Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Najlepšie darčeky na 30. narodeniny pre muža a pre ženu

16. 10. 2023 Aktualizované

Blížia sa 30. narodeniny vášho blízkeho a vy ešte nemáte vybraný darček? Na okrúhle narodeniny sa väčšinou daruje niečo špeciálne, okrúhliny sú výnimočnou udalosťou a preto to chce výnimočný darček. V tomto článku vám predstavíme 30 tipov na najlepšie darčeky na 30-tku pre muža a pre ženu.

Darček pre muža na 30. narodeniny

Čo by bolo vhodné ako darček na 30-tku pre muža? V nasledujúcich riadkoch sme pre vás pripravili 15 inšpiratívnych tipov na darček na 30. narodeniny pre muža.

1) Pánsky parfum – voňavý darček na 30-tku pre muža

pansky parfum

Notino.sk

Pánsky parfum je klasický darček, ktorý sa hodí na Vianoce, ale aj na narodeniny. No tu by bolo potrebné poznamenať, že na okrúhle narodeniny, ako je napríklad 30-tka, by bol vhodný drahší parfum. Prípadne by bolo dobré ho doplniť ďalšou drobnosťou, napríklad koženou peňaženkou.

Vo veľkej obľube sú vône značky Hugo Boss alebo Aqua di Gio. Pred výberom si zistite, aký typ vône váš blízky preferuje, aby ste mali lepšiu predstavu, ktorá vôňa by bola vhodná práve preňho.

2) Jazda na športovom aute – darček na 30 pre milovníka športových áut

jazda ferrari

Adrop.sk

Je váš blízky, ktorý bude o chvíľu oslavovať 30. narodeniny, nadšenec športových áut? Urobte mu radosť zážitkovým darčekom v podobe jazdy na športovom aute. V ponuke nájdete autá známych svetových značiek ako Ferrari alebo Lamborghini. Ak zvykne sledovať formuly, tak mu môžete dopriať jazdu práve na tomto type vozidla.

Ako darček na 30-ku mu môžete darovať zážitok, na ktorý určite tak skoro nezabudne. Niekedy je zážitkový darček lepší ako nejaký predmet, ktorý časom zapadne prachom. Práve silný emotívny zážitok zostane v pamäti navždy.

3) Pivný darček – vhodný darček k 30. narodeninám pre chlapa, ktorý má rád pivo

pivný darček

Balabim.sk

Pitie piva patrí do života nejedného muža. Nie je nič lepšie, ako si na záver náročného dňa vychutnať jedno orosené. Ak si teda aj váš blízky rád pochutná na chmeľovom moku, tak pivný darček by mu mal vyčarovať úsmev na tvári.

Môže to byť napríklad dizajnovo zaujímavý chladiaci výčap, ktorý pojme 3,5 l piva. Ten sa hodí na domáce párty a oslavy. Alebo nejaký iný darčekový predmet súvisiaci s pivom.

4) Gril na drevené uhlie – darček na 30-tku pre muža, ktorý rád griluje

gril na drevene uhlie

4home.sk

Mäso ugrilované na grile s dreveným uhlím má výbornú chuť. Grilovačky na záhrade sú neodmysliteľnou súčasťou leta v mnohých domácnostiach. Vo väčšine prípadov sa grilovania chopí muž. Aj váš blízky, ktorý čochvíľa bude oslavovať 30. narodeniny, rád griluje?

Ak áno, darujte mu kvalitný gril na drevené uhlie. V ponuke nájdete rôzne tvary a veľkosti. Zvážte, ktorý by bol najvhodnejší práve preňho. Výhodou je, že takýto darček vydrží dlhé roky a pri každom grilovaní si na vás váš blízky spomenie.

5) Outdoorový stan – darček na 30-tku pre muža, ktorý rád prespáva v prírode

darček na 30. narodeniny

Decathlon.sk

Niektorí ľudia majú v obľube vyjsť si na viacdňovú túru, počas ktorej prespávajú v stane. Patrí aj váš kamarát do tejto skupiny ľudí. Darček vo forme outdoorového stanu ho môže potešiť. Takýto stan je vhodný nielen na túry, ale napríklad aj na nočný rybolov.

Tieto stany sú konštruované tak, aby mali čo najmenšie rozmery v zloženom stave a nízku hmotnosť. Vďaka tomu je ich prenášanie pomerne nenáročné. V ponuke nájdete rôzne veľkosti a tvary. Možno bude stačiť kvalitný turistický stan, alebo zainvestujte do horolezeckého stanu, ak je oslávenec vášnivý horolezec. Zaujímavou novinkou je napríklad strešný stan, ktorý sa montuje na strechu osobného auta.

6) Motivačná kniha – motivačný darček na 30-tku pre muža

Kniha

Bux.sk

Venuje sa váš blízky osobnostnému rozvoju a rád číta? Ak áno, tak mu darček vo forme motivačnej knihy určite urobí radosť. Vyberať môžete knihy od mnohých autorov, medzi ktorými nájdete aj veľmi obľúbeného Briana Tracyho prípadne aj od Roberta T. Kiosakyho. Ponuka je široká, takže máte z čoho vyberať. Obľúbený je aj 4 hodinový pracovný týždeň od Timothyho Ferrissa.

Keďže na okrúhle narodeniny sa zvyčajne daruje hodnotnejší dar, tak túto knihu by bolo dobre doplniť napríklad fľašou kvalitného alkoholu. Prípadne môžete do knihy vložiť obálku s hotovosťou, ktorá určite obdarovaného poteší.

7) Luxusne pánske hodinky – luxusný darček na 30. narodeniny pre muža

Luxusne pánske hodinky

Sofia.sk

Pánske hodinky slúžia okrem zobrazovania času aj ako dizajnový doplnok. Väčšina chlapov by sa potešila kvalitným hodinkám známej značky ako napríklad Diesel, Casio alebo Tissot. Tieto hodinky síce stoja niekoľko stoviek eur, avšak sú vyrobené z kvalitných materiálov. Je vhodné, ak viete či preferuje športový alebo elegantný dizajn.

Ak neviete, aký obvod zápästia má ten, komu ich chcete darovať, tak nemajte obavy. Veľa hodiniek má nastaviteľnú dĺžku, prípadne vám ich dokáže skrátiť každý hodinár.

8) Bungee jumping – adrenalínový darček na 30-tku pre muža

bungee jumping

Adrop.sk

Viete, ako dosiahnuť, aby 30. narodeniny vášho blízkeho boli naozaj nezabudnuteľné? Poriadnou dávkou adrenalínu pri zoskoku bungee jumpingu. Zážitkové darčeky majú tú výhodu, že si ich človek zapamätá do konca života. Najmä vtedy, keď sú sprevádzané silnými emóciami. Bungee jumping dokáže človeku rozpumpovať srdce na maximum. Na začiatku to bude veľká nervozita a strach, ale po zoskoku telo zaplaví dávka endorfínu, ktorá zaručí veľmi príjemné pocity.

9) Sporttester – darček na 30-tku pre muža športovca

sporttester

Alza.sk

Sporttester sú v podstate hodinky, ktoré dokážu zmerať niekoľko parametrov. Medzi nimi nájdete počet prejdených krokov a kilometrov, aktuálny a priemerný pulz, prejdenú nadmorskú výšku a mnoho ďalších. Takýto darček rozhodne poteší muža, ktorý rád športuje.

Vďaka sporttesteru si tak môže zmerať svoj pokrok. Najviac sa však potešia muži, ktorí robia šport, ako je napríklad beh alebo cyklistika, kde sú v pohybe a potrebujú si zmerať prejdenú vzdialenosť. Niektoré modely majú GPS systém, takže pomocou nich je možné zaznamenať aj prejdenú trasu.

10) Streľba na strelnici – zážitkový darček na 30-tku pre muža (bez zbrojného preukazu)

streľba na krytej strelnici - darček na 30. narodeniny

Adrop.sk

Mnoho chlapov sa zaujíma o zbrane. Doprajte oslávencovi originálny darček na 30. narodeniny. Takým je darček vo forme streľby na strelnici. Výhodou je, že nemusí byť vlastníkom zbrojného preukazu. V ponuke nájdete nielen streľbu z klasických zbraní, ako je pištoľ, ale aj napríklad streľbu z luku alebo z kuše.

Okrem toho mu môžete darovať aj skupinový zážitok vo forme paintballu, ktorý absolvuje spolu s kamarátmi.

11) Ďalekohľad – darček k 30. narodeninám pre chlapa

ďalekohľad

Decathlon.sk

Má o chvíľu váš blízky 30. narodeniny a vy ešte stále neviete, čo mu darovať? Ak má pozitívny vzťah k prírode, v ktorej trávi veľa času, tak vhodným darčekom môže byť ďalekohľad. V ponuke nájdete nielen základné, tzv. turistické ďalekohľady, ale aj pre profesionálne použitie.

Zvážte, ktorý typ bude vhodný práve pre vášho blízkeho. S ďalekohľadom môže napríklad v prírode pozorovať zver, ktorá sa nachádza o niekoľko kilometrov ďalej.

12) Playstation 5 – darček na 30-tku pre muža, ktorý zaručí hodiny zábavy

playstation 5

Alza.sk

Nový Playstation 5 je snom mnohých mladých chlapcov. No hovorí sa, že v každom dospelom mužovi drieme malé dieťa. Preto by Playstation 5 bol výborným darčekom aj na 30. narodeniny. Táto konzola poskytne hodiny zábavy, ktorú si môžete užiť spoločne.

Všetky najnovšie hry, ktoré sú samozrejme určené aj pre tento typ zariadenia, budú fungovať v skvelej kvalite. K tomuto darčeku môžete pridať aj napríklad hru z jeho obľúbeného žánru.

13) Kožená peňaženka – elegantný darček na 30. narodeniny pre muža

Luxusná peňaženka

Delmas.sk

Peňaženka je predmet, ktorý pravdupovediac používame takmer každý deň. Nie je len praktickým, ale aj štýlovým doplnkom. Kvalitná kožená peňaženka poteší každého muža. Nezabúdajte na to, že darovať prázdnu peňaženku vraj nosí nešťastie. Preto je vhodné do nej vhodiť nejaké to euro.

14) Turistický batoh – outdoorový darček pre muža na 30. narodeniny

Turistický batoh

Decathlon.sk

Blížia sa narodeniny a neviete, aký darček na 30-tku kamarátovi či manželovi kúpiť? V prípade, že rád chodí na dlhšie túry, určite príde vhod turistický batoh. Tieto batohy disponujú nepremokavými materiálmi a sú tvarované tak, aby výborne sedeli na chrbtici. Taktiež im nechýba bedrový pás pre lepšiu stabilitu.

Ich objem je v rozmedzí od 10 do 90 l. Preto, ako sme v riadkoch vyššie spomenuli, je vhodné vedieť, na aké dlhé túry chodí. Podľa toho budete vedieť, aký objem bude preňho najvhodnejší.

15) Rybársky prút – darček na 30-tku pre rybára

Udica

Parys.sk

Rybársky prút je výborný darček k 30. narodeninám pre dlhoročného, aj začínajúceho rybára. Výber rybárskeho prútu však nie je najjednoduchší. Ako prvé musíte vedieť, akým štýlom chytá, či je to kaprárina, prívlač, plávaná alebo muškárenie?

Na každý z týchto štýlov majú udice iné parametre. Taktiež napríklad pre začiatočníka bude vhodný aj celý rybársky set (2 udice + 2 navijaky). Možno bude vhodné, ak sa to oslávenca priamo opýtate. Tak budete mať istotu, že váš výber bude správny. Týmto darčekom určite vyčaríte úsmev každému rybárovi.

U rybolovu ešte chvíľu ostaneme. Máme pre vás niekoľko ďalších tipov na darček pre rybára. Inšpirujte sa aj našimi výbermi darčekov pre manžela a darčekov pre brata. Ak hľadáte niečo originálne, možno by to chcelo zážitkový darček.

Darčeky pre ženu na 30. narodeniny

Už viete, aký darček na 30-tku pre ženu kúpite? Ak ste si stále nie istí, v nasledujúcich riadkoch vám predstavíme 15 tipov na darček k 30. narodeninám pre ženu.

1) Relaxačná masáž – príjemný darček na 30 pre ženu

thajska masaž

Adrop.sk

Má vaša blízka o chvíľu 30. narodeniny a vy jej chcete dať darček, z ktorého bude mať radosť? Darujte jej poukaz na relaxačnú masáž. V ponuke sa nachádza tradičná thajská masáž, bylinková, aloe vera alebo obľúbená kokosová masáž. Týmto darčekom jej darujete chvíle relaxu, ktoré ocení snáď každý pracujúci človek.

Pri masáži si telo dokáže výborne oddýchnuť a načerpať energiu. Okrem fyzickej relaxácie prináša aj psychické uvoľnenie.

2) Kozmetická sada – darček na 30-tku pre ženu vo forme starostlivosti o telo

Kozmetická sada

Notino.sk

Kozmetika jednoducho patrí do života každej ženy. V rámci kozmetiky pre ženy nájdete prípravky na starostlivosť o vlasy alebo pokožku. Skúste nenápadne zistiť, čo by vaša blízka ocenila viac. Výber kozmetických sád je naozaj široký. Zväčša obsahujú sprchové gély alebo krémy. Ich ceny sú v rozpätí od 4 až po  300 €, takže zhodnoťte, čo bude najlepšia voľba.

3) Kvalitná deka – hrejivý darček na 30-tku pre ženu

fleecova deka - darček pre sestru

Astratex.sk

Zababušenie do hebkej a hrejivej deky počas chladných sychravých dní miluje snáď každá žena. Doprajte jej tento výnimočný pocit prostredníctvom kvalitnej deky. Keďže na okrúhle narodeniny sa darujú hodnotnejšie dary ako zvyčajne, tak nahliadnite na deky z kvalitnejších materiálov.

Do pozornosti dávame napríklad deku z merino alebo novozélandskej vlny. Tie sú príjemné na dotyk, hrejivé, a navyše sú vhodné aj pre alergikov. Samozrejme, počítajte s tým, že cena bude oproti bežným dekám o niečo vyššia.

4) Kurz varenia – darček na 30. narodeniny pre ženu, ktorá rada trávi čas v kuchyni

Kurz varenia francúzskej kuchyne - darček na 30. narodeniny

Adrop.sk

Darček vo forme kurzu varenia je trochu netradičný. Avšak, ak vaša blízka rada varí a hlavne skúša nové recepty, tak sa takémuto darčeku určite poteší. Vybrať jej môžete napríklad kurz prípravy sushi. Zvoliť môžete aj z kurz varenia indickej, francúzskej či talianskej kuchyne.

Majte na mysli, že darovanie kurzu varenia môžete v budúcnosti zužitkovať aj vy. Pýtate sa ako? Možno vás v budúcnosti pozve na chutný obed, čo bude oslava pre vaše chuťové bunky.

5) Spací vak – outdoorový darček na 30-tku pre ženu

spaci vak

Decathlon.sk

Spací vak môže byť vhodným darčekom na 30. narodeniny pre ženu či kamarátku, ktorá rada trávi čas v prírode a chodí aj na viacdňové túry. Kvalitný spacák ocení najmä počas chladných nocí, keď teplota klesne hlboko pod nulu.

Podľa toho by ste sa mali zamerať aj na výber toho správneho spacieho vaku. Každý spacák by mal mať v popise uvedené, pre aké teploty je vhodný. Myslite na to, že letný spacák nebude určite vhodný do zimy, a to platí aj naopak.

6) Kniha o zdravom životnom štýle – darček na 30-tku pre ženu, ktorá je zástancom zdravého životného štýlu

kniha o zdravom životnom štýle

Bux.sk

Stále neviete, aký darček na 30. narodeniny pre vašu blízku bude vhodný? Snaží sa zdravo stravovať a pravidelne cvičí? Ak áno, tak ju prekvapte zaujímavou knihou z oblasti zdravého životného štýlu. V súčasnej dobe sa veľa ľudí otužuje, možno práve aj vaša blízka patrí medzi nich. V tom prípade bude vhodným darom kniha od populárneho ľadového muža Wim Hofa.

Kniha ako darček na okrúhle narodeniny bude možno trochu málo, preto ju skúste doplniť niečím ďalším. Môže to byť napríklad permanentka do posilňovne, masáž alebo hodiny jogy.

7) Náhrdelník – elegantný a štýlový narodeninový darček pre ženu

náhrdelník

Olivie.sk

Je veľmi málo žien, ktoré by sa z krásneho náhrdelníka nepotešili. Preto sme aj tento darček zaradili do nášho zoznamu. Ponuka je naozaj široká a nájdete v nej rôzne typy a materiály. Cenové rozpätie je od 25 až do 400 €. Náhrdelník je pravdepodobne najviac vhodný pre priateľku alebo manželku. Doplniť ho môžete napríklad náušnicami v rovnakom štýle.

8) Vtipný darček – nielen na 30. narodeniny pre ženu

ružova rubikova kocka - darček na 30. narodeniny

Balabim.sk

Darovaním vtipného darčeka môžete ženu na jej narodeniny pobaviť. Samozrejme, takéto darčeky sú viac-menej vhodné ako doplnok k hlavnému darčeku.

Napríklad, ak je vaša blízka blondínka a viete, že si vie urobiť srandu aj sama zo seba, tak jej darujte ružovú Rubikovu kocku, ako je zobrazené na obrázku vyššie. Tú môžete doplniť ďalším darčekom z nášho zoznamu (napr. deka alebo župan).

9) Odšťavovač – darček do kuchyne na 30-tku pre ženu

odšťavovač

4home.sk

Ak oslávenkyňa má rada čerstvú ovocnú šťavu, v jej kuchynskej výbave by nemal chýbať odšťavovač. Tieto zariadenia sú v cenovom rozmedzí približne od 40 do 200 €. V podstate záleží na tom, ako často ho bude využívať a koľko ovocia bude odšťavovať.

V prípade, že si potrpí na čerstvej ovocnej šťave každý deň, vhodný bude výkonnejší odšťavovač. Keď to bude naopak, tak jej bude stačiť aj základný model.

10) Dermavit – darček pre ženu na 30. narodeniny vo forme doplnku výživy pre zdravú pleť

dermavit

Dermavit.sk

Dermavit sme zaradili do nášho zoznamu len ako doplnok k inému darčeku. Samozrejme, na okrúhle narodeniny asi nebude najvhodnejší doplnok výživy za necelých 12 €. Avšak bude určite vhodný ako súčasť darčekového koša. Prípadne ho môžete pridať ku kozmetickej sade.

Tento doplnok obsahuje len prírodné a certifikované zložky. Má mnoho pozitívnych ohlasov od jeho užívateliek. Slúži na podporu zdravia a krásy pleti, čo ocení nejedna žena.

11) Darčeková parfumová sada – voňavý darček pre ženu na 30-tku

Darčeková parfumová sada - darček na 30. narodeniny

Notino.sk

Kvalitným parfumom potešíte snáď každú ženu. Samozrejme, to platí aj pre parfumovú sadu. Tá je vo väčšine prípadov zložená z parfumu a ďalších kozmetických prípravkov rovnakej značky alebo vône. Pred kúpou zistite, akú vôňu daná žena preferuje. Tak budete mať istotu, že týmto darčekom jej spravíte radosť.

Ich cenové rozpätie je od približne 10 €, za ktoré nájdete malé a základné sady. Sady za vyše 100 € už obsahujú kvalitné produkty svetoznámych značiek.

12) Froté župan – hrejivý darček pre ženu k 30. narodeninám

damsky hrejivy župan

Astratex.sk

Froté župan je veľmi príjemný na dotyk a dokáže aj výborne zahriať. To ocení každá žena, ktorá chce byť rozmaznávaná. Tieto župany sú dostupné vo viacerých farebných prevedeniach. Taktiež v ponuke nájdete dve dĺžky, a to nad a pod kolená.

Župan ako darček sa možno skôr hodí pod stromček. No ak ho darujete na okrúhle 30. narodeniny, tak tým nič nepokazíte. Z kvalitného županu sa poteší každá žena.

13) Kuchynský robot – kuchynský darček na 30-tkupre kamarátku

kuchynský robot

4home.sk

Trávi vaša blízka veľa času v kuchyni a za krátku chvíľu ju čaká oslava 30. narodenín? Darujte jej kuchynský robot, mixér alebo krájač. Tieto spotrebiče dokážu výrazne uľahčiť a skrátiť čas prípravy viacerých jedál.

Dokonca kuchynský robot vie v niektorých prípadoch pripraviť cesto ešte kvalitnejšie, ako keď by bolo pripravované ručne. Preto, ak ešte neviete čo darujete svojej kamarátke, manželke, priateľke,…. tak takýmto kuchynským spotrebičom určite nič nepokazíte.

14) Plavba loďou – darček na 30-tku pre ženu, ktorá má rada vodu

plavba loďou

Adrop.sk

Plavba loďou alebo motorovým člnom môže byť výborným zážitkovým darčekom. To platí najmä pre človeka, ktorý má rád trávi príjemné chvíle pri alebo na vode. Na výber máte plavbu s motorovým člnom na Čunove alebo plavbu loďou po Dunaji. Darček v tejto forme je trochu netradičný, no o to viac môže urobiť oslávenkyni radosť.

15) iPhone – štýlový darček pre ženu k 30. narodeninám

iPhone smartphone - darček na 30. narodeniny

Alza.sk

Mobilný telefón iPhone sa pýši veľkou obľubou. Tieto mobily sú síce drahšie, no disponujú určitými vlastnosťami, pre ktoré by ich niektorí používatelia nevymenili za žiadny iný mobil. Má vaša blízka osoba o chvíľu 30. narodeniny? Ak viete, že práve potrebuje nový mobil, tak iPhone jej určite vyčarí obrovský úsmev na tvári.

Avšak pred kúpou tohto darčeka zhodnoťte, či daný mobil jej nebude robiť problémy, keďže má operačný systém iOS a trochu rozdielne prostredie oproti Androidu.

15 tipov sme vyčerpali. No máme toho viac. Pozrite sa na tipy na darček pre manželku alebo pre sestru. Niečo špeciálne nájdete medzi originálnymi alebo vtipnými darčekmi.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 2.3 (9 hlasov)

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár