Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Ostatné

Najlepšie výživové poradenstvá – porovnanie a recenzie

17. 5. 2023 Aktualizované

Chcete schudnúť a zlepšiť svoj zdravotný stav, no neviete, ktoré výživové poradenstvo si máte vybrať? V nasledujúcich riadkoch sme pre vás zhodnotili výživové poradenstvá a pripravili ich porovnanie. Ak ste teda odhodlaný niečo urobiť so svojou postavou, tak čítajte ďalej.

Víťaz nášho výberu

Výživové poradenstvo s 20 pobočkami na Slovensku, ktoré poskytujú odborníci na zdravú výživu.

Skvelá alternatíva

Sieť výživových poradenstiev s 25 ročnými skúsenosťami a pobočkami po celom Slovensku.

Ďalšia alternatíva

Odborníčky s dlhoročnými skúsenosťami a skvelým prístupom ku klientom.

Porovnanie – výživové poradenstvá​​

Nutriadapt.sk Naturhouse.sk Medibalance.sk It’s my life.sk Bodyclinic.sk Biocare.sk
nutriadapt logo naturhouse logo medibalance logo výživové poradenstvo it's my life bodyclinic logo biocare logo
Celkové hodnotenie 9

Recenzia

8,5

Recenzia

8,1

Recenzia

8,3

Recenzia

8

Recenzia

6

Recenzia

Online komunikácia ×
Počet pobočiek 20 37 1 1 žiadna
Počet výživových programov 3 4 5 3 3
Diagnostika organizmu na špeciálnom prístroji × ×
Možnosť kúpiť doplnky stravy × ×
Obdobie poskytovania služieb individuálne 12 mesiacov individuálne 1 mesiac
Cvičebné plány × × ×
Úvodná konzultácia zdarma × × ×
Vyskúšať Vyskúšať Vyskúšať Vyskúšať Vyskúšať Vyskúšať

Najlepšie výživové poradenstvá

Výživové poradenstvo Nutriadapt.sk

nutriadapt logo

Klady
 • Vstupné diagnostiky
 • Profesionálny prístup
 • Pobočky po celom Slovensku
 • Individuálna tvorba výživového plánu na mieru
Zápory
 • Vysoké ceny za služby

Nutriadapt.sk je sieť výživových poradenstiev, pričom v minulosti niesla názov Svetzdravia. Navštíviť ich môžete na pobočke. Na Slovensku ich je celkovo 20. V rámci prvej konzultácii vám na pobočke spravia aj diagnostiku organizmu. Následne sa budete môcť rozhodnúť či budete chcieť využiť ich služby. V prípade, že áno máte na výber tri programy, a to základný, intenzívny a komplexný.

Všetky programy máte k dispozícii na 3 až 24 mesiacov. Samozrejme od obdobia sa bude odvíjať aj cena. Základný program obsahuje výživový plán na mieru, recepty a gramážovú kuchárku. Súčasťou je aj odborná starostlivosť. Intenzívny program zahŕňa to isté čo základný plus dostanete voucher na 120 €. Komplexný program je to isté, čo intenzívny, no k nemu dostanete online cvičebný program.

Podľa recenzii klientov, ktorý spolupracovali Nutriadapt je ich prístup profesionálny. Ocenili aj pravidelné merania, ktoré motivujú dodržiavať zdravé stravovanie a splniť si tak svoj cieľ. Našlo sa aj pár negatívnych hodnotení, v ktorých bolo spomenuté, že klient mal v jedálničku zaradené potraviny, ktoré tam nechcel.

Výživové poradenstvo Naturhouse.sk

naturhouse logo

Klady
 • Dlhoročné skúsenosti
 • Vyše 30 pobočiek na Slovensku
 • Konzultácie zdarma
 • Kvalitná podpora
 • Veľa pozitívnych hodnotení od klientov, ktorým sa podarilo schudnúť
Zápory
 • Vyššie ceny produktov
 • Na východnom Slovensku menej pobočiek

Naturhouse.sk pomáha ľuďom s chudnutím už viac ako 25 rokov. Po celom svete je približne 2200 centier, pričom na Slovensku ich je momentálne 37. Ak chcete schudnúť a rozhodnete sa využiť služby Naturhouse.sk, tak vás čaká úvodná konzultácia. Tá je možná telefonicky, online alebo na pobočke, kde vám zmerajú koľko tuku a vody sa vo vašom tele nachádza. Výhodou je, že za konzultácie neplatíte nič.

Pri dodržiavaní pokynov poradcu by ste mali chudnúť 0,5 až 1 kg za týždeň. V rámci vašej stravy vám odporučia konzumovať aj ich doplnky výživy, ktoré sú na báze bylín. Za tie si budete musieť samozrejme zaplatiť. Avšak či sa ich rozhodnete užívať je len na vás.

Na internete sa stretnete s mnohými pozitívnymi referenciami, v ktorých ľudia spomínajú úbytok na hmotnosti. Preto považujeme toto výživové poradenstvo za účinné. No narazili sme aj na niekoľko negatívnych skúseností, kedy poradkyňa na pobočke klientovi bez opýtania zaúčtovala produkty, o ktoré ani nemal záujem. Do negatívnej stránky sme zaradili aj to, že na východnom Slovensku sa nachádza málo pobočiek. To je ale vykompenzované online alebo telefonickou podporou.

Výživové poradenstvo Medibalance.sk

medibalance logo

Klady
 • Profesionálny a individuálny prístup
 • Nenájdené žiadne negatívne skúsenosti
 • Ponuka programov
 • Možnosť testu na intoleranciu potravín
Zápory
 • Len jedna pobočka v Bratislave

Medibalance.sk je poradenstvo v oblasti výživy s pobočkou v Bratislave. Mgr. Zuzana Lišková je zakladateľom, pričom sa zdravému stravovaniu venuje už 20 rokov. Na tomto poradenstve oceňujeme myšlienku učenia ľudí ako sa majú stravovať, aby schudli a zároveň sa cítili dobre. Ak sa rozhodnete pre toto výživové poradenstvo, tak máte na výber osobnú alebo online komunikáciu.

Tak ako konkurencia aj toto poradenstvo má v ponuke tri výživové programy. Jedným z nich má názov Nutriplan. Pozitívom je, že jeho trvanie je až 12 mesiacov. Jeho obsahom je diagnostika a následne vytvorenie nutričného plánu. Počas prvých šiestich mesiacov budete mať k dispozícii 10 konzultácii, počas ktorých môžete preberať s poradkyňou vaše problémy a ciele.

Ďalším programom je Nutriplan Online, ktorý je v podstate ten istý ako sme vyššie spomínali. Rozdiel je jedine v tom, že komunikovať budete online a k dispozícii budete mať len 5 konzultácii. Ich profesionálny prístup potvrdzuje to, že sme nenašli žiadne negatívne hodnotenia. Za nevýhodu považujeme to, že majú len jednu pobočku v Bratislave. Preto ak nebývate po blízku tak budete musieť cestovať, prípadne si zvolíte online program.

Recenzia It’s my life

it's my life - výživové poradenstvá

Klady
 • Široký výber produktov
 • On-line poradenstvo
 • Diétne balíčky
 • Dobrý pomer ceny a kvality
Zápory
 • Slabšia stránka aj siete
 • Slovenská pobočka bez kamennej poradne
 • Chýba pečivo

It’s my life predstavuje výživové poradenstvo založené na keto diéte. No pod pojmom poradenstvo si nepredstavujte kamennú pobočku s výživovým odborníkom a profesionálnymi prístrojmi. Takáto podpora v redukcii hmotnosti zatiaľ pod hlavičkou It’s my life funguje u našich susedov v Česku.

V našich podmienkach sa tak musíte uspokojiť s on-line podporou, kde vypracujú jedalníček na mieru a BMI kalkulačkou. Tá vám odporučí jeden z piatich diétnych plánov podľa počtu kilogramov, ktoré potrebujete zhodiť. Každý navyše obsahuje päť krokov. V rámci nich konzumujete najskôr výlučne produkty It’s my life a v neskorších fázach pridávate bežné potraviny. Z nášho pohľadu tak ide o vyvážený systém stravovania v dobrom pomere ceny a kvality.

It’s my life si navyše chvália aj samotní recenzenti. Chuť jeho produktov je ďaleko lepšia oproti konkurencii a perfektné sú aj výsledky.

Výživové poradenstvo Bodyclinic.sk

bodyclinic logo - výživové poradenstvá

Klady
 • Kvalitné služby
 • Mnoho pozitívnych hodnotení od zákazníkov
 • Dlhoročné skúsenosti
 • Individuálny prístup
 • Online komunikácia
Zápory
 • Len jedna klinika v Bratislave
 • Vyššie ceny služieb

Bodyclinic.sk je klinika, ktorá sa zaoberá poradenstvom v oblasti zdravej výživy. Ich tím tvoria certifikovaný výživový poradcovia a s poskytovaním ich služieb majú 8 ročné skúsenosti. Ich ponuka obsahuje taktiež 3 výživové programy (základný, štandard, intenzívny). Poskytujú osobnú aj online komunikáciu.

Pre začatím programu prejdete diagnostikou organizmu na špeciálnom prístroji InBody 230. Nasledovať bude 7 dňová analýza stravovacích návykov a konzultácia. To je zahrnuté v základnom programe. Následne si môžete zvoliť program štandard alebo intenzívny. Počas nich budete mať k dispozícii výživový mentoring, online podporu a samozrejme jedálniček na mieru. Program štandard obsahuje jedálniček na dva týždne. V programe Intenzívny dostane pokračovací program na ďalší mesiac.

Pri výživovom poradenstve Bodyclinic.sk sme taktiež zaradili do nevýhod to, že klinika je len v Bratislave. Okrem toho majú oproti konkurencii o niečo vyššie ceny, no na druhej strane poskytujú intenzívnejšiu podporu. Avšak k dispozícii je aj online komunikácia. Medzi recenziami klientov sme nenašli žiadne negatívne hodnotenie.

Výživové poradenstvo Biocare.sk

biocare logo - výživové poradenstvá

Klady
 • Zaujímavé bio produkty v eshope
 • Primeraná cena
 • Stravovací plán do 7 dní
Zápory
 • Žiadne referencie od zákazníkov, ktorí si zakúpili stravovací plán
 • Málo informácii ohľadom výživového poradenstva

Biocare.sk je eshop s bio produktmi. V ich ponuke nájdete aj výživové poradenstvo. To je zložené z troch programov. Prvým je diagnostika. Tá ja vytvorená na základe vyplneného dotazníku, ktorý im pošlete. Komunikovať budete s certifikovanou výživovou poradkyňou. Nevýhodou je, že komunikácia je len online, pretože nemajú žiadnu pobočku, kde by ste ich mohli navštíviť. Tu vidíme ďalšiu nevýhodu oproti konkurencii, čo je absencia diagnostiky na špeciálnom prístroji.

Po odoslaní formulára a fotografie trvá 3 až 4 dni, kým vám príde vyhodnotenie. Ďalším programom je diagnostika spolu s jedálničkom na dva týždne. Posledným programom je diagnostika a jedálniček na 4 týždne. Vytvorenie jedálničku trvá 7 dní. Na webe by sme ocenili informácie o výživovej poradkyni a detailnejšie informácie ohľadom celého poradenstva.

Pri hľadaní referencii od zákazníkov, ktorí využili službu výživového poradenstva sme na nič nenarazili. Hodnotenia nájdete len od zákazníkov, ktorí nakúpili produkty z ich eshopu. Eshop Biocare.sk má na druhej strane zaujímavé bio produkty, ktoré ocenili viacerí zákazníci.

Ako vybrať výživového poradcu

V súčasnej dobe je veľké množstvo ľudí, ktorí sa označujú za výživových poradcov a pracujú pre výživové poradenstvá. Z tohto dôvodu nemusí byť najľahšie vybrať toho správneho. V nasledujúcich riadkoch nájdete niekoľko tipov a informácii, ktoré vám môžu s výberom pomôcť.

Aký je váš zdravotný stav a čo chcete dosiahnuť

Pred výberom výživového poradcu je základom zhodnotiť svoj zdravotný stav. To znamená, že by ste mali vedieť, na ktoré potraviny ste alergický alebo máte na nich intoleranciu, prípadne sa po ich konzumácii necítite dobre.

Ďalším základným krokom je definovanie vlastného cieľa. Chcete schudnúť, pribrať alebo vám stačí ak sa budete cítiť dobre? To všetko si pred prvou konzultáciou premyslite. Bude to jednoduchšie pre vás aj výživového poradcu.

Vzdelanie výživového poradcu

Samozrejmosťou je, že každý výživový poradca by mal mať určitú úroveň vzdelania. Ak natrafíte na niekoho, kto sa považuje za výživového poradcu, pričom absolvoval nejaký krátky kurz, tak si dva-krát rozmyslite či chcete, aby vám takýto človek robil stravovací plán. Samostatnou kategóriou sú napríklad predajcovia výživových doplnkov, ktorým ide len o to, aby ich čo najviac predali.

Na koho sa teda obrátiť? Kvalitný nutričný poradca by mal mať ukončenú vysokú školu v tomto odbore, prípadne by mal mať absolvovaný rozsiahly kurz a k tomu určite nejakú prax. Ideálne ak pracuje s ďalšími odborníkmi a doktormi.

Ako by mal výživový poradca pristupovať ku svojim klientom

Rozhovor s nutričným poradcom by mal byť príjemný a mal by od vás zisťovať čo najviac informácii. Na základe informácii ako napríklad vaše ciele či stravovacie návyky dokáže zostaviť najlepší stravovací plán na mieru. Taktiež by vám mal vysvetliť aké metódy a postupy používa pri zostavovaní jedálničku.

Po prvom stretnutí by sa vám mal ďalej venovať a odpovedať na vaše otázky ohľadom stravy. Na ďalších stretnutiach tak budete mohli ďalej diskutovať o tom či vám jedálniček vyhovuje. Môže sa stať, že niektoré jedlá vám nebudú chutiť alebo vám budú spôsobovať únavu či tráviace ťažkosti. V tomto prípade by pre výživového poradcu nemal byť problém jedálniček pozmeniť a nahradiť problematické potraviny.

Tip: Dajte si pozor na fitness trénerov, ktorý ponúkajú aj tvorbu jedálničku na mieru. Tí vám môžu zostaviť jedálniček, ktorý ponúkajú aj iným klientom, pričom v ňom spravia len drobné zmeny. V najhoršom prípade v ňom nespravia žiadne zmeny a dajú vám ten istý jedálniček ako ďalším klientom. Pri tvorbe je najdôležitejšie pristupovať individuálne.

Znaky dobrého výživového poradcu

Medzi základné znaky dobrého výživového poradcu patria:

 • Snaží sa od vás získať čo najviac informácii (doterajšie stravovanie, pohybové aktivity,…)
 • Nebude vám vnucovať potraviny, ktoré vám nechutia alebo doplnky výživy
 • Má reálne referencie od spokojných klientov
 • Ak vám niečo nebude v stravovacom pláne vyhovovať, tak to zmení
 • Bude k vám pristupovať maximálne individuálne (tzn. ak napríklad neradi raňajkujete, tak vám raňajky do jedálnička nezaradí)
 • Na všetky vaše otázky vám odpovie

Takmer každý skúsený odborník na výživu vám odporučí domácu prípravu jedál s minimom spracovaných potravín. Ak sa tiež snažíte znížiť príjem tukov a chcete variť rýchlo, chutne a bez množstva špinavého riadu, skúste porozmýšľať o teplovzdušnej fritéze.

teplovzdušná frítéza skusenosti

Výživový poradca – cena

Ceny výživových poradcov sú rôzne. V základe je väčšinou poplatok za vstupnú konzultáciu do 10 €. Následne sa ceny odvíjajú od stravovacích plánov a ide o desiatky eur, pričom niektoré plány môžu prekročiť aj hranicu 500 €. Poplatky sú za určité obdobie (väčšinou za 1 mesiac).

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.5 (2 hlasy)

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár