Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

30 inšpiratívnych tipov na darček pre sestru

Má vaša sestra o chvíľu narodeniny, meniny alebo sa blížia Vianoce a vy ešte neviete čo jej podarujete? V nasledujúcich riadkoch sme pripravili tipy na darček pre sestru, ktoré vás pri výbere môžu inšpirovať.

1) Voodoo panáčik – vtipný darček pre sestru

darčeky pre sestru - voodoo panáčikDekyzfotiek.sk

Chcete darovať vašej sestre niečo vtipné? Voodoo panáčik s potlačou tváre bude určite vhodnou voľbou. Aby bol darček ešte vtipnejší môžete dať fotku, na ktorej robíte nejakú grimasu. V ponuke nájdete rôzne typy panáčikov od santu až po hasiča. Takýto darček sa hodí na akýkoľvek sviatok. Vybrať si môžete aj z viacerých veľkostí.

2) Degustácia vína/piva – gurmánsky darček pre sestru

degustácia vína - darček pre sestru

Adrop.sk

Rada si pochutná vaša sestra na kvalitnom víne či pive? Doprajte jej radosť ochutnávkou rôznych vín alebo piva priamo v pivovare. Darček ako zážitok je v mnohých prípadoch oveľa lepší ako nejaký predmet, ktorý zapadne prachom na poličke.

V ponuke máte nie len degustáciu, ale aj degustáciu spojenú s večerou. Takýto darček sa hodí k narodeninám no radosť môžete urobiť svojej sestre aj na Vianoce alebo na meniny. Nezabudnite, že degustácia sa vykonáva pre minimálne dvoch ľudí, takže sa môžete pridať k nej.

3) Darčeková sada parfumov – darček pre sestru na Vianoce (nielen na Vianoce)

sada parfumov - darček pre sestru

Vivantis.sk

Stále neviete vybrať ten najlepší darček pre sestru? Darčeková sada parfumov môže byť vhodnou voľbou, ktorou jej urobíte radosť. Sada obsahuje okrem parfumu aj ďalšiu kozmetiku tej istej značky aj vône. Takýto darček sa viac-menej hodí pod stromček, no ak ho darujete aj na narodeniny či meniny tak tým nič nepokazíte.

Pred výberom zistite akú vôňu má vaša sestra najradšej prípadne aj jej obľúbenú značku. Vďaka tomu si budete istý, že ju darčekom potešíte.

4) Fleecova deka – pohodlný darček pre sestru

deka

4home.sk

Fleecova deka dokáže poskytnúť príjemný a najmä pohodlný pocit. Okrem toho poslúži vašej sestre ako dekoračné doplnenie miestnosti. Na výber máte z viacerých motívov. Ak chcete túto deku darovať vašej sestre pod stromček, tak môžete zvoliť vianočný motív.

Avšak takýto darček poteší nie len na Vianoce, ale aj na narodeniny či meniny. V prípade, že vaša sestra je ešte dieťa môžete vybrať deku s rozprávkovými postavami. Určite ju potešíte ak zvolíte jednofarebné prevedenie v jej obľúbenej farbe.

5) Vyhliadkový let – zážitkový darček pre sestru spojený s trochou adrenalínu

vyhliadkový let

Adrop.sk

Nemá vaša sestra strach z výšok? Urobte jej radosť darčekom vo forme vyhliadkového letu, na ktorý len tak ľahko nezabudne. Na výber máte viaceré možnosti. Pokojný let nad rôznymi časťami Slovenska. Taktiež je možné si vychutnať výhľad z vtáčej perspektívy z rogala či motorového alebo klasického paraglidingu.

V prípade, že má rada riadny adrenalín je k dispozícii let akrobatickým lietadlom, počas ktorého pilot bude vykonávať manévre ako premety alebo výkruty. Vyhliadková let môžete zvoliť aj ako narodeninový darček pre sestru na 30.

6) Bestseller – knižný darček pre sestru

bestseller

Pantarhei.sk

Čítanie knihy je pre mnohých ľudí výborný relax alebo získavanie cenných informácii. Patrí aj vaša sestra k týmto ľuďom, ktorí nedajú dopustiť na chvíle strávené čítaním? Ukážte jej, že ju dobre poznáte darovaním knihy, ktorá patrí súčasne k najpredávanejším. V ponuke máte slovenských aj zahraničných autorov. Určite bude vhodné ak poznáte aj žáner, ktorý preferuje.

Či už to bude vianočný darček pre sestru alebo k narodeninám, dobrou knihou nič nepokazíte.

7) Trekingové palice – darček pre sestru turistku

Trekingové palice

Huskysk.sk

Trekingové palice môžu byť vhodný darček pre ženu, ktorá pravidelne alebo len občas vyjde na túru. Ich účel je zapojenie celého tela počas chôdze, čím zároveň uľahčujú zdolávanie ťažšieho terénu. Tieto palice sú čoraz viac populárne. Zväčša sú vyrobené z odolného a ľahkého materiálu. Ak neviete akú dĺžku máte zvoliť, tak si nerobte starosti pretože väčšina modelov sú teleskopické.

Taktiež rúčky sú z materiálu, ktorý má tendenciu nezachytávať vlhkosť. Vďaka tomu sa pri ich držaní nebudú potiť ruky. Takýto darček istotne poteší a je vhodný ako darček pre sestru na Vianoce alebo na narodeniny.

8) Bezdrôtový reproduktor – moderný darček pre sestru

bluetooth reproduktor

Alza.sk

Bezdrôtový alebo bluetooth reproduktor sa stáva čoraz viac populárnym nie len u mladých ľudí, ale aj u starších. Preto ak hľadáte darčeky pre staršiu sestru, môže byť práve tento vhodnou voľbou. Využitie si nájde v domácnosti aj na výletoch v prírode.

Pri výbere je  vhodné sa sústrediť na niekoľko parametrov. Pravdepodobne najhlavnejším je výkon, od ktorého sa odvíja aj cena. Bude jej stačiť slabší výkon do 10W, ktorý využije viac-menej v domácnosti pri varení alebo upratovaní? Alebo ocení silnejšiu variantu, ktorá poskytne kvalitný a silný zvuk aj na párty? Na základe toho následne vyberte variantu, o ktorej si myslíte, že bude najvhodnejšia.

9) Detoxactive – detoxikačný darček pre sestru

detoxactive

Detoxactive.sk

Detoxikáciou sa človek zbavuje škodlivých látok, ktoré sa časom v tele nazbierajú najmä zo stravy. Existuje viacero spôsobov ako sa dokáže telo zbaviť škodlivých látok. Jedným z nich je užívanie doplnkov výživy. K detoxu napomáhajú prírodné látky ako aloe vera, chlorella alebo pestrec. Všetky tieto látky sú zahrnuté v obsahu doplnku výživy Detoxactive. Okrem spomenutých zložiek obsahuje ešte ďalšie, ktoré sa taktiež podieľajú na zbavovaní škodlivín z tela.

Spomínala vám vaša sestra, že chce detoxikovať? Urobte jej radosť týmto doplnkom výživy, ktorý obsahuje len prírodné a certifikované látky.

10) Adrenalín na vode – darček pre ženu, ktorá má rada vodu

rafting

Adrop.sk

Rada trávi čas vaša sestra vo vode? Áno? Tak v tom prípade jej vyčaríte úsmev na tvári zážitkom na vode. Máte veľa možností v akej forme jej takýto darček venujete. Jednou z nich je rafting, ktorý jej dodá aj slušnú dávku adrenalínu. Ďalšou možnosťou môže byť potápanie so skúseným potápačom.

Tieto zážitky sa uskutočňujú v rôznych častiach Slovenska. Avšak nebolo by na škodu zistiť, ktorý presne by bol pre ňu najvhodnejší. Zážitok na vode môže byť skvelou voľbou ako darček pre sestru k 18. narodeninám prípadne na Vianoce.

11) Náramok z minerálov – štýlový darček pre sestru

náramok z minerálov - darček pre sestru

Vivantis.sk

Preferuje vaša sestra šperky z prírodných materiálov? Ak áno, tak určite ocení náramok zhotovený z minerálov. Tento náramok poskytuje pre jeho nositeľa okrem estetického účelu aj zdravotné alebo ochranné účinky. Napríklad tigrie oko môže dodať človeku silnejšiu vôľu a lepšiu sústredenosť. Existuje veľké množstvo kameňov, pričom každý má iné špecifické účinky.

Takýto náramok pre sestru je určite vhodnou voľbou ako darček pod stromček, darček pre sestru na 40. narodeniny alebo meniny.

12) Fotorámček s fotografiou – dekoračný darček pre sestru

fotoramcek

4home.sk

Máte so sestrou prežitých veľa spoločných chvíľ, ktoré sú k tomu aj zvečnené na fotografii? Skúste jej darovať fotorámček s vašou spoločnou fotografiou. Na výber máte aj rámčeky, do ktorých môžete vložiť viacero fotiek. Toto je tip ako vyrobit darček pre sestru. Fotorámoček musíte kúpiť, no fotky budú od vás. Nie je to úplně diy darček pre sestru, ale velmi sa tomu podobá.

Fotorámčekom s vašou spoločnou fotografiou jej stopercentne urobíte radosť a hlavne ukážete, že vám na nej záleží. Môže byť vhodnou voľbou k narodeninám, meninám alebo na Vianoce.

13) Úniková hra – darček vo forme skupinového zážitku

úniková hra

Adrop.sk

Únikové hry sa stávajú čoraz viac populárne. Je dôležité podotknúť, že tento zážitok je pre skupinu ľudí. Ak ho teda darujete vašej sestre, tak by bolo určite vhodné keď pôjdete do toho spolu. Tento zážitok trvá zvyčajne jednu hodinu. Počas tohto času máte za úlohu sa dostať z nejakého miesta pomocou vyriešenia rôznych úloh.

Je viacero typov týchto hier, medzi ktorými nájdete napríklad aj drsnejšiu hororovú únikovú hru. Taktiež sa uskutočňujú nie len v interiéry, ale aj exteriéry.

14) Peňaženka – praktický a štýlový darček pre sestru

penazenka

Vivantis.sk

Peňaženka je predmet, ktorý používame dennodenne. Nie je len praktickým ale často krát aj štýlovým doplnkom. Skúste zistiť u vašej sestry či náhodou nepotrebuje novú peňaženku. Ak áno, tak máte vhodný darček pre sestru, ktorý ju určite poteší. Na výber máte rôzne materiály, farby, prevedenia, značky atď. Vybrať tú správnu nemusí byť jednoduché. Preto sa pozrite akú peňaženku má teraz a podľa toho vyberte takú, ktorá je štýlom podobná.

Náš tip

Darovanie prázdnej peňaženky vraj môže priniesť nešťastie. Preto do nej prihoďte symbolické euro alebo aj viac. Týmto tento darček pre sestru povýšite na vyššiu úroveň.

15) Fitness náramok – darček pre sestru športovkyňu

Alza.sk

Fitness náramok je nenápadný doplnok, ktorý však dokáže namerať veľa rôznych parametrov. Základnými sú počet krokov, tep alebo počet prejdených kilometrov. Drahšie modely majú funkcie ako meranie krvného tlaku, nadmorskej výšky, aktuálnej polohy alebo aj telefonovanie. Je vaša sestra stále pohybovo aktívna a ešte takéto hodinky nemá? Výborne v tomto prípade máte o darček k jej narodeninám alebo na Vianoce vybraný.

Pri výbere zohľadnite množstvo a typ funkcii, pretože kupovať zbytočne drahý model, ktorý nevyužije je viac-menej neefektívne.

16) Kurz varenia – vzdelávací darček pre sestru

sushi

Adrop.sk

Je varenie obľúbená činnosť vašej sestry? Rada skúša variť nové jedlá? V tomto prípade jej môžete darovať kurz varenia. Na výber máte z viacerých tematických kuchýň ako napríklad indická, talianska či thajská. Nie len to, môžete jej darovať kurz prípravy konkrétneho jedla (sushi, kváskové pečivo,…).

Vzdelávací darček vo forme kurzu varenia je trochu netradičný darček sestre. No určite tým vyčaríte obrovský úsmev na tvári. Navyše z toho môžete mať pôžitok aj vy, keďže po kurze vás môže sestra pozvať na chutný obed.

17) Veselé ponožky – vtipný darček pre sestru

Veselé ponožky

Balabim.sk

Jeden z najtradičnejších darčekov na Vianoce sú nepochybne ponožky. Deťom ponožky určite neurobia takú radosť, no dospelým v mnohých prípadoch áno. O to viac ak sú to veselé ponožky, ktoré majú zaujímavý a vtipný motív.

Blížia sa Vianoce a vy ešte stále neviete aký darček sestre podarujete? Veselé ponožky budú určite vhodnou voľbou. Avšak ako sme v riadkoch vyššie spomenuli, tento darček padne vhod skôr dospelým ako deťom. Nemusí to byť len na Vianoce. Meniny či narodeniny budú taktiež vhodnou príležitosťou pre takýto darček.

18) Nutribullet – kuchynský darček pre sestru

 

nutribullet mixer

Delimano.sk

Je vaša sestra zástankyňa zdravého stravovania? Rada si pochutná na smoothie no nemá si ho ako pripraviť? Darujete jej kuchynský mixér Nutribullet. Ten disponuje výkonom 600 W a ostrými nerezovými čepeľami. Vďaka tomu dokáže pomixovať rôzne druhy zeleniny, ovocia a taktiež aj ľad. Poradí si aj s koreňovou zeleninou a rôznymi druhmi orechov.

Nutribullet poteší vašu sestru ak ho nájde pod stromčekom. Taktiež je určite vhodný ako darček pre sestru k narodeninám alebo ako svadobný dar.

19) Kvalitný spací vak – outdoorový darček pre sestru

spaci vak

Huskysk.sk

Aj v letnom období zvykne byť cez noc celkom zima. Vtedy človek najviac ocení kvalitný spacák, ktorý ho zahreje. Prespáva vaša sestra občas alebo pravidelne pod holým nebom prípadne pod stanom? V prípade, že áno určite ocení ako darček spacák. Existuje viacero typov. Avšak základná vec, ktorú je potrebné vedieť je to či sa bude využívať len v lete alebo aj v zime kedy nočné teploty klesnú hlboko pod nulu.

Každý spacák by mal mať určené rozmedzie teploty, v ktorom je vhodné ho používať. Ak teda viete v akom období ho bude vaša sestra využívať, tak výber darčeku bude o to jednoduchší.

20) Froté župan – pohodlný darček pre sestru

frote zupan

Astratex.sk

Medzi naše tipy na darčeky pre sestru sme zaradili aj froté župan. Tento darček jej urobí radosť na Vianoce, meniny alebo narodeniny. Materiál tzv. froté alebo česaná bavlna je veľmi príjemný na dotyk a výborne odvádza vlhkosť.

V ponuke nájdete rôzne farby aj štýly. Skúste zvoliť obľúbenú farbu vašej sestry ak samozrejme viete, ktorá to je. Týmto darčekom jej doprajete nie len kus oblečenia, ale aj príjemný pocit pohodlia, ktorý jej froté župan určite zabezpečí.

21) Doplnok na mobil alebo tablet – moderný a praktický darček pre sestru

doplnok pre mobil

Balabim.sk

Kto v súčasnej dobe nemá smartfón? Pravdepodobne len veľmi malé percento ľudskej populácie. Ak teda práve vaša sestra nepatrí do tejto úzkej skupiny ľudí, tak doplnok k smartfónu bude vhodným darčekom. Napríklad držiak na mobil v aute alebo selfie tyč. Prípadne LED lampa na nočný stolík, ktorá zároveň slúži aj ako bezdrôtová nabíjačka.

Praktický darček urobí radosť snáď každému človeku. Doplnok na mobil alebo tablet je vhodný ako darček na Vianoce pre sestru, prípadne aj na narodeniny či meniny.

22) Darčekový poukaz – darček pre sestru na nákup šperkov, kozmetiky a oblečenia

darčekový poukaz

Vivantis.sk

Veľa krát ste darovali svojej sestre niečo s čím nebola spokojná? S darčekovým poukazom sa vám to nestane. Na výber máte z troch cenových ponúk a to 20, 50 a 100 €. Za jednu z týchto súm si môže vaša sestra vybrať nejaký šperk, kabelku alebo niečo z kozmetiky.

Niekedy je lepšie a hlavne jednoduchšie darovať takýto darček, pretože si daná osoba vyberie čo chce. Či to bude darček pre sestru na narodeniny, meniny alebo pod stromček, darčekovým poukazom istotne vyčaríte vašej sestre úsmev na tvári.

23) Hrnček – darček pre sestru, ktorá si rada pochutná na káve alebo čaji

hrnček

Balabim.sk

Hrnček je taktiež predmet, ktorý často ľudia volia ako darček. Pravdepodobne najviac to využije ten kto pije kávu alebo čaj. Patrí vaša sestra k týmto ľuďom? Darujte jej hrnček s motívom, ktorý bude pasovať priamo na ňu. V ponuke máte rôzne motívy, ktoré sú zaujímavé aj vtipné. Pri pití rannej kávy si tak na vás vaša sestra vždy spomenie.

Tento darček sa hodí v podstate ku každej udalosti. Ak teda nechcete vymýšľať nič špeciálne, zvoľte starú osvedčenú klasiku.

24) Nerezová súprava riadu – svadobný darček pre sestru

sada nerezových hrncov

Tescoma.sk

Vaša sestra bude mať o chvíľu svadbu a vy ešte stále nemáte alebo neviete nájsť svadobný dar? Sada nerezových hrncov sa hodí v každej domácnosti. Najlepšie je ak mladomanželia po svadbe budú bývať v ich novej domácnosti. Vtedy sa nepochybne svadobný dar v podobe hrncov zíde.

Jednotlivé sady majú iné počty hrncov. Výhodou je, že sú vhodné pre všetky typy sporákov. Sada hrncov sa môže hodiť ako darček aj na inú udalosť ako svadba. Napríklad ak viete, že v domácnosti vašej sestry chýbajú práve kvalitné hrnce, tak to bude vhodný darček aj na Vianoce alebo na narodeniny.

25) Vankúše – dizajnový a pohodlný darček pre sestru

vankúš

Balabim.sk

Vankúše slúžia nie len pre oporu vašej hlavy pri ležaní, ale aj ako dizajnový doplnok v domácnosti. Výber vankúšov je široký a nájdete v ňom vtipné, zaujímavé aj moderné motívy. Taktiež ich tvary sú rôzne (napr. objímajúci vankúš). Je vaša sestra často na cestách? Určite ocení cestovný vankúš, vďaka ktorému si môže zdriemnuť bez toho, aby ju bolel krk.

Pri výbere vankúša skúste zistiť aký motív by vašu sestru potešil najviac. Tým si budete istý, že jej takýto darček urobí radosť.

26) Uterák – darček pre sestru do kúpeľne

uteráky

4home.sk

Uterák je ďalším klasickým darčekom, ktorý sa hodí do každej domácnosti. Ak ale vyberáte uterák ako darček pre sestru, tak je vhodné zvoliť nejaký špeciálny motív prípadne materiál. V ponuke nájdete rôzne motívy a farebné prevedenia. Skúste svoju sestru prekvapiť uterákom z nie až tak bežného materiálu.

Vhodnou voľbou môže byť kombinácia bambusu a bavlny. Tá má navyše antibakteriálne účinky, vďaka čomu je uterák z týchto materiálov vhodný aj pre alergikov.

27) Dámska šatka – elegantný darček pre sestru

dámska šatka

Vivantis.sk

Dámska šatka je elegantný doplnok, ktorý poteší každú ženu. Okrem toho, že plní estetický účel dokáže v chladnejšom počasí aj trochu zohriať. Stále neviete čo máte darovať vašej sestre k jej najbližšiemu sviatku? Dámskou šatkou nič nepokazíte. Jedine čo musíte urobiť je zistiť aký štýl a farbu preferuje, pretože ponuka je naozaj široká.

Skúste sa jej nenápadne opýtať, prípadne jej kamarátok, ktorý štýl preferuje. Takýto darček je vhodný na Vianoce, na meniny alebo narodeniny.

28) Kulma na vlasy – darček pre sestru na úpravu vlasov

kulma na vlasy

Alza.sk

Pomocou kulmy si dokáže žena vytvoriť účes rôznych tvarov. Patrí aj vaša sestra do skupiny žien, ktorí si radi upravujú vlasy sami? Ak áno, urobte jej radosť darčekom vo forme kulmy. Tú správnu nemusí byť jednoduché vybrať pretože v obchodoch nájdete viaceré typy. Medzi nimi sa nachádza napríklad automatická, kliešťová alebo kónická kulma.

Každý typ má iné špecifikácie, a preto vyzvedajte čo vaša sestra využije najviac prípadne si nechajte poradiť od inej ženy. Kulma vašu sestru poteší pod stromčekom alebo aj na narodeniny.

29) Masážne pomôcky na športovú masáž – darček pre sestru športovkyňu

masážny valec

Insportline.sk

Je vaša sestra športovo aktívna? Popri fyzickej aktivite je dôležité venovať čas aj regenerácii svalov, s ktorou je spojená aj masáž. V súčasnej dobe existujú rôzne masážne pomôcky, s ktorými si môžete premasírovať svaly aj sami. Jednou z nich je napríklad masážny valec, ktorým je možné premasírovať takmer celé telo.

Ak takéto pomôcky vaša sestra ešte nemá, tak jej to môžete darovať k jej meninám, narodeninám alebo pod stromček.

30) Športová taška – praktický darček pre vašu sestru

športová taška

Insportline.sk

Športová taška má oproti ruksaku tú výhodu, že poskytuje väčší priestor, v ktorom máte veci prehľadne poukladané. Takáto taška sa zíde pre ženu, ktorá často chodí do posilňovne. Hodí sa aj na kratšie výlety kedy nepotrebuje zo sebou brať veľa vecí.

Takýto darček vyčarí úsmev vašej sestre na narodeniny alebo na Vianoce. V ponuke máte niekoľko veľkosti, motívov a štýlov.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 1.3 (4 hlasy)

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár