Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Najlepšie darčeky pre kamošku či najlepšiu kamarátku

18. 10. 2023 Aktualizované

Niektoré udalosti sa nezaobídu bez obdarovania svojho blízkeho. Má vaša kamarátka o chvíľu narodeniny, meniny alebo bude nejaký iný sviatok a vy ešte neviete, aký darček jej máte kúpiť? V nasledujúcich riadkoch sme pre vás pripravili 30 inšpiratívnych tipov na najlepší darček pre kamarátku.

1) Thajská masáž – relaxačný darček pre kamarátku

thajska masaž

Adrop.sk

Každý človek potrebuje občas vypnúť a zrelaxovať. Vhodným spôsobom, ktorý v súčasnosti využíva mnoho ľudí, je thajská masáž. Pri výbere tohto typu masáže máte niekoľko možností. Môžete zvoliť klasickú, aróma, bylinkovú alebo reflexnú thajskú masáž nôh.

Každá z týchto druhov masáže je niečím špecifická. Napríklad aróma masáž je spojená s príjemnými vôňami, ktoré majú pozitívny vplyv nielen na telo, ale aj na myseľ. Preto, ak máte pocit, že je vaša kamoška často v zhone a potrebuje si oddýchnuť, tak práve thajská masáž je výborným darčekom pre kamarátku.

2) Antistresová hračka – darček pre ženu, ktorá je často v strese

antistresova hracka

Balabim.sk

V dnešnej uponáhľanej dobe sú častokrát ľudia v strese. Na elimináciu stresu exituje niekoľko spôsobov. Antistresová hračka je jedným z nich. Má vaša kamarátka stresové povolanie alebo má množstvo starostí? Skúste jej darovať antistresovú hračku, ktorá ju môže v niektorých vypätých situáciách upokojiť.

Navyše je to aj vtipný darček pre kamarátku, pretože niektoré hračky majú zaujímavé tvary. Výhodou je aj cena týchto hračiek, ktorá je celkom nízka.

3) Šunkovar – darček pre kamošku kuchárku

sunkovar

4home.sk

Trávi vaša kamarátka veľa času v kuchyni? Rada skúša nové veci? Ak ste dvakrát odpovedali kladne, tak zaostrite na kuchynský spotrebič s názvom šunkovar. Ten poslúži pre výrobu kvalitnej domácej šunky, ktorá naviac neobsahuje chemické prímesi alebo konzervanty.

Týmto darčekom určite obohatíte jej kuchynskú výbavu a urobíte jej radosť. V štandardnom šunkovare dokážete vyrobiť naraz až 1 kg šunky. Možno netradičný, no určite originálny darček pre kamošku.

4) Spací vak – outdoorový darček pre kamarátku

spaci vak

Husky.sk

Má vaša kamoška rada viacdňové výlety v prírode a stanovačky? Ak áno, tak ju môžete potešiť kvalitným spacákom značky Husky. V ich ponuke nájdete spacie vaky priamo pre dámy. Tie majú zaujímavý dizajn a niektoré sa môžu používať aj pri teplotách hlboko pod nulou (- 28°C), takže využitie si nájdu aj v zimnom období.

5) Audiokniha – darček pre kamarátku, ktorej sa nechce čítať 

Audiokniha

Bux.sk

Má vaša kamarátka vo zvyku čítať knihy? Ak áno, tak ju skúste prekvapiť audioknihou. Tá predstavuje pohodlnejší spôsob, ako precítiť príbeh. Navyše počúvanie audioknihy šetrí zrak, ktorý je pri čítaní namáhaný.

Stačí, ak zistite, aký žáner vaša kamoška preferuje alebo rovno aj akú knihu by si chcela prečítať. Darovaním audioknihy vyjdete zo stereotypu darovania klasickej knihy. Preto to môže byť originálny darček pre kamarátku. Menšou nevýhodou je, že výber audiokníh je podstatne užší, ako je to pri klasických knihách.

6) Vitamíny na imunitu – Imunax

imunax

 

Nutraceutics.sk

Vedie vaša kamoška zdravý životný štýl? Zdravým životným štýlom máme na mysli pravidelný pohyb (šport, prechádzky,…) a zdravé stravovanie. To nepochybne patrí k budovaniu imunity, ktorá je v našom živote veľmi dôležitá.

No pri zdravom stravovaní a pohybe je niekedy dobré doplniť to aj nejakým prírodným prípravkom, ktorý obohatený o vitamíny. Jedným z týchto prípravkov je Imunax. Jeho zloženie tvorí 11 prírodných látok. Darček vo forme doplnku výživy je netradičný. Keďže tento prípravok môže podporiť zdravie, tak dáte svojej kamarátke najavo, že vám na nej záleží a že sa o ňu zaujímate.

7) Tehotenské legíny – darček pre tehotnú kamarátku

tehotenske leginy

Astratex.sk

Tehotenské legíny sú v obľube viacerých tehotných žien. To určite z toho dôvodu, že poskytujú vysokú mieru pohodlia, ktorú ženy počas tehotenstva požadujú. Ak je teda vaša kamoška tehotná, tak darčekom vo forme tehotenských legín nemáte čo pokaziť. Pred kúpou však zistite, akú veľkosť potrebuje, aby bola v pohodlí nielen ona, ale aj malý drobec.

8) Moka kanvička – darček pre kamošku, ktorá rada pije kávu

moka kanvička

Alza.sk

Moka kanvička je kuchynský doplnok, ktorý dokáže pripraviť chuťovo výbornú kávu. Najväčšou výhodou oproti klasickému kávovaru je skladnosť a prijateľná cena. Ak vaša kamoška pije každý deň kávu, tak týmto darčekom ju môžete milo prekvapiť. Príprava kávy týmto spôsobom je jednoduchá a trvá niekoľko minút.

V kuchyni ešte chvíľu zostaneme. Ak vaša kamarátka obľubuje retro štýl, skúste jej vybrať originálny kúsok medzi klasickými rýchlovarnými kanvicami.

9) Sada na manikúru a pedikúru – darček pre ktorúkoľvek ženu

sada na manikuru a pedikuru

4home.sk

Potrpí si vaša kamarátka na vzhľade nechtov na nohách a rukách? Ak áno, tak sada pre manikúru a pedikúru ju určite poteší. V prípade, že sa rozhodnete pre tento darček, zvoľte sadu, ktorá je vyrobená z kvalitného materiálu. Bonusom bude určite praktické puzdro, ktoré vaša kamarátka ocení na cestách aj doma.

Pri prezeraní ponúk v obchodoch natrafíte na rôzne ceny a typy. Niektoré sady obsahujú aj vyše 20 nástrojov, preto zvážte či naozaj všetky využije. Sada na manikúru a pedikúru je vhodným darčekom k narodeninám, meninám alebo pod stromček.

10) Indoorový zážitok – darček pre kamarátku vo forme zážitku

streľba na krytej strelnici

Adrop.sk

Indoorový zážitok môže byť originálny darček pre kamarátku. Pri zážitku v exteriéri ste vo väčšine prípadov závislí na počasí, ktoré často vie celú akciu pokaziť. To sa vám nestane, ak zvolíte zážitok v interiéri. V ponuke nájdete napríklad streľbu na krytej strelnici, prehliadku pivovaru alebo kurz varenia talianskej kuchyne. Ak dobre poznáte, čo má vaša kamarátka rada, tak jej môžete urobiť radosť skvelým zážitkom.

Darček vo forme zážitku je niekedy lepší ako nejaký klasický predmet, ktorý časom zapadne prachom. To z dôvodu, že na zážitok bude obdarovaný spomínať celý život. Navyše sa môže naučiť niečo nové, čo môže v budúcnosti využiť. Tento typ darčeku sa hodí v podstate na všetky udalosti (Vianoce, narodeniny, meniny…).

11) Jazda v športovom aute – darček pre kamarátku, ktorá je nadšencom športových áut

jazda ferrari

Adrop.sk

U žien je všeobecne známe, že nemajú taký vzťah k šoférovaniu ako muži. No práve niektoré ženy rady trávia čas za volantom. Viete, že aj vaša kamarátka má v obľube šoférovanie a je v tom dobrá? Výborným zážitkovým darčekom je jazda v luxusnom športovom aute.

Sadnúť si za volant auta, ktoré vaša kamoška možno videla len na obrázku, môže byť neskutočne emocionálnym zážitkom. V ponuke nájdete značky áut ako Tesla, Ferrari či Lamborghini. Pri darovaní tohto zážitku myslite na to, že človek, ktorí bude riadiť auto s vyše 500 konskými silami, by mal byť zodpovedný a skúsený šofér.

12) Stieracia mapa – darček pre kamarátku cestovateľku  

Stieracia mapa

Balabim.sk

Navštevovanie rôznych kútov sveta si človek chce nejakým spôsobom zaznamenať. Jedným spôsobom je fotografovanie. Čo však vtedy, ak je tých miest, ktoré človek navštívi, naozaj veľa? Vhodným spôsobom je stieracia mapa, na ktorej si zaznačujete miesta, ktoré ste navštívili. Tak budete mať prehľad o tom, kde všade ste boli. Taktiež sa môžete touto formou pochváliť svojim priateľom a blízkym.

Aj vaša kamarátka je často na cestách a rada objavuje nové miesta? Ak áno, stieracia mapa jej určite urobí radosť. V ponuke nájdete nielen mapu sveta, ale aj Slovenska či Vysokých Tatier.

13) Fotorámček s fotkou – originálny darček pre kamarátku

fotoramcek

4home.sk

Jedným zo spôsobov, ako oživiť fotografie, je určite fotorámček. Obdarujte svoju kamarátku na narodeniny alebo meniny fotorámčekom s vašou spoločnou fotografiou. V ponuke obchodov nájdete aj rámčeky, do ktorých môžete vložiť viaceré fotografie. Nie je vhodný len narodeniny a meniny, ale môže to byť aj najlepší darček pre kamarátku na Vianoce.

14) Trekové palice – darček pre turistku

Trekingové palice

Husky.sk

Trekové palice dokážu pri náročnejšej túre uľahčiť výstup a zapojiť do pohybu okrem nôh aj celé telo. Takže, ak hľadáte darček pre kamarátku, ktorá rada chodí na túry, tak tieto palice môžu byť vhodným riešením. V súčasnej dobe takmer všetky trekové palice ponúkajú možnosť nastavenia výšky. Preto si netreba robiť starosti, či budú pre vašu kamošku výškovo vhodné.

15) Romantická beletria – darček pre milovníčku romantických príbehov

Romantická kniha

PantaRhei.sk

Ak má vaša kamarátka v obľube romantické príbehy, a zároveň rada číta knihy, tak knihou zo žánru romantická beletria ju určite potešíte. Pred výberom si skúste zistiť, akého autora preferuje a aké knihy už má prečítané. Tým budete mať väčšiu istotu, že knihu, ktorú jej darujete ešte nečítala a zaujme ju.

16) Saténové pyžamo – darček pre kamarátku na pohodlnejší spánok

satenove pyzamo

Astratex.sk

Rozmýšľate, ako potešiť kamarátku k narodeninám, meninám alebo na Vianoce? Saténové pyžamo je príjemné na dotyk, a zároveň aj vyzerá dobre. Pocit príjemnej látky na tele po večernej horúcej sprche je doslova neopísateľný.

Preto je saténové pyžamo určite vhodným darčekom pre vašu kamarátku. V obchodoch natrafíte na viaceré typy. Sú to dvoj alebo jednodielne pyžamá, pričom jednodielne sú vo väčšej obľube, kvôli vyššej miere pohodlnosti. Takže zvážte, čo poteší vašu kamarátku viac.

17) Sada príborov – darček do domácnosti

sada príborov

4home.sk

Nasťahovala sa vaša kamarátka práve do nového bytu alebo viete, že jej chýba doma poriadny kuchynský príbor? Ak áno, tak nepochybne najlepším darčekom bude sada kvalitných príborov. Výhodou je, že tento darček je praktický a aj po rokoch si vaša kamarátka na vás pri používaní príboru spomenie.

Sada príborov je vhodná aj ako svadobný darček pre kamarátku. Najlepším materiálom príboru je nerezová oceľ, ktorá je odolná, a zároveň nie je až tak drahá. Príbor môže mať rôzne dizajnové vyhotovenie, no my odporúčame zvoliť jednoduchú a klasickú variantu, ako je na obrázku vyššie.

18) Online kurz – vzdelávací darček pre kamarátku

fotografovanie mobilom

Adrop.sk

Človek sa učí celý život. Obdarujte svoju kamarátku online kurzom fotenia mobilom alebo pečenia kváskových koláčov. Znalosti, ktoré sa vaša kamarátka naučí, môžu priniesť radosť nielen jej, ale aj ľuďom v jej okolí.

Kurzy prebiehajú formou video hovoru, ktorý vo väčšine prípadov trvá 3 až 4 hodiny. Počas tohto času vám bude odborník vysvetľovať a ukazovať v praxi danú problematiku. Samozrejme účastník sa môže počas celého trvania kurz pýtať a komunikovať so školiteľom. Ak teda hľadáte milý darček pre kamarátku, tak online kurz je určite vhodnou voľbou.

19) Darčekové víno s venovaním – klasický darček pre kamošku

Víno s venovaním

Mall.sk

Za narodeninový darček pre kamarátku môžete zvoliť fľašu vína alebo šampanské. Väčšinou sa gratuluje oslávencovi s klasickou fľašou vína, šampanského alebo silnejšieho alkoholu. Vy sa môžete trochu odlíšiť, keď darujete darčekové víno, ktoré má špeciálnu etiketu, na ktorých nájdete nápisy ako „Všetko najlepšie k promóciám“ alebo „Všetko najlepšie k narodeninám“.

Šampanské navyše obsahuje aj lupienky zlata. Samozrejme, tieto fľaše sú o niečo drahšie ako klasické, ktoré bežne kúpite v obchode. Lacnejšou variantou sú menšie fľaše s objemom 0,2 l. Viete, že vaša kamarátka preferuje skôr tvrdší alkohol? Skúste zvoliť ako darček bylinný alebo krémový likér.

20) Sada nerezových hrncov – svadobný darček pre kamarátku

nerezové hrnce

4home.sk

Sada nerezových hrncov môže vašej kamarátke vyčariť úsmev hlavne v situácii, keď sa práve nasťahovala do nového bytu. Tento darček sa vyznačuje najmä praktickým využitím. Sady obsahujú rôzne počty hrncov v rôznych tvaroch a objeme. Odporúčame siahnuť po nerezových hrncoch, ktoré vynikajú kvalitou a prijateľnou cenou.

21) Termo pohár – darček pre milovníčku čaju alebo kávy

Termoska alebo termohrnček

4home.sk

Termo pohár môže byť výborným darčekom pre kamarátku, ktorá pravidelne pije čaj alebo kávu. Okrem toho, že tento pohár dokáže udržať nápoj horúci, má aj opačný účel. Nápoj ako napríklad pivo vám vydrží dlhšiu dobu studený. Vo výbere termo pohárov nájdete rôzne tvary, objemy aj typy. Stačí len zistiť, aké poháre by vaša kamarátka najviac ocenila.

Ak teda hľadáte jednoduchý, a zároveň praktický darček pre kamošku, tak termo pohár bude vhodným riešením.

22) Slnečné okuliare – praktický a štýlový darček pre kamarátku

slnecne okuliare

Decathlon.sk

V súčasnosti sú slnečné lúče čoraz viac nebezpečnejšie pre naše oči. Preto si ich treba čo najviac chrániť. Jedným z najlepších spôsobov, ako na to, sú slnečné okuliare s kvalitný filtrom. Tie neprepustia k očiam škodlivé žiarenie, ktoré ich poškodzuje.

Čo tak zvoliť slnečné okuliare ako darček pre najlepšiu kamarátku? Pred výberom si však zistite aký typ slnečných okuliarov sa jej páči, aby ste sa uistili, že nezapadnú prachom na poličke.

23) Hrejivý župan – príjemný darček pre chladné večery

damsky hrejivy župan

Astratex.sk

Hľadáte darček pre kamarátku, ktorá si rada oblečie niečo, čo je príjemné na dotyk a veľmi pohodlné? Hrejivý župan je výborným riešením pre dlhé zimné večery. Na výber máte z viacerých štýlov, farieb a materiálov. Pocit príjemnej látky, ktorá zároveň hreje je neopísateľný.

Hrejivý župan sa hodí ako vianočný darček pre kamarátku, prípadne ako darček pre kamarátku k narodeninám či meninám.

24) Stolný mixér – praktický darček pre kamošku do kuchyne

Mixér

4home.sk

Viete, že kuchynské spotrebiče vám častokrát môžu uľahčiť a skrátiť prípravu jedál? Nepochybne to platí pre kuchynské roboty, mixéry alebo krájače. Tieto spotrebiče nahradia vaše ruky, pričom v mnohých prípadoch môžu spracovať potraviny kvalitnejšie.

Výborným darčekom pre kamarátku, ktorá rada varí, bude praktický stolný mixér. Okrem stolného mixéra je výborným pomocníkom aj krájač alebo kuchynský robot.

25) Adrenalinový zážitok – darček pre milovníčku adrenalínu

zoskok padákom

Adrop.sk

Ak je vaša kamarátka milovníčka adrenalínu, tak tandemový zoskok bude pre ňu ideálnym zážitkovým darčekom. V tomto prípade máte na výber z viacerých možností. V prípade, že je naozaj odvážna, tak jej môžete zaobstarať sólo zoskok padákom z výšky 1 200 m. Pred ním bude mať samozrejme niekoľkohodinové školenie a počas zoskoku s ňou bude inštruktor cez vysielačku komunikovať.

Druhou možnosťou je tandemový zoskok, kedy ste pripnutí ku skúsenému parašutistovi. Tento zoskok je však z výšky 3 km a voľný pád trvá približne 30 sekúnd. Garantujeme vám, že na darček v tejto podobe vaša kamarátka len tak nezabudne.

26) Šikovný doplnok pre mobil alebo tablet – pre každú modernú ženu

doplnok pre mobil

Balabim.sk

Mobily a tablety sú súčasťou každodenného života väčšiny ľudí. Vedeli ste, že existuje lampa, ktorá slúži ako bluetooth reproduktor, a zároveň aj bezdrôtová nabíjačka? Takéto a ďalšie doplnky môžu byť skvelým spôsobom, ako urobiť radosť vašej kamarátke k narodeninám, meninám alebo na Vianoce.

Tieto doplnky nie sú zväčša nejak extra drahé a poskytnú ich používateľom praktický doplnok, ktorý im môže spríjemniť niektoré činnosti. Takéto produkty môžu byť vhodnou voľbou aj ako darček pre najlepšiu kamarátku. Ak teda ešte neviete, čím ju chcete obdarovať, tak zvážte aj túto možnosť.

27) Aróma difuzér – voňavý darček do domácnosti

aroma difúzer

4home.sk

Chcete obdarovať vašu kamarátku, ktorá si potrpí na čistú a voňavú domácnosť? Aróma difúzer je bytový doplnok, ktorý rozvonia domácnosť vôňou, ktorú si sama zvolí (levanduľa, vanilka, škorica…). Navyše tieto doplnky svojím vzhľadom dopĺňajú domácnosť aj vizuálne. Zväčša majú elegantný vzhľad a povrch imitujúci rôzne typy dreva. Vhodné by bolo doplniť tento darček aj esenciálny olej.

28) Doplnky pre mačky – darček pre majiteľku mačky

Doplnky pre mačky

4home.sk

Praktický alebo zaujímavý doplnok pre mačku poteší každú majiteľku tohto domáceho miláčika. Vybrať môžete napríklad misku na vodu či jedlo, prípadne nejakú hračku. Ak viete, že mačka vašej kamarátky je hyperaktívna, tak vhodným doplnok je škrabadlo. Tie majú rôzne vyhotovenia a ceny. Mačky ich majú v obľube, pričom majú menšiu tendenciu ničiť pazúrmi nábytok.

Vhodnou voľbou sú aj interaktívne hračky, ktorých účelom je mačku nielen zabaviť, ale aj trénovať jej zmysly.

29) Kvalitná termoska – milý darček pre kamarátku

Doplnky pre mačky

4home.sk

Pitie horúcej kávy alebo čaju je súčasťou každej prechádzky prírodou, a to hlavne v zimnom období. No čo v prípade, keď je teplota hlboko pod nulou a vy sa vydáte na celodennú túru? V tomto prípade je vhodné mať pri sebe kvalitnú termosku, ktorá dokáže udržať teplotu nápoja čo najdlhšie. Vďaka tomu si môžete vychutnať teplý nápoj aj po celom dni.

Ak teda ešte nemáte darček pre kamošku, o ktorej viete, že rada chodí na prechádzky do prírody, tak kvalitnou termoskou či termo hrnčekom nič nepokazíte.

30) Darčeková truhlica s vínom – darček pre vinárku

darcekova truhlica

Adrop.sk

Drevená darčeková truhlica s vínom je určite zaujímavým darčekom, ktorým potešíte a možno aj prekvapíte vašu kamarátku. Truhlica obsahuje kvalitné víno (červené alebo biele podľa vášho výberu) a k tomu rôzne pochúťky. Táto truhlica sa hodí ako darček pre kamarátku k 40., 50. alebo iným okrúhlym narodeninám.

Medzi týmito pochúťkami nájdete olivy, arašidy alebo čokoládu. Tieto produkty sú vhodným pokrmom práve k degustácii vína. Truhlica je zapečatená, takže sa nedá len tak otvoriť. Ako sa dostane vaša kamarátka k obsahu, je len na nej. Preto sa môžete aj vy pri jej otváraní zabaviť.

Naše nápady sme stále nevyčerpali. Inšpirácie hľadajte aj v našom výbere darčekov pre ženu alebo darčekov pre dievča. A špeciálny darček si zaslúžia 18. narodeniny aj okrúhla 30-tka.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.4 (11 hlasov)

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár