Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Najlepšie hračky pre deti, chlapci a dievčatá nielen na Vianoce

Odbarovať dieťa je úžasný pocit. V každej rodine sú deti, ktoré si zaslúžia darček pod stromček. Trh je plný rôznych moderných, ale aj klasických hračiek, z ktorých nemusí byť jednoduché si vybrať.

V nasledujúcom článku vám prinášame prehľad populárnych hračiek pre najmenšie deti, chlapcov a dievčatá. Ak ste sa ešte nerozhodli, čo pre svoje dieťa na Vianoce vybrať, nechajte sa inšpirovať.

Najlepšie hračky pre malé deti a dojčatá

1) Drevené vkladacie puzzle

Drevené vkladacie puzzle

Agatinsvet.sk

Vkladacie puzzle sú ideálnou didaktickou hračkou pre detičky od 1 roku. Ich princíp je jednoduchý. Puzzle tvorí obrázok, ktorý je zložený z podkladu a niekoľkých väčších puzzle kúskov s úchytom, vďaka ktorému dieťa kúsok jednoducho uchopí do ručičky.

Takéto vkladacie puzzle patria medzi Montessori hračky. Rozvíjajú detskú pozornosť, logiku, jemnú motoriku i pamäť. Na trhu nájdete širokú paleto takýchto puzzle, takže vyberiete rovnako malým chlapcom, ako i dievčatám.

2) Detské chodúľky

Detské chodúľky

Alza.sk

Pomôcky, ktoré učia najmenšie deti chodiť, sú rovnako populárne darčeky. Takzvané chodúľký nájdete na trhu v rôznych prevedeniach. Líšia sa materiálom i veľkosťou, ale jedno majú obyčajne spoločné. Sú žiarivo farebné a upútajú tak pozornosť každého malého dieťaťa.

V praxi ide o vozíček na kolieskach, ktorý predstavuje oporu pre dieťa, ktoré sa učí chodiť. Tie najmenšie modely sú určené už deťom od pol roka. Vybavené bývajú aj zvukovými a vizuálnymi panelmi, ktoré rovnako cvičia motoriku a pozornosť dieťaťa.

3) Hračky do vane

Hračky do vane

Alza.sk

Udržať malé dieťa vo vani je niekedy skutočný boj. Tak prečo si kúpanie neuľahčiť nejakou peknou hračkou? Na trhu nájdete hračky do vody rôznych prevedení a tvarov. Obyčajne sú vyrobené z gumy a tie najjednoduchšie predstavujú vhodné darčeky pre deti od približne 9 mesiacov.

Keď sa povie hračka do vane, každý z nás si predstaví kačičku. Pravdou je, že dnes kúpite i rôzne poháriky, misky, ponorky, či zvieratká. Výber je len na vás!

4) Vzdelávacia hračka Vtech

Vzdelávacia hračka Vtech

Alza.sk

Spoločnosť Vtech patrí k popredným producentom vzdelávacích elektronických hračiek. Ide o plyšové hračky, ktoré sú určené pre najmenšie deti. V jej ponuke napríklad nájdete loptu, ktorá reaguje na pohyb dieťaťa, čím ho nabáda k neustálemu pohybu.

Populárne sú aj jej uspávacie hračky. Ide o mackov, ktorí hrajú krátke uspávanky, ale aj tvorbu klasických autorov. Predstavujú hračky pre bábätká, ktoré dokáže takáto hračka upokojiť a dovolí im nerušene zaspať.

Novinkou v ponuke Vtech je lezúci medvedík, ktorý sa okamžite stal hitom a určite ovládne tieto Vianoce. Medvedík je hračka pre deti od 6 mesiacov a rozvíja nielen ich motorické schopnosti, ale vďaka slovám a frázam, ktoré vie pomáha i rozvoju reči.

5) Nočné svetielko

Nočné svetielko

Alza.sk

Najmenšie detičky nemusia zaspávať v úplnej tme. Práve preto je na trhu široká paleta detských nočných svetielok. Nočné svetlá pre najmenšie deti sú obyčajne jemné svetlá alebo projektory, ktoré premietajú svetlo na stenu.

Mnohé modely nočných svetielok sú vybavené aj zvukom, ktorý pomáha dieťaťu rýchlejšie zaspať. Ide obyčajne o uspávanky alebo takzvaný „biely šum“. Praktickým doplnkom niektorých svetielok do postieľky je senzor plaču. Ten v prípade zachytenia ruchu spustí upokojujúci zvuk svetielka a dieťatko sa opäť upokojí a zaspí.

6) Tatrovka

Dino Tatra 148 oranžová

Alza.sk

Ktorý malý chlapec by nechcel dostať na prvé Vianoce Tatrovku? Veľké autá Tatra sa do dodnes vyrábajú v Českej Republike a medzi rodičmi sa tešia veľkej popularite. Táto hračka na záhradu je určená pre deti od jedného roka a užijú si ju nielen chlapci, ale i dievčatá. Práve pre ne je tu špeciálna, ružová verzia.

Ak sa chcete zabávať na záhrade so svojim dieťaťom vozením a pretekaním, je táto hračka pre vás ideálnou voľbou!

7) Hracia deka

Hracia deka

Alza.sk

Rozvíjanie zmyslov dieťaťa je v prvých mesiacoch života naozaj dôležité. Práve preto sú ideálnou hračkou pre bábätká aj hracie deky. Tie sú obyčajne doplnené hrazdou, na ktorej sú rôzne plyšové, prípadne háčkované hračky. Za týmito hračkami sa bábätko ležiace na deke naťahuje.

Aj keď takéto deky nepatria k najlacnejším darčekom, oplatí sa do nich investovať. Ak máte v rodine bábätko, pre ktoré hľadáte hodnotnejší darček, už ste ho našli.

Najlepšie hračky pre chlapcov

1) LEGO Ninjago

LEGO Ninjago

Alza.sk

Na svete je len málo tak obľúbených hračiek akými sú stavebnice LEGO. Patria k najpopulárnejším hračkám pre deti na svete. Séria s označením Ninjago je inšpirovaná rovnomenným seriálom a je určená chlapcom od 6 do 14 rokov.

Stavebnice LEGO Ninjago sú pestrofarebné a zaujmú každého hravého chlapca. Vybrať si môžete zo širokej ponuky produktov, pričom ceny sa líšia podľa veľkosti stavebnice. Cena tých najdrahších sa šplhá k hranici 200 €.

Ak máte doma chlapca, ktorý miluje rozprávku Ninjago a rád stavia skladačky, takýmto darčekom určite neurobíte chybu!

2) 3D puzzle

3D puzzle

Alza.sk

Puzzle pozná snáď každý z nás. Lacná skladačka pre deti, pri ktorej z dielikov vznikne po poskladaní plnohodnotný obrázok. Aj keď sú klasické puzzle stále populárne, a to nielen medzi deťmi, ale i dospelými, 3D puzzle sú novinkou, ktorá si získava srdcia chlapcov po celom svete.

Princíp skladačky je rovnaký ako pri klasických puzzle. Namiesto plochého obrázka však po poskladaní vznikne trojrozmerný model. Okrem slávnych svetových pamiatok môžete takéto puzzle kúpiť napríklad v tvare auta, glóbusu, či tenisky, ktorá po poskladaní slúži ako stojan na ceruzky.

3) Kúzelné čítanie ALBI

Kúzelné čítanie ALBI

Alza.sk

Kúzelné čítanie od Albi predstavuje posledné roky fantastický darček pre deti pod vianočný stromček. V princípe ide o elektronické pero, ktoré po priložení na stranu špeciálnej knihy hovorí to, čo je na obrázku. Samozrejmosťou je niekoľko rôznych funkcií, takže kniha bude dieťa zaujímať dlhý čas.

Kolekcia kníh Kúzelného čítania sa neustále rozrastá a tie najjednoduchšie kúsky sú vhodné pre deti od 3 rokov. Pre chlapcov odporúčame knihy Vesmír, Svet zvierat, Dinosaury, či Slovensko. Pero je kompatibilné so všetkými knihami, takže stačí, keď si zakúpite jedno a následne budete chlapcovi dokupovať iba knižky.

4) Experimentálna hra Boffin

Experimentálna hra Boffin

Agatinsvet.sk

Experimentálne hry Boffin patria k edukačným hračkám, s ktorými sa nebude nudiť žiaden zvedavý chlapec. Hry rozvíjajú pamäť, postreh i logiku. S jednej stavebnice je možné poskladať desiatky rôznych projektov, pričom s každým ďalším sa dieťa naučí niečo nové.

Súčiastky rôznych stavebníc Boffin sa dajú navzájom kombinovať a vďaka prehľadným návodom pôjde skladanie bez problémov. Ak teda chcete svojho syna, či vnuka naučiť niečo o zvuku, svetle, či elektrine, darujte mu pod stromček niektorú z hier Boffin.

5) Sliz

Slime továreň na sliz pre chlapcov

Alza.sk

Ten kto má doma chalana určite viete, že sliz patrí v tomto roku k najpopulárnejším hračkám. Z názvu tejto hračky je jasné, že ide o hmotu slizkej konzistencie, s ktorou s dá skutočne zabaviť. Aj keď ide o hračku, ktorá je určená chlapcom aj dievčatám, musíme povedať, že chlapci sa s ňou vyhrajú viac.

Sliz kúpite v rôznych podobách. Ak hľadáte lacnú hračku, zvoľte jednouchý sliz v kelímku alebo kýbliku. V prípade, že plánujete kúpiť väčší darček pre chlapca, môžete si vybrať z rôznych továrni, či laboratórií na sliz. V takomto prípade ide o kreatívne sady, s ktorými sú užijete veľa zábavy.

6) Drevené kocky

Drevené kocky

Agatinsvet.sk

Drevené kocky si z detstva pamätá asi každý z nás. Medzi deťmi sú drevené hračky populárne aj dnes. V prípade tejto retro hračky ide buď o drevené kocky, z ktorých vzniká po zložení obrázok alebo drevené stavebnice. Pre chlapca sú ako darčeky vhodné oba druhy, pričom obrázkové kocky sú určené menším deťom a stavebnice väčším chlapcom.

V prípade obrázkových kociek odporúčame voliť pre chlapcov také, na ktorých sú zvieratká alebo autá. Drevené stavebnice sa dajú obyčajne kúpiť vo vedierkach a chlapec si z nich môže postaviť hrad, či dom. Takéto stavebnice sú rovnako náučné, pretože cvičia jemnú motoriku.

7) Autodráha

Autodráha

Alza.sk

V každom chlapcovi drieme túžba súťažiť. Autodráhy v sebe spájajú práve súťaženie a u chlapcov populárne autá. Princíp každej elektrickej autodráhy je v podstate rovnaký. Ide o plastovú dráhu rôzneho tvaru, na ktorej pretekajú obyčajne dve autíčka ovládané diaľkovým ovládačom.

Na trhu nájdete autodráhy rôznej veľkosti a je len na vás, koľko ste ochotný do takéhoto daru pre chlapca investovať. Veľkou výhodou takého darčeka je aj fakt, že mnohokrát sa s ňou zabavia aj dospelí.

8) Animovaný film na DVD

Animovaný film na DVD

Pantarhei.sk

Rozprávky patria neodmysliteľne k detstvu. Dnes existuje veľa možností ako si s chlapcom užiť animovaný film. Okrem toho, že si ho môžete pozrieť v televízii alebo v kine, môžete využiť aj možnosť filmu na DVD, ktoré jednoducho vložíte do prehrávača alebo počítača.

Chlapca určite najviac poteší rozprávka o autách. Dobrou voľbou bude tiež rozprávka o zvieratách alebo dinosauroch. Ponuka je široká a vybrať určite nebude problém. Čas, ktorý strávite pri animovanom filme s dieťaťom bude zaručene kvalitne strávený.

9) Detská zbraň NERF

Detská zbraň NERF

Alza.sk

Detské zbrane NERF majú stabilné miesto medzi prianiami chlapcov pod stromček. Na trhu nájdete široké množstvo samotných modelov, ale aj príslušenstva, takže vybrať si musí naozaj každý.

Zbrane NERF sú vhodné pre chlapcov od 8 rokov. S kamarátmi si s nimi určite užijú mnoho zábavy počas celého roka. Okrem klasických zbraní na šípky, môžete zvoliť aj vodné pištole.

Aj keď nie každý rodič je stotožnený s kúpou zbrane pre svoje dieťa, musíme povedať, že hračky značky NERF spĺňajú všetky normy o bezpečnosti hračiek.

Najlepšie hračky pre dievčatá

1) Bábika BABY born

Bábika BABY born

Alza.sk

Bábika patrí k detstvu každého dievčatka. Na trhu dnes nájdete mnoho značiek bábik, no len máloktoré z nich sú také populárne ako bábiky BABY born a to najmä preto, že tieto bábiky sa dokážu správať ako skutočné bábätká.

Bábiky reagujú na dotyk a napodobňujú niektoré životné funkcie. To znamená, že bábiky pijú, cikajú a keď plačú, tečú im slzy. Dievčatko sa tak môže o bábiku plnohodnotne starať, čím sa učí zodpovednosti.

Výhodou značky BABY born je tiež široká ponuka príslušenstva, ktoré je možné k bábikám zakúpiť. Na výber máte napríklad z rôzneho oblečenia, plienok, či detských a jedálenských sedačiek.

2) Drevená kuchynka

Drevená kuchynka

Agatinsvet.sk

Každé malé dievča sa teší, keď môže pomôcť svojej mame. Ak máte doma budúcu gazdinku neváhajte jej pod stromček kúpiť drevenú kuchynku. Aj keď takáto kuchynka nepatrí k lacným darčekom, ide prakticky o kus nábytku, takže sa do nej oplatí investovať.

Kuchynky sú obyčajne pestrofarebné a hodia sa pre dievčatá od 3 do 8 rokov. Okrem rúry na pečenie bývajú vybavené varnou doskou a umývadlom. Súčasťou balenia býva aj rôzne príslušenstvo. To sa dá navyše dokúpiť, takže o ďalšie darčeky do budúcnosti budete mať postarané.

3) Stolná spoločenská hra

Stolná spoločenská hra

Agatinsvet.sk

Spoločenské hry sú ideálnym spôsobom ako rodinne stráviť voľný čas. K základným spoločenským hrám, ktorú môžete so svojou dcérou hrať už od troch rokov je nepochybne Človeče nehnevaj sa. Ide o základnú hru, ktorá učí trpezlivosti a zvládnu ju aj deti, ktoré ešte nevedia počítať.

Na trhu samozrejme nájdete širokú paletu stolných spoločenských hier pre dievčatá. Ich určenie sa líši vekom, ktorému sú vhodné. Táto informácia je však uvedená na každom obale, takže nebudete mať problém zvoliť tú, ktorá sa pre vaše dievčatko momentálne hodí najviac.

4) Hrejivá plyšová hračka

Hrejivá plyšová hračka

Alza.sk

Každé dievčatko má doma aspoň jednu plyšovú hračku. Počuli ste však už o hrejivých plyšákoch? Tie v sebe spájajú mäkučké hračky a pozitívne účinky tepla. Takáto hračka je naplnená najčastejšie semienkami ľanu alebo prosa. Pred použitím sa jednoducho vloží na pár minút do mikrovlnnej rúry.

Hrejivé plyšové hračky môžete použiť napríklad na vyhriatie postele pred spaním. Rovnako však dokážu pôsobením tepla uľaviť od bolestí bruška, či svalov. Hrejivé plyšové hračky sú teda milým, ale aj praktickým darčekom pre každé dievčatko.

5) Kreatívna sada

Kreatívna hra – jarné náramky

Agatinsvet.sk

Kreatívne sady sa dajú zaradiť medzi didaktické hračky, pretože rozvíjajú pozornosť a manuálne schopnosti. Takéto sady sú podľa náročnosti určené rôzne starým dievčatám, pričom začať s nimi môžete prakticky od 3 rokov.

Pre dievčatá sa hodia najmä kreatívne sady, ktoré sú inšpirované princeznami, kvetmi, či bábikami. Takéto hračky môžu mať skutočne rozmanité podoby. Najčastejšie ide o sady, v ktorých sa využíva skladanie, lepenie, či zoškrabávanie. Rovnako sa však stretnete aj s takými, pri ktorých využijete šitie, či navliekanie korálikov.

6) Hojdací koník

Hojdací koník

Alza.sk

Mnoho dievčat sníva o koníkoch. Keď už nemôžu mať skutočných, doprajte im aspoň hojdacieho. V minulosti boli na trhu dostupné iba koníky vyrobené z dreva. Dnes nájdete mnoho modelov s plyšovou úpravou, ktoré budú v detskej izbe dievčatka vyzerať nádherne.

Pre dievčatká sa prirodzene hodia koníky ružové, prípadne naturálne hnedé. Kúpiť môžete dokonca jednorožca. Mnohé moderné modely sú doplnené zvukmi, takže zážitok „z jazdy“ bude dokonalý. Takýto darček je vhodný pre dievčatá od približne 2 až 3 rokov.

7) Šminky a maľovátka

Šminky a maľovátka

Alza.sk

Každé malé dievča sa rado hrá na svoju mamu. Práve preto patria k obľúbeným darčekom pre dievčatá aj šminky a maľovátka. Samozrejme ide o špeciálnu kozmetiku, ktorá je nezávadná a nepoškodzuje detskú pokožku. Odporúčaný vek na začatie používania takejto kozmetiky je 6 rokov.

Ak chcete začať s niečím jednoduchým, zvoľte pre svoje dievčatko nejakú súpravu na nechty. Na trhu sa nachádzajú rôzne laky na nechty, ktoré sa dajú zlúpiť a nevyžadujú chemické odstránenie. Populárne sú samozrejme aj rôzne lesky na pery, či šminky na oči. Vždy však voľte certifikované produkty!

8) Šaty na každú príležitosť

Šaty na každú príležitosť

Bonprix.sk

Každé dievča sa rado pekne oblieka. Preto dievčatá vedia oceniť i dar vo forme oblečenia. Peknými šatami pod stromčekom, či na narodeniny nič nepokazíte.

Dievčenské šaty by mali byť farebné a veselé. Na bežné nosenie sú ideálne šaty bavlnené, s pohodlným a jednoduchým strihom. V prípade, že šaty kupujete na špeciálnu príležitosť, ktorá vás čaká, môžete zvoliť aj šaty viac zdobené, s výšivkou, či mašľou.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 5.0 (1 hlas)

Autor

Dominika Halusková
Dominika Halusková

Písaniu sa venujem už niekoľko rokov. K mojím najobľúbenejším témam patrí všetko, čo zaujíma ženy. Práve preto sa na tejto stránke venujem najmä elektronike určenej starostlivosti o telo a elektronike do domácnosti. Vo voľnom čase sa s radosťou venujem vareniu. Rovnako si užívam dlhé prechádzky po horách a nádherné východy slnka nad kopcami.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár