Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Najlepšie teplovzdušné pištole – Test a recenzie 2024

28. 2. 2020 Aktualizované

Často nastanú situácie, kedy je potrebné odstrániť starý náter z dreva alebo iného materiálu, prípadne ohnúť kovovú rúrku. K tomuto účelu sú v súčasnosti využívané teplovzdušné pištole, ktoré na rozdiel od starších, prevažne mechanických spôsobov práce ponúkajú rýchlu a efektívnu prácu.

Vzhľadom na to, že pokrok v oblasti s týmito výrobkami ide neustále dopredu, objavuje sa na trhu stále viac a viac produktov. Preto sme pre vás pripravili nasledujúci článok, v ktorom vám predstavíme tri najlepšie produkty z tejto kategórie a zároveň poskytneme tipy pre výber toho najvhodnejšieho modelu teplovzdušnej pištole.

 • Na vrchnú priečku sme zaradili teplovzdušnú pištoľ od známeho nemeckého výrobcu BOSCH GHG 23-66 Kit.
Najlepšia celkovo

Výborné zariadenie pre najnáročnejších zákazníkov. Ponúka výborné vlastnosti, ktoré splnia požiadavky aj profesionálnych používateľov.

Najlepší pomer cena/výkon

Zlatá stredná cesta medzi teplovzdušnými pištoľami. Výrobok prekvapí svojím skvelým pomerom cena/kvalita resp. cena/výkon.

Najlepšia lacná

Ideálny výrobok pre nenáročných zákazníkov hľadajúcich dobrú teplovzdušnú pištoľ za priaznivú cenu.

Najlepšie teplovzdušné pištole

Recenzia: BOSCH GHG 23-66 Kit

Bosch GHG 23 recenzia Pre náročných

Nastavenie teploty: 50 – 650 ºC | Výkon: 2,3 kW | Hmotnosť: 0,67 kg | Rýchlosť vzduchu: 150 – 500 l/min. | Dodatočné príslušenstvo: áno | Približná cena: 149 €

Klady
 • Vysoká kvalita prevedenia
 • Veľmi presné nastavenie teploty
 • Skvelá ergonómia
 • Jednoduchá obsluha
Zápory
 • Vyššia cena
 • Trocha neprehľadné ovládanie

Teplovzdušná pištoľ GHG 23-66 Kit od firmy Bosch predstavuje tretí model z nášho prehľadu. Veľkými pozitívami sú predovšetkým vysoká kvalita prevedenia. Robustnú plastovú konštrukciu tak neznehodnotí ani častejšie používanie. Možnosť plynulej regulácie teploty umožní meniť tok vzduchu podľa vzniknutej situácie.

Vďaka jej pomerne nízkej hmotnosti a skvelej ergonómii je práca s ňou aj po dlhšiu dobu celkom jednoduchá. V cene pištole je aj príslušenstvo v podobe rôznych druhov dýz. V rámci bezpečnosti táto pištoľ disponuje automatickou ochranou proti prehrievaniu.

Laikov môže zmiasť trochu neprehľadné ovládanie, ktoré sa minimálne spočiatku môže javiť trochu chaotické. Veľmi rýchlo sa vám však dostane do krvi a prístroj sa potom vyznačuje naozaj jednoduchou obsluhou. Ide tak o skvelú variantu pre tých najnáročnejších, ktorá poskytuje úplnú kontrolu nad vykonávanou činnosťou.

V skratke je Bosch GHG 23-66 Kit vynikajúcou voľbou pre používateľov, ktorí potrebujú najvyššiu kvalitu.

Recenzia: EXTOL Industrial 87948000

EXTOL Industrial 8794800 recenzia Zlatý stred

Nastavenie teploty: 50/650 ºC | Výkon: 2 kW | Hmotnosť: 0,7 kg | Rýchlosť vzduchu: 250 – 500 l/min. | Dodatočné príslušenstvo: áno | Približná cena: 55 €

Klady
 • Zaujímavý dizajn
 • Jednoduchá ovládateľnosť
 • Kvalitná konštrukcia
 • Prehľadný LCD displej
Zápory
 • Vzhľadom na cenu žiadne

Druhý produkt nášho výberu, teplovzdušná pištoľ od firmy Extol, predstavuje veľmi rozumný kompromis medzi nízkou cenou a dostatočným výkonom.

Hlavným kladom Extol Industrial je predovšetkým vysoká kvalita konštrukcie, ktorá zaručí, že sa prístroj neopotrebuje ani po dlhodobom používaní. Poteší tiež oku lahodiaci dizajn pištole a predovšetkým jej jednoduchá ovládateľnosť. Model je tak skvele použiteľný aj pre menej skúsených užívateľov, ktorým poskytuje dostatočný komfort. Pre čo najlepšiu použiteľnosť sa dá na pištoli nastavovať teplota vzduchu po 1°C.

Balenie tejto pištole obsahuje rôzne nadstavce, takže s dodatočnou investíciou nemusíte rátať. Súčasťou pištole je veľký LCD displej, na ktorom sú zobrazené všetky dôležité informácie.

Teplovzdušná pištoľ spoločnosti Bosch je predovšetkým pre svoj skvelý pomer cena/výkon zlatou strednou cestou so všetkým, čo k tomu patrí.

Recenzia: EXTOL PREMIUM HG 20 ET

EXTOL PREMIUM 8894801 HG 20 ET recenzia Lacný základ

Nastavenie teploty: 50 až 600 ºC | Výkon: 2 kW | Hmotnosť: 0,6 kg | Rýchlosť vzduchu: 250/500 l/min. | Dodatočné príslušenstvo: áno | Približná cena: 36 €

Klady
 • Nízka cena
 • Dostatočný výkon
 • Možnosti nastavenia teploty
Zápory
 • Kratší kábel
 • Nižšia kvalita konštrukcie

Prvý výrobok nášho zoznamu, teplovzdušná pištoľ EXTOL PREMIUM HG 20 ET sa hodí najmä pre menej náročných používateľov, ktorých zaujme svojou veľmi priaznivou cenou. Prístroj je určený predovšetkým na sušenie čerstvo natretých náterov, tvarovanie a spájanie umelých hmôt (napr. rúrok) a pod.

Pištoľ disponuje dvoma stupňami, ktoré ponúkajú pri práci rozdielny teplotný rozsah a prietok vzduchu. Regulátor teploty umožňuje meniť teplotu v rámci vybraného stupňa.

Pištoľ disponuje dostatočným výkonom a pomerne nízkou hmotnosťou, čo uľahčuje manipuláciu a prácu so zariadením. K prístroju výrobca pribalil 5 doplnkových pracovných nadstavcov, ktoré rozšíria možnosti využitia zariadenia.

Nedostatkom prístroja je predovšetkým nižšia kvalita konštrukcie v porovnaní s drahšími modelmi na trhu. Nízka cena sa samozrejme niekde prejaviť musí, avšak úroveň konštrukcie stále môžeme označiť za dostatočnú. Niektorí užívatelia sa sťažujú na kratší prívodný kábel zariadenia, ktorý by v ideálnom prípade mohol byť dlhší.

Na zhrnutie, EXTOL PREMIUM HG 20 ET je výborná teplovzdušná pištoľ na občasnú prácu, ktorá je predávaná za vskutku výbornú cenu.

Najpredávanejšie eplovzdušné pištole podľa Heureky

Ako správne vybrať teplovzdušnú pištoľ?

Kritériá, ktoré ovplyvňujú výber toho správneho modelu teplovzdušnej pištole, sú rozsah teploty, využiteľnosť a ergonómia, spolu s hmotnosťou daného prístroja.

Dôležité je zamerať sa pri výbere tiež na ďalšie príslušenstvo, funkcie a značku prístroja, ktorá má významný vplyv na kvalitu pištole. Štandardným, ale nemenej významným parametrom je tiež výkon.

Náš tip

Pre domácich kutilov sme pripravili články na tému najlepšie brúsky, spájkovačky, aku vŕtačky a skrutkovače. Okrem toho nájdete ďalšie zaujímavé články v sekcii dielňa.

Využiteľnosť

Zásadným parametrom, podľa ktorého je vhodné vyberať ten správny produkt, je predovšetkým jeho využiteľnosť., Teplovzdušné pištole totiž už ani zďaleka nie sú využívané len pre odstránenie starej farby, ale nachádzajú stále širšie a širšie uplatnenie. Výrobok je možné použiť napríklad ako:

 • Podpaľovač dreveného uhlia pri grilovaní
 • Tvarovanie mäkkých kovov
 • Vysušovanie či naopak rozmrazovanie
 • Uvoľňovanie lepených spojov či príliš utiahnutých matíc

Práve túto variabilitu použitia by mal mať prípadný zákazník na pamäti pri výbere. Platí zásada, že čím väčšia je variabilita použitia, tým väčší rozsah teploty a možnosti regulácie by produkt mal svojmu užívateľovi poskytovať.

Rozsah teploty

Veľmi dôležitým parametrom pre výber toho správneho modelu pištole je predovšetkým rozsah teploty, na ktorý je schopný prístroj vzduch ohriať. Vzhľadom na to, že každá činnosť vyžaduje trošku inú teplotu, je vhodné sa pred výberom toho správneho modelu zamyslieť.

Všeobecne platí, že je vhodné vyberať tie produkty, ktoré ponúkajú čo najväčší rozsah teplôt. Tým je zaručené široké využitie produktu. V nasledujúcej tabuľke je možné porovnať teploty, ktorých je nutné dosiahnuť pre vykonávanie určitých činností:

Činnosť Teplota
150 ºC Vysúšanie dreva a čerstvo nalakovaných plôch
200 ºC Vysúšanie vlhkých stien a potrubia
250 – 300 ºC Odstraňovanie náterov a laku z dreva
400 ºC Tavenie odolnejších materiálov a lepidiel
600 ºC Zapálenie uhlia v grile

Ergonómia a hmotnosť

Pre komfortnú prácu je nutné vyberať, ako už názov kategórie napovedá, pištoľový tvar s vystuženou rukoväťou, ktorá zaručí, že ani dlhodobejšie práce nebudú príliš vyčerpávajúce. Zároveň je vhodné sledovať umiestnenie ovládacích prvkov, ktoré by malo byť navrhnuté tak, aby bolo možné jednoducho reagovať podľa potreby jednou rukou.

Významne ovplyvní komfort práce s pištoľou tiež jej hmotnosť. Produkty, ktoré je možné v súčasnosti na trhu zakúpiť vážia od 0,5 do 2 kg. Všeobecne platí, že čím nižšia váha prístroja, tým jednoduchšia manipulácia a práca s ním. Predovšetkým tí záujemcovia, ktorí plánujú produkt používať dlhodobo a často, by mali tento parameter vziať do úvahy.

Výkon

Parametrom, ktorý ovplyvňuje, aký silný prísun vzduchu bude, je výkon. Ten sa pohybuje v rozmedzí od 1 kW do 2,4 kW a platí zásada, že čím väčší výkon, tým rýchlejšia práca. Spolu s tým samozrejme vzrastá tiež energetická náročnosť, je teda vhodné premyslieť, ako náročnú činnosť bude produkt vykonávať.

Regulácia teploty

Dôležitú úlohu tiež zohráva spôsob, akým je možné teplotu vzduchu vychádzajúceho z pištole regulovať. Štandardným riešením bývajú dve voliteľné úrovne intenzity žiaru.

V súčasnej dobe sa však na trhu objavujú aj produkty, ktoré umožňujú plynulú reguláciu teploty prostredníctvom otočných gombíkov, prípadne LED diód. Tie najdrahšie produkty sú potom osadené veľmi presnými digitálnymi teplomermi, ktoré presne ukazujú teplotu a zároveň ju umožňujú jednoducho prispôsobiť vykonávanej činnosti.

Dodatočné príslušenstvo a funkcie

Poteší tiež prítomnosť dodatočných funkcií a príslušenstva, ktoré napomáhajú k zjednodušeniu manipulácie s pištoľou. Dodatočné príslušenstvo a funkcie teplovzdušnej pištole tiež pomáhajú k rozšíreniu možností jej použitia.

Základným bezpečnostným opatrením je poistka, ktorá produkt v prípade prehriatia okamžite vypne a tým zamedzí jeho poškodeniu

Výrobcovia tiež ku svojim modelom prikladajú celú škálu nadstavcov (kužeľový, plochý, prípadne reflektorový), ktoré umožňujú použitie pištole aj tam, kde by továrenské nastavenia nedostačovalo.

Značka a kvalita prevedenia

Za kvalitu sa platí. Preto je vhodné vyberať si zo širokej ponuky na trhu modely od známych a overených značiek. Tie väčšinou okrem vyššieho výkonu ponúkajú tiež kvalitnejšie konštrukčné prevedenie ako samotnej pištole, tak tiež dodatočného príslušenstva. Tým je zaručený komfort pri práci s produktom a tiež jeho vyššia odolnosť.

Najpredávanejšie teplovzdušné pištole podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.7 (40 hlasov)

Autor

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajduk

Fascinácia modernými technológiami v kombinácii s láskou k písaniu ma priviedli sem, na túto stránku, kde sa snažím svojimi radami a postrehmi pomôcť ľuďom vybrať si ten správny produkt. Neustále sa učím nové veci, takže sa rád o svoje vedomosti podelím.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár