Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Cestovná agentúra Pelikan.sk – Recenzia

pelikan recenzia

Pelikan.sk je predovšetkým predajca leteniek. No okrem toho si môžete cez túto spoločnosť nájsť aj dovolenku. Ich služby využívajú klienti už od roku 2004. Majú v portfóliu množstvo obľúbených destinácii a nechýbajú ani Last minute alebo First minute ponuky.

Hodnotenie cestovnej agentúry Pelikan.sk

9

Skvelá

Pelikan.sk dokáže pomôcť s nájdením dovolenky v obľúbených destináciách ako Chorvátsko, Taliansko, Egypt alebo Grécko. Majú prehľadné prostredie a okrem dovoleniek u nich nájdete aj letenky, požičovne áut, jácht alebo ubytovanie v hotely.

Kvalita služieb
9
Cena
9.5
Podpora
9
Užívateľské prostredie
8.5
Klady
  • Prehľadné užívateľské prostredie
  • Viac ako 15 rokov skúseností s poskytovaním služieb
  • Možnosť zakúpiť letenky
  • V ponuke viac užitočných služieb
Zápory
  • Bez online chatu
  • Len jedna pobočka

Kvalita služieb 9/10

Pelikan.sk je porovnávač či vyhľadávač dovoleniek. Avšak na tomto portáli nájdete okrem dovoleniek aj letenky. V roku 2004 kedy bol tento portál založený, boli letenky jedinou vecou, ktorou sa zaoberali. Po prvom roku fungovania tvorilo Pelikan.sk 5 zamestnancov. V súčasnosti je to približne 200. Aj to hovorí, že táto spoločnosť stále napreduje a snaží sa svojim klientom dodať čo najlepšie služby. Preto patrí k najlepším poskytovateľom dovoleniek a hlavne leteniek na Slovensku.

S Pelikanom môžete navštíviť obľúbené destinácie ako Egypt, Chorvátsko, Dominikánsku republiku, Grécko alebo Bulharsko. Taktiež ponúkajú zájazdy aj u nás doma na Slovensku. Avšak v prípade, že chcete navštíviť Austráliu alebo Nový Zéland budete musieť navštíviť inú agentúru alebo CK. Samozrejme výhodou je, že stránka Pelikan.sk funguje 24/7, takže hľadať dovolenku alebo letenku môžete kedykoľvek.

Táto spoločnosť má len jednu pobočku v Bratislave. Samozrejmosťou sú aj ponuky Last minute a First minute. Taktiež tu nájdete aj akciové zájazdy a darčekové poukazy, ktorými môžete spraviť radosť svojim blízkym. V portfóliu služieb nájdete aj vyhľadávač autopožičovní, hotelov a jácht (boataround.com).

pelikan uzivatelske prostredie

Cena 9,5/10

Cena dovolenky sa odvíja od destinácie, dĺžky pobytu, spôsobu dopravy a ďalších faktorov. Nižšie sme vybrali tri ponuky za nízku cenu, ktoré sme našli na portáli Pelikan.sk.

  • Egypt – 4-hviedzičkový hotel Sharm Plaza a 7 nocí môžete mať už za 426 €. Stravovanie je vo forme All Inclusive a odlet z Budapešti.
  • Grécko – už od 514 € na jednu osobu si môžete zaobstarať dovolenku v Grécku na Olympskej riviére. Pobyt trvá 8 nocí a je v 3-hviezdičkovom hotely so službou All Inclusive. Avšak odlet je z Viedne.
  • Chorvátsko – za 7-dňový pobyt v 3-hviezdičkovom chorvátskom hotely Adriatiq hotel Faraon zaplatíte 510 €. Do destinácie sa dostanete lietadlom (odlet z Viedne). Pobyt zahrňuje službu All Inclusive.

*Ceny sa priebežne menia.

Možnosť platby zájazdu

Letenku je možné uhradiť priamo platobnou kartou, čo je najrýchlejší spôsob. Taktiež je možné uhradiť pomocou internet bankingu, avšak to trvá jeden deň a zaplatiť musíte do 21:00 v daný deň. Ďalším spôsobom je priamy vklad, kedy budete musieť navštíviť banku. A posledným spôsobom je platba platobným tlačidlom. Tie možnosti platia pre kúpu letenky. Či sa dá týmito spôsobmi platiť aj dovolenka sme sa na stránke nedočítali, no predpokladáme, že to tak bude.

Podpora 9/10

Pelikan.sk môžete kontaktovať telefonicky na čísle 02/ 3216 6321 v prípade, že sa chcete informovať ohľadom pobytov. Telefonická podpora je dostupná v čase 9:00 – 17:00 Po – Pia. Môžete navštíviť aj pobočku, ktorá sa nachádza v Bratislave. K dispozícii máte aj mailovú komunikáciu – [email protected]. Na stránke nenájdete online chat, čo berieme ako menšie negatívum.

Užívateľské prostredie 8,5/10

Na webstránke sa pravdupovediac nestratíte, keďže všetko dôležité máte pri návšteve na očiach. Pri hľadaní dovolenky zadáte najprv lokalitu, termín, počet osôb a spôsob stravovania. Po potvrdení sa vám zobrazia všetky ponuky. Tu vidíme oproti portálu Invia.sk nevýhodu, keďže možnosť filtrovania nie je tak rozšírená.

Náš tip

V našom výbere cestovných kancelárii nájdete ďalšie zaujímavé varianty. Zistite napríklad, aká je najlepšia cestovka na Slovensku.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 5.0 (2 hlasy)

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár