Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Darčeky

Najlepší darček na 40-tku pre muža a ženu

5. 10. 2023 Aktualizované

O chvíľu bude vaša blízka osoba oslavovať 40. narodeniny a vy netušíte, čo by ste mali darovať? Pripravili sme pre vás 30 inšpiratívnych tipov na najlepší darček na 40. narodeniny pre muža a ženu.

Darček na 40-tku pre muža

Či je to váš otec, brat, kamarát, manžel, priateľ alebo iná blízka osoba, v riadkoch nižšie nájdete 15 tipov na darček na 40. narodeniny pre muža. Snažili sme sa výber spraviť pestrý, a preto sme jednotlivé tipy vyberali na základe záujmov, ktoré majú muži v obľube.

1) Jazda v športovom aute – zážitkový darček na 40 pre muža

jazda v športovom aute ako darček na 40

Adrop.sk

Už od mala sa väčšina mužov zaujíma o autá. A tak je to aj v dospelosti. Je váš oslávenec fanúšikom rýchlych športových áut? Darujte mu na 40. narodeniny zážitok vo forme jazdy v super športovom aute. V ponuke nájdete značky ako Ferrari, Tesla alebo Lamborghini. Prípadne mu môžete dopriať aj jazdu vo formule.

Jazda sa koná nielen na okruhu, ale aj v premávke. Preto by mal byť oslávenec skúsený šofér. Na takýto zážitok bude váš blízky pravdepodobne spomínať do konca života.

2) Vtipný darček na 40-tku pre muža, ktorý je pre každú srandu

vtipny darček ako darček na 40

Balabim.sk

Vtipným darčekom oslávenca nielen potešíte, ale aj pobavíte. Môžete mu darovať napríklad antistresové prsia alebo iné vtipné doplnky. Momentálne sú veľmi populárne tzv. veselé ponožky. Tie majú veľké množstvo rôznych motívov a je to praktický a zároveň zaujímavý darček. Tieto darčeky nie sú drahé, preto ich môžete doplniť o nejakú fľašu kvalitného alkoholu podľa jeho chuti.

3) Sada ručného náradia – praktický darček pre muža k 40. narodeninám

sada ručneho naradia

4home.sk

Veľa mužov v tomto veku už má skúsenosti na to, aby opravili v domácnosti, prípadne na aute, niečo čo sa pokazí. Pravdupovediac situácie, keď sa niečo pokazí alebo nefunguje, ako má, nastávajú pravidelne. Má oslávenec vždy poruke náradie, ktoré práve potrebuje? Ak nie, tak výborným darčekom môže byť práve sada náradia.

Je veľké množstvo rôznych typov, preto je najlepšie, ak trochu povyzvedáte, čo by vo svojej kutilskej výbave potreboval.

4) Turistický batoh – darček na 40 pre chlapa, ktorý rád chodí na túry

Turistický batoh ako darček na 40

Decathlon.sk

Neviete, aký darček na 40-tku máte darovať svojmu blízkemu? Je nadšenec turistiky? V tom prípade môže byť vhodnou voľbou turistický batoh. Ponuka obsahuje batohy s objemom 10 až 90 litrov. Ak zvykne chodiť len na kratšie túry, tak zvoľte menší objem.

Výhodou turistických batohov je ich nízka hmotnosť, anatomický tvar a výborne riešený odvetrávací systém. Preto sú tieto batohy pohodlné na nosenie.

5) Aku rázový uťahovák – darček na 40-tku pre muža do dielne

aku razovy utahovak

Alza.sk

Je oslávenec často v dielni? Chýba v jeho výbave akumulátorový uťahovák? Darček v tejto podobe mu určite urobí radosť. Vďaka tomuto nástroju už nebude musieť skrutky doťahovať a uvoľňovať ručne. Výhodou je, že nemá kábel, takže ho môže používať aj mimo dielne. Avšak je potrebné dobíjať batériu. Jedny z najobľúbenejších značiek sú Bosch, Extol alebo DeWalt.

6) Pivný zážitok – darček na 40-tku pre muža, ktorý má v obľube pivo

pivny zazitok

Adrop.sk

Vychutnanie si oroseného vychladeného piva po ťažkom, a najmä horúcom letnom dni je dokonalým relaxom pre mnohých mužov. Pivo je alkoholický nápoj, ktorý je v našich končinách veľmi obľúbený. Patrí aj váš blízky, ktorý bude oslavovať 40-tku, k tým, ktorí si radi vychutnajú jedno orosené (alebo viac)?

Ak áno, darček v podobe pivného zážitku ho určite poteší. Na výber máte napríklad prehliadku pivovaru s degustáciou alebo varenie vlastného piva.

7) Relaxačná masáž – príjemný a uvoľňujúci darček na 40 pre muža

relaxacna masaz

Adrop.sk

Masáž dokáže človeka výborne uvoľniť, znížiť stres a dodať energiu. Chcete dopriať tieto relaxačné chvíle vášmu oslávencovi? Darujte mu darček v podobe relaxačnej masáže, ktorú vykonáva profesionálny masér či masérka.

Môžete ako darček zvoliť napríklad kokosovú alebo bylinkovú masáž. Príjemné vône týchto ingrediencií taktiež prispievajú k lepšiemu uvoľneniu. Alebo to môže byť prírodný saunový rituál, ktorý je rozdelený na niekoľko procedúr.

8) Rybárske ležadlo – darček pre rybára na 40. narodeniny

rybarske lezadlo ako darček na 40

Alza.sk

Je váš blízky, ktorého o chvíľu čaká oslava 40-tky, občasný alebo vášnivý rybár? Chýba mu vo výbave rybárske ležadlo? Ak áno, tak to môže byť skvelý darček k jeho narodeninám. Rybárske ležadlo je hlavne pohodlnou súčasťou výbavy, ktorú ocení každý rybár najmä na viacdňových rybačkách.

Tieto ležadlá sú čalúnené a mäkké a stoja na šiestich alebo ôsmich nohách. Výhodou je, že ležíte nad zemou. Nie je síce najlacnejšie, avšak pri normálnom používaní by malo vydržať dlhé roky.

9) Smart hodinky Garmin – luxusný darček pre muža na 40. narodeniny

garmin smart hodinky

Alza.sk

So značkou Garmin ste sa možno niekedy stretli pri GPS navigáciách. Okrem nich sa výrobca venuje aj výrobe smart hodiniek, ktoré sú v súčasnej dobe veľmi obľúbené. Disponujú mnohými užitočnými funkciami, ako napríklad meranie tepu či analýza rôznych druhov športov.

Okrem toho majú aj GPS lokátor, vďaka ktorému zaznamenávajú prejdenú trasu. Je váš oslávenec športovo aktívny a má rád nové technológie? V tomto prípade môže byť tento darček vhodnou voľbou.

10) Škótska whisky – darček pre muža, ktorý si rád pochutná na kvalitnej whisky

skotska whisky

Alko90.sk

Medzi naše tipy sme zaradili aj fľašu k 40. narodeninám. Konkrétne ide od škótsku whisky. Tá sa považuje za najlepšiu na svete. Má oslávenec v obľube tento typ alkoholického nápoja? Ak áno, môže byť vhodnou voľbou ako dar k tejto významnej udalosti.

V ponuke nájdete niekoľko druhov a množstvo značiek. Ak sa neviete rozhodnúť, skúste zistiť, akú značku oslávenec preferuje. Prípadne si ich v e-shope s alkoholom zoraďte od najpredávanejších.

11) Zrkadlovka – darček pre muža na 40. narodeniny v podobe fotoaparátu

zrkadlovka

Alza.sk

Zrkadlovka je obľúbený fotoaparát u profesionálnych aj začínajúcich nadšencov fotografovania. Ponúka veľa možností nastavenia a dokáže fotiť v skvelej kvalite. Myslíte si, že takýto darček by váš blízky využil? Oslava 40. narodenín môže byť vhodnou udalosťou, kedy mu takýto darček darujete.

Pri výbere zohľadnite, či má oslávenec s fotením už nejaké skúsenosti alebo nie. To je veľmi podstatné, pretože profesionálne zrkadlovky stoja nemalé peniaze a ak ešte nikdy s takýmto fotoaparátom nefotil, tak by mu stačil aj lacnejší model.

12) Kožený opasok – módny darček pre muža na 40

Kožený opasok

Delmas.sk

Kožený opasok dodáva celému outfitu eleganciu. Patrí oslávenec k mužom, ktorý si potrpia na elegantný outfit? Práve opasok vyrobený z kože sa k takémuto štýlu hodí.

Jediné, čo musíte pred výberom opasku vedieť, je obvod pásu. Následne vám stačí v ponuke vybrať model, ktorý sa mu môže najviac páčiť. Ak si myslíte, že opasok je na darček k 40. narodeninám málo, tak ho môžete doplniť napríklad koženou peňaženkou.

13) Elektrický holiaci strojček – darček na 40-tku pre muža, ktorý sa pravidelne stará o svoju bradu

Elektrický holiaci strojček

Alza.sk

Starostlivosť o bradu patrí k pravidelným činnostiam, ktorým muži venujú svoj čas. V prípade, že k ním patrí aj váš blízky, bude elektrický holiaci strojček skvelou voľbou ako darček na 40. narodeniny.

V ponuke nájdete veľké množstvo strojčekov, medzi ktorými bude možno trochu ťažšie vybrať ten správny. Najobľúbenejšou značkou je Braun alebo Philips. Možno ho potešíte skôr sadou s klasickým holiacim strojčekom.

14) Elektrobicykel – moderný darček pre muža na 40. narodeniny

Elektrobicykel

Insportline.sk

Elektrobicykle patria k dopravným prostriedkom, ktoré sú v poslednom období veľmi populárne. Niet sa čo čudovať, keďže s nimi viete bez väčšej námahy prejsť pomerne dlhú vzdialenosť. Pri niektorých typoch je dojazd až 200 km.

Darovaním elektrobicykla vášmu blízkemu k 40. narodeninám mu doprajete prostriedok, ktorým môže dochádzať pohodlne do práce či spoznávať krajinu na cyklo výletoch. Elektrobicykle sú rozdelené na niekoľko typov, ako napríklad horský, cestný či skladací. Ak oslávenca dobre poznáte, tak by ste mali vedieť, ktorý z nich by sa mu najviac hodil.

15) Pánska crossbody taška – praktický a štýlový darček pre muža na 40. narodeniny

Elektrobicykel

Delmas.sk

Naším ďalším tipom na darček na 40-tku pre chlapa je pánska crossbody taška. Táto taška sa taktiež stáva čoraz viac populárnou. Neslúži len ako módny doplnok, ale má aj praktický účel. Veci ako peňaženka, kľúče či mobil nemusíte vláčiť po vreckách, kde častokrát zavadzajú. Všetko máte uložené v tejto taške, ktorú máte vždy poruke. V ponuke nájdete rôzne materiály, značky a prevedenia. Je len na vás, ktorú vyberiete.

Všetko z vyššie spomenutého už oslávenec má? Skúste sa pozrieť aj do nášho výberu darčekov pre manžela alebo darčekov pre brata. Veľkú parádu urobia aj zážitkové darčeky.

Darčeky pre ženu na 40-tku

Ak neviete, čo darovať na 40-tku vašej manželke, kamarátke, sestre a pod., pozrite sa na nasledujúcich 15 inšpiratívnych tipov, ktoré vám môžu uľahčiť výber.

1) Náramok Pandora – luxusný darček pre ženu k 40. narodeninám

Náramok Pandora

Sofia.sk

Väčšina žien má rada šperky, to je jednoducho fakt. Ak stále neviete, čo vašej blízkej venujete 40. narodeniny, Pandora náramok môže byť vhodnou voľbou. Ten je u žien veľmi obľúbený.

Jeho výhodou je, že naň môžete navliekať rôzne korálky tej istej značky. Tie majú rôzne tvary a sú vyrobené z rôznych materiálov. Samozrejme tie si musíte dokupovať sami, no je to možnosť opakovaných darčekov. Tento náramok dodá žene eleganciu a verte, že sa z takéhoto darčeku určite poteší.

2) Robotický vysávač – praktický darček pre mamu na 40. narodeniny

Robotický vysávač

4home.sk

Robotické vysávače sa momentálne stávajú obľúbenými pomocníkmi mnohých domácností. Myslíte si, že aj oslávenkyňa by takéhoto pomocníka v domácnosti ocenila? Má domá veľkú podlahovú plochu a k tomu domáceho miláčika, ktorý zanecháva všade srsť? V tomto prípade jej darčekom v podobe robotického vysávača vyčaríte úsmev na tvári. V ponuke nájdete viaceré značky, no jeden z najobľúbenejších je iRobot.

3) Bavlnené pyžamo – pohodlný darček pre ženu na 40

damske pyžamo

Astratex.sk

Každá žena či muž chce mať pri spánku dokonalé pohodlie. Práve bavlnené pyžamo k nemu v značnej miere prispieva. Preto darovaním tohto darčeka na 40-tku darujete aj príjemný pocit pohodlia, ktorý ocení každá žena. V ponuke nájdete rôzne farebné a strihové prevedenia. To, ktoré máte vybrať, je len na vás a na tom ako dobre poznáte oslávenkyňu. Jedine, čo potrebujete pred výberom vedieť, je veľkosť.

4) Horský bicykel – darček na 40 pre ženu na letné cyklistické výlety

horsky bicykel

Insportline.sk

Horský bicykel je určený do nerovného náročnejšieho terénu, ktorému je prispôsobená jeho konštrukcia. Má oslávenkyňa rada bicyklovanie? Darujte jej horský bicykel, ktorý jej prinesie športové chvíle strávené v prírode.

Prípadne, ak ste aj vy nadšencom horskej cyklistiky, tak môžete na cyklo výlety chodiť spolu. Pri výbere sa zamerajte konkrétne na dámske horské bicykle, ktoré majú upravený rám.

5) Let balónom – romantický a trochu adrenalínový darček na 40-tku pre ženu

let balonom

Adrop.sk

Chcete darovať vašej blízkej nezabudnuteľný zážitok? Let balónom môže byť v tomto prípade vhodným darčekom k 40. narodeninám. Samozrejme to platí, ak oslávenkyňa nemá strach z výšok. Pri lete balónom uvidí nádhernú krajinu z vtáčej perspektívy. Let je sprevádzaný úžasným tichom. Vybrať môžete skupinový alebo súkromný let, ktorý absolvuje iba spolu so svojou polovičkou.

6) Kožená kabelka – štýlový darček na 40. narodeniny pre ženu

Kožená kabelka

Delmas.sk

Bude mať o chvíľu vaša blízka kamarátka, sestra, manželka či sestra 40. narodeniny a vy stále netušíte, čo je darovať? Rada nosí štýlové veci? V tom prípade vám prinášame ďalší tip na darček v podobe koženej kabelky.

Výrobky z kože sú o niečo drahšie, avšak ich kvalita tomu aj zodpovedá. Na výber máte z viacerých farebných prevedení, značiek a veľkostí. Ak neviete, ktorú vybrať, tak skúste nenápadne od oslávenkyne zistiť, ktorá by sa jej páčila najviac.

7) Kuchynský robot – darček pre ženu na 40. narodeniny do kuchyne

kuchynsky robot

Alza.sk

Kuchynský robot dokáže v kuchyni ušetriť čas a energiu. Tento kuchynský pomocník dokáže mixovať, miešať a šľahať. Najväčšie využitie má pravdepodobne pri pečení koláčov.

Patrí oslávenkyňa k ženám, ktoré radi pečú koláče a v jej kuchynskej výbave sa toto zariadenie nenachádza? Ak áno, tak kuchynský robot môže byť darček, ktorý ju určite poteší. Existuje niekoľko typov, ako napríklad robot s odšťavovačom alebo s mlynčekom na mäso. Skúste porozmýšľať, ktorý by jej urobil najväčšiu radosť.

8) Slovenská beletria – knižný darček na 40 pre ženu

Elektrobicykel

Pantarhei.sk

Miluje oslávenkyňa knihy? Prekvapte ju na 40. narodeniny nejakým bestsellerom zo slovenskej kuchyne, ktorý ešte nečítala. Najčítanejšie knihy sú od autorov Jana Pronská, Katka Gillerová, Adriána Macháčová, Simona Rošková a ďalší.

Na okrúhle narodeniny bude kniha ako darček možno trochu málo. Preto ju môžete doplniť o niečo ďalšie ako napríklad fľaša kvalitného vína či náhrdelník.

9) Romantická večera – originálny darček na 40 pre manželku/priateľku

Večera pri sviečkach

Adrop.sk

Má vaša priateľka alebo manželka o chvíľu 40. narodeniny? Chcete jej darovať niečo výnimočné? Romantická večera môže byť vhodnou voľbou, ktorou ju určite očaríte. Zvoliť môžete večeru pri 101 sviečkach alebo večeru spojenú s degustáciou kvalitného vína.

Zážitkový darček môže potešiť oveľa viac ako fyzický dar. To z dôvodu, že ak je zážitok dostatočne emocionálny, tak sa v pamäti uchová až do konca života.

10) Dámska parfumová voda – voňavý darček pre ženu na 40. narodeniny

Elektrobicykel

Notino.sk

Parfum je pravdepodobne jeden z najčastejších darčekov najmä na Vianoce. No skvelou voľbou môže byť aj ako darček na 40. narodeniny. Podmienkou však je, že musíte vedieť, akú vôňu oslávenkyňa preferuje. Je to korenistá, sladká či svieža vôňa? Ak ju dobre poznáte, tak to budete pravdepodobne vedieť. Najpopulárnejšie sú dámske parfumy značky Chloé, DKNY alebo Lancome.

11) Kulma – darček na 40-tku pre ženu pre tvorbu krásneho účesu

kulma

Svetkaderníctva.sk

Kulma patrí do výbavy mnohých žien. Pomocou nej dokážu vlasy rôzne tvarovať, a tým vznikne krásny a elegantný účes. Má oslávenkyňa vo svojej výbave kulmu? Nie? Potešte ju a darujte jej toto zariadenie k 40. narodeninám. Existuje niekoľko typov, preto bude výber pravdepodobne o niečo náročnejší.

12) Fitness náramok – štýlový a športový darček k 40. narodeninám pre ženu

fitness naramok

Alza.sk

Rada si vaša blízka, ktorá o chvíľu bude oslavovať 40-tku, zašportuje? Všimli ste si, že jej na ruke chýba fitness náramok? Ak áno, tak môže byť vhodnou voľbou ako darček na narodeniny.

Tieto náramky dokážu merať tep, počet prejdených krokov, prejdenú vzdialenosť a mnoho ďalších parametrov. Vďaka nim si môžete napríklad pri behu sledovať váš pokrok. Pravdepodobne najznámejšie sú fitness náramky od výrobcu Xiaomi. Keďže ide o darček pre ženu, je vhodné zvoliť elegantnejší remienok.

13) Saténový župan – darček pre ženu na 40-tku, aby aj po kúpeli vyzerala rozkošne

Saténový župan

Astratex.sk

Naším ďalším tipom na darček k 40-tke je elegantný saténový župan. Ten poskytuje veľmi príjemný a pohodlný pocit. Každá žena miluje, keď je rozmaznávaná, a práve takýto luxusný župan je výborný darček pre každú ženu, ktorá sa chce aj po kúpeli cítiť príťažlivo. Tieto župany sú dostupné v rôznych farebných prevedeniach a dĺžkach nad alebo pod kolená.

14) Kurz prípravy makróniek – sladký darček pre ženu na 40, ktorá miluje sladké

Kurz prípravy makróniek

Adrop.sk

Ak sa oslávenkyňa zvŕta celé dni v kuchyni, odkiaľ potom unikajú lahodné sladké vône, určite ju milo prekvapíte kurzom prípravy makróniek. Každá cukrárka vie, že stále sa môže zdokonaľovať. A práve tento kurz ju môže posunúť o level vyššie.

Na kurze sa čerstvá štyridsiatnička naučí pripraviť dokonalý korpus, ochutiť ho a zdravo prifarbiť. Nazrie tiež do tajov prípravy lahodných krémov. Ona sa naučí, doma upečie, vy môžete zjesť… až sa za ušami budete oblizovať 🙂

15) Darčekový poukaz – darček na 40. narodeniny pre ženu, s ktorým si sama vyberie čo chce

Darčekový poukaz

Olivie.sk

Stále neviete, čo oslávenkyni darovať na jej 40. narodeniny? Jednoducho to môžete vyriešiť darčekovým poukazom. Ten je v hodnote 20 €. Za túto sumu si vaša blízka môže kúpiť v e-shope Olivie.sk to, čo jej padne do oka. V ponuke nájde krásne náušnice, prstene, náhrdelníky aj prívesky. A možno jej učarujú strieborné šperky so Swarovski krištáľmi.

Oslávenkyňa je vaša sestra? Nazrite do špeciálneho výberu, kde nájdete niekoľko ďalších tipov. Zozbierali sme aj inšpirácie pre manželku, aj mamu.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 3.9 (30 hlasov)

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár