Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Darčeky

Tipy na najlepší darček na 18. narodeniny pre chlapca a dievča

16. 10. 2023 Aktualizované

18. narodeniny. Čas, keď mladý človek má pocit, že sa mu otvára svet. Takéto narodeniny je potrebné poriadne osláviť, a možno práve vhodným darom. Aký darček je pre túto udalosť vhodný? V nasledujúcich riadkoch sme pre vás pripravili 30 tipov na najlepší darček na 18. narodeniny pre chlapca a pre dievča.

Darček na 18-tku pre chlapca – 15 tipov

Čochvíľa bude váš kamarát, syn, brat, prípadne iný príbuzný oslavovať 18-tku a vy ešte stále neviete, čo mu darujete? Skúste sa zamyslieť nad záujmami danej osoby, to váš výber zjednoduší a vy nájdete ten najlepší darček na 18. narodeniny. Tipy na darčeky sme sa snažili vyberať práve na základe aktivít a záujmov, ktorým v tomto veku venujú chlapci najväčšiu pozornosť.

1) Povolanie na skúšku – darček na 18-tku pre chlapca

Povolanie na skúšku

Adrop.sk

Keďže po 18. narodeninách je človek už oficiálne dospelý, je výhodou, ak má predstavu, čo by chcel v živote robiť. Všimli ste si na ňom, že ho baví šoférovanie, zaujíma sa o lietadlá alebo má rád zvieratá? Darujte mu na 18-tku darček vo forme povolania na skúšku.

V ponuke máte napríklad jazdu kamiónom (nie po cestách), riadenie lietadla alebo prácu v útulku. Po takomto zážitku možno zistí, že presne takáto práca je preňho. Navyše získa skúsenosť, na ktorú len tak ľahko nezabudne.

2) Vtipný darček – nielen na 18. narodeniny pre chlapca

vtipny darček

Balabim.sk

Hovorí sa, že humor je korením života. Darovaním vtipného darčeka pre kamaráta na 18. narodeniny nemáte čo pokaziť. V ponuke nájdete napríklad anistresovú loptičku v tvare prsníka, borat plavky a ďalšie vtipné predmety. Cena týchto predmetov začína už na 3 €, takže môžete k tomu pridať ešte niečo naviac.

3) Tričko s futbalovým motívom – darček na 18. narodeniny pre futbalistu

tricko s futbalovim motivom

Myshirt.sk

Má o chvíľu váš syn, brat, kamarát či frajer 18. narodeniny? Ak áno a k tomu je fanúšikom futbalu, tak máme pre vás skvelý tip na darček na 18-tku (a nielen na tieto narodeniny). Je to tričko s futbalovým motívom. Materiál tričiek je 100 % bavlna a všetky motívy sú dostupné v piatich veľkostiach.

Výhodou je, že si môžete ku každému vybrať aj farbu (v ponuke je vyše 20 farieb). K tomuto darčeku sa hodí napríklad futbalová lopta alebo kopačky.

4) Turistický batoh – darček na 18-tku pre chlapca, ktorý rád chodí na túry

Turistický batoh

Decathlon.sk

Turistický batoh má oproti klasickému viaceré výhody. Má veľmi nízku hmotnosť a tvar, ktorý sa výborne prispôsobí chrbtici. Vďaka tomu nie je problém ho nosiť aj počas celodennej túry. Niektoré batohy majú skvelú vychytávku, a to otvor pre hadičku na pitie.

Ak teda neviete, čo mu máte kúpiť na 18. narodeniny, pričom je turista, tak turistický batoh ho určite poteší. V ponuke nájdete batohy s objemom od 10 do 90 l. Vyberajte podľa toho, na aké dlhé túry oslávenec chodí. Platí pravidlo, že na kratšie túry stačí malý objem, a naopak.

5) iPhone – moderný darček na 18-tku pre chlapca

iPhone smartphone

Alza.sk

Veľa mladých ľudí chce mať nové mobily. Tie od výrobcu Apple sú síce oproti ostatným mobilom drahšie, avšak ponúkajú kvalitný fotoaparát a plynulý chod. Ak teda máte na to rozpočet a viete, že oslávenec si takýto mobil zaslúži a bude si ho vážiť, tak iPhone môže byť vhodnou voľbou.

Cena nového začína na 515 €, za ktoré dostanete iPhone 11 s pamäťou 64 GB. Najdrahšie modely presahujú sumu 1 000 €. Pre ktorý sa rozhodnete, je len na vás.

6) Srvátkový proteín – darček na 18-tku pre fitnessáka

Proteín Gym Beam

Gymbeam.sk

Darček vo forme srvátkového proteínu poteší každého fitnessáka, ktorý je v posilňovni skoro každý deň. Vo veľkej obľube je proteín Just Whey značky GymBeam alebo Gold Standard od Optimum Nutrition. Ten bol dokonca niekoľko rokov po sebe vyhlásený za najlepší proteín.

V ponuke máte možnosť vybrať z niekoľkých príchutí. Ak daného človeka dobre poznáte, tak výber by nemal byť problém.

7) Luxusne pánske hodinky – štýlový darček na 18-tku

Luxusne pánske hodinky

Sofia.sk

Hodinky slúžia okrem zobrazovania času aj ako štýlový doplnok. Mnoho mladých chlapcov by radi mali na ruke kvalitné hodinky. V ponuke nájdete známe a prestížne značky ako Casio, Citizen alebo Diesel.

Okrem týchto hodiniek máte možnosť vybrať aj smart hodinky, ktoré disponujú mnohými praktickými funkciami. Medzi týmito hodinkami je známa a obľúbená značka Garmin. Takýmto darčekom vyčaríte oslávencovi úsmev na tvári.

8) Herná stolička – darček k 18. narodeninám pre syna

herna stolicka

Alza.sk

Hodiny strávené sedením pri počítači majú vplyv nielen na zrak, ale aj na chrbticu. Práve zlá stolička môže po niekoľkých rokoch spôsobiť nechcené problémy. Bude mať váš syn 18. narodeniny a vy stále rozmýšľate, čo mu darujete? Ak zvykne dlho sedávať pri počítači, tak herná stolička mu môže pomôcť k lepšiemu držaniu tela a lepšej pozícii pri sedení.

Samozrejme, najlepším spôsobom je sedieť čo najmenej a viac sa hýbať. V tomo prípade je vhodným darčekom permanentka do posilňovne, bicykel alebo napríklad športové vybavenie.

9) Vybavenie do posilňovne – darček pre chlapca, ktorý rád športuje

cinka

Decathlon.sk

Naším ďalším tipom je náčinie do posilňovne. Má oslávenec doma priestor na cvičenie, v ktorom mu chýbajú nejaké činky, závažia alebo iné náčinie? V tom prípade mu môžete podarovať sadu jednoručných činiek, medicinbal alebo nejaké iné vybavenie. Takýto darček ho istotne poteší. Najlepšie je, ak zistíte, čo konkrétne by potreboval. Vtedy budete mať 100 % istotu, že darček bude naplno využívať.

10) Hra na PlayStation 4 – darček na 18-tku pre frajera

nhl 21 na PS4

Alza.sk

Hľadáte darček na 18. narodeniny pre priateľa? Má doma konzolu PS4 a viete, ktoré žánre má v obľube? Darovaním hry mu určite urobíte radosť. Tak, ako sme spomenuli, je potrebné vedieť, ktorý žáner preferuje. Jedine vtedy budete mať istotu, že váš výber bude správny. Momentálne patria k najobľúbenejším NHL 21, FIFA 21, UFC 4, Red Dead Redemption 2 alebo GTA 5.

11) Náramok – štýlový darček na 18-tku pre chlapca

Náramok

Olivie.sk

Medzi naše tipy na darček k 18. narodeninám sme zaradili aj náramok. V ponuke nájdete rôzne štýly, farby a materiály. Keďže 18-tka sa berie ako okrúhle narodeniny, tak je vhodné darovať trochu hodnotnejší dar. Preto môžete zvoliť náramok z drahšieho materiálu, ako je napríklad striebro.

Ponuka obsahuje desiatky rôznych náramkov, čo môže výber trochu skomplikovať. Avšak, ak daného človeka poznáte a viete, aký štýl preferuje, tak by to nemal byť problém.

12) Streľba na strelnici – zážitkový darček pre chlapca na 18. narodeniny

streľba zo zbrane

Adrop.sk

Streľba zo zbrane môže byť pre oslávenca výborným zážitkom. O to lepší darček to bude, ak ho zbrane zaujímajú. Pri streľbe je prítomný inštruktor, ktorý na účastníka dohliada a poučí ho, ako sa so zbraňou zaobchádza.

V ponuke máte možnosť vybrať z viacerých tipov zbraní. Môže to byť napríklad kuša, luk alebo klasická pištoľ. Pre tento zážitok nemusí mať účastník zbrojný preukaz.

13) Dron – darček na 18-tku, ktorý zaobstará hodiny zábavy

Dron

Aerium.sk

V súčasnej dobe sú drony čoraz viac populárne. Nie sú určené len na zábavu, ale aj na profesionálne používanie. Ak oslávenec ešte nemal dron, tak je vhodné mu zaobstarať základný model, aby sa ho naučil ovládať. Možno ho to nakoniec tak chytí, že práca s dronom sa strane jeho záľubou a možno aj povolaním. Drony sa častokrát využívajú na natáčanie leteckých záberov.

Ak má rád nové technológie, tak darček na 18-tku vo forme dronu mu určite vyčarí úsmev na tvári.

14) Vreckový nôž Victorinox – praktický darček na 18. narodeniny pre chlapca

noze victorinox

Alza.sk

Je oslávenec poľovník, rybár, hubár alebo rád trávi čas v prírode? Vreckový nôž predstavuje výborný nástroj, ktorý sa hodí pri mnohých situáciách v prírode. Či už ide o nakrájanie chutnej slaniny alebo očistenie húb, kvalitný vreckový nôž, ktorý navyše obsahuje ďalšie náradie, je na nezaplatenie.

Švajčiarske nože Victorinox sú medzi vreckovými nožmi legendou. Ak teda váš blízky bude onedlho oslavovať 18. narodeniny, tak darček v tejto podobe môže byť vhodnou voľbou.

15) Elektrická kolobežka – moderný darček k 18. narodeninám pre syna

elektricka kolobezka

Aerium.sk

V súčasnej dobe sú stále viac využívané na presun elektrické bicykle alebo kolobežky. Je škola vášho syna ďaleko od domova a musí dlho dochádzať. Darovaním elektrickej kolobežky mu cestu spríjemnite, a k tomu mu to bude trvať kratšie. Dojazd elektrokolobežiek začína na 20 km a ich bežná rýchlosť je približne 25 km/h.

Zistite, či by váš syn elektrokolebežku používal, pretože nie každému tento dopravný prostriedok vyhovuje. A ak áno, tak máte výborný darček, ktorým ho určite potešíte.

Ak je oslávenec dobrodruh, možno ho potešíte zážitkovým darčekom. Ďalšie tipy nájdete v našom výbere vtipných darčekov a darčekov k promóciám. Hľadáte darček pre brata? Aj tu vám vieme pomôcť.

Darček na 18-tku pre dievča – 15 tipov

Čo by som mal/mala kúpiť na 18-tku pre doplňte meno oslávenkyne? Pre tých, ktorých trápi táto otázka, prinášame v nasledujúcich riadkoch ďalších 15 tipov na darček. Ktorý je podľa vás ten najlepší darček na 18. narodeniny?

1) Športtester – darček na 18-tku pre dievča, ktoré športuje

damsky sporttester

Alza.sk

Hľadáte darček na 18. narodeniny pre vašu kamarátku, sestru, dcéru alebo inú príbuznú, ktorá rada športuje? Darujte jej športtester, ktorý dokáže namerať viaceré parametre a slúži aj ako štýlový doplnok. Ponuka obsahuje desiatky športtesterov, takže výber nemusí byť najjednoduchší. Modely značky Xiaomi patria k jedným z najlacnejších. Naopak športtestery od výrobcu Garmin sú jedny z najdrahších.

Zamyslite sa, čo by na tomto zariadení oslávenkyňa najviac ocenila. Ak je napríklad bežkyňa, tak by to mohlo byť GPS, vďaka čomu si môže zaznamenať zabehnutú trasu.

2) Narodeninové tričko – super darček na 18-tku kamarátke

narodeninove tricko

 

Myshirt.sk

Ak má vaša kamarátka o chvíľu 18-tku a vy ešte neviete, čo by ste jej mali darovať, tak tričko s trefnou potlačou môže byť vhodnou voľbou. V ponuke nájdete veľké množstvo motívov. Tie si môžete vyhľadať podľa mesiaca alebo ročníka narodenia, prípadne podľa zverokruhu.

V danom e-shope si môžete dať spraviť tričko aj s vlastnou fotografiou alebo potlačou. Takéto tričko je určite originálny darček na 18-tku pre dievča, pretože viete, že od nikoho iného niečo také nedostane.

3) Parfumovaná voda – voňavý darček k 18. narodeninám pre dievča

Parfumovaná voda

Notino.sk

Každé dievča chce nielen dobre vyzerať, ale aj pekne voňať. 18 rokov je vek, kedy už parfum nie je nevhodným darčekom. Samozrejme, ak viete, že takýto darček by oslávenkyňu potešil a používala by ho.

Na výber máte desiatky rôznych vôní. Preto je určite dobré vedieť, akú vôňu preferuje. Darovaním kvalitného parfumu nemáte čo pokaziť. Naopak, vyčaríte oslávenkyni úsmev na tvári.

4) Batoh – praktický a štýlový darček na 18-tku pre dievča

Batoh

Delmas.sk

Nemusíte vysvetľovať praktické výhody batohu. Momentálne nájdete veľké množstvo rôznych farebných prevedení, štýlov a značiek. Potrebuje vaša kamarátka alebo iná príbuzná kvalitný a pekný batoh? Prekvapte ju a darujte jej ho na 18. narodeniny. Výber by pre vás nemal byť problém v prípade, že dobre poznáte jej štýl.

V základe sa delia na športové, školské alebo fashion batohy. Ich ceny začínajú už na 22 €, čo nie je až tak veľa.

5) Kytica – darček na 18-tku pre dievča vo forme krásnych kvetov

Batoh

Kvetyprevás.sk

Kytica kvetov je štandardným a tradičným darčekom pre nežné pohlavie. Dobre vieme, že každá žena bez sa krásnym kvetom určite poteší.

Darujte jej krásnu kyticu alebo box s kvetmi, ktoré sú pekne naaranžované. V ponuke nájdete aj boxy v tvare srdca, čo by bol vhodný darček na 18-tku pre priateľku.

6) Letný športový zážitok – darček na 18. narodeniny pre dcéru

jazda na koni

Adrop.sk

Darček ako zážitok je mnohokrát lepší ako predmet, na ktorý človek môže ľahko zabudnúť. Práve zážitok sa v pamäti človeka uchová po zvyšok jeho života.

V prípade, že hľadáte darček na 18 narodeniny pre dcéru, tak máme pre vás tip. Má rada alebo ju zaujímajú aktivity ako streľba z luku, jazda na koni, rafting alebo bicyklovanie? Ak áno, môžete jej darovať jeden z týchto zážitkov, ktorým jej vyčarujete úsmev na tvári.

7) Náušnice – darček k 18. narodeninám pre dievča v podobe šperku

Batoh

Olivie.sk

Či sú to náušnice, prsteň, náramok alebo náhrdelník, každá žena rada nosí šperky. 18. narodeniny sú vhodnou príležitosťou, kedy môžete oslávenkyni takýto darček darovať.

Ponuka obsahuje stovky rôznych náušníc a na výber máte viaceré značky a materiály. 18-tka sa berie ako okrúhle narodeniny, preto odporúčame zvoliť niečo hodnotnejšie.

8) Športové legíny – štýlový a praktický darček na 18. narodeniny pre aktívne dievča

sportove leginy

Astratex.sk

Legíny poskytujú pri pohybových aktivitách voľnosť v pohybe a výborne odvádzajú vlhkosť. Sú dostupné v rôznych farebných a vzorových prevedeniach. Takýto darček môže byť pre dievča, ktoré pravidelne športuje, vhodnou voľbou. Musíte samozrejme vedieť, aká veľkosť jej bude sedieť. Vybrať môžete aj termo legíny, ktoré môže využiť pri zimných športoch.

9) Kulma alebo styler – darček na 18-tku pre dievča na úpravu účesu

kulma na vlasy

4home.sk

Kulma alebo žehlička na vlasy je zariadenie, ktorým si žena môže upraviť svoj účes bez toho, aby musela ísť ku kaderníčke. Ak teda viete, že oslávenkyňa práve toto zariadenie nemá, tak by to mohol byť vhodný darček na 18. narodeniny. V ponuke nájdete viaceré známe značky (Beurer, Concept, Sencor) v cenovom rozpätí od 15 € do 65 €.

10) Maľovanie podľa čísel – kreatívny darček pre najlepšiu kamarátku na 18. narodeniny

maľovanie podľa čísel

Mall.sk

Namaľovať pekný obraz nemusí byť až také zložité. Má vaša najlepšia kamarátka kreatívnu povahu a rada kreslí? Darovaním tohto darčeku nemáte čo pokaziť. Obraz na maľovanie podľa čísel má štyri úrovne pre úplných začiatočníkov až po pokročilých.

Takže v podstate nezáleží na tom, ako dobre vie kresliť. Výhodou je, že v ponuke nájdete veľa rôznych motívov.

11) Bezdrôtové slúchadlá – darček na 18. narodeniny pre dievča, ktorá rada počúva hudbu

Najlepší darček na 18. narodeniny

Alza.sk

Skoro každý mladý človek používa slúchadlá. Práve bezdrôtové slúchadlá ponúkajú lepšiu voľnosť v pohybe, čo najviac ocenia ľudia napríklad pri cvičení. Má oslávenkyňa 18. narodenín bezdrôtové slúchadlá? Ak nie, tak to môže byť vhodný darček práve pre ňu.

Výborným pomerom ceny a výkonu disponujú bluetooth slúchadlá od známeho výrobcu Xiaomi. Tie patria k jedným z najobľúbenejších a najpredávanejších.

12) Tablet – darček na 18-tku, ktorý poteší každé dievča

Tablety

Alza.sk

Tablet je zariadenie, ktoré je kombináciou notebooku a smartfónu. Je šikovným riešením, ak človek potrebuje vykonávať určité činnosti, ktoré smartfón nezvládne a notebook bude zas zbytočne veľký a drahý. V prípade, že oslávenkyňa, ktorú čaká o chvíľu oslava 18. narodenín, ešte tablet nemá a viete, že by ho určite využila, tak bude vhodným darčekom.

Ceny tabletov začínajú už od 70 €, za ktoré dostanete základné modely. Najdrahšie modely sa cenovo šplhajú takmer k 2 000 €. Ktorý vyberiete, je len na vás. Pred kúpou zvážte, aké funkcie a parametre budú pre danú osobu najvhodnejšie.

13) Náhrdelník – štýlový darček pre dievča na 18. narodeniny

Náhrdelník

Olivie.sk

Darček v podobe šperku poteší takmer každú ženu. Bude mať vaša blízka osoba o chvíľu 18. narodeniny a vy stále neviete, čo jej máte darovať? V tomto prípade môže byť náhrdelník správnou voľbou. Avšak takýto darček sa najviac hodí, ak ste muž a narodeniny oslavuje vaša priateľka.

Ponuka obsahuje stovky rôznych náhrdelníkov, takže výber bude trvať asi dlhšie. Jednoduchší bude vtedy, ak poznáte štýl danej osoby a viete, čo sa jej páči.

14) Kniha s romantickým príbehom – darček na 18-tku sestre

Romantická kniha

Bux.sk

Máte sestru, ktorá bude oslavovať 18. narodeniny, a zároveň rada číta knihy z kategórie romantická beletria? V tom prípade jej môžete darovať knihu s romantickým príbehom. Výber je dosť rozsiahly. Odporúčame zistiť, ktorú autorku alebo autora má rada, a ktoré knihy ešte neprečítala. Vtedy môžete mať istotu, že jej darujete knihu, ktorú nečítala.

Pre človeka, ktorý rád číta knihy, je darček v tejto podobe znamením, že danú osobu dobre poznáte.

15) Darčekový poukaz – darček na 18. narodeniny pre dievča, vďaka ktorému si vyberie, čo chce

Náhrdelník

Notino.sk

Dlho ste rozmýšľali, čo darujete svojej kamarátke, setre alebo dcére na 18-tku, no na nič ste neprišli? V tomto prípade môžete zvoliť darčekový poukaz v hodnote 25, 50, 75 alebo 100 €. Konkrétne poukaz do e-shopu Notino.sk, ktorý má v ponuke rôzne parfumy, kozmetické prípravky a doplnky výživy. Takto si môže vybrať, čo sa jej najviac bude páčiť.

Nenašli ste, čo ste hľadali? Skúste nazrieť ešte do nášho výberu darčekov pre sestru a darčekov pre kamošku. Čo by ste povedali na originálny darček alebo zážitkový darček?

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.2 (5 hlasov)

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár
Uživatel
Lea Márová (14. 12. 2023 20:12)

môj tip na osobný darček - https://www.fotoobrazyzplatna.sk/ - plný farieb, dokonalý a jedinečný

Odpovědět

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár