Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Recenzia nástroja na tvorbu webu Mozello

mozello logo

Mozello je jednoduchým editorom na vytvorenie webových stránok, s ktorým vytvorí základné stránky aj úplný začiatočník. Okrem jednoduchej obsluhy vyniká v našom rebríčku nástrojov na vytváranie webov aj nelimitovaným priestorom a možnosťou prevádzky zadarmo vrátane e-shopu. Viac sa dočítate v našej podrobnej recenzii.

Porovnali sme pre vás najlepšie nástroje na vytvorenie web stránok, preto si môžete prečítať náš článok v ktorom ich popisujeme a porovnávame.

8.8

Skvělý nástroj

Mozello vyniká svojou jednoduchosťou. Ovládanie je intuitívne a praktické. Poradia si s ním aj technicky menej zdatní užívatelia. Na druhú stranu má len základné funkcie. Tie na tvorbu plnohodnotných stránok stačia, ale náročnejším zákazníkom môžu niektoré prvky chýbať. Tiež výber šablón a možnosti ich úpravy sú značne obmedzené. Naopak veľkú pochvalu si Mozello zaslúži za nízku cenu a možnosť založiť zadarmo nielen klasické www stránky, ale aj e-shop.

Dôležité parametre
10
Cena a cenové programy
10
Design a prispôsobenie
6.5
Užívateľské prostredie a ovládanie
9.5
Funkcie a obsahové prvky
8.5
Marketing a sebapropagácia
9
Užívateľská podpora
8
Klady
 • Nízka cena
 • E-shop lacno alebo aj zadarmo
 • Plnohodnotne použiteľná free verzia
 • Obrovský až neobmedzený priestor pre web
 • Jednoduché ovládanie a prehľadné prostredie
Zápory
 • Slabé prispôsobenie vzhľadu webu
 • Menej funkcií a webových prvkov

O Mozello

Hodnotený nástroj pre tvoru webu Mozello patrí lotyšskej súkromnej spoločnosti s názvom Mozello SIA, ktorá sa špecializuje na webové služby aj ďalší vývoj softvéru pre osobné PC. Táto firma vznikla v roku 2016. Je teda mladšia ako väčšina nástrojov na založenie www stránok v našom porovnaní. Rozhodne má ale čo ponúknuť.

mozello logo

Dôležité parametre mozello – 10/10

Svoje stránky si ľahko a v niekoľkých krokoch založíte a budete spravovať cez www.mozello.sk. Na registráciu nepotrebujete nič viac ako e-mailovú adresu. Služba poskytuje webhosting s najväčším priestorom v našom aktuálnom porovnaní nástrojov na tvorbu webu.

V najlepšom cenovom programe ním nie ste totiž nijako limitovaní. Z tohto dôvodu bude nástroj Mozello ideálny pre veľké multimediálne stránky. Dokonca aj lacnejšie tarify vám umožnia využívať 50 GB, čo patrí stále medzi najväčší priestor, aký môžete medzi známymi webovými editormi zohnať.
mozello recenzia

Čo sa týka adresy vášho webu, je možné zadarmo využívať doménu III. úrovne (vo formáte „názov-webu.mozello.sk). Samozrejme vám Mozello dokáže zaistiť aj doménu II. úrovne (vo formáte „názov-webu.sk“). Jej registráciu dostanete zadarmo ku každému platenému programu.

Pri free doméne s koncovkou „.mozello.sk“ máte rovno automaticky zabezpečenie pomocou certifikátu SSL. Pri weboch s koncovkou „.sk“ ho tiež získate zadarmo, avšak musíte vykonať ručnú aktiváciu v sekcii „nastavenie > zabezpečenie“.

Cena a cenové programy – 10/10

Na výber máte z troch cenových programov, z toho je jeden bezplatný. Na rozdiel od mnohých ostatných nástrojov pre tvoru webu tu nie sú rozdelené tarify na e-shop a na klasické stránky. Svoj internetový obchod môžete prevádzkovať vždy a nie je nutné prikupovať žiadne špeciálne balíčky.

Cenové programy sa od seba výrazne odlišujú už spomínaným priestorom pre vaše www stránky, a tiež niektorými ponúkanými funkciami, najmä tými pre e-shop.

Nástroj mozello je celkovo lacnejšia služba v porovnaní s konkurenciou; obzvlášť s ohľadom na ponúkanú veľkosť webhostingu.

3 cenové programy

Mozello zadarmo

Tvorba webu pomocou Mozello patrí medzi najlepšie nástroje na tvorbu webu zadarmo. V porovnaní s konkurenciou ponúka viac funkcií aj viac priestoru. Hoci má niekoľko zásadných limitov oproti plateným tarifám, nenároční používatelia môžu free verziu používať ako plnohodnotný web. Nutné je ale počítať s obmedzeniami:

 • Menší priestor 0,5 GB
 • Koncovka pre web „.mozello.sk“
 • Osekané niektoré pokročilé funkcie
 • Reklamný banner

Zaujímavosťou na Mozello je, že ako jeden z mála nástrojov na vytváranie webu umožňuje prevádzkovať e-shop úplne bezplatne. Síce ste limitovaní piatimi produktmi a piatimi variantmi, ale pre polokomerčné využitie alebo osobný web to stačí; stále je to viac, než ponúka väčšina konkurencie.

Dizajn a prispôsobenie – 6,5/10

Webdesign sa cez Mozello nastavuje veľmi ľahko a intuitívne. Na výber máte zo 48 šablón. Niektoré sa opakujú, respektíve sa líšia vzájomne len v niekoľkých farebných prvkoch. Na druhú stranu je nutné pochváliť fakt, že medzi nimi môžete ľubovoľne prepínať a vyskúšať si, ktorá vám bude vyhovovať.

mozello recenzia2

Úprava vzhľadu je tu na základnej úrovni. Meniť môžete len rozvrhnutie prvkov (ale nie celého prostredia www stránok), farby, obrázky a písma. Pokiaľ by ste chceli na svojich stránkach vykonať detailnejšie úpravy, je to možné cez CSS. Čisto cez grafické rozhranie a bez znalostí týchto jazykov s webdesignom príliš nepohnete.

V prípade núdze je možné využiť služby zamestnancov Mozello, ktorí vám na žiadosť prevedú menšie nadštandardné úpravy designu. Avšak táto služba bude platená.

Recenzia nástroja

Všetky ponúkané šablóny sú responzívne – to znamená optimalizované pre rôzne zariadenia, aby sa obsah webu správne zobrazil ako na počítači, tak na mobilnom telefóne alebo tablete.

Užívateľské prostredie a ovládanie v Mozello – 9,5/10

S jednoduchším nastavením designu súvisí zákonite menej nastavovacích možností a tým aj dobrá prehľadnosť užívateľského prostredia. V editore Mozello sa zorientujete za veľmi krátky čas a budete ho takmer okamžite používať úplne intuitívne.

Ovládanie systému je riešené formou WYSIWYG (What You See Is What You Get). Pracujete teda pomocou vizuálnych prvkov, ktoré upravujete cez tlačidlá a posuvníky. Ihneď vidíte, aký má zvolená akcia výsledok a ako na stránkach vyzerá. To je pohodlné a výborné pre začiatočníkov, ktorí majú nulové skúsenosti.

mozello recenzia4

Na rozdiel od mnohých editorov pre tvoru webu nebudete v nástroji na tvorbu webových stránok Mozello používať preťahovanie jednotlivých prvkov pomocou myši na vybrané miesto. To však nie je žiadna komplikácia. Poradie a pozície sa určujú pomocou tlačidiel.

Rovnako tak obsahové bloky zmažete alebo bližšie nastavíte. Pre pridanie nového prvku stačí kliknúť na symbol „+“ medzi existujúcim obsahom. Textové políčka fungujú ako bežný textový editor a obrázky si pohodlne nahrávate rovno zo svojho počítača.

Funkcie a obsahové prvky – 8,5/10

Množstvo funkcií je tu minimálne, avšak dostačujúce pre základné internetové stránky. S platenými funkciami získate o niečo viac možností pre e-shop, ale už nie toľko pre webové stránky.

Kľúčové vlastnosti Parametre
Cena plateného tarifu za mesiac 7 – 15 €
Počet platených tarifov 2
Vyskúšať zdarma
Možnosť prevádzky zdarma
Administrácia v slovenčine
Uživateľská podpora v slovenčine (podpora s prekladačom)
Priestor na web 500 MB až neobmedzene
Zálohovanie webu
Tvorba e-shopu
Drag & Drop ovládanie × (nie kompletné)
WYSIWYG (What You See Is What You Get)
Responzivita
Vlastné HTML / CSS
Počet šablón 48

Základné prvky webu

Hlavnými prvkami, ktoré môžete na svoj web pridať, sú text, obrázok, blogové články, video, banner, produkty, galérie a formulár. Pri každom z nich potom máte na výber z niekoľkých prevedení, ktoré sa odlišujú svojím rozložením.

Iné webové editory často podporujú ďalšie prvky, ako sú napríklad referencie alebo cenníky. Pre nich nemá Mozello špeciálne funkcie, ale je možné ich čiastočne nahradiť pred hlavné prvky; najmä textové stĺpce s obrázkami. Úplne tu bohužiaľ chýbajú tlačidlá, deliace prvky, mapy a ďalší obsah, ktorý na www stránkach bežne môžete nájsť.

Ako pridať blok

Pokročilejšie možnosti

Medzi pokročilejšími funkciami sú k dispozícii jazykové mutácie. Tie sa hodia na vytváranie webových stránok s medzinárodným presahom. Podporované je tiež oznámenie o používaní cookies.

E-shop

Ako už bolo spomenuté vyššie, e-shop je možné prevádzkovať aj zadarmo s obmedzením počtu 5 kusov tovaru a 5 variantov. V lacnejšom platenom programe sa možnosti rozširujú na 15 produktov a až 20 variantov. V drahšej tarife potom nie ste limitovaní v tomto ohľade žiadnym spôsobom. Zároveň vás neobmedzuje ani priestor webu, preto sa Mozello hodí aj pre internetový obchod s väčším počtom položiek.

Na správu je e-shop ľahký. Na rozdiel od klasického webu je internetový obchod o niečo viac vybavený zaujímavými funkciami. Využívať môžete zľavové kódy, editovateľné platobné formuláre, import/export produktov, fakturovanie, prepojenie s platobnými bránami či digitálne doručenie.

Marketing a sebapropagácia – 9/10

Na propagáciu svojho webu môžete využiť celý rad nástrojov. Samozrejmosťou je SEO optimalizácia pre internetové vyhľadávače. S marketingom vám ďalej pomôžu tlačidlá na rýchle zdieľanie na sociálnych sieťach, vyskakovacie okná, kampane s výzvami na vykonanie akcie na stránkach či zachytenie odchádzajúcich zákazníkov a štatistky návštevnosti. S externým nástrojom taktiež ľahko zvládnete e-mail marketing.

mozello recenzia6

Užívateľská podpora Mozello – 8/10

Recenzovaný nástroj Mozello na svojom webe neposkytuje príliš podrobných informácií a návodov. Nájdete tu len najčastejšie otázky, s ktorými aj používatelia nevedia rady. S ohľadom na absolútnu jednoduchosť obsluhy ale ani nie sú podrobnejšie informácie o ovládaní nutné.

Živú užívateľskú podporu je možné kontaktovať predovšetkým pomocou e-mailu. Pokojne môžete písať po slovensky, avšak počítajte s tým, že na druhom konci nesedí rodený hovorca. Vaše otázky aj získané odpovede sa prekladajú cez internetový prekladač. Formulujte preto svoje požiadavky radšej stručne a jasne. Ak vám nerobí problém angličtina, dohovoríte sa ľahšie. Po prepnutí na zahraničnú verziu Mozello máte k dispozícii aj rýchly chat. Ten v slovenskom prostredí chýba.

Čo sa týka ďalších možností kontaktovania, nenájdete tu telefonickú podporu. K dispozícii sú ale sociálne siete, kde Mozello reaguje rýchlo a pomôže vám vyriešiť vaše problémy rovnako ako cez e-mail.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Odborná redakcia
Odborná redakcia

Testado.sk je recenzný online magazín. Na jednej strane vlastnoručne testujeme vybrané produkty, na strane druhej zhromažďujeme odborné a používateľské recenzie z celého sveta. Našim cieľom je pomôcť vám nájsť tie najlepšie produkty. Viac informácií >>

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár