Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Starostlivosť o telo

Najlepšie krémy na akné – recenzie a porovnanie 2024

Akné netrápi iba dospievajúcich tínedžerov, ale aj ľudí ďaleko po 40-tke. Navyše sa tento nemilý estetický problém netýka len žien. Čoraz častejšie pleť s akné riešia i páni v zrelom veku. Preto sme pre vás pripravili veľké porovnanie krémov na akné spolu s recenziami. V nasledujúcich riadkoch nájdete tiež šikovné rady, ktoré vám pomôžu vybrať vhodný krém na akné pre vás.

Víťazom nášho testu sa stal krém na akné Dr.Grandel – Elements of Nature.

Hydratačný krém

Ľahký hydratačný krém na akné i proti začervenaniu. Vhodný na mastnú pleť.

Krém na jazvy po akné

Ideálny krém na jazvy po akné z čisto prírodných látok od českého výrobcu.

Krém s čajovníkovým olejom

Obľúbený gél na akné s čajovníkovým olejom a Zincidone®.

Najlepšie krémy na akné

Recenzia Dr.Grandel – Elements of Nature – prvotriedny hydratačný krém na akné

prvotriedny hydratačný krém na akné

Výrobca: Dr. Grandel | Typ výrobku: hydratačný krém | Objem: 50 ml | Typ pleti:  mastná, zmiešaná, aknózna pleť | Určenie: ženy i muži | Použitie: ráno alebo večer | Približná cena: 72,40 €

Klady
 • Redukuje tvorbu kožného mazu
 • Zjednocuje tón pleti
 • Upokojuje podráždenie
 • Prírodné zloženie
Zápory
 • Vysoká cena
 • Bez SPF

Dr.Grendel je zárukou kvality. Celá rada Elemnts of Nature sa medzi používateľmi teší širokej obľube. Na druhej strane však ide o prémiový výrobok, takže aj za ľahký hydratačný krém pre mastnú pleť si budete musieť priplatiť.

Menší prievan v peňaženke však určite neoľutujete. Tento jedinečný krém na akné môžu používať ženy i muži. Stačí ak si ho nanesiete raz denne a unikátna receptúra sa postará o to, aby sa vo vnútorných štruktúrach pokožky prestal tvoriť nadmerný kožný maz.

Dr.Grendel Elemnts of Nature tiež zabraňuje nežiaducemu lesku a bojuje proti podráždeniu i začervenaniu pokožky. Navyše zjednocuje tón pleti, no nenachádza sa v ňom SPF takže počas letných mesiacov ho treba doplniť krémom s ochranným faktorom.

Recenzia Venira – akné gél krém – skvelý prírodný pomocník na jazvy po akné

skvelý prírodný pomocník na jazvy po akné

Výrobca: Venira | Typ výrobku: gél krém | Objem: 30 ml | Typ pleti:  mastná, zmiešaná, aknózna pleť | Určenie: ženy i muži | Použitie: 2-krát denne | Približná cena: 18,70 €

Klady
 • Prírodný produkt
 • Hojí akné aj jazvy
 • Udržiava normálne pH
 • Redukuje kožný maz
Zápory
 • Menší objem balenia

Venira akné gél krém je skvelý prírodný produkt na elimináciu akné i čiernych bodiek. Jeho zloženie zo štyroch prírodných olejov vytvára aktívnu protiváhu k upchatým pórom. Navyše o aknóznu pleť sa stará aj kyselina hyalurónová, panthenol i vitamín E. Celkovú starostlivosť završuje výťažok z listov harmančeka.

Venira akné gél je tak ideálny krém na jazvy po akné. Dokáže ich totiž vyhladiť a celkovo zjednotiť textúru pokožky. Navyše v koži udržuje prirodzené pH, čo je v prípade mastnej pokožky viac než žiadúce. Venira gél krém výrobca odporúča používať dámam aj pánom dvakrát denne na starostlivo vyčistenú pokožku. Preto je vhodné pre žiadaný efekt doplniť Venira čistiacim gélom.

My tak tomuto produktu nemáme veľmi čo vytknúť. Asi len menší objem balenia, ktoré rýchlo miniete a pre celkový efekt ich budete potrebovať viac.

Recenzia Dermacol Acne clear – gél proti akné s čajovníkovým olejom

gél proti akné s čajovníkovým olejom

Výrobca: Dermacol | Typ výrobku: hydratačný krém | Objem: 50 ml | Typ pleti:  mastná, zmiešaná, aknózna pleť | Určenie: ženy i muži | Použitie: ráno alebo večer | Približná cena: 5,80 €

Klady
 • Kvalitné zloženie
 • Príjemná cena
 • Jednoduchá aplikácia
 • Rýchly účinok
Zápory
 • Bez SPF

Zaujímavú voľbu v boji proti akné ponúka aj Dermacol so svojím gélom Acne clear. Mimochodom v tejto rade nájdete aj kopec ďalších výrobkov na čistenie pleti ako aj regeneračné masky. Tie dokopy vytvoria ideálny mix na zlepšenie mastnej a aknóznej pokožky.

Gélový krém Dermacol Acne clear vašej pleti poskytuje rovnováhu a okamžité upokojenie. Aplikuje sa raz denne na tvár, krk i dekolt. A jeho účinok takmer okamžite pocítite. Ten je podporený kombináciou oleja z austrálskeho čajovníka a Zincidone®.

A práve ten eliminuje akné ako aj predchádza jeho vzniku. Ide pritom o veľmi účinnú látku v prípade problematickej pleti. Potvrdzuje to i mnoho užívateľských recenzií, podľa ktorých sa viditeľný efekt objaví už po niekoľkých dňoch od prvého použitia.

Ďalšie inšpirácie na krémy na akné

Krémy a gély proti akné
Dr.Grendel – Elements of Nature

Typ pleti: mastná, zmiešaná, aknózna pleť
Použitie: ráno alebo večer
Určenie: ženy, muži
Objem: 50 ml

Typ pleti: mastná, zmiešaná, aknózna pleť
Použitie: ráno alebo večer
Určenie: ženy, muži
Objem: 50 ml

Aktuálna cena
Venira – akné gél krém

Typ pleti: mastná, zmiešaná, aknózna pleť
Použitie: 2-krát denne
Určenie: ženy, muži
Objem: 30 ml

Typ pleti: mastná, zmiešaná, aknózna pleť
Použitie: 2-krát denne
Určenie: ženy, muži
Objem: 30 ml

Aktuálna cena
Dermacol – Acne Clear

Typ pleti: mastná, zmiešaná, aknózna pleť
Použitie: ráno alebo večer
Určenie: ženy, muži
Objem: 50 ml

Typ pleti: mastná, zmiešaná, aknózna pleť
Použitie: ráno alebo večer
Určenie: ženy, muži
Objem: 50 ml

Aktuálna cena
La Roche-Posay Effaclar hiso-biome

Typ pleti: citlivá
Použitie: ráno alebo večer
Určenie: ženy, muži
Objem: 40 ml

Typ pleti: citlivá
Použitie: ráno alebo večer
Určenie: ženy, muži
Objem: 40 ml

Aktuálna cena
Bioderma Sébium Kerato + gél

Typ pleti: mastná, zmiešaná, aknózna pleť
Použitie: ráno alebo večer
Určenie: ženy, muži
Objem: 30 ml

Typ pleti: mastná, zmiešaná, aknózna pleť
Použitie: ráno alebo večer
Určenie: ženy, muži
Objem: 30 ml

Aktuálna cena

Najpredávanejšie krémy na akné podľa Heureky

Ako vybrať krém na akné

ako vybrať krém na akné

Nepríjemné pupienky, neestetické červené a čierne bodky na tvári a dekolte sú strašiakom mladších i starších ročníkov. Preto, ak hľadáte vhodný krém na vyrážky pre vašu pleť, ste na správnej adrese. Prezradíme vám ako tieto prípravky fungujú a ktorý krém je ideálny pre váš typ pleti.

Prečo sa tvorí akné

Predtým ako sa dostaneme ku konkrétnym druhom krémom na akné, je dôležité, aby ste porozumeli vzniku nepríjemných vyrážok. Ich pôvod totiž netkvie len v mastnej pleti, ako si veľa ľudí mylne myslí.

Pokožka, na ktorej sa vyskytuje akné je síce na povrchu mastná, ale pravým dôvodom jeho tvorby je fakt, že pod povrchom je dlhodobo vnútorne vysušená. Dehydratácia vnútorných štruktúr kože potom spôsobuje, že vytvára viac mazu, aby sa pokožka premazala. Tento proces však vo finále inklinuje vznik akné. Preto aj keď máte mastnejší typ pokožky nepodceňujte hydratáciu. Akné si totiž na vašej pleti môže vypýtať daň v podobe nepekných jaziev. Veľakrát svrbí a jeho škrabaním si tak vytvoríte doživotnú spomienku na problematickú pleť.

Čo všetko vplýva na tvorbu akné

Do tvorby akné však vstupujú aj ďalšie faktory ako nedostatok vody v koži. Veľakrát sa totiž nevyskytuje len na tvári, ale aj krku, chrbte a hrudi. Vtedy je potrebné zamyslieť sa nad ďalšími príčinami ich vzniku. Patria sem najmä:

 • hormonálne zmeny,
 • stres,
 • nedostatok vitamínov,
 • nedostatočný pitný režim,
 • zle zvolená kozmetika na liečbu problematickej pleti.

Preto pokiaľ máte pochybnosti o tom, kam typologicky v prípade vašej pleti patríte, poraďte sa v lekárni, u kozmetičky alebo kožného lekára. Navyše by ste pri problematickej pleti s akné mali pouvažovať aj nad odbornými vyšetreniami u endokrinológa aj gastroenterológa.

Aké látky by mal obsahovať krém proti akné

Krémy na akné vo všeobecnosti obsahujú kyselinu mliečnu pre jej vysoké hydratačné účinky. Nevyhýbajte sa ani prírodným olejom a vitamínu A v podobe retinolu, ktorý má na problematickú pokožku blahodarne účinky.

Určite si zakúpte krém, ktorý bude obsahovať aj benzynol peroxid. Ten pomáha odstraňovať odumreté bunky ako aj pokožke vylučovať kyslík. No a kvalitný krém bude obsahovať aj kyselinu salicylovú. Tá dokáže zachytávať baktérie spôsobujúce akné a držať ich pod kontrolou.

Vlastnosti krému na akné

Dobrý krém na vyrážky by sa mal ľahko rozotierať a po jeho aplikácii by ste nemali pociťovať žiadne nežiadúce účinky v podobe svrbenia alebo pálenia.

Niektoré prípravky však tieto vlastnosti dokážu vykazovať pri prvých použitiach. No po niekoľkých aplikáciách by mali nepríjemne pocity ustúpiť. Ak sa tak nestane, prestaňte prípravok používať.

Typy krémov na akné

Krém na fľaky po akné či krém na jazvy po akné alebo klasický krém na akné dnes už nájdete vo viacerých prevedeniach.

Klasikou sú denné a nočné krémy. No tak ako v prípade iných druhov pleti i tu nájdete varianty na leto a zimu. Vplyv prostredia totiž zohráva rolu na kvalite pokožky. Leto si vyžaduje vyšší SPF faktor a zima zas zvýšenú hydratáciu.

Ako sa starať o pleť

ako sa starať o pleť

Pri výbere vhodného produktu pre vás sa však nedajte na rýchle a zázračné riešenia, ktoré sa na vás chrlia z marketingových prospektov. Liečba akné potrebuje čas a viac produktov ako jeden krém. Preto sa skôr zamerajte na pravidelnú starostlivosť o pleť.

Nepodceňujte každodenné čistenie pokožky ráno i večer. Do svojej rutiny zaveďte denný a nočný krém vhodný pre vašu pleť. Takisto aspoň raz do týždňa si doprajte hĺbkové čistenie pomocou peelingu a nezabúdajte ani na hydratačné masky. No a samozrejmosťou by mala byť raz do mesiaca návšteva kozmetického salóna, kde vám aplikujú hĺbkové procedúry na zlepšenie kvality pokožky.

Náš tip

Ak vás téma pleťovej kozmetiky zaujala prečítajte si aj naše články Najlepšie krémy na celulitíduNajlepšie krémy na vrásky.

Kde kúpiť krém na akné

Kvalitné krémy na problematickú a aknóznu pleť nájdete v lekárni, no široký výber je i na internete. Najviac produktov pritom nájdete v on-line parfumériách a lekárňach. My odporúčame Notino.sk, kde nájdete krémy na akné viacerých značiek i cenových kategórií.

No ak máte radi čisto prírodnú kozmetiku alebo výrobky bez parabenov, určite neprehliadnite ponuku Venira.sk či Benulekaren.sk.

Najobľúbenejšie značky krémov na akné

Dermacol

Dermacol je značka kvalitnej českej kozmetiky, ktorá sa už viac ako pol storočia stará o krásu žien. Okrem pleťových masiek, gélov a krémov na pokožku v jej radoch nájdete aj účinnú a cenovo dostupnú dekoratívnu kozmetiku.

Dermacol kvalitná česká kozmetika

Bioderma

Bioderma je populárna značka dermatokozmetiky. Často sa s ňou stretnete v lekárňach a radi ju majú i lekári. Prípravky výrobcu totiž neobsahujú parabeny ani ďalšie syntetické látky. Preto je kozmetika z jej radov obľúbená najmä u ľudí s citlivou pokožkou.

Bioderma kozmetika bez parabenov

Venira

Venira je český producent prírodnej kozmetiky a výživových doplnkov, ktorý je na trhu len 6 rokov. Za tento čas si však vydobyl pevné miesto nielen na českom, ale aj slovenskom trhu. Svojím verným zákazníkom totiž ponúka účinne produkty nielen na pleť, ale aj vlasy.

logo venira

Koľko stojí krém na akné

Liečba akné si vyžaduje čas. No a s časom samozrejme súvisia aj financie. Navyše ak chcete, aby vám už pupáky, čierne bodky a začervenané miesta na tvári či krku neznepríjemňovali život, musíte investovať do komplexnej starostlivosti.

Krém na akné do 10 €

Zaujímavú ponuku krémov na akné nájdete už v cenovej kategórií do 10 €. No môže stať, že tieto výrobky obsahujú nižší podiel účinných látok. Ale majú aj menší objem, takže vám vydržia kratší čas.

Krém na akné od 10 € do 50 €

V prípade, že chcete v rámci vášho rozpočtu docieliť želaný efekt, budete tak musieť počítať s rozpočtom od 10 € do 50 €. V rámci neho nájdete aj dermatologickú kozmetiku na liečbu akné a nepríjemnosti spôsobených s problematickou pleťou.

Krém na akné nad 50 €

Cenová kategória nad 50 € ponúka v liečbe akné najširšie možnosti. Zmestite sa sem aj s viacerými prípravkami na prirodzenú obnovu pleti. Navyše v tejto cenovej relácii si môžete dovoliť tiež prémiové produkty ako krém na jazvy po akné alebo krém na fľaky po akné.

Najpredávanejšie krémy na akné podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 5.0 (2 hlasy)

Autor

Katarína Kmeťová
Katarína Kmeťová

Som mama dvoch malých detí, ktorá sa už viac ako 15 rokov pohybuje v oblasti PR, marketingu a obchodu. Počas rodičovskej dovolenky je písanie nástroj, vďaka ktorému mám kontakt so svetom. Okrem toho spravujem vlastný blog a zaujímam sa o zdravý životný štýl, motivačnú literatúru, módu a smart technológie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár