Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Cestovateľský portál Travelking.sk – Recenzia

Cestovateľský portál Travelking

Travelking.sk nie je ani cestovná kancelária, ani cestovná agentúra, označujú sa skôr ako cestovateľský či ubytovací portál. Vo svojej ponuke však majú veľa zaujímavých pobytov a zájazdov, z ktorých si určite vyberiete letnú dovolenku pri mori či zimnú na horách. V nasledujúcej recenzii sa dozviete, čím je výnimočná a čo ponúka.

Hodnotenie cestovného portálu Travelking.sk

9.3

Výborné

Za oddychom nemusíte chodiť ďaleko. Cestovateľský portál travelking.sk ponúka rôzne typy pobytov na Slovensku, Česku, Poľsku, Maďarsku, Chorvátsku a ďalších štyroch krajinách. Ak vás láka exotika alebo by ste si radi prezreli širšiu ponuku zahraničných zájazdov, tento portál vám zrejme stačiť nebude. Oceňujeme užívateľsky prívetivú stránku, zákaznícku podporu a magazíny s tipmi, kam vyraziť.

Kvalita služieb
9
Cena
9
Podpora
9
Užívateľské prostredie
10
Klady
 • Rôzne typy pobytov
 • Cenovo výhodné balíčky
 • Last Minute a First Minute ponuky
 • Overené osobne špecialistami s travelking.sk
 • Magazíny Travelpedia a Blog
Zápory
 • Pobyty len v 9 krajinách
 • Menšia ponuka
 • Nevystupujú ako CA ani CK

Kvalita služieb 9/10

Travelking.sk začal ako startup v oblasti cestovania v roku 2014 v susednom Česku. Do tohto projektu sa pustili traja cestovateľskí nadšenci. Ich cieľom bolo priniesť ľuďom výhodné balíčky dovoleniek a urobiť tak z cestovania záľubu dostupnú pre každého. Aktuálne má Travelking v ponuke vyše 800 hotelov v 9 krajinách: na Slovensku, v Česku, Maďarsku, Rakúsku, Poľsku, Taliansku, Chorvátsku a Slovinsku. Zameriava sa teda nielen na lokality, ktoré sú dostupné cenovo, ale sú tiež, ako sa hovorí  „čo by kameňom dohodil“. Všetko sú to obľúbené destinácie aj u nás na Slovensku a travelking.sk ponúka možnosť spoznať ich trochu z inej strany. Ak túžite po dovolenke v exotickej krajine, alebo máte na svojej cestovateľskej mape poznačenú lokalitu mimo týchto 9 krajín, skúste nazrieť do ponuky cestovných kancelárií alebo agentúr.

Primárne sa zameriavajú na wellness a kúpeľňové pobyty,  pobyty na horách, navštíviť však môžete aj vyhľadávané metropoly. Nechýbajú zájazdy k moru. Samozrejmosťou je „slovenské more“ v Chorvátsku, vodnú zábavu si môžete užiť aj na Baltskom mori v Poľsku, pri mori v Slovinsku či Taliansku. Nechýbajú First Minute a Last Minute ponuky.

Pri mnohých ponukách nájdete nálepku „osobne overené“, čo znamená, že túto lokalitu osobne navštívili pracovníci z travelking.sk, vyskúšali si ju na vlastnej koži a preto vedia, že ju môžu odporučiť aj vám.

Ak patríte k tým, ktorých láka skôr aktívna dovolenka, pozrite si zážitkové balíčky. Zaujímavé pobyty vás dostanú na skutočne jedinečné miesta. Z ďalších služieb spomenieme napríklad možnosť uplatniť rekreačný príspevok a rekreačný poukaz, darčekové poukážky, 50 % zľavu na cestovné poistenie od AXA, vernostný program a pod.

Cestovateľský portál Travelking

Cena 9/9

Cena pobytu závisí od vami zvolenej cieľovej destinácie, typu pobytu, počtu osôb, dní a zvolených služieb. Aby sme vám poodhalili rôznorodosť ponuky travelking.sk, vybrali sme pre vás 3 ponuky zamerané na wellness, pobyt na horách a zájazd k moru:

 • Wellness: pre maximálny relax si zájdite k našim južným susedom. Veľmi žiadaný a vysoko hodnotený je napríklad pobyt v 4-hviezdičkovom hoteli Tisia v maďarskom meste Tiszaújváros. 7-dňový pobyt pre 2 osoby s polpenziou a neobmedzeným vstupom do termálnych kúpeľov má cenovku 774 €.
 • Pobyt na horách: Vyberte sa na jeseň do rakúskych Álp. Čaká na vás 3-hviezdičkový hotel Hoteli Sonnhof s poplenziou a vnútorným bazénom. Cena za 7-dní pre 2 osoby je 720 €.
 • Dovolenka pri mori: dajte sa inšpirovať pobytom s nálepkou „osobne overené“ v Hotel Zagreb v malebnom chorvátskom letovisku Karlobag priamo na pláži. 7 dní na pláži za 384 € pre 2 osoby je celkom zaujímavá ponuka.

Za pobyt môžete zaplatiť bankovým prevodom, platobnou kartou, rýchlym tlačidlom či prostredníctvom služby Twist pay. Po pripísaní sumy na účet travelkingu, obdržíte e-mailom kupón, ktorým sa potom v termíne nástupu na dovolenku preukážete v ubytovacom zariadení.

Podpora 9/10

Najjednoduchším spôsobom, ako sa spojiť so zákazníckou podporou, je online chat. Ten ponúka aj tento cestovateľský portál. Chat je však formou chatbotu, teda IA vyhľadá najpresnejšiu odpoveď na vašu otázku. Ak by ste radi hovorili s obsluhou, k dispozícii je infolinka +421 233 006 990, a to od pondelka do piatka v čase 8:00 – 18:00 hod.

Špecialisti zákazníckej podpory sú dostupní aj na e-mailovej adrese [email protected] Travelking.sk je aktívny aj na sociálnych sieťach, ako sú instagram a facebook.

Užívateľské prostredie 10/10

Keď kliknete na hlavnú stránku travelking.sk, zobrazí sa vám jednoduchý vyhľadávač. Stačí si navoliť typ pobytu, ktorý preferujete, lokalitu a termín, rozbalí sa vám pestrá ponuka rôznych pobytov. Potom máte k dispozícii niekoľko ďalších filtrov, pomocou ktorých si nastavíte pobyt podľa vašich požiadaviek. Vyhľadávač je celkom detailný, pracuje rýchlo a je prehľadný.

Ak sa neviete rozhodnúť, pomôcť vám môže Travelpedia, ktorá ponúka viac ako 1500 tipov, kam vyraziť na oddychom alebo dobrodružstvom. S rozhodovaním vám pomôže aj blog travelkingu, kde nájdete skúsenosti a recenzie overených pobytov.

Náš tip

V článku o najlepších cestovných kanceláriách nájdete výber ďalších zaujímavých možností.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár