Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Darčeky

Najlepší darček pre rybára – 20 tipov

28. 9. 2023 Aktualizované

Rybárstvo je vášeň, ktorá chytí nejedného muža (aj ženu) za srdce. Ak hľadáte darček pre niekoho, kto sa tomuto krásnemu koníčku naplno venuje, môže vám pomôcť tento článok. Vybrať darček pre rybára totiž nemusí byť jednoduché, ak sa sami rybárstvu nevenujete. Pozrite si preto našich 20 tipov na najlepší darček pre rybára.

1) Rybársky prút – základný darček pre rybára

Rybársky prút ako darček pre rybára

Parys.sk

Rybársky prút je základom výbavy každého rybára. Je skvelým darčekom, pretože kvalitný prút sa vždy hodí. Okrem toho existuje široký sortiment rôznych rybárskych prútov, ktoré sa líšia svojím určením. Môžete tak skvele prispôsobiť darček konkrétnemu rybárovi.

Chodí rád na kapre? Potom ho poteší kaprový prút. Ak často rozpráva o ambícii uloviť sumca, bude trefou do čierneho prút na sumce. Rybársky prút síce nie je najviac originálny darček pre rybára, no je pragmatickým darom a určite poteší.

2) Pohodlné lehátko – komfortný darček pre rybára

Outdoor lehátko ako darček pre rybára

Parys.sk

Pýtate sa, čo kúpiť rybárovi ako darček? Skúste si pozrieť rôzne vychytávky pre rybárov, ako sú napríklad pohodlné lehátka. Rybárčenie nie je len o chytaní úlovkov, ale aj o čase strávenom v prírode. S kvalitným lehátkom bude tento čas ešte príjemnejší. Aj niekoľkodňové pobyty pri vode budú vďaka nemu komfortnejšie.

Odporúčame vám vyberať čalúnené lehátka, ktoré vynikajú svojimi vlastnosťami. Skvelou voľbou sú aj lehátka s termoizolačnými vlastnosťami.

3) Nafukovací čln – darček pre dobrodružného rybára

Rybársky nafukovací čln

Mall.sk

Dobrodružstvo na vode môžete vášmu rybárovi alebo rybárke sprístupniť rybárskym nafukovacím člnom. Tieto člny majú výhodu v dobrej skladnosti. Po vyfúknutí vzduchu z člnu sa zmenšia jeho rozmery, a tak dá sa pohodlne niekam odložiť.

Neznamená to však, že by nafukovacie člny pre rybárov boli nejaké detské hračky. Sú vysoko odolné, v závislosti od modelu majú dostatočné rozmery a nosnosť aj pre viacero osôb. Najlacnejšie modely nájdete už za 200 eur, no odporúčame porozhliadnuť sa po člnoch za aspoň 500 eur.

Okrem klasických nafukovacích člnov môžu byť zaujímavou voľbou aj rôzne kajaky.

4) Kniha alebo DVD – darček pre rybára, ktorý má chuť sa stále zdokonaľovať

Rybárska kniha a DVD

Parys.sk

Rybárstvo je umenie, ktorému sa človek učí celý život. Pre rybára/rybárku, ktorý sa rád zdokonaľuje a učí nové veci, môže byť dobrým tipom na darček rybárska kniha a DVD.

Čítať knihy o rybárčení, úlovkoch a cestách k nim je nielen náučné, ale aj inšpiratívne. Rovnako to platí aj pre DVD-čka, ktoré sú svojou vizuálnou formou vhodnejším darčekom pre ľudí, ktorí čítaniu kníh až tak veľmi neholdujú.

5) Nanopresso – darček pre rybára-kávičkára

Nanopresso

Mall.sk

Káva dokáže spríjemniť chvíle pri vode azda každému. Najviac ju však ocenia kávičkári, ktorí sa venujú aj rybárstvu. Pre nich bude najlepším darčekom nanopresso, veľmi šikovný prenosný prístroj na prípravu espressa kdekoľvek a kedykoľvek.

Rybár-kávičkár vyzbrojený touto vecičkou si dokáže pripraviť kvalitné espresso vďaka tlaku až 18 barov. Najlepšie na tom je, že nanopresso nepotrebuje žiaden zdroj elektrickej energie. Stačí doň naliať horúcu vodu. Spolu s nanopressom sa predávajú aj veľmi vkusné a užitočné ochranné puzdrá, vďaka ktorým bude tento prístroj na kávu vždy v bezpečí.

6) Kvalitné boilies – pomôžte mu k životnému úlovku

Boilies

Parys.sk

Boilies sú špeciálnou rybárskou návnadou, ktorá je vyrobená z cesta a ďalších prísad. Je guľatého tvaru, aby sa uľahčilo jej prijímanie rybami. Najčastejšie sa tento typ nástrahy používa pri love kaprov. Kvalitné boilies môžu pri rybárčení značne pomôcť. Mnoho rybárov vďačí svojim životným úlovkom práve tomuto typu nástrahy.

Kvalitné boilies preto môže byť zaujímavým darčekom. Vášnivý rybár sa po obdarovaní boilies nebude vedieť dočkať, kedy ich vyskúša.

7) Moskytiéra – darček pre rybára, ktorý ochráni pred komármi

Moskytiera

Parys.sk

Komáre milujú vodu takmer tak ako rybári. Kým komáre sa zo spoločnosti rybárov tešia, opačne to ani zďaleka neplatí. Len málo druhov hmyzu je tak veľmi nenávidených. Niet sa čomu čudovať, veď v čase ich najvyššieho výskytu dokážu človeka doštípať už behom niekoľkých minút.

Na ochranu pred týmto otravným hmyzom skvele poslúžia moskytiéry. Najčastejšie sa predávajú ako čiapky – šiltovky a klobúky s jemnou sieťovinou, ktorá zabráni krvilačnému hmyzu dostať sa ku tvári a krku rybára. Zakúpiť sa ale dajú aj moskytierové obleky pre extra ochranu celého tela.

8) Rybárske termo oblečenie – darček pre celoročných rybárov

rybarske termopradlo

 

Mall.sk

Pre väčšinu rekreačných rybárov je obmedzujúcim faktorom počasie. Sú však aj takí, ktorí radi chodia na ryby bez ohľadu na teplotu. Práve pre nich sme vybrali ako tip na darček termo oblečenie. Rôzne špecializované outdoorové alebo rybárske obchody totiž ponúkajú termo bielizeň, ktorá udržuje teplo a sucho, čo ocení v chladnom a upršanom počasí nejeden rybár.

Pre ešte viac tepla, napríklad pri kempovaní, je výbornou voľbou termofľaša. Stačí do nej naliať horúcu vodu a bude hriať dlhé hodiny.

9) Rybárske tričko – darček pre každého milovníka rybárstva

Rybárske tričko

Parys.sk

Tričko je klasickým tipom na darček takmer pre kohokoľvek. Tričiek nie je nikdy dosť a rybárske motívy na nich im dodávajú na atraktivite. Výbornou voľbou môžu byť aj prestížne rybárske značky oblečenia, ktoré potešia každého milovníka rybárstva.

Ak hľadáte darček pre niekoho so zmyslom pre humor, môžete skúsiť nájsť vtipné rybárske tričká. Rôzne humorné nápisy na takýchto tričkách z nich robia vynikajúci vtipný darček pre každého rybára.

10) Rybárske kreslo – darček pre extra pohodlie na rybačke

Rybárske kreslo

Mall.sk

Rybárske kreslá a sedačky sú takpovediac povinnou výbavou na každej rybačke. Väčšina rybárov preto aj nejaké vlastní. Vždy je však priestor na zlepšovanie a aj vy môžete ako darček pre rybára vybrať kreslo, ktoré bude ešte pohodlnejšie a lepšie.

Skúste vyberať kreslo vyrobené z kvalitných materiálov, ktoré bude stabilné, no zároveň čo najpohodlnejšie. Možnosť nastavenia opierky a ďalšie vychytávky pre rybárov budú veľmi vítané.

11) Rybársky batoh – účelový darček pre rybára

Rybársky batoh

Parys.sk

S rybárstvom sa spája množstvo rôznej výbavy. Miesta na jej skladovanie a prenášanie nie je nikdy dosť. Práve preto je rybársky batoh veľmi účelovým darčekom, ktorý nájde uplatnenie takmer u každého rybára.

Poobzerajte sa po takých batohoch, ktoré majú čo najlepšie organizovaný vnútorný priestor. Rôzne väčšie a menšie priehradky sa určite budú hodiť. Ďalej si všímajte aj ergonomickú stránku batoha. Najlepšie je, ak má anatomicky tvarované popruhy a čo najlepšie odvetranú chrbtovú časť. V neposlednom rade je dôležitý aj dizajn. Pre rybárov sú určené najčastejšie maskáčové motívy.

12) Panvička alebo toustovač – darček pre rýchlu prípravu jedla na rybačke

Toustovač

Parys.sk

Pre rybárov, ktorí si chcú na svojich dobrodružstvách pripraviť aj nejaké jedlo, je nutné vlastniť kvalitnú panvičku alebo toustovač. Prvá menovaná by mala byť vyrobená z liatiny, čo je ideálny materiál na pečenie, grilovanie aj opekanie.

Toustovače dokážu pozdvihnúť rybársku gastronómiu na novú úroveň. Príprava jedla v nich je veľmi rýchla a jednoduchá.

13) Powerbanka – darček pre dostatok energie pre elektroniku

Powerbanka

Alza.sk

Batérie moderných mobilov nemajú veľmi dlhú výdrž. Hlad po elektrickej energii má veľa zariadení, ktoré nájdu svoje uplatnenie na rybačke. Veľmi praktickým darčekom preto môže byť powerbanka.

Na rybárske účely sa predávajú veľké powerbanky, ktoré dokážu elektroniku zásobiť energiou po niekoľko dní. Pre náročnejšie použitie sú na výber aj zdroje, batérie a elektrocentrály.

14) Podberák – povinná výbava každého rybára

Podberák

Parys.sk

Väčšina rybárov sa bez podberáku na rybačku ani nevyberie. Je preto vysoká pravdepodobnosť, že aj rybár, ktorého chcete obdarovať, nejaký má. Na trhu sú však rôzne menej kvalitné kúsky. Spoľahlivý a kvalitný podberák preto určite rybára poteší a nájde si v jeho výbave uplatnenie.

V ponukách rybárskych obchodov sa predávajú podberáky už od ceny 15 eur. Nepôjde však o veľmi kvalitné modely. Odporúčame vám zainvestovať trochu viac, nech ten podberák aj čosi vydrží a prinesie rybárovi/rybárke veľa radosti.

15) Hlásič záberu – pomocník ako darček pre rybára

Hlásič záberu

Alza.sk

Koľkokrát musí rybár byť v strehu aj v tých najťažších podmienkach! Zhoršená viditeľnosť, nepriazeň počasia, nepozornosť, alebo sa jednoducho potrebuje vzdialiť. Hlásiče záberu sú vynikajúcou alternatívou k iným svetelným signalizátorom, ktoré v hlbokej tme nie je vidieť.

Hlásiče záberu sú akustické a pri zábere zapípajú. Vďaka tomu rybár neprepasie žiadny záber. Niekedy sa im hovorí aj pípaky na ryby.

16) Čokoláda pre rybárov – darček pre rybára “gurmána”

Bonboniéra ako darček pre rybára

Adrop.sk

Čo by rybár čakal, keď dostane škatuľku s rybárskym nožom, navijakom, kliešťami a zlatou rybkou? Možno “úlet” z hračkárstva. Každý predsa vie, že zlatá rybka neexistuje, aspoň nie taká, ktorá plní želania. Preto, keď mu darujete toto darčekové balenie talianskej čokolády, s prepáčením – “padne na zadok”.

Prezradíme vám, ide o tradičnú-netradičnú bonboniéru. 190 gramov kvalitnej talianskej čokolády dokáž osladiť život aj rybárovi, ktorý nemal práve najlepšiu sezónu.

17) Veselé ponožky – vtipný darček pre rybára

Veselé ponožky rybár

Balabim.sk

A viete o tom, že rybár nesedí celé dni pri vode? Má svoje zamestnanie, svoju rodinu aj ďalšie záľuby. Ale pravý rybár má stále nutkanie prezentovať sa ako milovník rýb. Preto ďalším naším tipom na darček sú veselé ponožky s rybárom Samom.

Dostupné sú v rôznych veľkostiach a zahrejú aj v pochmúrnom počasí. Toto je náš tip pre originálny darček pre akúkoľvek príležitosť, na meniny, narodeniny, na Vianoce, a nielen pre rybárov.

18) Ploskačka s rybou – darček pre rybára na zahratie

Ploskačky

Alza.sk

Keď je zima, ani prikrývka či prístrešok nepomôže. Pomohol by outdoorový varič na kávu či čaj… alebo ploskačka. Táto nádoba, známa aj ako ťapka či ploskaňa, je zvyčajne vyrobená z nehrdzavejúcej ocele a predstavuje praktický zásobník na kvapku povzbudzujúceho alkoholu.

Ploskačka nemusí predstavovať iba funkčnú fľašu na uchovávanie menšieho množstva alkoholu. Rybár ňou môže vyjadriť svoju osobnosť, najmä ak mu darujete ploskačku s motívom ryby.

19) Prenosné rádio – darček pre rybára na dlhé večery

Prenosné rádio ako darček pre rybára

Alza.sk

Rybári milujú ticho. Ryby milujú ticho. Máloktorý rybár sa však vyberie na “jednosmerný” rybolov, teda taký, ktorý večer končí pred televízorom doma na gauči. A hoci má smart mobil, ktorý dokáže prehrať takmer všetko, pokiaľ je signál, rerto rádio nedokáže nahradiť.

Darujte rybárovi prenosné rádio s AM a FM tunerom, ktorý dokáže peknú dobu fungovať aj na batérie. Rádia sú napájané aj pomocou elektrickej siete, vhodné pre rybárov, ktorí navštevujú rôzne autokepmingy či súkromné revíry.

20) Bivak – ochrana pred nepriazňou počasia

Bivak ako darček pre rybára

Parys.sk

Bivak je neodmysliteľnou súčasťou pohodlnej rybačky v prípade viacdňových rybárskych výprav. Poskytuje ochranu pred dažďom, vetrom, chladom, ale aj horúčavou. Slúži ako priestor na odpočinok, či uskladnenie potravín a rybárskej výbavy.

Ak obdarovaný taký nemá vo výbave, je čas jeden mu darovať. Môže to byť darček k meninám alebo narodeninám.

Niekto má v rodine rybára, niekto poľovníka. Aj preňho sme pripravili výber najlepších darčekov. Inšpirácie hľadajte aj medzi zážitkovými darčekmi. Chceli by ste byť originálni? Tu je zopár tipov.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.0 (13 hlasov)

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár