Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Najlepšie darčeky pre páry 2023

27.10.2022 Kornel Kubík Kornel Kubík

Nájsť vhodný darček pre pár sa môže zdať ako dvojnásobne náročná výzva. Nemajte však obavy. Dnes zoženiete originálny, veselý aj užitočný darček pre každý pár – od romantikov až po adrenalínových nadšencov. A nezabúdajte, že nemusí to byť nič na zabalenie, horúci dopyt je po zážitkových darčekoch pre páry.

Aby sme vám to uľahčili, ponúkame vám výber 30 najlepších tipov na darčeky pre páry.

1) Wellness pobyt na Slovensku – darček pre dokonalý relax vo dvojici

Wellness pobyt na Slovensku

Zlavadna.sk

Jeden z najlepších spôsobov, ako si oddýchnuť od každodenných povinností, je dopriať si wellness pobyt v krásnom prostredí. Úplne ideálne je to s milovanou polovičkou, s ktorou strávite kopec jedinečných chvíľ. Na Slovensku máme šťastie, že za tým netreba cestovať ďaleko. Naprieč celou krajinou sa nám ponúka kopec možností, kde sa dá dokonale zrelaxovať. V luxusnom hoteli s nádherným výhľadom na Tatry alebo v romantickom kaštieli. A užiť si tam relaxačné masáže, bazény či saunový svet… Na víkend alebo celý týždeň? Nech už zvolíte čokoľvek, každopádne to patrí medzi vynikajúce darčeky pre páry na výročie alebo pod stromček.

2) Fotorámček – darček pre najkrajšie spomienky

Fotorámčeky

4home.sk

Fotorámček je pekný aj praktický darček pre pár, ktorý určite poteší. Obzvlášť ak dvojica práve zariaďuje nové bývanie, práve takýto doplnok prispeje k teplu domova. Pohľad na fotky bude vždy pripomínať romantické či výnimočné okamihy.

Ponuka fotorámčekov je rozmanitá. Zvoliť môžete verziu na poličku pre jednu či dve fotky alebo na stenu aj pre viac ako 10 fotografií. Nás zaujala výnimočná alternatíva – LED svetelný drôt so štipcami pre zavesenie fotografií. Pri výbere myslite na štýl interiéru domácich a darček sa iste stane obľúbeným bytovým doplnkom.

3) Piknikový kôš – darček pre romantické chvíle v prírode

Piknikový kôš

4home.sk

Obedovať či večerať nie je nutné iba doma alebo v reštaurácii. Čo tak občas vyraziť na piknik do parku a vymeniť stereotyp za príjemný zážitok? Dopriať si chutné jedlo na čerstvom vzduchu a krásnom mieste, v objatí zelene… to je už tradícia pre mnohé páry.

Všetku potrebnú výbavu k tomu poskytne piknikový kôš, v ktorom nechýba príbor, taniere, poháre či ďalšie doplnky. Pre zaľúbených romantikov je určený piknikový kôš pre dve osoby. Alebo môžete uprednostniť verziu pre štyroch – piknik s kamarátmi či dvojité rande. Stačiť už bude iba vybrať ideálne miesto a zabaliť dobré jedlo a pitie…

4) Crossmintonové vybavenie – športový darček na voľný čas

Crossmintonové vybavenie

Alza.sk

Športovanie s milovanou polovičkou je zdravé a zábavné zároveň. A presne to platí aj o crossmintone, čo je ideálny raketový šport na voľné chvíle pre dvoch.  Ak vám tento šport nič nehovorí, možno ste už o ňom počuli pod neoficiálnym názvom speedbadminton.

Crossminton kombinuje výhody badmintonu a squashu. Jeho veľkou prednosťou na rozdiel od badmintonu je to, že nevyžaduje sieť. A oproti squashu je ho možné hrať na akomkoľvek povrchu. Stačí iba vziať špeciálne rakety a vytýčiť ihrisko páskami, ktoré nájdete priamo ako súčasť niektorých súprav. Dvojica sa môže tešiť na rýchlu a svižnú hru.

5) Let balónom – romantický darček pre pár, ktorý sa nebojí výšok

Súkromný let balónom

Adrop.sk

Radi by ste darovali zážitkový romantický darček pre pár? Pohľad na svet z vtáčej perspektívy je zážitok, na ktorý sa len tak ľahko nezabudne. Chcete aby váš darček bol výnimočný a aby naň dlho spomínali? Let balónom je v tomto prípade TOP voľbou. Na výber máte niekoľko lokalít na Slovensku a v Alpách. Let sa môže uskutočniť nielen v lete ale aj v zime. Nezabudnite na to, že ani jeden z páru by nemal mať strach z výšok.

6) Dekoratívna škatuľka – vtipný darček pre priaznivcov vína a piva

Originálna dekoratívna škatuľka

Balabim.sk

V našom výbere najlepších darčekov pre páry nesmie chýbať ani vtipná interiérová dekorácia. On obľubuje pivo, ona preferuje víno (prípadne naopak) a občas sa doberajú, kto toho vypije viac… Táto originálna škatuľka na korky z vína a vrchnáky z pivových fliaš prezradí, ktorý nápoj má v domácnosti navrch. Škatuľka je vyrobená z dreva a skla. Zadnú časť možno odstrániť a náplň podľa potreby vysypať. Súčasťou sú 2 kovové háčiky na zavesenie.

7) Profesionálne fotenie páru – jedinečný darček pre zamilovaných

Profesionálne fotenie páru

Zlavadna.sk

Instagram plný zaľúbených fotiek a takmer každý deň pribúdajú nové? A čo by ste povedali na profesionálne zábery od skúseného profesionála? Ten dokáže so svojím objektívom zachytiť jedinečné snímky a vytvoriť nádhernú pamiatku na zamilované obdobie. S profesionálnymi fotkami sa pár iste rád pochváli nielen na sociálnych sieťach, ale raz možno aj svojim deťom. K poukážke na profesionálne fotenie môžete pridať aj poukaz na vytvorenie fotoknihy alebo tlač fotografií na plátno. A priam dokonalý darček pre pár milujúci fotky bude na svete.

8) Súprava na prípravu fondue – darček pre spoločné chvíle s priateľmi

Súprava na prípravu fondue

4home.sk

Vyskúšali ste už čokoládové alebo syrové fondue? Je to skvelá pochúťka a nielen to! Príprava a štýlové podávanie fondue je výborným spestrením posedenia s priateľmi či rodinného večierka. Ak dvojica rada usporadúva u seba doma či na chate práve takéto akcie, súprava na prípravu fondue by rozhodne nemala chýbať vo výbave jej kuchyne. Darovať môžete jednu z  praktických súprav s pekným dizajnom, ktoré sú zvyčajne určené pre 6 osôb. Dobrým nápadom je k tomu pridať suroviny na prípravu prvého fondue. Darček rovno vyskúšate naostro a navyše potešíte chuťové poháriky.

9) Lietanie v Hurricane Factory – darček milovníkov adrenalínu

Lietanie v Hurricane Factory

Adrop.sk

Ak hľadáte čosi pre odvážne duše, tým pravým potešením bude zážitkový darček pre pár. Zaujímavým tipom je simulátor voľného pádu v Hurricane Factory. Pokiaľ ste ešte o tom ešte nepočuli, ide o veterný tunel, ktorý simuluje pád z výšky 4 kilometrov. Pred samotným vstupom do veterného tunela všetci účastníci absolvujú krátku inštruktáž, kde im vysvetlia, ako sa v tuneli správať.

Následne si oblečú požičanú kombinézu, nasadia helmu, okuliare, a zábava sa môže začať! Rýchlosť vzduchu prúdu sa pohybuje od 200 do 270 km/hod. Na všetko dohliada inštruktor, teda o bezpečnosť je postarané. Tento zážitok síce jednoznačne v hlave zanechá spomienky na celý život, odísť domov je však možné aj s videozáznamom.

10) Stieracia mapa – darček pre pár cestovateľov

Stieracia mapaBalabim.sk

„Kde všade sme už boli a čo by sme ešte radi videli?“ Stieracia mapa je ideálny darček na stenu do domácností všetkých cestovateľov. Najprv vyzerá ako bežná mapa. Jej výnimočnosť spočíva v tom, že je pokrytá povrchom, aký nájdeme na výherných žreboch. Po zotretí pomocou mince sa odkryje farebná vrstva so zakreslenými pamiatkami. Jedinečný spôsob, ako mať prehľad o navštívených regiónoch Slovenska alebo krajinách sveta. Na výber je bohatá ponuka rôznych verzií, vrátane mapy Európy či Vysokých Tatier.

11) Deka s rukávmi pre pár – výnimočný darček na chladné dni

Deka s rukávmi pre páry

Balabim.sk

Ak hľadáte darček pre pár, ktorý často spoločne sleduje seriály či popíja vínko na gauči, toto môže byť to práve orechové. Deka, ktorá obsahuje 3 rukávy (1 spoločný pre oboch), najprv pobaví a potom poteší všetkých zamilovaných, ktorí sa radi túlia so svojou láskou. Deka je vyrobená z pohodlného a teplého materiálu, čo sa hodí najmä počas chladných mesiacov. Navyše, obsahuje praktické dve vrecká, napríklad na ovládač na televízor či knižku.

12) Instantný fotoaparát – darček pre zachytenie najkrajších okamihov

Instantný fotoaparát

Alza.sk

Instantné fotoaparáty sa dnes, vo svete plnom digitálnych fotografií, tešia veľkej popularite. Ideálnym darčekom pre pár milujúci fotenie môže byť práve fotoaparát, ktorý po vyfotení dokáže snímku okamžite vytlačiť. Niektoré modely zábery zároveň ukladajú na pamäťovú kartu, teda ostatnú uchované ako v prípade klasických digitálnych fotoaparátov. Ponuka instantných fotoaparátov navyše poteší veľkým výberom spomedzi originálnych dizajnov a najrôznejších farieb.

13) Drevená pokladnička Wedding Fund – pre sporenie na svadbu štýlovým spôsobom

Drevená pokladnička Wedding Fund

Balabim.sk

Žiadosť o ruku už má pár zaľúbencov za sebou a začína sa plánovať svadba? Skvelým darčekom pre dvojicu môže byť pokladnička s nápisom Wedding Fund, ktorá je originálnym spôsobom odkladania si financií na svadbu. Umiestniť ju možno nielen na poličku, ale, keďže na zadnej strane nechýba háčik, aj zavesiť na stenu. Vyrobená je z dreva a skla s tematickým motívom. Stane sa tak peknou bytovou dekoráciou, ktorá bude snúbencov sprevádzať na ceste za najkrajším dňom života.

14) Rukavice pre zamilovaných – hrejivý darček na romantické prechádzky

Rukavice pre zamilovaných

Balabim.sk

Zimné obdobie a držanie sa za ruky nejdú dohromady, ak sa pár chce vyhnúť mrazivému trápeniu svojich prstov. Alebo predsa? O teplo rúk sa môžu postarať špeciálne rukavice pre zamilovaných. Súprava obsahuje  dve klasické rukavice a jednu podvojnú rukavicu (má dva otvory pre ruky). Zaľúbenci sa tak môžu vybrať ruka v ruke aj na dlhé romantické prechádzky, hoci aj počas sneženia a mrazivých dní.

15) Erotická hra – pikantný darček pre pár proti stereotypu

Erotická hra

Alza.sk

Erotické hry sú ideálnym spôsobom, ako vyhnať nudu zo vzťahu. Partnerom umožňujú okoreniť milostný život a spoznať nové podoby rozkoše. Na výber máte rozmanitú paletu verzií – od stolových hier a kariet, cez pexesá až po stieracie losy. Nechýbajú medzi nimi hry pre umiernenejších s jemným laškovaním, ale aj verzie pre odvážnejších. Ide teda nielen o vhodný valentínsky darček pre pár čerstvých zaľúbencov. Ale taktiež pre dlhodobých partnerov, ktorým prospeje spestrenie života plné vášne.

16) Domáci popkornovač – skvelý darček pre milovníkov pukancov

Domáci popkornovač

Alza.sk

Mnohí z nás si sledovanie filmov bez popcornu ani nevedia predstaviť. Kto si chce vychutnať chrumkavé pukance, však nemusí opustiť pohodlie domova. Čerstvý a voňavý popcorn je možné si pripraviť aj v domácej kuchyni. Efektnejším a najmä zdravším spôsobom prípravy, než v mikrovlnke, je zadovážiť si domáci popkornovač. Ak zvolíte teplovzdušný popkornovač, tak ten umožní pripraviť pochúťku bez akéhokoľvek oleja či iného tuku. Plusom býva taktiež štýlový dizajn. A to môže byť vynikajúci vianočný darček pre pár, s ktorým domáci zabodujú aj na večierku s priateľmi či rodinou.

17) Kurz varenia francúzskej kuchyne – darček pre pár gurmánov

Kurz varenia francúzskej kuchyne

Adrop.sk

Hľadáte darček pre dvojicu, pre ktorú je varenie vášňou? Zabudnite na kuchynskú výbavu a venujte kurz varenia pod vedením skúseného kuchára. Napríklad školu varenia francúzskych jedál, akými sú ratatouille, kohút na víne alebo creme brulée, s ktorými pár ohúri každú návštevu.

Francúzsku kuchyňu má dvojica už v malíčku alebo ich láka skôr exotika? Ponuka kurzov varenia je bohatá. Tým pravým môže byť thajská kuchyňa, vietnamská kuchyňa, mexické menu, alebo príprava rýb a morských plodov či dokonca makroniek.

18) Hrnčeky pre zamilovaných – darček pre romantické rána

Hrnčeky pre zamilovaných

Balabim.sk

Hrnčeky pre zamilovaných patria možno medzi trochu gýčové, ale za to veľmi obľúbené darčeky pre páry. Vychutnať si voňavú rannú kávu alebo čaj z romantických hrnčekov s milovanou polovičkou… a deň je hneď krajší!

Ideálny darček pre zaľúbencov s jasným posolstvom je súprava dvoch hrnčekov v tvare srdca, ktoré do seba dokonale zapadajú. Nechýbajú však ani hrnčeky s vtipnými nápismi pre dvojice. Výnimočnými kúskami sú hrnčeky, ktoré po pôsobení horúcej vody odkryjú zamilovaný text.

19) Tanečný kurz – originálny darček pre pár

Tanečný kurz

Zlavadna.sk

Ešte jeden tip na kurz, ale tento krát z úplne iného súdka. Opäť sa vyberieme k profesionálom, avšak namiesto do kuchyne na tanečný parket. Darčeková poukážka na tanečný kurz v sebe spája radosť, jedinečné zážitky i zdraviu prospešný pohyb. Pár sa naučí ladne tancovať do rytmov waltza, tanga alebo exotickej a svižnej samby a cha-cha. A po kurze na najbližšom večierku, plese či prípadne ich vlastnej svadbe bude parket patriť iba im!

20) Stan – darček pre dobrodružné povahy

Stan

Decathlon.sk

Kempovanie v uplynulej dobe opäť naberá na popularite.  Vyskúšal si párik zaľúbencov spánok v stane a tento zážitok si vychvaľovali? Tak vychvaľovať zrejme budú aj darček v podobe ich vlastného stanu.  Pokiaľ sa nechystajú na náročné expedície do hôr, tak vhodný pre nich bude bežný turistický stan pre dve osoby, ktorý sa rýchlo a jednoducho postaví a ľahko sa prenáša.

Náš tip

K stanu sa bude hodiť kemping vybavenie – napríklad karimatky, spacie vaky či príslušenstvo na prípravu jedla.

21) Veselé ponožky pre pár – vtipný i praktický darček zároveň

Veselé ponožky pre pár

Balabim.sk

Ponožky s veselými motívmi sú stále v kurze. Vlastne sú to čoraz obľúbenejšie darčeky. Niet sa čomu čudovať. Veď ide o vtipný aj praktický darček zároveň, ktorý, navyše, nestojí veľa peňazí. Ponuka motívov je obrovská a nájdete medzi nimi vhodné ponožky zrejme pre každého.

Výbornou voľbou pre pár sú napríklad veselé ponožky s nevestou a ženíchom. Ale zaujímavých dizajnov nájdete omnoho viac. Napríklad pre kávičkárov alebo môžete nakombinovať ponožky podľa povolaní či zaľúb dvojice. Fantázii sa medze nekladú…

22) Maľovanie podľa čísel z vlastnej fotky – výnimočný darček pre umelecké duše

Maľovanie podľa čísel z vlastnej fotkyMaliarskeplatno.sk

Maľovanie podľa čísel sa v súčasnosti teší veľkej obľube. Slúži na príjemné chvíle relaxu umeleckou činnosťou. Výnimočným darčekom je maľovanie podľa čísel z vlastnej fotografie. Všetko prebieha veľmi jednoducho. Stačí iba online zaslať obľúbenú fotografiu páru a už o niekoľko dní vám doručia originálnu súpravu  na maľovanie podľa čísel, vrátane podrobného návodu ako na to. A kreatívne duše sa budú môcť pustiť do maľovania ich vlastného obrazu.

23) Tričká pre zamilovaných – obľúbený darček pre pár

Tričká pre zamilovaných

Myshirt.sk

Keď hľadáte spoločný darček pre pár, ktorému nechýba zmysel pre humor, osvedčeným tipom sú tričká s potlačou pre zamilovaných. Na výber máte rozmanitú ponuku dizajnov, nechýbajú medzi nimi ani vtipné nápisy.

Ako vhodný darček nás zaujali tričká s párovými značkami, ktoré dávajú všetkým navôkol jasne najavo, kto ku komu patrí. Zvoliť môžete z rôznych farebných prevedení alebo uprednostniť iné druhy oblečenia. Napríklad tričko s dlhým rukávom, zásteru, pánske tielko či dokonca športovú sukňu pre ženu.

24) Stierací plagát 100 ikonických filmov – darček pre fanúšikov kinematografie

Stierací plagát 100 ikonických filmov

Balabim.sk

Už sme tu mali tip na stieraniu mapu pre cestovateľov. Nie každý má však túlavé topánky. Ak pár, pre ktorý hľadáme darček, radšej sedí doma alebo v kine pri dobrom filme, iste ho poteší táto vychytávka. Stierací plagát obsahuje stovku legendárnych snímok, ktoré by mal vidieť každý nadšený priaznivec svetovej kinematografie. Plagát s krásnym dizajnom poskytne dokonalý prehľad o tom, na aké snímky je ešte potrebné si vyhradiť večer. A taktiež bude štýlovým bytovým doplnkom pre všetkých milovníkov filmov.

25) Hojdacia sieť pre dvoch – darček pre letný relax

Hojdacia sieť pre dvoch

Alza.sk

Radi by ste venovali páru niečo na záhradu či chatu? Skvelým darčekom pre všetkých, ktorí sa radi túlia a vychutnávajú pohodové chvíle na čerstvom vzduchu, je hojdacia sieť pre dvoch. Zaľúbená dvojica si v nej bude s radosťou užívať letný relax a romantiku v prírode. Spoľahnúť sa môžete na to, že siete sú dostatočne veľké, pevné a komfortné. V ponuke e-shopu nájdete viacero typov. Niektoré sú vhodné predovšetkým na záhradu, iné ľahko zbalíte na cesty.

26) 150 vecí, ktoré musíte spoločne zažiť – knižný darček pre pár

Kniha 150 vecí, ktoré musíte spoločne zažiť

Pantarhei.sk

Táto kniha patrí medzi darčeky pre zamilovaných, ktoré im pomôžu užiť si život i lásku naplno. Kniha ponúka zoznam s tipmi na 150 zážitkov, ktoré by pár na spoločnej ceste rozhodne nemal vynechať. Na stránkach knihy sa však nenachádza iba tento zoznam. Pár bude odpovedať na otázky, plniť rôznorodé úlohy či vypisovať spomienky. Knižný darček do života páru prinesie zábavu aj výzvy a predovšetkým zabráni upadnutiu vzťahu do nudnej rutiny.

27) Kávovar – ten pravý darček pre kávičkarov

Kávovar

Alza.sk

Keď vyberáte darček pre pár, premýšľate nad tým, čo majú obaja radi. V mnohých prípadoch je spoločným menovateľom káva. Pokiaľ párik práve zariaďuje nové bývanie, alebo mu už dosluhuje starý kávovar, tak darček, ktorý vyčarí obom kávičkárom široký úsmev, je jasný. Veď len máločo je lepšie, ako začať deň šálkou voňavej kávy. Na trhu dnes nájdete rôzne druhy kávovarov, medzi ktorými sú podstatné rozdiely. Troma základnými skupinami sú pákové, kapsulové a automatické.Nezabudnite si preto pred výberom darčeka ujasniť, čo pár preferuje.

28) Prívesok pre dvoch – nádherný darček pre pár v podobe šperku

Prívesok pre dvoch

Sperky-eshop.sk

Šperk nepochybne patrí medzi najkrajšie a zároveň najobľúbenejšie darčeky. Ak hľadáte vhodný darček pre pár z tejto kategórie, naším jasným odporúčaním sú prívesky pre dvoch. Ako symbol lásky a spoločného puta každý z páru nosí svoju polovicu.

Ako klasiku možno vnímať prívesky pozostávajú z dvoch častí rozpoleného srdca, ktoré spoločne tvoria skladačku. Alebo môžete zvoliť modernejšiu verziu – dvojprívesok z písmen, ktorý dohromady vytvára nápis „LOVE“. Ponuka obchodu so šperkmi je však ďaleko bohatšia a osloví celým radom nádherných kúskov.

29) Dovolenka pri mori – najlepší darček pre oddych

Dovolenka pri mori

Zlavadna.sk

Na záver sme si nechali ten najluxusnejší relaxačný darček pre pár. Dovolenka pri mori pre zaľúbenú dvojicu, to nie je iba oddych od každodenných povinností, ale najmä kopec nádherných okamihov a spomienok na celý život. Vyberať môžete z priam nespočetného množstva ponúk. Či to už dovolenku na plážach Stredomoria alebo v exotických krajinách. Všetko záleží iba na preferenciách a samozrejme aj finančných možnostiach. Nezabudnite, že ideálnu dovolenku môžete nájsť aj na zľavových portáloch, vďaka čomu jej cena nezruinuje rozpočet.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 5.0 (1 hlas)

Autor

Kornel Kubík
Kornel Kubík

Aktívne sledujem technologický vývoj. Obzvlášť ma baví všetko, čo súvisí s bývaním – od nových typov vykurovania cez inteligentnú domácnosť až po malé spotrebiče. Zároveň je mojou vášňou písanie, preto tvorím a radím aj na tomto webe.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár