Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Cestovná agentúra Pelikan.sk – Recenzia

15. 2. 2024 Aktualizované

pelikan recenzia

Pelikan.sk je predovšetkým predajca leteniek. No okrem toho si môžete cez túto spoločnosť nájsť aj dovolenku. Ich služby využívajú klienti už od roku 2004. Majú v portfóliu množstvo obľúbených destinácii a nechýbajú ani Last minute alebo First minute ponuky.

Hodnotenie cestovnej agentúry Pelikan.sk

8.8

Skvelá

Pelikan.sk dokáže pomôcť s nájdením dovolenky v obľúbených destináciách. Nakoľko ide o sprostredkovateľa, ceny zájazdov sú informatívne a po overení sa môžu zmeniť. Majú prehľadné prostredie a okrem dovoleniek u nich nájdete aj letenky, požičovne áut, jácht alebo ubytovanie v hotely.

Kvalita služieb
9
Cena
9
Podpora
9
Užívateľské prostredie
8
Klady
 • Prehľadné užívateľské prostredie
 • Viac ako 15 rokov skúseností s poskytovaním služieb
 • Možnosť zakúpiť letenky
 • V ponuke viac užitočných služieb
Zápory
 • Vyhľadávač dovoleniek neponúka všetky dostupné destinácie
 • Často vyššie ceny ako pri kúpe letenky priamo od leteckej spoločnosti
 • Dlhá čakacia doba na vrátenie peňazí pri storne

Kvalita služieb 9/10

Pelikan.sk je porovnávač či vyhľadávač dovoleniek. Avšak na tomto portáli nájdete okrem dovoleniek aj letenky. V roku 2004, kedy bol tento portál založený, boli letenky jedinou vecou, ktorou sa zaoberali. Po prvom roku fungovania tvorilo Pelikan.sk 5 zamestnancov. V súčasnosti je to približne 200. Aj to hovorí, že táto spoločnosť stále napreduje a snaží sa svojim klientom dodať čo najlepšie služby. Preto patrí k najlepším poskytovateľom dovoleniek a hlavne leteniek na Slovensku.

S Pelikanom môžete navštíviť obľúbené destinácie ako Egypt, Chorvátsko, Dominikánsku republiku, Grécko alebo Bulharsko. Taktiež ponúkajú zájazdy aj u nás doma na Slovensku. Samozrejmosťou sú aj ponuky Last minute a First minute. Taktiež tu nájdete aj akciové zájazdy a darčekové poukazy, ktorými môžete spraviť radosť svojim blízkym.

Trochu sme sa však potrápili s vyhľadávačom dovoleniek. Hoci majú v ponuke niekoľko zahraničných destinácií, k tipom na dovolenku v Chorvátsku sme sa nedostali. Neponúka tipy na pobyty, bez pomoci zákazníckej podpory by sme to po pár minútach vzdali. To isté sa zopakovalo pri vyhľadávaní ponúk napr. do Nového Zélandu, Austrálie, na Bahamy, hoci tieto destinácie ponúkajú.

V portfóliu služieb nájdete aj vyhľadávač autopožičovní, hotelov a jácht (boataround.com). Táto spoločnosť má len jednu pobočku v Bratislave. Samozrejme výhodou je, že stránka Pelikan.sk funguje 24/7, takže hľadať dovolenku alebo letenku môžete kedykoľvek.

Predajca leteniek a cestovná agentúra Pelikan.sk

Cena 9/10

Cena dovolenky sa odvíja od destinácie, dĺžky pobytu, spôsobu dopravy a ďalších faktorov. Nižšie sme vybrali tri ponuky za nízku cenu, ktoré sme našli na portáli Pelikan.sk.

 • Egypt – 4-hviedzičkový rezort Grand Resort a 7 nocí môžete mať už za 429 €. Stravovanie je vo forme All Inclusive a odlet z Bratislavy, Viedne alebo Budapešti.
 • Grécko – už od 683 € na jednu osobu si môžete zaobstarať dovolenku na gréckej Kréte. Pobyt trvá 4 nocí a je v 5-hviezdičkovom hoteli Lyttos Beach so službou All Inclusive. Avšak odlet je z Viedne.
 • Chorvátsko – za 5-dňový pobyt v 3-hviezdičkovom chorvátskom hoteli Hvar zaplatíte 953 €. Do destinácie sa dostanete lietadlom (odlet z Viedne). Pobyt zahrňuje službu All Inclusive.

*Ceny sa priebežne menia.

Možnosť platby zájazdu

Letenku je možné uhradiť priamo platobnou kartou, čo je najrýchlejší spôsob. Taktiež je možné uhradiť pomocou internet bankingu, avšak to trvá jeden deň a zaplatiť musíte do 12:00 v daný deň. Ďalším spôsobom je priamy vklad, kedy budete musieť navštíviť banku. A posledným spôsobom je platba platobným tlačidlom. Tie možnosti platia pre kúpu letenky. Či sa dá týmito spôsobmi platiť aj dovolenka sme sa na stránke nedočítali, no predpokladáme, že to tak bude.

Podpora 9/10

Pelikan.sk môžete kontaktovať telefonicky na čísle 02/ 3216 6321 v prípade, že sa chcete informovať ohľadom pobytov. Telefonická podpora je dostupná v čase 9:00 – 17:00 Po – Pia. Môžete navštíviť aj pobočku, ktorá sa nachádza v Bratislave. K dispozícii máte aj mailovú komunikáciu – [email protected]. K dispozícii je aj online chat, ktorý sme si osobne vyskúšali a musíme pochváliť rýchlosť odpovede a ochotu.

Užívateľské prostredie 8/10

Na webstránke sa pravdupovediac nestratíte, keďže všetko dôležité máte pri návšteve na očiach. Pri hľadaní dovolenky zadáte najprv lokalitu, termín, počet osôb a spôsob stravovania. Opäť však musíme upozorniť na to, že vyhľadávač dovolenky neponúka všetky destinácie a je potrebné kontaktovať zákaznícku podporu. Po potvrdení sa vám zobrazia všetky ponuky. Tu vidíme oproti portálu Invia.sk nevýhodu, keďže možnosť filtrovania nie je tak rozšírená.

Náš tip

V našom výbere cestovných kancelárii nájdete ďalšie zaujímavé varianty. Zistite napríklad, aká je najlepšia cestovka na Slovensku.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 5.0 (2 hlasy)

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár