Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Najlepšie darčeky na 30. narodeniny pre muža a pre ženu

Blížia sa 30. narodeniny vášho blízkeho a vy ešte nemáte vybraný darček? Na okrúhle narodeniny sa väčšinou daruje niečo špeciálnejšie, predsa len je to len každých 10 rokov. V tomto článku vám predstavíme 30 tipov na najlepšie darčeky na 30 pre muža a pre ženu.

Darček pre muža na 30. narodeniny

Čo by bolo vhodné ako darček na 30 tku pre muža? V nasledujúcich riadkoch sme pre vás pripravili 15 inšpiratívnych tipov na darček na 30 narodeniny pre muža.

1) Pánsky parfum – voňavý darček na 30 pre muža

pansky parfum

Vivantis.sk

Pánsky parfum je klasický darček, ktorý sa hodí na Vianoce, ale aj na narodeniny. No tu by bolo potrebné poznamenať, že na okrúhle narodeniny ako je napríklad 30-tka by bol vhodný drahší parfum. Prípadne by bolo dobré ho doplniť ďalšou drobnosťou napríklad koženou peňaženkou.

Vo veľkej obľube sú vône značky Hugo Boss alebo Aqua di Gio. Pred výberom si zistite aký typ vône váš blízky preferuje, aby ste mali lepšiu predstavu, ktorá vôňa by bola vhodná práve pre neho.

2) Jazda na športovom aute – darček na 30 pre milovníka športových áut

jazda ferrari

Adrop.sk

Je váš blízky, ktorý bude o chvíľu oslavovať 30. narodeniny nadšenec športových áut? Urobte mu radosť zážitkovým darčekom v podobe jazdy na športovom aute. V ponuke nájdete autá známych svetových značiek ako Ferrari alebo Lamborghini. Ak zvykne sledovať formuly, tak mu môžete dopriať jazdu práve na tomto type vozidla.

Ako darček na 30 ku mu môžete darovať zážitok, na ktorý určite len tak ľahko nezabudne. Niekedy je zážitkový darček lepší ako nejaký predmet, ktorý časom zapadne prachom. Práve silný emotívny zážitok zostane v pamäti navždy.

3) Pivný darček – vhodný darček k 30 narodeninám pre chlapa, ktorý má rád pivo

pivný darček

Uzasnedarceky.sk

Pitie piva patrí do života nie jedného chlapa. Nie je nič lepšie ako si po celom dni práci vychutnať jedno orosené. Ak si teda aj váš blízky rád pochutná na chmeľovom moku, tak pivný darček by mu mal vyčarovať úsmev na tvári.

Môže to byť napríklad dizajnovo zaujímavý chladiaci výčap, ktorý pojme 3,5 l piva. Ten sa hodí na domáce párty a oslavy. Alebo nejaký iný darčekový predmet súvisiaci s pivom.

4) Gril na drevené uhlie – darček na 30 pre muža, ktorý rád griluje

gril na drevene uhlie

4home.sk

Mäso ugrilované na grile s dreveným uhlím má výbornú chuť. Grilovačky na záhrade sú neodmysliteľnou súčasťou leta v mnohých domácnostiach. Vo väčšine prípadov sa grilovania chopí muž. Aj váš blízky, ktorý čochvíľa bude oslavovať 30. narodeniny rád griluje?

Ak áno darujte mu kvalitný gril na drevené uhlie. V ponuke nájdete rôzne tvary a veľkosti. Zvážte, ktorý by bol najvhodnejší práve pre neho. Výhodou je, že takýto darček vydrží po dlhé roky a pri každom grilovaní si na vás váš blízky spomenie.

5) Outdoorový stan – darček na 30 pre muža, ktorý rád prespáva v prírode

outdoorovy stan

Huskysk.sk

Niektorý ľudia majú v obľube si vyjsť na viacdňovú túru, počas ktorej prespávajú v stane. Patrí aj váš kamarát do tejto skupiny ľudí. Darček vo forme outdoorového stanu ho môže potešiť. Takýto stan je vhodný nie len na túry, ale aj napríklad na nočnú rybačku.

Tieto stany sú konštruované tak, aby mali čo najmenšie rozmery v zloženom stave a nízku hmotnosť. Vďaka tomu je ich prenášanie pomerne nenáročné. V ponuke nájdete rôzne veľkosti a tvary stanov.

6) Motivačná kniha – motivačný darček na 30 tku pre muža

Motivačná kniha

Pantarhei.sk

Venuje sa váš blízky osobnostnému rozvoju a rád číta? Ak áno, tak mu darček vo forme motivačnej knihy určite urobí radosť. Vyberať môžete knihy od mnohých autorov, medzi ktorými nájdete aj veľmi obľúbeného Briana Tracyho prípadne aj od Roberta T. Kiosakyho. Ponuka je široká, takže máte z čoho vyberať. Obľúbený je aj 4 hodinový pracovný týždeň od Timothyho Ferrissa.

Keďže na okrúhle narodeniny sa zvyčajne daruje hodnotnejší dar, tak túto knihu by bolo dobre doplniť napríklad fľašou kvalitného alkoholu. Prípadne môžete do knihy vložiť obálku s hotovosťou, ktorá určite obdarovaného poteší.

7) Luxusne pánske hodinky – luxusný darček na 30. narodeniny pre muža

luxusné hodinky

Vivantis.sk

Pánske hodinky slúžia okrem zobrazovania času aj ako dizajnový doplnok. Väčšina chlapov by sa potešila kvalitnými hodinkami známej značky ako napríklad Diesel, Casio alebo Tissot. Tieto hodinky síce stoja niekoľko stoviek eur, avšak sú vyrobené z kvalitných materiálov. Je vhodné ak viete či preferuje športový alebo elegantný dizajn.

Ak neviete aký obvod zápästia má ten komu ich chcete darovať, tak nemajte obavy. Veľa hodiniek má nastaviteľnú dĺžku prípadne vám ich dokáže skrátiť každý hodinár.

8) Bungee Jumping – adrenalínový darček na 30-tku pre muža

bungee jumping

Adrop.sk

Viete ako by boli 30. narodeniny vášho blízkeho naozaj nezabudnuteľné? Poriadnou dávkou adrenalínu pri zoskoku Bungee Jumping. Zážitkové darčeky majú tú výhodu, že si ich človek zapamätá do konca života. To najmä keď sú sprevádzané silnými emóciami. Bungee Jumping dokáže človeku rozpumpovať srdce na maximum. Na začiatku to bude veľká nervozita a strach, ale po zoskoku telo zaplaví dávka endorfínu, ktorá zaručí veľmi príjemné pocity.

Avšak samozrejme ak má oslávenec veľký strach z výšok, tak treba zvážiť či bude tento darček vhodný.

9) Sporttester – darček na 30 pre muža športovca

sporttester

Alza.sk

Sporttester sú v podstate hodinky, ktoré dokážu zmerať niekoľko parametrov. Medzi nimi nájdete počet prejdených krokov a kilometrov, aktuálny a priemerný pulz, prejdenú nadmorskú výšku a mnoho ďalších. Takýto darček rozhodne poteší muža, ktorý rád športuje.

Vďaka sporttesteru si tak môže zmerať svoj pokrok. Najviac sa však potešia muži, ktorí robia šport ako je napríklad beh alebo cyklistika, kde sú v pohybe a potrebujú si zmerať prejdenú vzdialenosť. Niektoré modely majú GPS systém, takže pomocou nich je možné zaznamenať aj prejdenú trasu.

10) Streľba na strelnici – zážitkový darček na 30 pre muža (bez zbrojného preukazu)

streľba na krytej strelnici

Adrop.sk

Mnoho chlapov sa zaujíma o zbrane. Doprajte mu originálny darček na 30. Takým je narodeniny darček vo forme streľby na strelnici. Výhodou je, že nemusí byť vlastníkom zbrojného preukazu. V ponuke nájdete nie len streľbu z klasických zbraní ako je pištoľ, ale aj napríklad streľbu z luku alebo z kuše.

Okrem toho mu môžete darovať aj skupinový zážitok vo forme paintballu, ktorý absolvuje spolu s kamarátmi.

11) Ďalekohľad – darček k 30 narodeninám pre chlapa

ďalekohľad

Decathlon.sk

Má o chvíľu váš blízky 30. narodeniny a vy ešte stále neviete čo mu darujete? Ak má pozitívny vzťah k prírode, v ktorej trávi veľa času, tak vhodným darčekom môže byť ďalekohľad. V ponuke nájdete nie len základné tzv. turistické ďalekohľady, ale aj pre profesionálne použitie.

Zvážte, ktorý typ bude vhodný práve pre vášho blízkeho. S ďalekohľadom môže napríklad v prírode pozorovať zver, ktorá sa nachádza o niekoľko kilometrov ďalej.

12) Playstation 5 – darček na 30 tku pre muža, ktorý zaručí hodiny zábavy

playstation 5

Alza.sk

Nový Playstation 5 je snom mnohých mladých chlapcov. No hovorí sa, že v každom dospelom mužovi drieme malé dieťa. Preto by Playstation 5 bol výborným darčekom aj na 30. narodeniny. Táto konzola poskytne hodiny zábavy, ktorú si môžete užiť spoločne.

Všetky najnovšie hry, ktoré sú samozrejme určené aj pre tento typ zariadenia budú fungovať v skvelej kvalite. K tomuto darčeku môžete pridať aj napríklad hru z jeho obľúbeného žánru.

13) Kožená peňaženka – elegantný darček na 30. narodeniny pre muža

pánska kožená peňaženka

Vivantis.sk

Peňaženka je predmet, ktorý pravdupovediac používame takmer každý deň. Nie je len praktickým, ale aj štýlovým doplnkom. Kvalitná kožená peňaženka poteší každého muža. Nezabúdajte na to, že darovať prázdnu peňaženku vraj nosí nešťastie. Preto je vhodné do nej vhodiť nejaké to euro.

V ponuke obchodu nájdete rôzne farebné a dizajnové prevedenia od výrobcov Bugatti, Lagen, Tommy Hilfiger alebo Calvin Klein.

14) Turistický batoh – outdoorový darček pre muža na 30 rokov

turistický batoh

Huskysk.sk

Blížia sa narodeniny a neviete aký darček na 30 pre kamaráta či manžela máte kúpiť? V prípade, že rád chodí na dlhšie túry mu určite príde vhod turistický batoh. Samozrejme ak ho ešte nemá. Tieto batohy disponujú nepremokavými materiálmi a sú tvarované tak, aby výborne sedeli na chrbtici. Taktiež im nechýba bedrový pás pre lepšiu stabilitu.

Ich objem je v rozmedzí od 10 do 45 l. Preto ako sme v riadkoch vyššie spomenuli je vhodné vedieť na aké dlhé túry chodí. Podľa toho budete vedieť aký objem bude pre neho najvhodnejší.

15) Rybársky prút – darček na 30-tku pre rybára

Udica

Alza.sk

Rybársky prút je výborný darček k 30. narodeninám pre dlhoročného aj začínajúceho rybára. Výber rybárskeho prútu však nie je najjednoduchší. Ako prvé musíte vedieť akým štýlom chytá, či je to kaprárina, prívlač, plávaná alebo muškárenie?

Na každý z týchto štýlov majú udice iné parametre. Taktiež napríklad pre začiatočníka bude vhodný aj celý rybársky set (2 udice + 2 navijaky). Možno bude vhodné ak sa to oslávenca priamo opýtate. Tak budete mať istotu, že váš výber bude správny. Týmto darčekom určite vyčaríte úsmev každému rybárovi.

Darčeky pre ženu na 30. narodeniny

Už viete aký darček na 30 pre ženu kúpite? V prípade, že nie vám v nasledujúcich riadkoch predstavujeme ďalších 15 tipov na darček k 30. narodeninám pre ženu.

1) Relaxačná masáž – príjemný darček na 30 pre ženu

thajska masaž

Adrop.sk

Má vaša blízka o chvíľu 30. narodeniny a vy jej chcete dať darček, z ktorého bude mať radosť? Darujte jej poukaz na relaxačnú masáž. V ponuke sa nachádza medová alebo obľúbená čokoládová masáž. Týmto darčekom jej darujete chvíle relaxu, ktoré ocení snáď každý pracujúci človek.

Pri masáži si telo dokáže výborne oddýchnuť a načerpať energiu. Okrem fyzickej relaxácie prináša aj psychické uvoľnenie.

2) Kozmetická sada – darček na 30 tku pre ženu vo forme starostlivosti o telo

kozmetická sada

Vivantis.sk

Kozmetika jednoducho patrí do života každej ženy. V rámci kozmetiky pre ženy nájdete prípravky na starostlivosť o vlasy alebo pokožku. Skúste nenápadne zistiť čo by vaša blízka ocenila viac. Výber kozmetických sád je naozaj široký. Zväčša obsahujú sprchové gély alebo krémy. Ich ceny sú v rozpätí od 4 až po vyše 300 €, takže zhodnoťte čo bude najlepšia voľba.

3) Kvalitná deka – pohodlný a hrejivý darček na 30 pre ženu

fleecova deka - darček pre sestru

Astratex.sk

Zababušenie do hebkej a hrejivej deky počas chladných sychravých dní miluje snáď každá žena. Dopriať tieto príjemné chvíle jej môžete prostredníctvom kvalitnej deky. Keďže na okrúhle narodeniny sa darujú hodnotnejšie dary ako zvyčajne, tak nahliadnite na deky z kvalitnejších materiálov.

Do pozornosti dávame napríklad deku z merino alebo novozélandskej vlny. Tie sú príjemné na dotyk, hrejivé a navyše sú vhodné aj pre alergikov. Samozrejme počítajte s tým, že cena bude oproti bežným dekám o niečo vyššia.

4) Kurz varenia – darček na 30 narodeniny pre ženu, ktorá rada trávi čas v kuchyni

Kurz varenia francúzskej kuchyne

Adrop.sk

Darček vo forme kurzu varenia je trochu netradičný. Avšak ak vaša blízka rada varí a hlavne skúša nové recepty, tak sa takémuto darčeku určite poteší. Vybrať jej môžete napríklad kurz prípravy sushi. Zvoliť môžete napríklad aj z kurzu varenia indickej, francúzskej či talianskej kuchyne.

Majte na mysli, že darovanie kurzu varenia môžete v budúcnosti zužitkovať aj vy. Pýtate sa ako? No jednoducho vás pozve na chutný obed, ktorý poteší vaše chuťové bunky.

5) Spací vak – outdoorový darček na 30 pre ženu

spaci vak

Huskysk.sk

Spací vak môže byť vhodným darčekom na 30 narodeniny pre ženu či kamarátku, ktorá rada trávi čas v prírode a chodí aj na viacdňové túry. Kvalitný spacák ocení najmä počas chladných nocí kedy teplota klesne hlboko pod nulu.

Podľa toho by ste sa mali zamerať aj na výber toho správneho. Každý spacák by mal mať v jeho popise určené pre aké teploty je vhodný. Myslite na to, že letný spacák nebude určite vhodný do zimy a to platí aj naopak. Preto ak neviete tak si od danej osoby zistite či zvykne chodiť do prírody viac v lete alebo v zime.

6) Kniha o zdravom životnom štýle – darček na 30 tku pre ženu, ktorá je zástancom zdravého životného štýlu

kniha o zdravom životnom štýle

Pantarhei.sk

Stále neviete aký darček na 30. narodeniny pre vašu blízku bude vhodný? Snaží sa zdravo stravovať a pravidelne cvičí? Ak áno tak jej vyčarte úsmev na tvári zaujímavou knihou z oblasti zdravého životného štýlu. V súčasnej dobe sa veľa ľudí otužuje, možno práve aj vaša blízka patrí medzi nich. V tomto prípade bude vhodnou knihou od populárneho ľadového muža Wim Hofa.

Kniha ako darček na okrúhle narodeniny bude možno trochu málo, preto ju skúste doplniť niečím ďalším. Môže to byť napríklad permanentka do posilňovne, masáž alebo hodiny jogy.

7) Náhrdelník – elegantný a štýlový narodeninový darček pre ženu

náhrdelník

Vivantis.sk

Je veľmi málo žien, ktoré by sa z krásneho náhrdelníka nepotešili. Preto sme aj tento darček zaradili do nášho zoznamu. Ponuka je naozaj široká a nájdete v nej rôzne typy a materiály. Cenové rozpätie je od 7 až po vyše 500 €. Náhrdelník je pravdepodobne najviac vhodný pre priateľku alebo manželku. Doplniť ho môžete napríklad náušnicami v rovnakom štýle.

8) Vtipný darček na 30. narodeniny pre ženu

ružova rubikova kocka

Uzasnedarceky.sk

Darovaním vtipného darčeku môžete ženu na jej narodeniny pobaviť. Samozrejme takéto darčeky sú viac-menej vhodné ako doplnok k hlavnému darčeku. Napríklad ak je vaša blízka blondínka a viete, že si vie urobiť srandu aj sama zo seba tak jej darujte ružovú rubikovu kocku ako je na obrázku vyššie. Tú môžete doplniť ďalším darčekom z nášho zoznamu (napr. deka alebo župan).

9) Odšťavovač – darček do kuchyne na 30 tku pre ženu

odšťavovač

4home.sk

Má rada vaša blízka čerstvú ovocnú šťavu? Ak áno a v jej kuchynskej výbave chýba odšťavovač, tak práve ten by ju určite potešil. Tieto zariadenia sú v cenovom rozmedzí približne od 40 až po vyše 200 €. V podstate záleží na tom ako často ho bude využívať a koľko ovocia bude odšťavovať.

V prípade, že to bude pravidelne skoro každý deň vo väčšom množstve, tak bude vhodný výkonnejší odšťavovač. Keď to bude naopak, tak jej bude stačiť aj základný model.

10) Dermavit – darček pre ženu na 30. narodeniny vo forme doplnku výživy pre zdravú pleť

dermavit

Dermavit.sk

Dermavit sme zaradili do nášho zoznamu len ako doplnok k inému darčeku. Samozrejme na okrúhle narodeniny asi nebude najvhodnejší doplnok výživy za necelých 12 €. Avšak bude určite vhodný ako súčasť darčekového koša. Prípadne ho môžete pridať ku kozmetickej sade.

Tento doplnok obsahuje len prírodné a certifikované zložky. Má mnoho pozitívnych ohlasov od jeho užívateliek. Slúži na podporu zdravia a krásy pleti, čo ocení nejedna žena.

11) Darčeková parfumova sada – voňavý darček pre ženu na 30 tku

parfumova sada

Vivantis.sk

Kvalitným parfumom potešíte snáď každú ženu. Samozrejme to platí aj pre parfumovú sadu. Tá je vo väčšine prípadov zložená z parfumu a ďalších kozmetických prípravkov rovnakej značky alebo vône. Pred kúpou zistite akú vôňu má daná žena rada. Tak budete mať istotu, že týmto darčekom jej spravíte radosť.

Ich cenové rozpätie je od približne 10 €, za ktoré nájdete malé a základné sady. Sady za vyše 100 € už obsahujú kvalitné produkty svetoznámych značiek. To, ktoré zvolíte je len na vás.

12) Froté župan – hrejivý darček pre ženu k 30. narodeninám

damsky hrejivy župan

Astratex.sk

Froté župan je veľmi príjemný na dotyk a dokáže aj výborne zahriať. To ocení každá žena, ktorá sa rada rozmaznáva. Tieto župany sú dostupné vo viacerých farebných prevedeniach. Taktiež v ponuke nájdete dve dĺžky a to nad a pod kolená.

Župan ako darček sa možno skôr hodí pod stromček. No ak ho darujete na okrúhle 30. narodeniny, tak tým nič nepokazíte. Z kvalitného županu sa poteší každá žena.

13) Robot, mixér alebo krájač – kuchynský darček na 30 pre kamarátku

kuchynský robot

Delimano.sk

Trávi vaša blízka veľa času v kuchyni a za krátku chvíľu ju čaká oslava 30. narodenín? Darujte jej kuchynský robot, mixér alebo krájač. Tieto spotrebiče dokážu výrazne uľahčiť a skrátiť čas prípravy viacerých jedál.

Dokonca kuchynský robot vie v niektorých prípadoch pripraviť cesto ešte kvalitnejšie ako keď by bolo pripravované ručne. Preto ak ešte neviete čo darujete svojej kamarátke, manželke, priateľke,…. tak takýmto kuchynským spotrebičom nemáte čo pokaziť.

14) Plavba loďou – darček na 30 pre ženu, ktorá má rada vodu

plavba loďou

Adrop.sk

Plavba loďou alebo motorovým člnom môže byť výborným zážitkovým darčekom. To platí najmä pre človeka, ktorý má v obľube tráviť príjemné chvíle pri alebo na vode. Na výber máte plavbu s motorovým člnom na Čunove alebo plavbu loďou po Dunaji. Darček v tejto forme je trochu netradičný no o to viac môže urobiť oslávenkyni radosť.

15) Iphone – štýlový darček pre ženu k 30. narodeninám

iPhone smartphone

Alza.sk

Mobilný telefón Iphone sa pýši veľkou obľubou. Tieto mobily sú síce drahšie no disponujú určitými vlastnosťami, pre ktoré by ich niektorý používatelia nevymenili za žiadny iný mobil. Má vaša blízka osoba o chvíľu 30. narodeniny? Ak viete, že práve potrebuje nový mobil, tak Iphone jej určite vyčarí obrovský úsmev na tvári.

Avšak pred kúpou tohto darčeka zhodnoťte či daný mobil jej nebude robiť problémy keďže má operačný systém iOS a trochu rozdielne prostredie oproti Androidu.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 2.3 (9 hlasov)

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár