Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Ostatné

Najlepšie nástroje na vytvorenie web stránok pre rok 2024

Neviete, ako vytvoriť vlastný web? Nástroj na tvorenie webových stránok je najjednoduchší spôsob, ako si založiť www stránky. Vie množstvo funkcií a ľahko sa ovláda bez nutnosti znalosti programovacích jazykov. V našom veľkom porovnávacom teste vám teraz predstavíme tie najlepšie nástroje na vytvorenie web stránok. Víťazom sa stal Webnode.

Najlepší celkovo

Víťaz testu, ktorému nie je čo vytknúť. Má mnoho funkcií, dobrú prispôsobiteľnosť, jednoduché ovládanie a prijateľnú cenu. Je skvelý aj pre e-shop či web zadarmo.

Najlepší pre komerčné weby

Profesionálny nástroj na tvorbu webu, e-shopu, klubu, webinára či kurzu.Vyniká v komerčných funkciách, má ľahko prispôsobiteľný design, ale stojí viac peňazí.

Najlepšia cena, obrovský priestor

Jednoduché ovládanie, prehľadné prostredie, e-shop lacno aj zadarmo a obrovský až neobmedzený priestor pre web. Plnohodnotne využiteľná free verzia.

Najlepšie nástroje na tvorbu webu a vytvorenie web stránok

Recenzia Webnode – celkovo najlepší nástroj na vytvorenie web stránok

webnode recenziaVíťaz testuTestado

Klady
 • Jednoduchá obsluha
 • Dostatek nadstandardních funkcí
 • Snadný provoz e-shopu s mnoha možnostmi
 • Kvalitní editor webových stránek zdarma
Zápory
 • Nie je možné spätne zmeniť šablónu

Webnode patrí v ČR aj SR medzi najznámejšie a najobľúbenejšie nástroje na vytvorenie web stránok. Hodí sa aj pre úplných začiatočníkov. Je kompletne v slovenčine a so svojim intuitívnym užívateľským prostredím sa radí medzi najjednoduchšie ovládateľné služby svojho druhu. Zároveň ponúkne dostatok funkcií a rozmanitých obsahových prvkov, ktoré potešia aj zákazníkov s vyššími požiadavkami.

V našom teste hodnotíme Webnode ako najlepší spôsob, ako vytvoriť web stránku zadarmo. Hoci má free verzia isté obmedzenia, je plnohodnotne použiteľná a s obľubou využívaná. Vo výbave platených programov nechýba ani tvorba e-shopu.

Tiež je tu možné nastavenie webdesignu vlastným predstavám, hoci konkurencia ponúkne občasne aj lepšiu personalizáciu. Nastaviť sa dá ale farebné prevedenie aj celkové rozloženie. Nevýhodou je nemožnosť zmeniť šablónu.

Webnode však patrí medzi najlepšie nástroje na tvorbu webu celého testu.

Recenzia Mioweb – profesionálny webový editor pre komerčné stránky

mioweb recenzia

Klady
 • Všetko v jednom cenovom balíčku
 • Detailná personalizácia webdesignu
 • Pokročilé marketingové nástroje
 • Pokročilé nástroje pre e-shop
 • Podporuje kurzy, kluby a webináre
Zápory
 • Vyššia cena
 • Nie je tu free verzia ani lacnejšia tarifa
 • Nevie multijazyčné weby

Mioweb je profesionálnym nástrojom pre užívateľov, ktorí to s tvorbou www stránok myslia naozaj vážne. Služba nepodporuje free verziu a cena prevádzky patrí celkovo medzi vyššie (v porovnaní s okolitou konkurenciou).

V jedinom ponúkanom balíčku sa ale nachádza úplne všetko, čo si len vymyslíte. Veľmi pokročilé funkcie nájdu uplatnenie nielen pri vytváraní osobných webov, ale aj pre e-shop – a predovšetkým pre celkový marketing stránok a analýzu správania zákazníkov.

Okrem klasických obsahových stránok alebo e-shopu si tu môžete prevádzkovať aj klub, webinár alebo kurzy. To sú špeciálne funkcie, ktoré ostatné online webové editory bežne neponúkajú. Pre maximálne komerčné využitie je Mioweb rozhodne číslom jedna v našom porovnaní. Veľkým plusom je aj detailné nastavenie všetkých parametrov a jednoduché prispôsobenie designu úplne svojim predstavám.

Recenzia Mozello – neobmedzený priestor a eshop zdarma

mozello logo

Klady
 • Lacný program na tvorbu webu
 • Plnohodnotne použiteľná free verzia
 • Obrovský až neobmedzený priestor pre web
 • E-shop lacno alebo aj zadarmo
 • Jednoduché ovládanie a prehľadné prostredie
Zápory
 • Slabé prispôsobenie vzhľadu webu
 • Menej funkcií a webových prvkov

Na nástroji pre tvorbu webu Mozello oceníte jeho jednoduchosť. Má prehľadné užívateľské prostredie a intuitívnu obsluhu. Používanie ovládacích tlačidiel vám dáva istotu pri manipulácii s jednotlivými obsahovými prvkami. Tie majú pomerne základnú ponuku. Základné stránky s nimi zvládnete vytvoriť. Pokiaľ však plánujete web so špeciálnymi funkciami, nemusí byť Mozello dostatočné. Taktiež nastavenia webdesignu patria skôr k menej pokročilým.

Veľkou prednosťou tejto služby je e-shop. Ponúkne k nemu pokročilé možnosti správy, ktoré vám dokážu ušetriť veľa času. Vlastný obchod môžete prevádzkovať dokonca zadarmo s obmedzeným počtom produktov. V platenej verzii potom nie ste limitovaní vôbec, a to dokonca ani diskovým priestorom.

Mozello je vďaka tomu ideálny pre veľké multimediálne stránky. Zároveň má – vzhľadom na neobmedzenú veľkosť pre web – prekvapivo nízku cenu. Mozello sa hodí aj na tvorbu webu zadarmo.

Porovnanie 10 nástrojov na tvorbu webu

Webnode Mioweb Mozello Wix Weebly Zombeek Websupport
webnode recenzia mioweb recenzia mozello logo wix logo weebly logo zombeek logo websupport logo
Cenník tarifu za mesiac

3 – 17,9 €

95 € 7 – 15 € 250–715 Kč (cca 10 – 29 €) 10 – 30 € 3,83 € 5,88 – 11,88 €
Počet platených tarifov
4 web + 3 eshop 1 2 4 web + 3 eshop 3 1 2
Vyskúšanie zdarma
(14 dní)
Možnosť prevádzky zdarma
× ×
Administrácia v slovenčine × (čeština) ×
Užívateľská podpora v slovenčine (podpora s prekladačom) × × × (čeština)
Priestor pre web
100 MB – 7 GB (až 15 GB eshop) 3 GB 500 MB až neobmedzene 500 MB – 50 GB 500 MB až neobmedzene 500 MB 1 GB – 10 GB
Zálohovanie webu
Tvorba e-shopu
Drag & Drop ovládanie × (nie kompletné) (nie vo všetkých editoroch)
WYSIWYG
Vlastné HTML / CSS
(zjednodušené)
Počet šablón
100+ 31 48 500+ 50+ 7 80+
Vyskúšať Vyskúšať Vyskúšať Vyskúšať Vyskúšať Vyskúšať Vyskúšať

Ako vybrať nástroj na tvorbu webu

Pri výbere nástroja pre tvoru vlastného webu je najdôležitejšie, aby vybraná služba mala všetky funkcie, ktoré požadujete. Zabúdať by ste ale nemali ani na užívateľskú prívetivosť ovládania, design webu a v neposlednom rade aj cenu. Neviete, ako založiť webové stránky zadarmo? Ako vytvoriť vlastný web? Nielen to vám teraz popíšeme v našom návode.

najlepsie nastroje na vytvorenie web stránok

Tvorba webstránok – možnosti ako vytvoriť web

Inteligentné nástroje, ktoré sme vám v našom porovnávacom teste nástrojov na tvorbu webu predstavili, sú len jednou z možností na vytváranie www stránok. Preto sa poďme najskôr pozrieť, aké sú aj iné spôsoby ako si založiť web a v čom sa od seba odlišujú. Na výber sú tri hlavné riešenia:

 • Individuálna tvorba www stránok
 • Redakčný systém
 • Online nástroj pre tvorbu webu

Individuálna tvorba webstránok

Klasickým riešením, ako si vytvoriť web, je samostatná tvorba webstránky. Tá je však zdĺhavá, teda si nejaký čas počkáte, kým budete mať svoje stránky v prevádzke. Výhodnosť v pomere „strávený čas vs. výsledok“ nie je práve najlepší. Zvlášť pokiaľ ste začiatočník, ktorý sa všetko učí a nie je si ani istý, že dôjde k úspešnému výsledku. Hlavnou výhodou je tu možnosť prispôsobiť si web úplne ľubovoľne svojim potrebám.

Pokiaľ si zvládnete vytvoriť web svojpomocne, ušetríte nemalé peniaze. Okrem vášho času a vašej energie sú tu jediné výdavky doména a webhosting. Tie si musíte zariadiť sami. V prípade problému nemáte k dispozícii žiadnu podporu, maximálne môžete hľadať a pýtať sa na internete.

Pokiaľ si neviete celú internetovú stránku vytvoriť sami, môžete sa obrátiť na profesionálnych grafikov a programátorov, ktorí tieto služby ponúkajú. Rozhodne však nejde o lacnú záležitosť. Táto možnosť sa používa predovšetkým pri už zavedených projektoch, pri ktorých ste si istí, že vám investíciu vrátia. Pre začínajúce osobné stránky ju nemožno odporučiť.

Náš tip

Pokiaľ sa pustíte do vlastného webu alebo využijete redakčný systém, pozrite sa, aký bude pre vás najlepší webhosting.

nastroje na vytvorenie web stranok

Redakčný systém

Redakčný systém je zaujímavým kompromisom medzi vlastným webom a špecializovaným nástrojom na jednoduchú tvorbu webu. Hoci sa vyhnete programovaniu, ostatné veci si musíte zariadiť sami. Bude na vás obstaranie (a základné nastavenia) webhostingu a domény. Vo väčšine prípadov obsahuje prostredie redakčného systému len základné funkcie. Všetko potrebné si musíte doinštalovať pomocou pluginov. Ich pridávanie ale nie je nič náročné a pripomína inštaláciu mobilnej aplikácie.

Počet dizajnových šablón je rovnako ako v prípade funkcií takmer neobmedzený. Mnohí tvorcovia totiž robia pre najznámejšie redakčné systémy zaujímavý obsah. Hoci niektoré prvky sú aj zadarmo, obvykle sa pri budovaní prepracovanejších www ďalším poplatkom nevyhnete.

Aj napriek tomu stále patria redakčné systémy medzi cenovo prijateľné riešenia, nezaberú toľko času a zvládnu ich väčšinou obsluhovať aj technicky menej zdatní užívatelia. V prípade problému musíte hľadať pomocníka na internete alebo sa obrátiť priamo na autora zakúpeného pluginu. Najznámejšie redakčné systémy sú WordPress, Joomla! či Drupal.

najlepsie nastroje na tvorbu webu

Tvorba web stránok – online nástroj

Ako urobiť web najrýchlejšie a takmer bez námahy? Špeciálne nástroje na tvorbu webu sú najjednoduchší spôsob, ako založiť webové stránky. Ich obsluhu zvládne aj úplný začiatočník. Nielenže nepotrebujete žiadnu znalosť programovania, ale ani sa nemusíte trápiť so zariaďovaním ďalších nevyhnutností, ako je hosting alebo doména.

Cenovo sa obvykle jedná o dostupnú službu. Ako si urobiť web stránku zadarmo? Je to vôbec možné? Áno, pretože v niektorých prípadoch vám tieto nástroje dokonca umožňujú vytvoriť web zadarmo. Výhodou je aj maximálna rýchlosť práce, prehľadnosť užívateľského prostredia a istá podpora zo strany poskytovateľa tejto služby.

Najväčším záporom sú tu obmedzené možnosti. Keď si sami programujete web alebo ho staviate na používanie pluginov, je možné zrealizovať takmer všetko, čo si vymyslíte. Nástroje na vytváranie webu disponujú vstavanými a pevne danými funkciami, ktoré môžete využívať. Ak však budete chcieť niečo, čo systém nepodporuje, budete aj tak nakoniec odkázaní na programovanie či dokonca požadovaný prvok nepôjde pridať vôbec.

Rovnako je to s webdesignom, ktorý si možno upravovať z veľkej časti len tak, ako vám to systémové možnosti dovolia. Pri kvalitných nástrojoch sa ale nie je čoho báť – vedia toho toľko, že vás nebudú nijako obmedzovať.

Tiež by ste mali počítať s tým, že váš web je pevne fixovaný na vybraný nástroj. Pokiaľ ho už nebudete chcieť používať alebo pokiaľ nástroj zanikne a ukončí svoje služby (čo sa však bežne nestáva), nepôjde ho previesť ku konkurencii. Rovnako tak už hotový alebo rozpracovaný web cez redakčný systém či tvorený svojpomocne nie je kompatibilný so systémom týchto nástrojov.

Tvorba web stránok – ako fungujú nástroje

Nástroj na tvorbu vlastného webu ovládate cez prihlásenie sa do administrácie cez stránky poskytovateľa tejto služby. Tvorba web stránky online má výhodu v tom, že nemusíte nič inštalovať. Všetko robíte vo svojom prehliadači. Hoci pracujete cez internet, nemusíte všetko ihneď zverejniť. Až keď dokončíte vybranú časť svojich stránok (napr. článok alebo fotogalériu), jednoducho ju publikujete.

Nástroje na tvorbu webu fungujú často na takzvane WYSIWYG princípe (What You See Is What You Get) – pracujete s vizuálnou podobou webu, ktorú si upravujete, maximálne nastavujete nejaké parametre pomocou posuvníkov či výberových tlačidiel. Vo väčšine prípadov sa tiež stretnete s ovládaním drag & drop alebo presúvaním prvkov pomocou myši. Princíp je rovnaký ako napríklad pri ikonách na ploche vášho počítača či telefónu.

najlepšie nastroje na tvorbu www stranok

Podľa čoho vybrať nástroj pre tvorbu www stránok

Nástroje na tvorbu webu sa od seba odlišujú ovládaním a ponúkanými funkciami pre obsah aj pre prispôsobenie dizajnu. Zabúdať by ste tiež nemali na cenu. Váš finančný rozpočet môže výrazne ovplyvniť výber. Mnohé nástroje pre tvorbu webu ponúkajú viac cenových taríf – čím drahší balíček, tým viac funkcií získate. Avšak aj free programy bývajú pre menej náročných užívateľov plnohodnotne použiteľné.

Tieto služby sú dokonca takmer jedinou cestou, ako na vytvorenie web stránky zadarmo a neplatiť ani v budúcnosti nič za jeho prevádzku.

Funkcie

Funkcie a obsahové prvky sú tým najdôležitejším kritériom pri výbere správneho nástroja na vytváranie www stránok. Dopredu si dobre premyslite, ako by mal váš web vyzerať a čo všetko na ňom chcete mať. Svoj zoznam požiadaviek potom porovnávajte s ponúkanými funkciami.

Pre základné použitie je väčšina webových editorov dostačujúca. Avšak jednotlivé služby sa môžu vzájomne líšiť napríklad veľkostnými limitmi pre váš web a špeciálnymi funkciami pre e-shop alebo marketing.

Testado radí

Hoci nástroje na tvorbu webu dokážu plnohodnotne prevádzkovať internetový obchod, existuje aj špecializovaná alternatíva v podobe prenájmu e-shopu. Ide o rovnaký princíp fungovania, len sú funkcie a prostredie viac prispôsobené na ponúkanie tovaru.

Pri zakladaní internetového obchodu sa pozrite tiež, či existuje limit tovaru a jeho variant. Vytvoriť e-shop zadarmo vie len málo služieb na trhu, teda budete najskôr vyberať z platených taríf. Pre väčšie obchody sa oplatí si priplatiť za funkcie uľahčujúce pácu, ako je automatická fakturácia či importovanie produktov.

Náš tip

Najlepšie pokročilé funkcie pre web, e-shop aj pre marketing či dokonca na vytváranie kurzov, klubov a webinárov má Mioweb.

recenzia vytvorenie web stránok

Personalizácia

Väčšina používateľov nechce internetové stránky, ktoré vyzerajú vizuálne ako veľa ďalších. Webdesign a jeho nastaviteľnosť preto zohráva zásadnú úlohu. Výber z viacerých šablón, ktoré sa vzájomne odlišujú, je vždy plusom. Avšak možnosť personalizácie vzhľadu je dôležitejšia. Čím viac vizuálnych prvkov pôjde zmeniť, tým lepšie. Najlepšie nástroje na tvorbu webu umožňujú celé stránky postaviť úplne podľa vlastných predstáv.

Užívateľské prostredie

Hoci je finálna podoba webu, ktorú vidia návštevníci vašich stránok to najdôležitejšie, nemali by ste podceňovať ani svoje pracovné pohodlie. Podoba editora a predovšetkým jeho intuitívne a prehľadné prostredie vám výrazne urýchli a spríjemní prácu.

Myslite na to, že budete svoje www stránky editovať cez vybraný nástroj už navždy – ako už bolo povedané, web nemožno previesť k inej službe. Odporúčame preto vyskúšať radšej viac poskytovateľov a zistiť, ktorý vám bude sedieť, než sa stále trápiť s nevyhovujúcim ovládaním. Väčšina nástrojov na tvorbu webu ponúka skúšobnú dobu zadarmo.

Pokiaľ neovládate angličtinu, nie je sa čoho obávať. Existuje dostatok editorov, ktoré majú užívateľské prostredie aj podporu kompletne v slovenčine prípadne češtine.

Náš tip

Najjednoduchšie užívateľské prostredie aj na tvorbu zložitejších stránok a kompletnú slovenčinu ponúka nástroj na vytváranie webov Webnode.

recenzia webnode šablony - vytvorenie web stránok

 

Webhosting a doména pre web

Webhosting a doména sú nevyhnutné veci na prevádzku stránok na internete. Ide o priestor pre web a jeho adresu. Všetko vám spravidla zariadi vybraný nástroj pre tvorbu www stránok. Sami sa o nič teda nemusíte starať. Editory s dobrými zákazníckymi službami sú najjednoduchší spôsob, ako vytvoriť web s vlastnou doménou.

Webhosting

Hlavným parametrom webhostingu, ktorý by ste mali sledovať, je jeho diskový priestor. Ide o obmedzené miesto, ktoré vám poskytovateľ vyhradí na svojom serveri. Dobre si premyslite, aké sú vaše minimálne požiadavky. Viac miesta budete potrebovať napríklad pre fotogalériu a iné multimédiá. Textový obsah je oveľa úspornejší.

Rozpätie ponúkanej veľkosti je obrovské a často záleží na cenovej tarife. Diskový priestor sa pohybuje od stoviek MB cez bežnú veľkosť okolo 5 GB až po skutočných rekordérov, ktorí vám dajú priestor aj 50 GB alebo vás neobmedzujú v tomto ohľade vôbec.

Doména

Doménu vám rovnako ako webhosting zaistí vybraný nástroj na vytvorenie web stránky. Pri doménach rozlišujeme dva druhy:

 • Doména II. úrovne – vlastná adresa bez názvu poskytovateľa (napr. testado.sk).
 • Doména III. úrovne – adresa s pridaným názvom poskytovateľa (napr. keby sme boli pri Webnode, bola by adresa testado.webnode.cz).

Doména II. úrovne je samozrejme lepšie zapamätateľná a budí dojem profesionality. Zároveň s absenciou reklamy na poskytovateľa nikto na prvý pohľad nevidí, pri akom webovom nástroji svoje stránky prevádzkujete.

Doména II. úrovne je vždy platená; maximálne sa stretnete s akciami napríklad na jej prevádzku na rok zadarmo. Naproti tomu za doménu III. úrovne neplatíte. Nie každá služba ale doménu III. úrovne ponúka.

Na čo si dať pri výbere pozor

Možnosti vytvorenia webových stránok cez webové editory sú skutočne široké. Nie všetci poskytovatelia však majú rovnako kvalitné služby. Aby ste predišli sklamaniu, máme pre vás na záver ešte niekoľko rád a tipov, na čo si dať pozor. Do nášho porovnania sme vybrali jedine spoľahlivé služby. Samozrejmosťou by malo byť:

 • HTTPS pre väčšiu bezpečnosť,nastroje na vytvorenie webu
 • bezproblémové a rýchle načítanie,
 • spoľahlivá funkčnosť s minimom výpadkov,
 • fungujúca užívateľská podpora,
 • zálohovanie webu,
 • jednoduchá platba bez starostí.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár