Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Najlepší darček pre rybára – 15 tipov

22.10.2022 Tomáš Hajduk Tomáš Hajduk

Rybárstvo je vášeň, ktorá chytí nejedného chlapa (aj ženu) za srdce. Ak hľadáte darček pre niekoho, kto sa tomuto krásnemu koníčku venuje, skvele vám poslúži tento článok. Vybrať darček pre rybára totiž nemusí byť jednoduché, ak sa sami rybárstvu nevenujete. Pozrite si preto našich 15 typov na najlepší darček pre rybára.

1) Rybársky prút – základný darček pre rybára

Rybársky prút

Parys.sk

Rybársky prút je základom výbavy každého rybára. Je skvelým darčekom, pretože kvalitný prút sa vždy hodí. Okrem toho existuje široký sortiment rôznych rybárskych prútov, ktoré sa líšia svojim určením. Môžete tak skvele prispôsobiť darček konkrétnemu rybárovi.

Chodí rád na kapre? Potom ho poteší kaprový prút. Ak často rozpráva o ambícii uloviť sumca, bude trefou do čierneho prút na sumce. Rybársky prút síce nie je najviac originálny darček pre rybára, no je pragmatickým darom a bezpochyby poteší.

2) Pohodlné lehátko – komfortný darček pre rybára

Rybárske lehátko

Parys.sk

Pýtate sa – čo kúpiť rybárovi ako darček? Skúste si pozrieť rôzne vychytávky pre rybárov, ako sú napríklad pohodlné lehátka. Rybárčenie nie je len o chytaní úlovkov, ale aj o čase strávenom v prírode. S kvalitným lehátkom bude tento čas ešte príjemnejší. Aj niekoľkodňové pobyty pri vode budú vďaka nemu komfortnejšie.

Odporúčame vám vyberať polstrované lehátka, ktoré vynikajú svojimi vlastnosťami. Skvelou voľbou sú aj lehátka s termoizolačnými vlastnosťami.

3) Nafukovací čln – darček pre dobrodružného rybára

Rybársky nafukovací čln

Parys.sk

Dobrodružstvo na vode môžete vášmu rybárovi alebo rybárke sprístupniť rybárskym nafukovacím člnom. Tieto člny majú výhodu v dobrej skladnosti. Po vyfúknutí vzduchu z člnu sa zmenšia jeho rozmery a dá sa pohodlne niekam odložiť. Neznamená to však, že by nafukovacie člny pre rybárov boli nejaké detské hračky. Sú vysoko odolné, v závislosti od modelu majú dostatočné rozmery a nosnosť aj pre viacero osôb. Najlacnejšie modely nájdete už za 200 eur, no odporúčame porozhliadnuť sa po člnoch za aspoň 500 eur.

Okrem klasických nafukovacích člnov môžu byť zaujímavou voľbou aj tzv. belly boaty a rôzne kajaky.

4) Kniha alebo DVD – darček pre rybára, ktorý má chuť sa stále zdokonaľovať

Rybárska kniha a DVD

Parys.sk

Rybárstvo je umenie, ktorému sa človek učí celý život. Pre rybára/rybárku, ktorý sa rád zdokonaľuje a učí nové veci, môže byť dobrým tipom na darček rybárska kniha a DVD.

Čítať knihy o rybárčení, úlovkoch a cestách k nim je nielen náučné, ale aj inšpiratívne. Rovnako to platí aj pre DVDčka, ktoré sú svojou vizuálnou formou vhodnejším darčekom pre ľudí, ktorí čítaniu kníh až tak veľmi neholdujú.

5) Nanopresso – darček pre rybára-kávičkára

Nanopresso

Parys.sk

Káva dokáže, ktoré spríjemniť chvíle pri vode azda každému. Najviac ju však ocenia kávičkári, ktorí sa venujú aj rybárstvu. Pre nich bude najlepším darčekom nanopresso, veľmi šikovný prenosný prístroj na prípravu espressa kdekoľvek a kedykoľvek.

Rybár-kávičkár vyzbrojený touto vecičkou si dokáže pripraviť kvalitné espresso, vďaka tlaku až 18 barov. Najlepšie na tom je, že nanopresso nepotrebuje žiaden zdroj elektrickej energie. Stačí do neho naliať horúcu vodu. Spolu s nanopressom sa predávajú aj veľmi vkusné a užitočné ochranné puzdrá, vďaka ktorým bude tento prístroj na kávu vždy v bezpečí.

6) Kvalitné boilies – pomôžte mu k životnému úlovku

Boilies

Parys.sk

Boilies sú špeciálnou rybárskou nástrahou, ktorá je vyrobená z cesta a ďalších prísad. Je guľovitého tvaru, aby sa uľahčilo jej prijímanie rybami. Najčastejšie sa tento typ nástrahy používa pri love kaprov. Kvalitné boilies môžu pri rybárčení značne pomôcť. Mnoho rybárov vďačí svojim životným úlovkom práve tomuto typu nástrahy.

Kvalitné boilies preto môže byť zaujímavým darčekom. Vášnivý rybár sa po obdarovaní boilies nebude vedieť dočkať, kedy ich vyskúša.

7) Moskytiéra – darček, ktorý ochráni pred komármi

Moskytiera

Parys.sk

Komáre milujú vodu skoro tak veľmi, ako rybári. Kým komáre sa zo spoločnosti rybárov tešia, opačne to ani zďaleka neplatí. Len málo druhov hmyzu je tak veľmi nenávidených. Niet sa čomu čudovať, veď v čase ich najvyššieho výskytu dokážu človeka doštípať už behom niekoľkých minút.

Na ochranu pred týmto otravným hmyzom skvele poslúžia moskytiéry. Najčastejšie sa predávajú ako čiapky – šiltovky a klobúky s jemnou sieťovinou, ktorá zabráni krvilačnému hmyzu dostať sa ku tvári a krku rybára. Zakúpiť sa ale dajú aj moskytierové obleky pre extra ochranu celého tela.

8) Rybárske termoprádlo – darček pre celoročných rybárov

rybarske termopradlo

 

Parys.sk

Pre väčšinu rekreačných rybárov je obmedzujúcim faktorom počasie. Sú však aj takí, ktorí radi chodia na ryby bez ohľadu na teplotu. Práve pre nich sme vybrali ako typ na darček termoprádlo. Rôzne špecializované outdoorové alebo rybárske obchody totiž ponúkajú termoprádlo, ktoré udržuje teplo a sucho, čo ocení v chladnom a upršanom počasí nejeden rybár.

Pre ešte viac tepla, napríklad pri kempovaní, je výbornou voľbou termofľaša. Stačí do nej naliať horúcu vodu a bude hriať dlhé hodiny.

9) Rybárske tričko – darček pre každého milovníka rybárstva

Rybárske tričko

Parys.sk

Tričko je klasickým tipom na darček takmer pre kohokoľvek. Tričiek nie je nikdy dosť a rybárske motívy na nich im ešte dodávajú na atraktivite. Výbornou voľbou môžu byť aj prestížne rybárske značky oblečenia, ktoré potešia každého milovníka rybárstva.

Ak hľadáte darček pre niekoho so zmyslom pre humor, môžete skúsiť nájsť vtipné rybárske tričká. Rôzne humorné nápisy na takýchto tričkách z nich robia vynikajúci vtipný darček pre každého rybára.

10) Rybárske kreslo – darček pre extra pohodlie na rybačke

Rybárske kreslo

Parys.sk

Rybárske kreslá a sedačky sú takpovediac povinnou výbavou na každej rybačke. Väčšina rybárov preto aj nejaké vlastní. Vždy je však priestor na zlepšovanie a aj vy môžete, ako darček pre rybára vybrať kreslo, ktoré bude ešte pohodlnejšie a lepšie.

Skúste vyberať kreslo vyrobené z kvalitných materiálov, ktoré bude stabilné, no zároveň čo najpohodlnejšie. Možnosť nastavenia opierky a ďalšie vychytávky pre rybárov budú veľmi vítané.

11) Rybársky batoh – účelový darček pre rybára

Rybársky batoh

Parys.sk

S rybárstvom sa spája veľké množstvo rôznej výbavy. Miesta na jej skladovanie a prenášanie nie je nikdy dosť. Práve preto je rybársky batoh veľmi účelovým darčekom, ktorý nájde uplatnenie takmer u každého rybára.

Poobzerajte sa po takých batohoch, ktoré majú čo najlepšie organizovaný vnútorný priestor. Rôzne väčšie a menšie priehradky sa určite budú hodiť. Ďalej si všímajte aj ergonomickú stránku batoha. Najlepšie je, ak má anatomicky tvarované popruhy a čo najlepšie odvetranú chrbtovú časť. V neposlednom rade je dôležitý aj dizajn. Pre rybárov sú určené najčastejšie maskáčové motívy.

12) Panvička alebo toustovač – darček pre rýchlu prípravu jedla na rybačke

Toustovač

Parys.sk

Pre rybárov, ktorí si chcú na svojich dobrodružstvách pripraviť aj nejaké jedlo, je nutné vlastniť kvalitnú panvičku alebo toustovač. Prvá menovaná by mala byť vyrobená z liatiny, čo je ideálny materiál na pečenie, grilovanie aj opekanie.

Toustovače dokážu pozdvihnúť rybársku gastronómiu na novú úroveň. Príprava jedla v nich je veľmi rýchla a jednoduchá.

13) Powerbanka – darček pre dostatok energie pre elektroniku

Powerbanka

Alza.sk

Batérie moderných mobilov nemajú veľmi dlhú výdrž. Hlad po elektrickej energii má veľa zariadení, ktoré nájdu svoje uplatnenie na rybačke. Veľmi praktickým darčekom preto môže byť powerbanka.

Na rybárske účely sa predávajú veľké powerbanky, ktoré dokážu elektroniku zásobiť energiou po niekoľko dní. Pre náročnejšie použitie sú na výber aj zdroje, batérie a elektrocentrály.

14) Podberák – povinná výbava každého rybára

Podberák

Parys.sk

Väčšina rybárov sa bez podberáku na rybačku ani nevyberie. Je preto vysoká pravdepodobnosť, že aj rybár, ktorého chcete obdarovať, nejaký má. Na trhu sú však rôzne menej kvalitné druhy. Spoľahlivý a kvalitný podberák preto určite rybára poteší a nájde si v jeho výbave uplatnenie.

V ponukách rybárskych obchodov sa predávajú podberáky už od ceny 15 eur. Nepôjde však o veľmi kvalitné modely. Odporúčame vám zainvestovať trochu viac, nech ten podberák aj čosi vydrží a prinesie rybárovi/rybárke veľa radosti.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajduk

Fascinácia modernými technológiami v kombinácii s láskou k písaniu ma priviedli sem, na túto stránku, kde sa snažím svojimi radami a postrehmi pomôcť ľuďom vybrať si ten správny produkt. Neustále sa učím nové veci, takže sa rád o svoje vedomosti podelím.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár