Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Bicykle

Najlepšie tašky na bicykel 2024

Potrebujete mať popri bicyklovaní základné veci, ako kľúče, peňaženka a podobne, no vo vrecku vám viac-menej zavadzajú? Tento problém vám môžu vyriešiť tašky na bicykel. Tento doplnok je vhodný pre občasných ako aj vášnivých cyklistov, ktorí nechcú „ťahať“ veci po vreckách či v batohu. V nasledujúcich riadkoch sme pre vás pripravili prehľad najlepších tašiek na bicykel a taktiež tipy, ako ich vyberať. Ak hľadáte tašku, do ktorej by ste uschovali aj prilbu, odporúčame Topeak DynaPack DX.

Na sedlovku

Kvalitná taška na sedlovku s bezpečnostnými prvkami, kam uschováte aj prilbu.

Na riadidlá

Nepremokavá praktická taška, môže meniť objem podľa potreby, jednoduchá údržba.

Na rám

Jednoduchá taška na bicykel s transparentnou priehradku na mobilné zariadenia a GPS.

Najlepšie tašky na bicykel

Recenzia: Topeak DynaPack DX – taška na bicykel s veľkým objemom

Taška na bicykel Topeak DynaPack DX

Umiestnenie: na sedlovku | Objem: 9,7 l | Hmotnosť: 720 g | Rozmer: 45 × 24 × 23–27 cm | Materiál: Eva pena/600 denier nylon | Vodoodolný: áno | Ramenný popruh: nie | Približná cena: 72 €

Klady
 • Kvalitné prevedenie
 • Dlhá životnosť
 • Objem
 • Rozšíriteľná vrchná časť
 • Bezpečnostné prvky
Zápory
 • Nemusí pasovať na všetky sedlovky
 • Cena

Taška na bicykel Topeak DynaPack DX je vynikajúcim riešením pre cyklistov, ktorí potrebujú spoľahlivý a priestranný úložný priestor pre všetky svoje cestovné potreby. Vďaka svojej kapacite 9,7 litra poskytuje dostatok miesta na rôzne predmety. Disponuje rozdelenou hlavnou priehradkou, aj menším vreckom na drobnosti. Do rozšíriteľnej hornej časti pohodlne uschováte prilbu, topánky alebo iné väčšie veci. Vyrobené z pevnej EVA peny a 600D polyesteru, aby sa dosiahol elegantný a aerodynamický tvar.

Ľahký hliníkový exo-rám má rýchloupínací držiak, ktorý sa pripája k sedlovkám s rozmermi 24,5 – 34,9 mm. Taška na bicykel Topeak DynaPack DX poteší niekoľkými bezpečnostnými prvkami, ktoré zvyšujú vašu viditeľnosť a bezpečnosť počas jazdy za šera alebo v noci. Medzi tieto prvky patrí reflexný pásik, ktorý zaručuje, že budete lepšie.

Recenzia: Force Adventure Bars – nepremokavá taška na bicykel

Taška na bicykel Force Adventure Bars

Umiestnenie: na riadidlá | Objem: 8 l | Hmotnosť: 333 g | Rozmer: 65 × 17 × 17 cm | Materiál: Tarpaulín | Vodoodolný: áno | Ramenný popruh: nie | Približná cena: 37 €

Klady
 • Nepremokavá
 • S možnosťou meniť objem
 • Ľahká
 • Jednoduchá údržba
Zápory
 • Žiadne

Ak vás od jazdy na bicykli nič neodradí, ani dážď či sneh, určite sa vám zíde nepremokavá taška na všetky potrebné veci. Taška Force Adventure Bars je prispôsobená tak, aby sa ľahko dala upevniť na riadidlá vášho dvojkolesového parťáka pomocou sťahovacích popruhov. Obojstranná roletka umožňuje meniť objem tašky podľa potreby, čím poskytuje flexibilitu pri balení rôzne veľkých predmetov.

Je vyrobená z ľahko umývateľného materiálu Tarpaulin, čo zjednodušuje údržbu a čistenie. Taška má objem približne 8 litrov, čo poskytuje dostatok miesta na menšie predmety potrebné na výlety. Dĺžka tašky je 65 cm a jej priemer je 17 cm. Váži len 333 gramov, čo minimalizuje zaťaženie bicykla. Vybavená je tiež praktickou gumou, ktorá umožňuje pripevniť ďalšiu záťaž, ako napríklad prilbu alebo bundu. Táto taška je praktickým riešením pre cyklistov, ktorí potrebujú mať po ruke svoje veci a zároveň ocenia odolnosť voči vode a jednoduchú manipuláciu.

Recenzia: Kellys Brick Eco  – taška na bicykel s priehradkou

Taška na bicykel Kellys Brick Eco

Umiestnenie: na rám | Objem: 1,1 l | Hmotnosť: 160 g | Rozmer: 19 × 9 × 7 cm | Materiál: Polyester 600D | Vodoodolný: áno | Ramenný popruh: nie | Približná cena: 37 €

Klady
 • Cena
 • Jednoduché upnutie
 • Transparentná priehradka
 • Vodoodolný materiál
Zápory
 • Menší objem

Kellys Brick Eco je perfektná voľba, ak nemáte príliš veľa vecí na prepravu. Je skvelým spoločníkom pre všetky vaše cyklistické dobrodružstvá, či už sú to kratšie výlety alebo dlhšie trekingové expedície. Je navrhnutá tak, aby sa jednoducho pripevnila k rámu vášho bicykla pomocou suchého zipsu. Brašna má objem približne 1,1 litra, čo je dostatočné pre uloženie nevyhnutných drobností, ako sú napríklad kľúče, peňaženka alebo malý náradie.

Vyrobená je z vodoodolného materiálu Polyester 600D, čo znamená, že váš obsah zostane suchý aj v nepriaznivých poveternostných podmienkach. Vrcholom funkcionality je transparentná priehradka na dotykové zariadenia v hornej časti, ktorá dokáže uschovať zariadenie s maximálnou uhlopriečkou 5,5 palcov. To zahŕňa širokú škálu smartfónov a GPS zariadení. Táto priehradka umožňuje prístup k obsahu bez nutnosti vyberania z brašne, čo je veľkou výhodou počas jazdy na bicykli. Okrem toho, že je praktická, zvýši vašu bezpečnosť aj vďaka reflexným prvkom, ktoré zlepšujú vašu viditeľnosť za jazdy v zlých svetelných podmienkach.

Alternatíva: Monte Grappa Borsa Bauletto – retro taška na bicykel

aška Monte Grappa Borsa Bauletto

 

Dvojbrašňa Monte Grappa Borsa Bauletto je štýlovým doplnkom pre retro mestské bicykle. Vyniká imitáciou prírodnej kože v medenej farbe, čo dodáva bicyklu eleganciu. Kapacita 18 litrov ponúka dostatok priestoru, pričom syntetická koža zaručuje trvanlivosť a odolnosť. Taška má zosilnenú vnútornú stranu a kovové zapínanie, čo zaisťuje nosnosť a tvar. Montáž je jednoduchá a bezpečná vďaka dvojitému upevneniu a remienkom s prackami. Praktické ucho umožňuje ľahký prenos.

 

Porovnanie tašiek na bicykel

Obrázok Názov Typ Popis
1 Recenzia Topeak DynaPack DX Topeak DynaPack DX Na sedlovku Pevná a kvalitná taška s bezpečnostnými prvkami pre všetky vaše cyklo potreby. Porovnať ceny
2 Recenzia Force Adventure Bars Force Adventure Bars Na riadidlá Perfektná taška na bicykel s možnosťou meniť objem vhodná aj do nečasu. Porovnať ceny
3 Recenzia Kellys Brick Eco Kellys Brick Eco Na rám Kapsa na hornú rámovú trubku bicykla určená pre drobné veci. Porovnať ceny
4 Recenzia Monte Grappa Borsa Bauletto Monte Grappa Borsa Bauletto Na nosič Dvojitá taška na bicykel zo syntetickej kože pre milovníkov retro štýlu. Porovnať ceny
5 Recenzia Merco Rear 1.0 Merco Rear 1.0 Na nosič Taška z odolného a pevného materiálu s popruhom určená na zadný nosič. Porovnať ceny
6 Recenzia Schwalbe Tour Schwalbe Tour Pod sedlo Jednoduchá a praktická taška s náhradnou dušou spolu s dvomi montážnymi pákami. Porovnať ceny
7 Recenzia Topeak MTX Trunk Bag EX Topeak MTX Trunk Bag EX Na nošič 8-litrová cyklistická taška s niekoľkými priehradkami a zadným vreckom na fľašu vody. Porovnať ceny
8 Recenzia ISO 14097 Cyklo ISO 14097 Cyklo Na rám Univerzálna cyklo taška na základné veci na rám bicykla za super cenu. Porovnať ceny

Najpredávanejšie tašky na bicykel

Ako vybrať tašku na bicykel

Tašky na bicykel (brašne na bicykel) sú výborným doplnkom pre cyklistov, ktorí jazdia krátke a hlavne dlhé trasy. Na bicykli je viacero miest, kde si môžete takúto tašku pripevniť. Ich rozmery sú rôzne. Najmenšie slúžia pre odloženie kľúčov, mobilu atď. Tašky s veľkými rozmermi poslúžia vášnivým cyklistom, ktorí jazdia dlhé trasy. Tí najviac ocenia veľký úložný priestor, keďže ich cesta môže trvať aj pár týždňov.

Ak sa rozhodujete nad kúpou tašky na bicykel, tak čítajte ďalej. Nasledujúci text obsahuje opísané základné parametre, ktoré je dobré pri výbere poznať.

V nasledujúcom texte budú spomínané pojmy brašne na bicykel a tašky na bicykel. Tieto dva pojmy sú synonymom takže v tom nehľadajte iný význam.

Rozdelenie podľa umiestnenia

Bicykel má niekoľko miest, na ktoré je možné pripevniť tašku. Najčastejšie môžeme vidieť menšie tašky upevnené na ráme bicykla.

Brašne pod sedlo

Brašne na bicykel s týmto upevnením majú menší objem a slúžia pre odloženie drobných vecí ako kľúče či peňaženka. Ich objem sa zväčša pohybuje od 0,4 l do 1 l. Upínajú sa priamo po sedlo, a to pomocou suchého zipsu. Sú vhodné pre krátke trasy, ktoré dokážete prejsť do jedného dňa. Pre dlhšie trasy môžu byť vhodným doplnkom k veľkokapacitnej taške. Niektoré brašne pod sedlo majú reflexné prvky pre lepšiu bezpečnosť.

Sú vyrábané z pevných materiálov v niektorých prípadoch aj nepremokavých. Dokonca sa pri výrobe používajú aj materiály, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu. V prípade potreby väčšieho objemu sú k dispozícii aj brašne s kapacitou približne 10 litrov. Na tie si treba však dávať pozor aby ste ich príliš nezaťažili, pretože sa môžu poškodiť.

najlepšie tašky na bicykel retro

Tašky či brašne do rámu

Tento typ tašky na bicykel je pravdepodobne najznámejší. Má tvar trojuholníka, čím je prispôsobený pre uchytenie o rámy bicykla. Objem týchto tašiek je približne od 1,5 do 2,5 litra. Sú určené pre prepravu drobných vecí ako mobil, kľúče, peňaženka či náradie pre opravu defektu. Niektoré modely majú zo spodnej strany držiak na fľašu. Pre uchytenie väčšinou slúži suchý zips.

Sú vyrobené z pevného materiálu, ktorý je väčšinou nepremokavý. Plusom je ak sú vystužené. Ich cena je približne 10 eur a odvíja sa od kvality prevedenia a značky. Taktiež nechýbajú ani reflexné prvky. Sú vhodné pre krátke trasy alebo ako doplnok k ďalším taškám počas dlhých trás.

Brašne na bicykel na riadidlá

Výhodou brašien na riadidlá je ich praktickosť. Sú vhodné pre uskladnenie jedla, pitia alebo aj fotoaparátu. Počas bicyklovania si z nich môžete jednoducho vybrať, čo budete chcieť. Ich kapacita sa pohybuje od približne 1,5 l až do 5 litrov.

Niektoré modely majú zo strany, ktorá je otočená ku vám úchyt na smartfón. Ak sa chystáte na cesty, ktoré nepoznáte a potrebujete mať pri tom zapnutý GPS je táto brašna určite užitočná. Naviac dokáže ochrániť váš smartfón pred prípadným dažďom. Taktiež má malú striešku pre odrážanie slnečných lúčov, kvôli ktorým by bola viditeľnosť displeja veľmi zlá.

Pri objemnejších brašnách (5 l) musíte počítať so zhoršeným vedením bicykla. To platí hlavne ak ju budete mať plnú. Vhodným doplnkom brašne je rýchloupínací mechanizmus. Vďaka nemu môžete tašku kedykoľvek jednoducho a rýchlo odopnúť.

Tašky na nosič

Tieto tašky na bicykle ponúkajú veľký objem úložného priestoru. Vďaka tomu ich s radosťou využívajú vášniví cyklisti na viacdenných cyklotúrach. Môžu mať dve prevedenia. Prvý je menej objemný a jeho uchytenie je na zadom nosiči. Kapacita je približne 15 l až 25 l. Druhý má taktiež uchytenie na zadnom nosiči, avšak má aj bočné kapsy na bicykel, ktoré v podstate zakrývajú skoro celé zadné koleso. Tieto majú vyššiu kapacitu približne 30 l až 50 l, pričom niektoré tašky môžu túto kapacitu presahovať.

Materiály týchto tašiek sú väčšinou nepremokavé. No pre väčšiu istotu si môžete zaobstarať pršiplášť určený priamo na tento typ tašky. Rátajte s tým, že plne naložená taška na nosič spôsobí horšie a náročnejšie riadenie bicykla.

Náš tip

Preferujete jazdu po ceste, no občas prejdete aj na poľnú alebo lesnú cestu? Ak áno, tak pre vás bude určite vhodný treking/crossový bicykel. Výber najlepších a tipy, ako vybrať ten správny sa dočítate v článku Najlepšie trekingové/crossové bicykle.

najlepšie tašky na bicykel cestovna

Objem

Objem tašiek na bicykel závisí hlavne od jej umiestnenia, ako je spomenuté v riadkoch vyššie. Primárne najvyšší objem majú tašky na nosič. Tie majú bežne 30 l až 50 l. To aký objem si máte vybrať záleží len na vás. Ak sa chystáte na viacdennú cyklistiku, tak určite odporúčame tašku na nosič. Do tej dokážete vložiť spací vak, menší stan a k tomu aj nejaké oblečenie.

Ak jazdíte trasy, ktoré zvládnete prejsť do jedného dňa, tak vám postačí taška po sedlo alebo rám. Tie majú objem od 0,4 l do 2,5 l. Prípadne ak vám toto nebude stačiť, tak bude vhodná taška na riadidlá.

Materiál

Väčšina tašiek na bicykel je vyrobených z odolného a nepremokavého materiálu. Určite bude väčšina ľudí pozerať hlavne na vodeodolnosť. Tu si treba však dávať pozor, pretože niektoré tašky môžu byť vyrobené z textílie, ktorá nie je odolná voči vode. Naopak výhodou týchto materiálov je priedušnosť a nízka hmotnosť.

Vodeodolné materiály je niekedy potrebné impregnovať. V prípade tašiek na zadný nosič môžete pre väčšiu istotu využiť ochranný vodeodolný plášť. Niektoré tašky majú pre lepšie držanie tvaru výstuže. Iné môžu byť vyrobené z kože, avšak tým je potrebné venovať starostlivosť.

Spôsob upínania

Spôsobov upínania tašiek na bicykel je viacero. Pri menších taškách pod sedlo alebo do rámu je väčšinou úchyt riešený suchým zipsom. V tomto prípade musíte počítať s tým, že zips sa časom opotrebuje. To platí hlavne ak budete tašky často odopínať. Naopak výhodou je jeho možnosť prispôsobenia k hrúbke rámu. Ak sa rozhodnete pre kúpu tašky s väčšou kapacitou, tak si radšej overte kvalitu suchého zipsu.

Ak budete na bicykli tašky často odpínať a pripínať, tak určite siahnite po modeloch s rýchloupínacím mechanizmom. Vďaka nemu bude odopnutie a pripnutie tašky na bicykel jednoduché a rýchle. Taktiež sa neopotrebuje, tak rýchlo ako v prípade suchého zipsu.

Použitie

Pri výbere brašne na bicykel by ste mali vedieť kde a hlavne na aké dlhé cesty ju budete používať. Pre mestské využitie prípadne kratšie jednodňové výlety budú vhodné tašky s menším objemom. Ich umiestnenie je na vašej preferencii. Potrebujete mať zo sebou len základné veci plus doplnkové vybavenie na opravu defektu? Určite vám postačí taška pod sedlo, na rám prípadne na riadidlá.

Pre dlhšie výlety vám cyklistické tašky s menším objemom pravdepodobne nebudú stačiť. To závisí aj od toho či budete niekde stanovať alebo prespávať v hotely. Do tašky na nosič dokážete vložiť stan, spací vak, karimatku a náhradné oblečenie. Taktiež je vhodné ak sú z vodeodolného materiálu. Ak nie tak máte možnosť na nich umiestniť ochranný pršiplášť.

Náš tip

Patríte k vášnivým cyklistom, ktorí radi jazdia na bicykli aj na dovolenke? Ak preferujete jazdu na vlastnom bicykli a nie požičanom, tak máme pre vás riešenie v podobe nosiča bicyklov. V článku Najlepšie nosiče bicyklov sme pre vás pripravili výber troch najlepších pre tohtoročnú sezónu. Nie je problém ak sa v týchto zariadeniach nevyznáte. Práve pre vás obsahuje článok sekciu, ako správne vybrať nosič na bicykle.

najlepšie tašky na bicykel žltá

Kde kúpiť tašku na bicykel?

Taška na bicykel je špecifický tovar, ktorý nájdete prevažne v špecializovaných obchodoch prípadne obchodoch so športovým sortimentom. Najväčší výber tašiek na bicykel ponúka portál Heureka.sk. V ich ponuke nájdete vyše 1 000 tašiek rôzneho typu, objemu a značky. Pre lepšie vyhľadávanie máte k dispozícii produktový filter.

K ďalšími predajcami patrí známy obchod Sportisimo, ktorý má v ponuke vyše 20 produktov tohto typu. Decathlon patrí taktiež k obchodom, ktorý máju v ponuke sortimentu tašky na bicykle.

Najobľúbenejšie značky tašiek na bicykel

Arsenal

Sport Arsenal je česká spoločnosť, ktorá sa zaoberá výrobou cyklistických doplnkov už od roku 1992. V tom čase začali s výrobou jednoduchých a malých brašien na bicykle. Postupne svoju výrobu rozširovali a dnes patria k najobľúbenejším na trhu. V ich portfóliu sa nachádzajú všetky typy tašiek na bicykle. Vyznačujú sa slušnou kvalitou. Pri ich výrobe sa snažia splniť všetky požiadavky svojich zákazníkov.

logo-sport-arsenal

M-Wave

Značka M-Wave je vo svete cyklistiky dobré známa. Na trhu môžete nájsť vyše 1000 produktov tejto značky. Všetky produkty sú z kategórie cyklistiky a s radosťou ich využívajú začiatočníci aj pokročilí cyklisti. Medzi nich patria aj tašky na bicykle. Tie sú vyrobené z kvalitných materiálov. Na ich vývoji a dizajne sa podieľajú nemecký inžinieri s dlhoročnými skúsenosťami.

logo M-Wave

ToPeak

Nemecký výrobca ToPeak patrí k popredným výrobcom doplnkov na bicykel. Počas celého obdobia fungovania získali viaceré ocenenia za svoje kvalitné výrobky. Ich portfólio obsahuje rôzne doplnky a náradie vrátane tašiek na bicykle. Tie sú kvalitné a praktické. Taktiež sú vyrábané z vodeodolných materiálov.

logo-topeak

Ceny tašiek na bicykle

Cenové rozpätie tašiek na bicykle začína na 5 eurách a prekračuje sumu 200 eur. V tomto rozpätí sa nachádzajú tašky všetkých druhov, značiek, materiálov atď. Cena primárne závisí od typu tašky podľa umiestnenia. Poďme sa bližšie pozrieť na jednotlivé cenové kategórie.

Cena do 20 eur

Za cenu nižšiu, ako 20 eur máte možnosť si zaobstarať tašku pod sedlo, do rámu alebo na riadidlá. Objem pritom bude približne od 0,4 l do max 2,5 l. Uchytenie týchto tašiek bude prevažne riešené suchým zipsom. V prípade tašiek pod sedlá môže byť úchyt v podobe držiaka. Ak sa obzeráte po veľkokapacitných taškách na nosiče alebo riadidlá tak k tejto cene budete musieť nejaké to euro pridať.

Cena od 20 do 50 eur

V tejto cenovej kategórii môžete nájsť cyklistické tašky s pomerne veľkým objemom. Nachádzajú sa tu aj tašky na nosiče. Ich prevedenie môže byť rozdelené na dve časti a to dvojbrašňa alebo trojbrašňa. Pri niektorých modeloch sú použité vodeodolné materiály.

Cena nad 50 eur

Cena kapsy na bicykel prevyšujúca 50 eur značí široký výber. Hlavne sa to týka tašiek na nosič, ktorých kapacita môže presiahnuť aj 40 litrov. Tašky pod rám sa v tejto kategórii veľmi nenachádzajú. Avšak nájdete tu tašky pod sedlo s objemom okolo 5 litrov. Tie disponujú vodeodolným materiálom.

Najpredávanejšie tašky na bicykel

Zdroje
https://cyklisticke-tasky.heureka.sk/poradna/ako-si-vybrat-cyklisticku-tasku/
https://www.rei.com/learn/expert-advice/bike-bags-racks.html

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.6 (19 hlasov)

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár