zďaleka nie sú využívané len pre odstránenie starej farby, ale nachádzajú stále širšie a širšie uplatnenie. Výrobok je možné použiť napríklad ako:

 • Podpaľovač dreveného uhlia pri grilovaní
 • Tvarovanie mäkkých kovov
 • Vysušovanie či naopak rozmrazovanie
 • Uvoľňovanie lepených spojov či príliš utiahnutých matíc

Práve túto variabilitu použitia by mal mať prípadný zákazník na pamäti pri výbere. Platí zásada, že čím väčšia je variabilita použitia, tým väčší rozsah teploty a možnosti regulácie by produkt mal svojmu užívateľovi poskytovať.

Rozsah teploty

Veľmi dôležitým parametrom pre výber toho správneho modelu pištole je predovšetkým rozsah teploty, na ktorý je schopný prístroj vzduch ohriať. Vzhľadom na to, že každá činnosť vyžaduje trošku inú teplotu, je vhodné sa pred výberom toho správneho modelu zamyslieť.

najlepšia teplovzdušná pistol lepenie

Všeobecne platí, že je vhodné vyberať tie produkty, ktoré ponúkajú čo najväčší rozsah teplôt. Tým je zaručené široké využitie produktu. V nasledujúcej tabuľke je možné porovnať teploty, ktorých je nutné dosiahnuť pre vykonávanie určitých činností:

Činnosť Teplota
150 ºC Vysúšanie dreva a čerstvo nalakovaných plôch
200 ºC Vysúšanie vlhkých stien a potrubia
250 – 300 ºC Odstraňovanie náterov a laku z dreva
400 ºC Tavenie odolnejších materiálov a lepidiel
600 ºC Zapálenie uhlia v grile

Ergonómia a hmotnosť

Pre komfortnú prácu je nutné vyberať, ako už názov kategórie napovedá, pištoľový tvar s vystuženou rukoväťou, ktorá zaručí, že ani dlhodobejšie práce nebudú príliš vyčerpávajúce. Zároveň je vhodné sledovať umiestnenie ovládacích prvkov, ktoré by malo byť navrhnuté tak, aby bolo možné jednoducho reagovať podľa potreby jednou rukou.

Významne ovplyvní komfort práce s pištoľou tiež jej hmotnosť. Produkty, ktoré je možné v súčasnosti na trhu zakúpiť vážia od 0,5 do 2 kg. Všeobecne platí, že čím nižšia váha prístroja, tým jednoduchšia manipulácia a práca s ním. Predovšetkým tí záujemcovia, ktorí plánujú produkt používať dlhodobo a často, by mali tento parameter vziať do úvahy.

Výkon

Parametrom, ktorý ovplyvňuje, aký silný prísun vzduchu bude, je výkon. Ten sa pohybuje v rozmedzí od 1 kW do 2,4 kW a platí zásada, že čím väčší výkon, tým rýchlejšia práca. Spolu s tým samozrejme vzrastá tiež energetická náročnosť, je teda vhodné premyslieť, ako náročnú činnosť bude produkt vykonávať.

Regulácia teploty

Dôležitú úlohu tiež zohráva spôsob, akým je možné teplotu vzduchu vychádzajúceho z pištole regulovať. Štandardným riešením bývajú dve voliteľné úrovne intenzity žiaru.

V súčasnej dobe sa však na trhu objavujú aj produkty, ktoré umožňujú plynulú reguláciu teploty prostredníctvom otočných gombíkov, prípadne LED diód. Tie najdrahšie produkty sú potom osadené veľmi presnými digitálnymi teplomermi, ktoré presne ukazujú teplotu a zároveň ju umožňujú jednoducho prispôsobiť vykonávanej činnosti.

najlepšie teplovzdušné pistole stierka

Dodatočné príslušenstvo a funkcie

Poteší tiež prítomnosť dodatočných funkcií a príslušenstva, ktoré napomáhajú k zjednodušeniu manipulácie s pištoľou. Dodatočné príslušenstvo a funkcie teplovzdušnej pištole tiež pomáhajú k rozšíreniu možností jej použitia.

Základným bezpečnostným opatrením je poistka, ktorá produkt v prípade prehriatia okamžite vypne a tým zamedzí jeho poškodeniu

Výrobcovia tiež ku svojim modelom prikladajú celú škálu nadstavcov (kužeľový, plochý, prípadne reflektorový), ktoré umožňujú použitie pištole aj tam, kde by továrenské nastavenia nedostačovalo.

Značka a kvalita prevedenia

Za kvalitu sa platí. Preto je vhodné vyberať si zo širokej ponuky na trhu modely od známych a overených značiek. Tie väčšinou okrem vyššieho výkonu ponúkajú tiež kvalitnejšie konštrukčné prevedenie ako samotnej pištole, tak tiež dodatočného príslušenstva. Tým je zaručený komfort pri práci s produktom a tiež jeho vyššia odolnosť.

Najpredávanejšie teplovzdušné pištole podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.7 (40 hlasov)

Autor

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajduk

Fascinácia modernými technológiami v kombinácii s láskou k písaniu ma priviedli sem, na túto stránku, kde sa snažím svojimi radami a postrehmi pomôcť ľuďom vybrať si ten správny produkt. Neustále sa učím nové veci, takže sa rád o svoje vedomosti podelím.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár