Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Recenzia AXA ASISSTANCE

18. 5. 2023 Aktualizované

Axa Asisstance poisťovňa

Cestovné poistenie by malo byť nevyhnutnou súčasťou každej dovolenky, poznávacieho výletu, návštevy blízkych žijúcich v zahraničí či zahraničnej služobnej cesty. Či už cestujete autom alebo lietadlom, je dobré mať niekoho, kto vás istí za každých okolností. Poisťovňa AXA ASSISTANCE ponúka cestovné poistenie s množstvom asistenčných služieb, ktoré sa postarajú o váš pokojný pobyt.

Porovnanie možností viacerých cestovných poistení sme pre vás pripravili v súhrnom článku.

Základné informácie o AXA ASSISTANCE

Poisťovňa AXA ASSISTANCE je súčasťou AXA Group, ktorá sa môže pochváliť už viac ako 200-ročnou históriou. Tvrdou prácou a načúvaním svojim klientom si vypracovali stabilné miesto na trhu poistenia. V oblasti finančného zabezpečenia patrí AXA Group medzi celosvetových lídrov.

Na Slovensku a v Česku pôsobí AXA Assistance, ktorá sa zameriava najmä na cestovné poistenie a poskytovanie asistenčných služieb. Slováci ju vnímajú už od roku 1998, a to ako kvalitného poskytovateľa služieb s medzinárodnou podporou.

Axa Assistence úvod

Cestovné poistenie

Pred odchodom z krajiny – či už na dovolenku alebo pracovnú cestu – by ste si mali vybaviť kvalitné cestovné poistenie. Poisťovňa AXA ASISTANCE ponúka základný balík poistenia liečebných nákladov a asistenčných služieb už za 1,23 € na osobu a deň poistenia, ktoré môžete uzatvoriť aj on-line. On-line vybavenie sa oplatí, pretože takto získate 50 % zľavu s poistného. Ak by ste mali záujem o rozšírenejšie krytie a o poistenie napríklad aj liečebných nákladov, vybrať si môžete postenie AXA Excelent alebo AXA Komfort. 

Služby pre cestovateľov sú zoskupené do troch balíkov tak, aby si každý našiel skupinu krytia, ktorá mu najviac vyhovuje. Poistenie si uzatvoríte jednoducho online, kde máte k dispozícii prehľadný filter, ktorý vám pomôže nastaviť krytie podľa potrieb. Poistiť sa môžete v rámci Európy, do ďalších krajín okrem USA a Kanady, alebo na celý svet.

AXA Assistance vás môže kryť jednorazovo, alebo si môžete zvoliť poistenie „viac ciest“, s ktorým môžete vyraziť kamkoľvek do sveta, koľkokrát budete potrebovať, pričom jedna cesta môže trvať súvisle až 90 dní. Platiť môžete raz ročne alebo v mesačných splátkach.

Ku každému balíku si môžete za menší poplatok pridať poistenie predčasného návratu, v rámci ktorého vám budú preplatené náklady na neočakávaný spiatočný návrat, napr. v rámci úrazu alebo hospitalizácie, a tiež kompenzácia nevyužitej dovolenky.

AXA

Asistenčné služby

Každý z balíkov ponúka poistenie asistenčných služieb. Ide predovšetkým o základné informačné služby, ak by ste nevedeli – ako sa hovorí – kam z konope. Zákaznícky servis poisťovne je k dispozícii 24/7 a sú pripravení odpovedať vám na všetky vaše otázky, poradia vám v každej situácii, ktorá môže v zahraniční nastať.

Ľahko tak získate turistické a informačné služby, dokonca aj tlmočnícke a prekladateľské služby. V rámci služby Lifestyle dokáže za vás vybaviť cestovné lístky aj lístky na koncerty a rôzne ďalšie akcie. Právna ochrana je zas nápomocná v prípade trestného a priestupkového konania po dopravnej nehode alebo pri spore o náhradu škody.

Liečebné náklady a úrazové poistenie

Poistenie liečebných nákladov je taktiež súčasťou každého balíka, líši sa výška krytia. Balík AXA Excelent ponúka krytie do výšky 20 mil., a to v rámci celého sveta.

Z tohto poistenia vám potom plynie krytie nákladov na ošetrenie a liečbu, pobyt v nemocnici, výdavky na predpísané lieky, zubné ošetrenie, repatriáciu na Slovensko, ale napríklad aj náklady na prevoz, resp. ubytovanie sprevádzajúcej osoby (dieťa). Okrem toho aj zásah horskej služby alebo prepravu vrtuľníkom.

Úrazové poistenie sa vzťahuje na poistné plnenie v prípade trvalých následkov, ktoré vám ostanú po úraze v zahraničí, alebo, nedajbože, v prípade smrti následkom úrazu.

Náš tip

Chcete sa vybrať na výlet do svetovej metropoly alebo dovolenku k moru? Prečítajte si naše články Najlepšie cestovné kancelárie a agentúry a Najlepšie vyhľadávače leteniek, aby ste si vybrali najbezpečnejšieho operátora.

Poistenie zodpovednosti

Dovolenka v zahraniční znamená únik od každodenného života. Je preto prirodzené, že sme roztopašnejší, uvoľnenejší, zväčša upustíme zo svojich pravidiel. Pri ceste s deťmi to platí dvojnásobne. Vtedy treba mať oči všade. Ak si vybavíte Axa poistenie zodpovednosti, v rámci cestovného poistenia, môžete si užívať pobyt bez obáv, že sa niečo rozbije, niečo sa stratí alebo niekoho nechtiac poraníte.

Poistenie zodpovednosti totiž kryje ujmu, ktorú spôsobíte na zdraví, živote alebo majetku tretej osoby. Môže ísť teda o rôzny úraz, zranenie, ktoré spôsobíte niekomu inému, o poškodenie, zničenie alebo stratu vecí, ktoré patria niekomu inému, aj o ušlý zisk poškodeného.

Môžete si dojednať poistenie zodpovednosti až na výšku 250 000 € pri zdraví, 125 000 € na škodu na majetku, a to pri škodách nad 200 € bez spoluúčasti.

Axa Assistence balíky poistenia

Ďalšie poistenia

V rámci balíkov AXA Excelent a AXA Komfort získate tiež poistenie batožiny, ktoré sa vzťahuje na cestovnú batožinu a veci osobnej potreby. Pokrýva aj stratu a odcudzenie dokladov. Ak je napríklad vaša batožina poškodená v dôsledku živelnej udalosti, alebo bola odcudzená z batožinového priestoru auta, na takúto poistnú udalosť sa vzťahuje limit až 1 500 €.

Ak cestujete lietadlom, určite zvážte poistenie cestovania lietadlom, ktoré je súčasťou najbohatšieho balíka. Kryje oneskorenie batožiny o viac ako 6 hodín, tiež náklady na občerstvenie a ďalšie súvisiace výdavky v prípade, ak váš let bol zrušený a do 6 hodín vám nie je poskytnutý náhradný.

Ak si na dovolenku beriete domáceho miláčika, ktorý je často vnímaný ako ďalší člen rodiny, zíde sa vám aj poistenie domácich maznáčikov. Vzťahuje sa na náklady na veterinárnu starostlivosť, na prepravu k veterinárovi, kryje aj škody spôsobené psíkom alebo mačičkou.

Náš tip

Cestovanie je krásne a sme radi, že myslíte aj na poistenie. Myslíte naň aj keď ste práve doma? Čo treba poistenie domácnosti a poistenie nehnuteľnosti, vyznáte sa v nich?

Pripoistenia

AXA Asisstance neustále upravuje svoj poistný produkt. Načúva svojim klientov a prináša stále nové a nové služby, aby vaša dovolenka alebo pracovná cesta bola bez stresujúcich zážitkov. Okrem základného poistenia si ku každému balíku môžete zvoliť rôzne pripoistenia:

 • Rizikové športy – kryje poistné udalosti, ku ktorým došlo pri vykonávaniu rizikových športov, alebo bežných rekreačných športov, ktoré však vykonávate výkonnostne alebo na profesionálnej úrovni.
 • Poistenie práce a štúdia – zahŕňa liečebné náklady a úrazové poistenie v rámci pracovnej činnosti vykonávanej v zahraničí, alebo počas štúdia. Tu je jedno, či pracujete na stavbe alebo v kancelárií.
 • Drink povolený – toto poistenie sa vzťahuje aj na udalosti, ku ktorým došlo v súvislosti s požitím alkoholu, pričom nameraná hodnota alkoholu v krvi bola do 0,8 ‰.
 • Autoasistencia – ocení ju každý vodič. Ak idete na dovolenku autom, určite sa vám zíde poistenie opravy na mieste poškodenia, odtiahnutie do autoservisu a následná oprava, alebo poistenie prevoz auta a posádky späť domov v prípade vážnej poruchy.
 • Požičanie auta bez starostí – poisťovňa za vás uhradí spoluúčasť, ktorá vám vznikne v prípade poškodenia alebo odcudzenia vozidla požičaného v zahraničí.
 • Chronické ochorenie – rozšírenie poistného krytia aj na chronické ochorenia.

Axa Assistence pripoistenie

Nadštandardné služby

AXA Asisstance prináša aj ďalšie dve špeciálne služby, ktorým vám chce ušetriť starosti s vybavovaním poistenia. Týkajú sa veľkých firiem, ktoré svojich zamestnancov pravidelne vysielajú do zahraničia, a poistenia cudzincov.

Travel 4 Business

Je výhodný pre firmy, ktoré pravidelne vysielajú svojich zamestnancov do zahraničia. Výhodou je, že sa poistenie neviaže na meno zamestnanca. Stačí nahlásiť počet zamestnancov. Na základe toho vám poisťovňa vypracuje ponuku poistenia, ktoré dokáže kryť všetky nepravdepodobnejšie komplikácie v zahraničí.

Zdravotné poistenie cudzincov

Ponúka zdravotnú ochranu a pomoc pre cudzincov, ktorí sa istý čas zdražia na Slovensku, no nemôžu byť zaradení do systému verejného zdravotného poistenia.

Zákaznícky servis

Oblasť poistenia je citlivá oblasť, preto je prirodzené, že nie každý je v nej doma. Ak potrebujete poradiť s poistením, pokojne sa obráťte na pracovníkov poisťovne, ktorí sú vám na zákazníckej podpore k dispozícii v pracovné dni od 08:00-17:00 hod. Kontaktovať ich môžete telefonicky, e-mailov, k dispozícii je aj AXA online chat.

Odpovede na svoje otázky nájdete aj v sekcii Centrum pomoci, kde sú pre vás pripravené tri bloky: FAQ časté otázky, Zmena a stav zmluvy a Nahlasovanie poistných udalostí. Nahlasovanie poistných udalostí je jednoduché a rýchle. Buď online cez tento formulár alebo telefonicky.

V prípade problémov využite asistenčnú službu, ktorá je k dispozícii 24 hodín denne 7 dní v týždni. Ak sa vám v zahraničí niečo prihodí, volajte. Ak potrebujete poradiť, čo robiť v prípade poistnej udalosti, volajte. Číslo asistenčnej služby si uložte do mobilu ešte pred cestou, aby ste ho mali vždy k dispozícií.

Axa Assistence centrum pomoci

Skúsenosti zákazníkov

Keď sme prechádzali skúsenosti zákazníkov, natrafili sme aj na tie pozitívne aj negatívne. Pozitívne sa týkali najmä rýchleho vybavenia cestovného poistenia. Klienti si tiež pochvaľovali rozmanitosť jednotlivých pripoistení. Podelili sa aj o pozitívne skúsenosti s vybavením udalosti priamo vo vybranej destinácií.

Našli sa však aj takí, ktorí sa ponosovali na zdĺhavé vybavenie poistnej udalosti, či už na mieste alebo po návrate z cesty. Mnohým sa nepozdávala výška preplateného plnenia, čo je však individuálne od prípadu k prípadu. Preto je veľmi dôležité prečítať si Všeobecné obchodné podmienky, aby neskôr nedošlo k nedorozumeniam.

Záverečné hodnotenie poisťovne AXA ASISSTANCE

9.8

Výborná

AXA ASISSTANCE hodnotíme na výbornú. Ponúka širokospektrálne cestovné poistenie, ktoré kryje nielen zdravotné a úrazové poistenie, ale napríklad aj poistenie zodpovednosti a oneskorenie lietadla. Získate kompletnú ochranu pri mnoho ďalších komplikáciách, ku ktorým počas pobytu v zahraničí bežne dochádza. S AXA Asistance budete mať priateľa na telefóne, ktorý vás nikdy nenechá v štichu.

Cestovné poistenie
9
Pripoistenia
10
Zákaznícka podpora
10
Prehľadnosť webu a poistenie online
10
Klady
 • 50 % zľava na online vybavenie poistenia
 • Široké krytie
 • Bohaté asistenčné služby po celom svete
 • Možnosť zdravotného poistenia cudzincov
 • Medzinárodné zázemie poisťovne
Zápory
 • Slabé krytie pri základnom balíku Reference
 • Vyššia cena poistenia pri vyšších balíkoch

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 4.5 (9 hlasov)

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár