Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Najlepší darček pre poľovníka – 20 tipov

20. 9. 2023 Aktualizované

Vášeň, ktorá chytí nejedného chlapa (alebo ženu) za srdce a priblíži ho bližšie k prírode, je poľovníctvo. Ak hľadáte poľovnícke darčeky, určite nájdete skvelého pomocníka v tomto článku. Nájdete v ňom 20 tipov na darček pre poľovníka, ktorým urobíte radosť každému poľovníkovi.

1) Odolná termo fľaša – termoska pre poľovníka je skvelý darček

Odolná termoska

Alza.sk

Poriadnu termosku určite ocení každý poľovník. Veď poľovačky sa často konajú aj v nepríjemnom počasí, kedy teplý nápoj z termosky doslova pohladí dušu. Ako darček pre poľovníka vám odporúčame siahnuť po kvalitnej a odolnej termoske.

Dobrým typom termosky pre poľovníka sú napríklad produkty značky Stanley. Ide o to, aby bola kvalitná a niečo aj vydržala.

2) Craftiry – sady pre kreatívneho poľovníka

darčeky pre poľovníka

Adrop.sk

Je váš blízky domáci kutil a vždy niečo rád vytvára? Craftiry alebo kutilbox bude preňho ako stvorený. Keďže je poľovník, tak by mu určite urobila radosť sada na výrobu veľkého noža. Ak nie, tak na výber máte sady na výrobu viacerých druhov alkoholu alebo domácich pochúťok. Tento darček dokáže oslávenca potešiť dvakrát. Prvýkrát keď ho dostane. Po druhýkrát, keď sa mu podarí daný výrobok dať dokopy.

3) Kurz prežitia v prírode – originálny darček pre dobrodružného poľovníka

Kurz prežitia v prírode

Adrop.sk

Poľovníci sa cítia v prírode ako doma. Mnohí z nich určite považujú za zaujímavé aj rôzne „survival“ zručnosti v prírode. Práve pre takýchto poľovníkov sme vybrali náš tretí typ na darček pre poľovníka. Je ním kurz prežitia v prírode, v ktorom sa budú mať možnosť učiť od skúsených inštruktorov.

V kurze sa dobrodružne založený poľovník naučí rozkladať oheň za každého počasia, rozoznávať rôzne bylinky, vybudovať si úkryt pred počasím a mnoho ďalšieho. Na konci zúčastnení získajú certifikát o zvládnutí kurzu.

4) Bylinný likér – klasický darček, fľaša pre poľovníka

Bylinný likér

Alko90.sk

Bylinné likéry sa tešia medzi poľovníkmi veľkej obľube. Chuť horkých byliniek sa jednoducho skvele hodí k pobytu v prírode a poľovačkám. Mnoho výrobcov vyrába destiláty, ktoré sú vhodné a obľúbené medzi poľovníkmi. Príkladom je dobre známy Jägermeister, Tatranský čaj a mnoho ďalších. Bylinný likér môže byť tiež dobrý darček pre poľovníka k narodeninám.

5) Čelovka – darček vhodný pre všetkých poľovníkov

Čelovka

4camping.sk

Poľovnícke dobrodružstvá sa často odohrávajú aj v noci. Na nezaplatenie je vtedy spoľahlivé svietidlo. Aj keď niektorí ľudia preferujú klasické baterky, lepšou alternatívou je čelovka. S ňou si vždy pekne osvetlíte zorné pole, takže je veľmi užitočná.

Ako darček pre poľovníka odporúčame outdoorové typy čeloviek s odolnosťou voči vode. Určite nesiahajte po lacných modeloch, ktoré sa vplyvom počasia čochvíľa pokazia. Tiež vezmite do úvahy, či bude lepšia nabíjacia alebo baterková čelovka.

6) Nanopresso – darček pre poľovníka – kávičkára

Nanopresso

Alza.sk

Kávu miluje skoro každý, nech už sa venuje poľovníctvu, alebo nie. Kávička a poľovačky na prvý pohľad veľmi nejdú k sebe. Nemusí to však tak byť. S prístrojom zvaným nanopresso je možné vychutnávať si espresso kdekoľvek a kedykoľvek.

Poľovník-kávičkár vyzbrojený týmto prístrojom si dokáže pripraviť skvelé espresso, pomocou tlaku až 18 barov. Najväčšiu výhodu má nanopresso v tom, že pracuje nezávisle od elektrickej energie. Stačí doň naliať dostatočne horúcu vodu. K nanopresu ako darčeku je vhodné pridať aj pekné ochranné puzdro, ktoré zaručí, že bude tento vzácny outdoorový zdroj kávy vždy v bezpečí.

7) Kurz grilovania a prípravy mäsa – pre gurmánsky založeného poľovníka

Kurz grilovania a prípravy mäsa

Adrop.sk

Správna príprava mäsa je umením a vedou súčasne. Kurz grilovania a prípravy mäsa je tým najlepším miestom, kde sa naučiť pripravovať mäso na vysokej úrovni. Tento tip na darček pre poľovníka určite zaujme predovšetkým poľovníkov s gurmánskou dušou.

Svoje úlovky sa s týmto kurzom naučia pripravovať ako v luxusnej reštaurácii. Kurz zastrešuje mnoho teoretického aj praktického kulinárskeho vzdelania. Po absolvovaní tohto kurzu sa už nikdy nebude pozerať na prípravu jedla ako predtým.

8) Chránič sluchu – darček pre poľovníka, ktorý ochráni pred hlukom

Chránič sluchu

Alza.sk

Každý poľovník vie, že pri streľbe je potrebné chrániť si sluch. Ochranu sluchu určite netreba podceňovať a oplatí sa do nej zainvestovať. Často sa totiž poruchy sluchu prejavia až vo vyššom veku, keď je už často neskoro.

Našťastie existujú kvalitné slúchadlá na ochranu sluchu pri streľbe. Vyberať môžete z mnohých modelov, no odporúčame vám vyhnúť sa tým lacným. Na zdraví a jeho ochrane sa totiž určite nevyplatí šetriť.

9) Army streľba na strelnici – darček pre akčných poľovníkov

Army streľba na krytej streľnici

Adrop.sk

So streľbou súvisí aj náš ďalší tip na darček pre poľovníka. Je ním army streľba na krytej strelnici. Je to zážitok vhodný pre každého akčne založeného poľovníka, ktorý by si rád vyskúšal streľbu z vojenských zbraní, akými sú napríklad ikonický Kalašnikov alebo ostreľovacia puška Dragunov.

Na celý priebeh zážitku dohliadajú skúsení inštruktori a dokonca ani nie je nutné vlastniť zbrojný preukaz. Zbrane, náboje, terče, slúchadlá na ochranu sluchu a ďalšiu výbavu vám požičajú v cene tohto zážitku. Účastník army streľby na strelnici si so sebou môže vziať aj troch divákov, s ktorými môže zážitok zdieľať.

10) Funkčné oblečenie – darček pre poľovníka na ochranu pred nepriazňou počasia

Funkčná oblečenie

Husky.sk

Väčšina aktivít spojených s poľovníctvom sa odohráva vo vonkajšom prostredí, kde môže poriadne zamiešať karty nepriazeň počasia. Každý poľovník by preto mal byť náležite pripravený. Funkčné oblečenie je skvelým spôsobom, ako sa uchrániť pred chladom.

Výhodou funkčného oblečenie je jeho schopnosť odvádzať vlhkosť a udržiavať tak telo v suchu. Táto vlastnosť sa skvele hodí aj v letnom počasí, keď je horúco. Existuje veľa typov funkčného oblečenia, od spodnej bielizne až po bundy.

11) Pivný kúpeľ – darček pre poľovníka s láskou k pivu

Pivný kúpeľ

Adrop.sk

Pivo je jedným z najobľúbenejších nápojov a lásku k nemu zdieľajú aj mnohí poľovníci. Ak hľadáte darček pre muža poľovníka, ktorý pivo miluje, bezpochyby ho potešíte pivným kúpeľom. Áno, jedna vec je pivo piť, no celkom iný zážitok je môcť sa v ňom okúpať.

Celá procedúra spočíva v teplom kúpeli plnom piva a bylinných prísad. Kvasnice a bylinky blahodarne vplývajú na pokožku a krvný obeh. Čerešničkou na torte je možnosť čapovať si pivo a popíjať ho behom celého zážitku. Výhodou tohto zážitkového daru je možnosť vychutnať si ho vo dvojici, vďaka čomu môže ísť nielen o pivný, ale aj romantický zážitok.

12) Poľovnícky batoh – užitočný darček pre poľovníka

Poľovnícky batoh

Husky.sk

S poľovníctvom sa spája aj nutnosť nosiť so sebou veľké množstvo rôznej výbavy. Úložného priestoru na jej skladovanie a nosenie nie je nikdy dosť. Práve z tohto dôvodu patrí poľovnícky batoh medzi najužitočnejšie darčeky pre poľovníkov. Nájde uplatnenie takmer u každého poľovníka.

Odporúčame vám obzerať sa po takých batohoch, ktoré majú inteligentne vyriešenú organizáciu vnútorného priestoru. Priehradky rôznych veľkostí sa budú bezpochyby hodiť. Pozornosť venujte aj ergonomickej stránke batoha. Zaručíte tak, že sa bude dať pohodlne nosiť aj dlhý čas. Ideálna je prítomnosť anatomických popruhov a efektívne odvetranej chrbtovej časti. Dizajn hrá tiež dôležitú úlohu, vyberajte tmavozelené a maskáčové motívy.

13) Offroad jazda – adrenalínový darček pre poľovníka

Offroad jazda

Adrop.sk

Svoje sympatie k offroadovým autám sa väčšina poľovníkov ani nepokúša skrývať. Pre mnohých je terénne auto jedinou možnosťou rýchleho a slobodného pohybu v zalesnených oblastiach. Výborným darčekom pre poľovníka preto môže byť aj adrenalínová offroadová jazda.

Na výber máte hneď niekoľko áut. Klasikou je Mistubishi Pajero, no vybrať si môžete aj jazdu na terénnej trati s vojenským UAZ 469. V oboch prípadoch je po ruke inštruktor, ktorý účastníkovi predvedie, ako efektívne zdolávať terén. Nejde tak len o zábavu, ale aj získanie cenných znalostí o jazde v teréne.

14) Powerbanka – dostatok energie pre všetku elektroniku

Powerbanka

Alza.sk

Nie je žiadnym tajomstvom, že batérie moderných smartfónov toho veľa nevydržia. V teréne preto poľovník ocení možnosť zasýtiť hlad po energii modernej elektroniky prostredníctvom powerbanky. Ide o praktický darček s mnohorakým využitím.

Odporúčame vyberať outdoorové powerbanky s odolnosťou proti vode, prachu a v neposlednom rade aj nárazom.

15) Lovecký nôž – originálny darček pre poľovníka

Lovecký nôž

Alza.sk

Neviete si rady a pýtate sa, aký darček pre poľovníka vybrať? Lovecký nôž je medzi darčekmi pre poľovníkov klasikou. Nie je sa čomu čudovať, veď každý milovník poľovníctva sa dobrému loveckému nožu poteší. Určite tak ide o jeden z najlepších darčekov. Ak sa rozhodnete pre lovecký nôž, napríklad ako vianočný darček pre poľovníka, tak prakticky „idete na istotu“ – nič takýmto darom nepokazíte.

Na výber je v obchodoch veľké množstvo nožov od jednoduchých a lacných až po ornamentálne kúsky, za ktoré by sa nemusel hanbiť ani zberateľ. Tiež vezmite do úvahy, či sa obdarovanému bude viac hodiť jednoduchý alebo multifunkčný nôž.

16) Originálne tričko – vtipné tričko pre poľovníka

Tričko pre poľovníka

Mall.sk

Každému poľovníkovi, ktorý si v darčekovom balení nájde takéto tričko, tvár rozžiari úsmev. Keď si ho oblečie, každému dá hneď najavo, že je poľovníkom srdcom aj telom. Tričko zo 100 % bavlny je navyše príjemné na dotyk, absorbuje pot a drží poľovníka v pohodlí.

Vtipné tričko je ideálny darček pre každú príležitosť. Je zábavné, veselé, je to spôsob, ako zmeniť aj dlhé chvíle na posede na zábavu. Z ďalších originálnych darčekov pre poľovníkov by vás mohla zaujať ploskačka na obľúbený nápoj.

17) Cestovná chladnička – praktický darček pre poľovníka

Autochladnička

4home.sk

Keď sa ide na poľovačku, je to akcia na niekoľko hodín, ba dokonca aj dní. Ak máte v rodine zanieteného poľovníka, ktorý sa často stratí na dlhé hodiny, vyzbrojte ho praktickou cestovnou chladničkou, v ktorej si môže so sebou zobrať nejaké to jedlo a nápoje.

Výhodou je, že takáto praktická chladnička sa potom dá použiť na akýkoľvek výlet. Bude vás sprevádzať na cestách, využijete ju na grilovačku aj rybárčenie. Vyberať môžete aj z chladiacich tašiek a termo košíkov.

18) Poľovnícky ďalekohľad – darček pre poľovníka, aby mu nič neuniklo

Poľovnícky ďalekohľad

Decathlon.sk

Poľovník bez ďalekohľadu je ako psovod bez vôdzky. Či už pri love z posedu alebo klasickej poľovačke na drobnú zver, kvalitný pozorovací ďalekohľad vidí  to, čo sám poľovník často prehliadne. Sotva by ste našli poľovníka, ktorému by sa na krku nehompáľal ďalekohľad.

Pri výbere poľovníckeho ďalekohľadu sa zamerajte na svetelnosť, priemer objektívu aj zväčšenie. Nemenej dôležitým faktorom pre ďalekohľady do náročných podmienok je vodoodolnosť a plnenie dusíkom proti zahmlievaniu. Takýmto darčekom určite potešíte každého poľovníka. Dar na meniny, narodeniny aj pod stromček si však vyžaduje kvalitný, o niečo drahší pozorovací ďalekohľad.

19) Vyhrievaná vesta – aby poľovníkovi nebola zima

Vyhrievaná vesta

Insportline.sk

Keď príroda vola, je jedno, aké je počasie. V teple, ba aj v zime, takmer každý poľovník má nepokojné nohy, ktoré ho zanesú k dverám a ďalej do lesa, aby sa mohol celý ponoriť do činnosti, ktorú najviac miluje. Aby mu nebola zima, darujte mu vyhrievanú vestu.

Štýlové vesty s vyhrievaním sú doplnené o reflexné prvky a rozšíriteľné bočné panely na zips na zväčšenie obvodu vesty. Vesta je vyhrievaná pomocou powerbanky, ponúka niekoľko výhrevných režimov. Tento darček je vhondý na meniny, narodeniny aj pod stromček.

20) Odolný smartfón – mobilný telefón ako darček pre poľovníka

Odolný mobil

Alza.sk

Keď sa poľovník vyberie na akciu, mobilný telefón je asi to posledné, na čo plytvá myšlienkami. Avšak poľovníctvo sa spája s nečakanými udalosťami, stať sa predsa môže čokoľvek. Darujte mu preto odolný smartfón, ktorý vydrží nielen nárazy, ale je vybavený aj ochranou proti vode, vlhkosti a prachu.

Mobilné telefóny z odolnej konštrukcie, označované aj ako „outdoorové mobily“, vyzerajú hneď na prvý pohľad trochu inak. Ich pevné telo je spravidla masívne. Vďaka všetkým výhodám sa odolný mobil často označuje aj ako nerozbitný telefón, a práve taký sa hodí ako darček na meniny alebo narodeniny.

Nech rozmýšľate, ako rozmýšľate, stále vám z toho vychádza, že váš poľovník je na poľovačku stopercentne vybavený? Ak potrebujete poradiť s výberom darčeka, inšpirujte sa darčekmi pre partnera alebo pre otca. Ak hľadáte vhodný darček pod stromček, pomôžte si výberom darčeky na Vianoce.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.6 (10 hlasov)

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár