Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Najlepšie darčeky na 18. narodeniny pre chlapca a dievča

Po 18. narodeninách je človek už oficiálne dospelý, preto sa tieto narodeniny v mnohých prípadoch berú ako okrúhle narodeniny. Aký darček je pre túto udalosť vhodný? V nasledujúcich riadkoch sme pre vás pripravili 30 tipov na najlepší darček na 18. narodeniny pre chlapca a pre dievča.

Darček na 18 pre chlapca – 15 tipov

Čochvíľa bude váš kamarát, syn, brat prípadne iný príbuzný oslavovať 18-tku a vy ešte stále neviete čo mu darujete? Ako prvé pred výberom darčeka by ste sa mali zamyslieť nad záujmami danej osoby. Vtedy sa váš výber zjednoduší. Tipy na darčeky sme sa snažili vyberať práve na základe aktivít a záujmov, ktorým v tomto veku venujú chlapci najväčšiu pozornosť.

1) Povolanie na skúšku – darček na 18 pre chlapca

Povolanie na skúšku

Adrop.sk

Keďže po 18. narodeninách je človek už oficiálne dospelý, tak je najlepšie ak má predstavu, čo by chcel v živote robiť. Všimli ste si na ňom, že ho baví šoférovanie, zaujíma sa o lietadla alebo má rád zvieratá? Darujte mu na 18-tku darček vo forme povolania na skúšku.

V ponuke máte napríklad jazdu kamiónom (nie po cestách), riadenie lietadla alebo prácu v útulku. Po takomto zážitku možno zistí, že presne takáto práca je pre neho. Ak nie tak má aspoň skúsenosť, na ktorú len tak ľahko nezabudne.

2) Vtipný darček na 18 pre chlapca

vtipny darček

Uzasnedarceky.sk

Hovorí sa, že humor je korením života. Darovaním vtipného darčeka pre kamaráta na 18. narodeniny nemáte čo pokaziť. V ponuke nájdete napríklad anistresovú loptičku v tvare prsia, borat plavky a ďalšie vtipné predmety. Cena týchto predmetov začína už na 3 € takže môžete k tomu pridať ešte niečo naviac.

3) Tričko s futbalovým motívom – darček na 18. narodeniny pre futbalistu

tricko s futbalovim motivom

Myshirt.sk

Má o chvíľu váš syn, brat, kamarát či frajer 18. narodeniny? Ak áno a k tomu je fanúšikom futbalu, tak máme pre vás skvelý tip na darček na 18 (a nielen na tieto narodeniny). Je to tričko s futbalovým motívom. Nie je to klasický futbalový dres ale jednofarebné tričko s potlačou futbalového motívu. Materiál tričiek je 100 % bavlna a všetky motívy sú dostupné v piatich veľkostiach.

Výhodou je, že si môžete ku každému vybrať aj akú farbu chcete (v ponuke je vyše 20 farieb). K tomuto darčeku sa hodí napríklad futbalová lopta alebo kopačky.

4) Turistický batoh – darček na 18 pre chlapca, ktorý má v obľube chodiť na túry

turistický batoh

Huskysk.sk

Turistický batoh má oproti klasickému viaceré výhody. Má veľmi nízku hmotnosť a tvar, ktorý sa výborne prispôsobí chrbtici. Vďaka tomu nie je problém ho nosiť aj počas celodennej túry. Niektoré batohy majú skvelú vychytávku a to otvor pre hadičku na pitie.

Ak teda neviete čo mu máte kúpiť na 18. narodeniny, pričom je turista, tak turistický batoh ho určite poteší. V ponuke nájdete batohy s objemom od 10 do 45 l. Vyberajte podľa toho na aké dlhé túry oslávenec chodí. Platí pravidlo, že na kratšie túry stačí malý objem a naopak.

5) Iphone – moderný darček na 18-tku pre chlapca

iPhone smartphone

Alza.sk

Veľa mladých ľudí chcú mať nové mobily. Tie od výrobcu Apple sú síce oproti ostatným mobilom drahšie, avšak ponúkajú kvalitný fotoaparát a plynulý chod. Ak teda máte na to rozpočet a viete, že oslávenec si takýto mobil zaslúži a bude si ho vážiť, tak Iphone môže byť vhodnou voľbou.

Cena nového začína na 480 €, za ktoré dostanete Iphone SE s pamäťou 64 GB. Najdrahšie modely presahujú sumu 1 000 €. Pre ktorý sa rozhodnete je len na vás.

6) Srvátkový proteín – darček na 18-tku pre fitnessáka

Proteín Gym Beam

Gymbeam.sk

Darček vo forme srvátkového proteínu poteší každého fitnessáka, ktorý je v posilňovni skoro každý deň. Vo veľkej obľube je proteín Just Whey značky GymBeam alebo Gold Standard od Optimum Nutrition. Ten bol dokonca vyhlásený niekoľko rokov po sebe za najlepší proteín.

V ponuke máte možnosť vybrať z niekoľkých príchutí. Ak daného človeka dobre poznáte tak by výber nemal byť problém. V prípade, že nie si to od neho nenápadne zistite.

7) Luxusné hodinky – štýlový darček na 18-tku

panske luxusne hodinky

 

Vivantis.sk

Hodinky slúžia okrem zobrazovania času aj ako štýlový doplnok. Mnoho mladých chlapcov by radi mali na ruke kvalitné hodinky. V ponuke nájdete známe a prestížne značky ako Casio, Citizen alebo Diesel. Okrem týchto hodiniek máte možnosť vybrať aj smart hodinky, ktoré disponujú mnohými praktickými funkciami. Medzi týmito hodinkami je známa a obľúbená značka Garmin. Takýmto darčekom vyčaríte oslávencovi úsmev na tvári.

8) Herná stolička – darček k 18. narodeninám pre syna

herna stolicka

Alza.sk

Hodiny strávené sedením pri počítači má vplyv nie len na zrak, ale aj na chrbticu. Práve zlá stolička môže po niekoľkých rokoch spôsobiť nechcené problémy. Bude mať váš syn 18. narodeniny a vy stále rozmýšľate čo mu darujete? Ak zvykne dlho sedávať pri počítači tak herná stolička mu môže pomôcť k lepšiemu držaniu tela a lepšej pozícii pri sedení.

Samozrejme najlepším spôsobom je čo najmenej sedieť a viac sa hýbať. V tomto prípade je vhodným darčekom permanentka do posilňovne, bicykel alebo napríklad športové vybavenie.

9) Vybavenie do posilňovne (činky,…) – darček pre chlapca, ktorý rád športuje

cinka

Decathlon.sk

Našim ďalším tipom je náčinie do posilňovne. Má oslávenec doma priestor na cvičenie, v ktorom mu chýbajú nejaké činky, závažia alebo iné náčinie? V tomto prípade mu môžete podarovať sadu jednoručných činiek, medicinbal alebo nejaké iné vybavenie. Takýto darček ho istotne poteší. Najlepšie je ak zistíte čo konkrétne by potreboval. Vtedy budete mať na 100% istotu, že darček bude využívať.

10) Hra na PlayStation 4 – darček na 18 pre frajera

nhl 21 na PS4

Alza.sk

Hľadáte darček na 18 priateľovi? Má doma konzolu PS4 a viete, ktoré žánre má v obľube? Darovaním hry mu určite urobíte radosť. Tak ako sme spomenuli je potrebné vedieť, ktorý žáner preferuje. Jedine vtedy budete mať istotu, že váš výber bude správny. Momentálne patria k jedným z najobľúbenejších NHL 21, FIFA 21, UFC 4, Red Dead Redemption 2 alebo GTA 5.

11) Náramok – štýlový darček na 18-tku pre chlapca

Pánsky náramok

Vivantis.sk

Medzi naše tipy na darček k 18. narodeninám sme zaradili aj náramok. V ponuke nájdete rôzne štýly, farby a materiály. Keďže 18-tka sa berie ako okrúhle narodeniny, tak je vhodné darovať trochu hodnotnejší dar. Preto môžete zvoliť náramok z drahšieho materiálu ako napríklad striebro.

Ponuka obsahuje desiatky rôznych náramkov, čo môže výber trochu skomplikovať. Avšak ak daného človeka poznáte a viete aký štýl preferuje, tak by to nemal byť problém.

12) Streľba na strelnici – zážitkový darček pre chlapca na 18. narodeniny

streľba zo zbrane

Adrop.sk

Streľba zo zbrane môže byť pre oslávenca výborným zážitkom. O to lepší darček to bude ak ho zbrane zaujímajú. Pri streľbe je prítomný inštruktor, ktorý na účastníka dohliada a k tomu ho aj poučí ako sa so zbraňou zaobchádza. V ponuke máte možnosť vybrať z viacerých tipov zbraní. Môže to byť napríklad kuša, luk alebo klasická pištoľ. Pre tento zážitok nemusí mať účastník zbrojný preukaz.

13) Dron – darček na 18-tku, ktorý zaobstará hodiny zábavy

Dron

Alza.sk

V súčasnej dobe sú drony čoraz viac populárne. Nie je určený len na zábavu, ale aj na profesionálne používanie. Ak oslávenec ešte nemal dron, tak je vhodné mu zaobstarať základný model, aby sa ho naučil ovládať. Neviete, no možno ho to tak, chytí, že postupne sa to strane jeho záľubou a možno aj povolaním. Drony sa častokrát využívajú na natáčanie leteckých záberov.

Ak ma teda rád nové technológie, tak darček na 18 vo forme dronu mu určite vyčarí úsmev na tvári.

14) Vreckový nôž Victorinox – praktický darček na 18. narodeniny pre chlapca

noze victorinox

Alza.sk

Je oslávenec poľovník, rybár, hubár alebo rád trávi čas v prírode? Vreckový nôž dokáže poskytnúť výborný nástroj, ktorý sa hodí pri mnohých situáciách v prírode. Či už ide o nakrájanie chutnej slaniny alebo očistenie húb, kvalitný nôž, ktorý navyše poskytne aj iné nástroje je na nezaplatenie. Švajčiarske nože Victorinox sú medzi vreckovými nožmi legendou. Ak teda váš blízky bude onedlho oslavovať 18. narodeniny, tak darček v tejto podobe môže byť vhodnou voľbou.

15) Elektrická kolobežka – moderný darček k 18 pre syna

elektricka kolobezka

Alza.sk

V súčasnej dobe sú stále viac využívané na presun elektrické bicykle alebo kolobežky. Je škola vášho syna ďaleko od domova a musí dlho dochádzať. Darovaním elektrickej kolobežky mu cestu spríjemnite a k tomu mu to bude trvať kratšie. Dojazd elektrokolobežiek začína na 20 km a ich bežná rýchlosť je približne 25 km/h.

Zistite, či by váš syn elektrokolebežku používal, pretože nie každému tento dopravný prostriedok vyhovuje. A ak áno, tak máte výborný darček, ktorým ho určite potešíte.

Darček na 18 pre dievča – 15 tipov

Čo by som mal/mala kúpiť na 18-tku pre doplňte meno oslávenkyne? Pre tých, ktorých trápi táto otázka sa nachádza v nasledujúcich riadkoch ďalších inšpiratívnych 15 tipov na darček k tejto udalosti.

1) Športtester – darček na 18 pre dievča, ktoré športuje

damsky sporttester

Alza.sk

Hľadáte darček na 18. narodeniny pre vašu kamarátku, sestru, dcéru alebo inú príbuznú, ktorá rada športuje? Darujte jej športtester, ktorý dokáže namerať viaceré parametre a slúži aj ako štýlový doplnok. Ponuka obsahuje desiatky športtesterov, takže výber nemusí byť najjednoduchší. Modely značky Xiaomi patria k jedným z najlacnejších. Naopak športtestery od výrobcu Garmin sú jedny z najdrahších.

Zamyslite sa, čo by na tomto zariadení oslávenkyňa najviac ocenila. Ak je napríklad bežkyňa, tak by to mohlo byť GPS, vďaka čomu si môže zaznamenať zabehnutú trasu.

2) Narodeninové tričko – super darček na 18 kamarátke

narodeninove tricko

 

Myshirt.sk

Ak má vaša kamarátka o chvíľu 18-tku a vy ešte neviete čo by ste jej mali darovať, tak tričko s trefnou potlačou môže byť vhodnou voľbou. V ponuke nájdete veľké množstvo motívov. Tie si môžete vyhľadať podľa mesiaca alebo ročníka narodenia, prípadne podľa zverokruhu.

V danom eshope si môžete dať spraviť tričko aj s vlastnou fotografiou alebo potlačou. Takéto tričko je určite originálny darček na 18 tku pre dievča, pretože viete, že od nikoho iného niečo také nedostane.

3) Parfumova voda – voňavý darček k 18 narodeninám pre dievča

Dámsky parfum

Vivantis.sk

Každé dievča chce nie len dobre vyzerať, ale aj voňať. 18 rokov je vek, kedy už parfum nie je nevhodným darčekom. Samozrejme ak viete, že takýto darček by oslávenkyňu potešil a používala by ho. Na výber máte desiatky rôznych vôní. Preto je určite dobré vedieť akú vôňu preferuje. Darovaním kvalitného parfumu nemáte čo pokaziť. Naopak vyčaríte oslávenkyni úsmev na tvári.

4) Batoh – praktický a štýlový darček na 18 pre dievča

damsky batoh

Vivantis.sk

Nemusíte vysvetľovať praktické výhody batohu. Momentálne nájdete veľké množstvo rôznych farebných prevedení, štýlov a značiek batohov. Potrebuje vaša kamarátka alebo iná príbuzná kvalitný a pekný batoh? Prekvapte ju a darujte jej ho na 18. narodeniny. Výber by pre vás nemal byť problém v prípade, že dobre poznáte jej štýl.

V základe sa delia na športové, školské, alebo fashion batohy. Ich ceny začínajú už na 22 €, čo nie je až tak veľa.

5) Sladký box –  darček na 18 pre dievča vo forme sladkostí spojených s kvetmi

sladký box

Kvetyprevas.sk

Kytica kvetov je štandardným a tradičným darčekom pre nežné pohlavie. Dobre vieme, že veľa ľudí bez ohľadu na pohlavie má rado čokoládu. Čo tak spojiť tieto dve veci dohromady a darovať to na 18. narodeniny? Sladký box obsahuje rôzne sladkosti, ktoré sú pekne naaranžované s dekoračnými prvkami a kvetmi. V ponuke nájdete aj boxy v tvare srdca, čo by bol vhodný darček na 18-tku pre priateľku.

6) Letný športový zážitok – darček na 18. narodeniny pre dcéru

jazda na koni

Adrop.sk

Darček ako zážitok je mnohokrát lepší ako predmet, na ktorý človek môže ľahko zabudnúť. Práve zážitok sa v pamäti človeka uchová po zvyšok jeho života. V prípade, že hľadáte darček na 18 narodeniny pre dcéru, tak máme pre vás tip. Má rada alebo ju zaujímajú aktivity ako streľba z luku, jazda na koni, rafting alebo bicyklovanie? Ak áno môžete jej darovať jeden z týchto zážitkov, ktorým jej vyčarujete úsmev na tvári.

7) Náušnice – darček k 18. narodeninám pre dievča v podobe šperku

nausnice

 

Vivantis.sk

Či sú to náušnice, prsteň, náramok alebo náhrdelník, každá žena rada nosí šperky. 18. narodeniny sú vhodnou udalosťou kedy môžete oslávenkyni takýto darček darovať. Avšak najlepšie je ak poznáte štýl daného dievčaťa a ak nie, tak je dobré to zistiť. Určite sa chcete trafiť do toho čo rada nosí. Vtedy budete mať istotu, že darček ju poteší. Ponuka obsahuje stovky rôznych náušníc a na výber máte viaceré značky a materiály. 18-tka sa berie ako okrúhle narodeniny, preto odporúčame zvoliť niečo honosnejšie.

8) Športové legíny – štýlový a praktický darček na 18. narodeniny pre aktívne dievča

sportove leginy

Astratex.sk

Legíny poskytujú pri pohybových aktivitách voľnosť v pohybe a výborne odvádzajú vlhkosť. Sú dostupné v rôznych farebných a vzorových prevedeniach. Takýto darček môže byť pre dievča, ktoré pravidelne športuje vhodnou voľbou. Musíte samozrejme vedieť aká veľkosť jej bude sedieť. Vybrať môžete aj termo legíny, ktoré môže využiť pri zimných športoch.

9) Kulma alebo styler – darček na 18 pre dievča na úpravu jej účesu

kulma na vlasy

4home.sk

Kulma, alebo žehlička na vlasy je zariadenie, ktorým si žena môže upraviť svoj účes bez toho, aby musela ísť ku kaderníčke. Ak teda viete, že oslávenkyňa práve toto zariadenie nemá, tak by to mohol byť vhodný darček na 18. narodeniny. V ponuke nájdete viaceré typy známych značiek (Beurer, Concept, Sencor) v cenovom rozpätí od 13 € do 54 €.

10) Maľovanie podľa čísel – kreatívny darček pre najlepšiu kamarátku na 18. narodeniny

maľovanie podľa čísel

Maliarskeplatno.sk

Namaľovať pekný obraz nemusí byť až také zložité. Má vaša najlepšia kamarátka kreatívnu povahu a rada kreslí? Darovaním tohto darčeku nemáte čo pokaziť. Obraz na maľovanie podľa čísel má štyri úrovne pre úplných začiatočníkov až po pokročilých.

Takže v podstate nezáleží na tom ako dobre vie kresliť. Výhodou je, že v ponuke nájdete veľa rôznych motívov.

11) Bezdrôtové slúchadlá – darček na 18 narodeniny pre dievča, ktorá rada počúva hudbu

bezdrotove sluchadla xiaomi

Alza.sk

Skoro každý mladý človek používa pravidelne slúchadlá. Práve bezdrôtové slúchadlá ponúkajú lepšiu voľnosť v pohybe, čo najviac ocenia ľudia na príklad pri cvičení. Má oslávenkyňa 18. narodenín bezdrôtové slúchadlá? Ak nie, tak to môže byť vhodným darčekom práve pre ňu.

Výborným pomerom ceny a výkonu disponujú bluetooth slúchadlá od známeho výrobcu Xiaomi. Tie patria k jedným z najobľúbenejších a najpredávanejších.

12) Tablet – darček na 18 tku, ktorý poteší každé dievča

Tablety

Alza.sk

Tablet je zariadenie, ktoré je kombináciou notebooku a smartfónu. Je šikovným riešením ak človek potrebuje vykonávať určité činnosti, ktoré smartfón nezvládne a notebook bude zase zbytočne veľký a drahý. V prípade, že oslávenkyňa, ktorú čaká o chvíľu oslava 18. narodenín ešte tablet nemá a viete, že by ho určite využila, tak bude vhodným darčekom.

Ceny tabletov začínajú už od 70 €, za ktoré dostanete základné modely. Najdrahšie modely sa cenovo šplhajú takmer k 2 000 €. Ktorý vyberiete je len na vás. Pred kúpou zvážte aké funkcie a parametre budú pre danú osobu najvhodnejšie.

13) Náhrdelník – štýlový darček pre dievča na 18. narodeniny

náhrdelník

Vivantis.sk

Darček v podobe šperku poteší takmer každú ženu. Bude mať vaša blízka osoba o chvíľu 18. narodeniny a vy stále neviete, čo jej máte darovať? V tomto prípade môže byť náhrdelník správnou voľbou. Avšak takýto darček sa najviac hodí ak ste chlap a narodeniny oslavuje vaša priateľka.

Ponuka obsahuje stovky rôznych náhrdelníkov, takže výber bude trvať asi dlhšie. Jednoduchší bude vtedy ak poznáte štýl danej osoby a viete čo sa jej páči.

14) Kniha s romantickým príbehom – darček na 18 sestre

Romantická kniha

Pantarhei.sk

Máte sestru, ktorá bude oslavovať 18. narodeniny, a zároveň rada číta knihy z kategórie romantická beletria? V tomto prípade jej môžete darovať knihu s romantickým príbehom. Výber je dosť rozsiahly. Odporúčame zistiť, ktorú autorku alebo autora má rada, a ktoré knihy ešte neprečítala. Vtedy môžete mať istotu, že jej darujete knihu, ktorú nečítala.

Pre človeka, ktorý rád číta knihy je darček v tejto forme znakom, ktorý hovorí o tom, že danú osobu dobre poznáte.

15) Darčekový poukaz – darček na 18. narodeniny pre dievča, vďaka ktorému si vyberie čo chce

darčekový poukaz

 

Vivantis.sk

Dlho ste rozmýšľali, čo darujete svojej kamarátke, setre alebo dcére na 18-tku no na nič ste neprišli? V tomto prípade môžete zvoliť darčekový poukaz v hodnote 20, 50 alebo 100 €. Konkrétne poukaz je do eshopu Vivantis.sk, ktorý má v ponuke rôzne módne doplnky. Okrem toho tam nájdete aj kozmetické prípravky, doplnky výživy a parfumy. Teda môže si vybrať čo sa jej najviac bude páčiť. Teraz je na vás zvoliť len hodnotu poukazu.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.2 (5 hlasov)

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár