Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Pohodlná diéta – recenzia

5. 1. 2021 Aktualizované

Pohodlná diéta Logo
Zhadzovanie prebytočných kíl môže byť náročnou úlohou, predovšetkým ak sa rozhodnete sami si nakupovať a pripravovať jedlo. Ani nájsť tie správne recepty nebýva vždy jednoduché. Značne vám však celý proces môže uľahčiť krabičková diéta. Dobrou voľbou je krabičková diéta s názvom Pohodlná diéta.

Hodnotenie krabičkovej diéty od Pohodlná diéta

8

Perfektná

Krabičková diéta Pohodlná diéta je solídnou voľbou pre časovo vyťažených ľudí, ktorí sa chcú zdravo stravovať. Jedlo je chutné, pestré a dostatočne variabilné. Programov síce nie je tak veľa, ako u konkurencie, no sú kvalitne navrhnuté. Páči sa nám, že si z nich vyberú aj ľudia s cukrovkou, vegetariáni a ľudia vyžadujúci si bezlepkovú diétu. Najväčšou slabinou Pohodlnej diéty je rozvoz, ktorý je obmedzený len na hlavné mesto a jeho okolie.

 

Cena
9
Programy
8
Kvalita
9
Rozvoz
6
Klady
  • Chutné jedlá
  • Dostatočný výber programov
  • Dovoz jedla zdarma
Zápory
  • Bez programu pre vegánov
  • Rozvoz len v rámci Bratislavy

Ako to funguje

Cieľom krabičkovej diéty Pohodlná diéta je ušetriť vám čas, ktorý by ste museli venovať príprave jedla, nakupovaniu a hľadaniu zdravých receptov. S krabičkovou diétou je to jednoduché. Len si vyberiete program a každý deň vám domov dorazí 5 krabičiek plných chutného jedla. Kým niektoré jedlá sa konzumujú studené, iné budete chcieť zohriať. Jednoduchým spôsobom je nahriať panvicu a jedlo ohriať na nej. Ešte jednoduchšie je prederaviť fóliu, v ktorej je jedlo zabalené, na niekoľkých miestach a dať jedlo do mikrovlnky.

Krabičkové diéty sú vhodné pre každého. Väčšinou ich vyhľadávajú časovo zaneprázdnení ľudia, ktorí chcú schudnúť. Obľubujú ich však aj športovci a seniori.

Nakupovanie jedla zo stránky Pohodlná diéta je veľmi jednoduché. Stačí si vybrať program (viac o nich nižšie) a dni, kedy chcete mať krabičkovú diétu doručenú domov.

Na stránkach Pohodlnej diéty nájdete aj blog. Ten je síce na informácie pomerne skromný, no aj tak je jeho existencia vítaná.

Programy a kvalita potravín

Ponúkané jedlo je šetrne pripravované. Väčšina jedla sa pripravuje na pare. Používa sa len minimálne množstvo oleja a soli. Celkovo je diéta navrhnutá tak, aby vám pomohla redukovať hmotnosť. V závislosti od programu potom môže byť aj pestrou a vyváženou stravou pre športovca alebo aktívneho človeka. Rovnako tak môže byť udržateľným spôsobom stravovania pre ľudí s potravinovými alergiami a pod.

Najčastejšie siahajú po krabičkovej diéte ľudia, ktorí si želajú schudnúť. Pre nich je k dispozícii program Redukčná diéta. Trošku viac kalórií nájdete v Štandardnej diéte, čo je program, vhodný pre ženy aj mužov.

Program Aktív a Šport sú jasnými voľbami pre športovcov a aktívnych ľudí. Okrem pokrytia všetkých nutričných potrieb ponúkajú aj dostatočné množstvo kvalitných bielkovín z rôznych zdrojov.

Páči sa nám, že Pohodlná diéta poskytuje programy aj pre ľudí so špeciálnymi požiadavkami na stravu. Príkladom je Dia diéta, ktorá je špeciálne navrhnutá pre ľudí, ktorí trpia cukrovkou. Všetok cukor je v jedlách nahrádzaný prírodnou stéviou.

Ak nepatríte medzi fanúšikov mäsa, môžete si zvoliť Vegetariánsku diétu. Táto diéta je totiž oslobodená od akéhokoľvek mäsa a mäsových výrobkov.

V ponuke nájdeme aj Bezlaktózovú diétu, ktorú ocenia ľudia alergickí na mlieko. Nechýba ani bezlepková diéta pre ľudí, ktorí nesmú prijímať jedlo obsahujúce lepok.

Výhodou krabičkovej diéty Pohodlná diéta je aj možnosť vyskúšať si skúšobný týždeň za zvýhodnenú cenu. Ide o skvelý spôsob, ako na vlastnej koži zistiť, či je daná diéta vhodná pre vás. Rovnako si aj vyskúšate, aké to je stravovať sa formou krabičkovej diéty. Ak si zvolíte skúšobný týždeň, dostanete jedlo na celý pracovný týždeň (pondelok až piatok). Túto možnosť je možné využiť len raz na jednu osobu.

Príklad menu:

Pohodlná diéta menu

Rozvoz

Pohodlná diéta rozváža krabičky s jedlom vždy deň vopred. Vďaka tomu si jedlo môžete vychutnať hneď ráno. Na stránke si viete pozrieť orientačné časy, kedy je jedlo rozvážané zákazníkom. Jedlo vám privezú priamo na vašu adresu.

Táto krabičková diéta je dostupná len v hlavnom meste a jeho okolí. Bohužiaľ, ak nie ste z Bratislavy, Stupavy, Marianky, Vajnor, Čiernej Vody, Rusoviec alebo Jaroviec, Pohodlnú diétu si nebudete môcť vychutnať.

Dobrou správou ale je, že sa za dopravu neplatí, čo klienti Pohodlnej diéty určite ocenia.

Jedlo je uskladnené pri rozvoze tak, že v bezpečí prežije cestu až na vašu adresu. Krabičky s jednotlivými chodmi jedla sú umiestnené do tašky. Na krabičkách nájdete aj informácie o tom, či je jedlo potrebné zohrievať, alebo nie.

Skúsenosti klientov

Táto krabičková diéta ja obmedzená len na hlavné mesto a okolie, kde si našla mnoho klientov. Tí sa s obľubou k tomuto stravovaniu vracajú, keď nemajú čas na prípravu jedla. Mnoho klientov využíva služby Pohodlnej diéty na dlhodobé a celkové pokrytie nutričných potrieb. K jedlu stačí piť dostatok tekutín a redukčný efekt sa dostaví. Dá sa mu pomôcť aj dostatočným množstvom pohybu.

Výhodou krabičkovej diéty Pohodlná diéta je pestrosť a variabilita jedál. Ak sa rozhodnete pre dlhodobé objednávanie jedla, nehrozí vám, že by vás táto forma stravovania začala nudiť.

Náš tip

Zaujal vás tento typ diéty a chcete sa dozvedieť viac? Ďalšie tipy na redukčné, vegetariánske a lowcarb krabičkové diéty nájdete v špeciálnom článku.

[/ttd_content_tip]

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 5.0 (1 hlas)

Autor

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajduk

Fascinácia modernými technológiami v kombinácii s láskou k písaniu ma priviedli sem, na túto stránku, kde sa snažím svojimi radami a postrehmi pomôcť ľuďom vybrať si ten správny produkt. Neustále sa učím nové veci, takže sa rád o svoje vedomosti podelím.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár