Najlepšie bluetooth reproduktory – tipy pre rok 2018

Bluetooth reproduktory sú jednoduchou a rýchlou cestou ako prehrať hudbu v domácnosti alebo na cestách. Za posledné roky sa veľa zlepšilo hlavne na poli zvukovej kvalityponúkaných funkcií. Samozrejme, stále dostaneme lepší zvuk z veľkých a drahých Hi-Fi systémov, ale tie nemôžu poskytnúť taký komfort pri skladovaní a prenášaní ako ponúkajú bluetooth reproduktory.

V nasledujúcich riadkoch ponúkame rýchly prehľad najlepších bluetooth reproduktorov pre každého záujemcu s ohľadom na jeho rozpočetpotreby.

Najlepšie bluetooth reproduktory

Lamax Beat Street ST-1

JBL Flip 4

Marshall Kilburn

lamax-beat-street-st-1

jbl-flip-4

marshall-kilburn

Lacný základ

Zlatá stredná cesta

Pre náročných

KladyCena
Dobré spracovanie
Konektorová výbava
Zvuk
Kvalita a dizajn
Vstavaný mikrofón
Vodotesnosť
Kvalita zvuku
Nastavenie zvuku
Vzhľad
ZáporyNízka výdrž
Odolnosť
Skreslené basy pri vyššej hlasitosti
Chýbajú tlačidlá na posun skladieb
Horšie prenosný ako konkurencia
Nemá mikrofón
ZhrnutieZa priaznivú cenu nájde používateľ v tomto zariadení ideálneho spoločníka pre nenáročné počúvanie hudby doma i na cestách.Pre záujemcu, ktorý hľadá prenosné zariadenie s dobrým pomerom kvality zvuku a ponúkaných funkcií nájde v tomto reproduktore dobrého spoločníka.Pre nadšenca, ktorý uprednostní kvalitu zvuku a možnosť nastaviť si zvuk podľa svojho gusta pred rozmanitosťou funkcií a ľahkou prenosnostou.

Zobraziť na Heureka.sk

Zobraziť na Heureka.sk

Zobraziť na Heureka.sk

Recenzia: Lamax Beat Street ST-1

Výkon: 10 W | Počet meničov: 2 | Frekvenčný rozsah: 70 Hz 20-000 Hz | Možnosti prehrávania: Bluetooth v2.1, 3.5mm jack, micro SD karta, USB | Mikrofón: áno | Rozmery: 6,5 × 7,1 × 18 cm | Hmotnosť: 380 g

KLADY:
 • Cena
 • Dobré spracovanie
 • Konektorová výbava
ZÁPORY:
 • Nízka výdrž
 • Chýbajúca odolnosť

Zaoblené hranypekný vzhľad, ktorý neurazí ani konzervatívnejšieho užívateľa, navyše na svoju kategóriu dostatočne výkonný. Tak by sa dal v skratke charakterizovať bluetooth reproduktor Lamax Beat Street ST-1.

Ovládanie zariadenia je umiestnené na hornom panely, pričom tlačidlá pre posúvanie skladieb a zmenu hlasitosti sú zdieľané. Dlhšie podržanie mení hlasitosť, stisnutie posúva skladby.

Skladby si vychutnáte nielen prostredníctvom pripojenia Bluetooth vo verzii 2.1, ale reproduktor je možné pripojiť aj prostredníctvom 3.5 mm jack konektora, čo šetrí batériu nielen reproduktoru, ale aj zariadeniu, ktoré je k nemu pripojené. Ďalej je možné prehrávať svoju hudbu z mikro SD karty alebo z USB kľúča.

Zvukovú kvalitu hodnotíme na danú kategóriu ako dobrú. Obsahuje navyše mikrofón, takže ho vieme využiť ako handsfree. Za danú cenu dostaneme naozaj výborne zariadenie, ktoré samozrejme nie je možné porovnávať s násobne drahšími prístrojmi, ale svoj účel splní výborne.

Recenzia: JBL Flip 4

Výkon: 16 W | Počet meničov: 2 | Frekvenčný rozsah: 70 Hz–20 000 Hz | Možnosti prehrávania: Bluetooth v4.2, 3.5mm jack | Mikrofón: áno | Rozmery: 6,8 × 17,5 × 7,0 cm| Hmotnosť: 515 g

KLADY:
 • Zvuk
 • Kvalita a dizajn
 • Vstavaný mikrofón
 • Vodotesnosť
ZÁPORY:
 • Skreslené basy pri vyššej hlasitosti
 • Chýbajú tlačidlá na posun skladieb

Rozmery zariadenia JBL Flip 4 sú vhodné na časté prenášanie a môžeme ho používať aj pri vode vďaka vodotesnosti s certifikáciou IPX7. K už tradičnému valcovitému vzhľadu si môžeme vybrať farbu zo širokej palety podľa svojho gusta.

Ovládanie zariadenia sa nachádza na pogumovanom páse. Nájdeme tam tlačidlo na zapínanie, ako aj na pripojenie ďalších reproduktorov z JBL rodiny. Bohužiaľ chýbajú tlačidlá na posúvanie skladieb.

Pripojenie reproduktoru môžeme uskutočniť cez bluetooth pripojenie verzie 4.2 alebo 3,5 mm jack konektor. Nabíjame cez USB port a deklarovaný čas prehrávania výrobca udáva na 12 hodín, ale reálne skúsenosti ukazujú približne 10 hodín na jedno nabitie.

Zvukové podanie reproduktoru je nadpriemerné vďaka dvom meničom, každý s výkonom 8 W, aj keď pri vyššej hlasitosti sa môžeme stretnúť so skreslenými basmi. Na komunikáciu so smartfónom môžeme využiť vstavaný mikrofón, ktorý podporuje aj ovládanie hlasových asistentov, napríklad Siri v iOS.

JBL Flip 4 odporúčame každému fanúšikovi, ktorý obľubuje posluch hudby aj na menej prívetivých miestach, alebo sa mu jednoducho páčia kvalitné zariadenia v peknom dizajne od firmy JBL.

Ďalšie informácie čítajte v našej recenzii.

Recenzia: Marshall Kilburn

Výkon: 70 W | Počet meničov: 2 | Frekvenčný rozsah: 62 Hz–20 000 Hz | Možnosť prehrávania: Bluetooth v4.0, 3.5mm jack | Mikrofón: nie | Rozmery: 24,2 × 14,0 × 14,0 cm| Hmotnosť: 3 000 g

KLADY:
 • Kvalita zvuku
 • Nastavenie zvuku
 • Vzhľad
ZÁPORY:
 • Horšie prenosný ako konkurencia
 • Nemá mikrofón

Najväčšie a takisto najdrahšie zariadenie z nášho výberu, ale zároveň najviac zamerané na prevedenie skvelého hudobného zážitku. Netradičný retro vzhľad a väčšie rozmery ho robia menej prenosným a zároveň neprehliadnuteľným v záplave iných zariadení.

Ovládací panel sa nachádza na hornej strane reproduktoru. Ponúka ovládanie zapínania, hlasitosti a dokonca aj intenzity nízkych (bass) a vysokých (treble) frekvencií.

Aj napriek retro vzhľadu využíva reproduktor moderné pripojenie pomocou Bluetooth verzie 4.0. Pripojiť ho ale je možné aj cez 3.5 mm jack konektor. Prehrávať svoje obľúbené skladby môžeme až 18 hodín na jedno nabitie.

Zvuk je naozaj vynikajúci, navyše ponúka užívateľovi možnosť upraviť si intenzitu nízkych a vysokých frekvencií k jeho preferenciám.

Ak uprednostňujeme kvalitu zvuku a užívateľské nastavenia pred počtom funkcií a nevadí nám vyššia hmotnosť a rozmery, reproduktor Marshall Kilburn je stvorený pre nás.

späť na obsah ↑

Najpredávanejšie bluetooth reproduktory podľa Heureky

späť na obsah ↑

Ako vybrať prenosný bluetooth reproduktor?

Prenosný bluetooth reproduktor je šikovné zariadenie, ale jeho výber môže byť značne komplikovaný v tej záplave možností, ktoré na trhu máme. Najlepšou cestou, ako si vybrať ten správny je vyskúšať reproduktor na vlastnej koži, keďže vnímanie zvuku je veľmi subjektívna záležitosť a preto aj zariadenie s výbornými parametrami nemusí vyhovovať našim potrebám. Nie vždy však máme túto možnosť, preto sú nasledovné faktory dobrým odrazovým mostíkom k výberu toho pravého reproduktoru.

Využitie

Ak plánujeme zariadenie využívať hlavne doma, mali by sme vyberať také, ktoré sa nám hodí do nášho interiéru. V prípade, že chceme reproduktor často prenášať, privítali by sme, aby zariadenie malo aj istý stupeň odolnosti ako napríklad vodotesnosť.

Frekvenčný rozsah

Frekvenčný rozsah je meraný v Hertzoch a je označovaný zvyčajne jeho spodnou a hornou hranicou, napríklad 100Hz–20 000 Hz. Teoreticky, čím širší rozsah, tým lepšia schopnosť reproduktora podať zvukovú stopu tak, ako bolo predpokladané.

Bluetooth verzia

Verzia bluetooth ovplyvňuje kvalitu prenosu zvuku a vzdialenosť, ktorú môže mať pripojené zariadenie od reproduktora. Pri výbere reproduktoru sa musíme zaoberať aj tým, akú verziu bluetooth podporuje zariadenie (mobil, notebook a iné), ku ktorému chceme reproduktor pripájať. Verzia v reproduktore musí byť rovnaká alebo menšia ako v pripojenom zariadení, aby ich bolo možné spárovať.

Počet meničov

Menič je srdcom každého reproduktoru, preto sú dôležité jeho parametre. Prevaha zariadení má menič vo veľkosti 40mm. Ak chceme väčšie meniče, očakávajme aj väčšiu celkovú veľkosť reproduktoru. Počet meničov a ich umiestnenie v zariadení má tiež veľký vplyv na výslednú kvalitu zvuku. Menšie zariadenia majú zvyčajne jeden menič, tie väčšie dva.

Konektivita

Okrem bluetooth pripojenia je dobré mať možnosť pripojiť zariadenie aj cez iné možnosti. Jednou z nich je NFC konektivita, kde stačí k reproduktoru priložiť kompatibilné zariadenie a tie sa následne spárujú. Ďalším bonusom môže byť prítomnosť mikrofónu, keď nám počas prehrávania niekto zavolá, môžeme vybaviť hovor aj cez reproduktor.

Nabíjanie

Dnešné prenosné reproduktory ponúkajú na nabíjanie najčastejšie microUSB port, čo ich umožňuje nabíjať aj na cestách prostredníctvom powerbanky.

Najpredávanejšie bluetooth reproduktory podľa Heureky

Najlepšie bluetooth reproduktory – tipy pre rok 2018
4.2 (84.62%) 13 votes

Ľubomír Siviček

Povolaním analytik, neustále sa zaujímajúci o svet technológií. Najviac ma baví sledovať informácie o spotrebnej elektronike, ale rád sa vzdelávam aj v iných oblastiach. Popri práci a písaní článkov sa ako koníčku venujem tvorbe internetových stránok.

Podeľte sa s nami o váš názor

Okomentujte