Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Recenzia nástroja na tvorbu webu Mioweb

mioweb recenzia

V našom teste nástrojov pre tvoru webu je Mioweb editorom s najširšími možnosťami detailných úprav designu a s najpokročilejšími funkciami pre marketing. Kvalite tiež ale zodpovedá vyššia cena. Okrem webu a e-shopu cez neho môžete vytvárať aj kluby, kurzy alebo webináre. Pre viac informácií pokračujte v čítaní našej recenzie.

Porovnali sme pre vás aj ďalšie nástroje na vytvorenie web stránok, ako dopadly si môžete prečítať v našom texte, kde %ich popisujeme a porovnávame.

9.2

TOP nástroj

Mioweb sa vám bude páčiť, ak hľadáte pokročilý nástroj pre tvorbu webu so všetkými profi funkciami a ste ochotní si zaň priplatiť. Všetko máte v jednom cenovom balíčku. Systém vyniká v marketingových nástrojoch a dobrej správe e-shopu. Cez editor si taktiež vytvoríte svoj kurz, webinár alebo klub. Mioweb sa tak hodí skôr na komerčné použitie ako na osobné stránky.

Dôležité parametre
8.5
Cena a cenové programy
6
Design a prispôsobenie
10
Užívateľské prostredie a ovládanie
10
Funkcie a obsahové prvky
10
Marketing a sebapropagácia
10
Užívateľská podpora
10
Klady
  • Všetko v jednom cenovom balíčku
  • Detailná personalizácia webdesignu
  • Pokročilé marketingové nástroje
  • Pokročilé nástroje pre e-shop
  • Podporuje kurzy, kluby a webináre
Zápory
  • Vyššia cena
  • Nie je tu free verzia ani lacnejšia tarifa
  • Nie je možné vytvoriť multijazyčné weby

O Miowebe

Mioweb je menšia zato rýdzo česká spoločnosť. Na trhu pôsobí od roku 2012. Nájde uplatnenie nielen pri tvorbe webov. Zvládnete v ňom aj ďalší on-line obsah ako kurzy, prípadne si zaistíte podporu vášho predaja. Hodí sa najmä pre obchodníkov a stránky generujúce zisk.

mioweb recenzia

Dôležité parametre Mioweb – 8,5/10

Mioweb sa zakladá na redakčnom systéme WordPress (oficiálne stránky). V porovnaní s ním ponúkne jednoduchšie prostredie nástroja pre tvoru webu. Je vhodný aj pre úplných začiatočníkov. Sami nepotrebujete nič nastavovať.

Celý webhosting vám zaistí Mioweb. Priestor pre vaše stránky je skromných 3 GB. Konkurencia niekedy ponúkne viac, ale aj tak je to pre väčšinu používateľov dostačujúce dátový priestor. Rovnakú kapacitu bude mať aj vaša e-mailová schránka. Zároveň rovno získate aj vlastnú CZ doménu. Pre bezpečnú prevádzku je tu potom denné zálohovanie dát a HTTPS.

recenzia mioweb

Cena a cenové programy – 6/10

Mioweb na rozdiel od väčšiny nástrojov pre tvoru webu neponúka viac taríf. Podporuje len kompletný balíček všetkých funkcií a vychytávok. Nemusíte tým pádom premýšľať nad tým, aký cenový program budete potrebovať. Nevýhoda je, že platíte pomerne vysokú čiastku a môže sa stať, že niektoré alebo väčšinu možností ani nevyužijete.

Mioweb na svojich stránkach uvádza, že vás prevádzka vyjde na 79 € mesačne, čo radí túto službu medzi jeden z najdrahších nástrojov pre tvoru webu. Cena je navyše uvádzaná bez DPH. Vo výsledku teda zaplatíte 95 € za mesiac so všetkým. Službu si nemožno zaplatiť za dlhšie časové obdobie.

Pri založení ďalších projektov dostanete na všetky zľavu 50 %, teda prvý web bude za plnú čiastku a každý ďalší vás vyjde na 39 € (47 € s DPH).

recenzia mioweb1

Mioweb zadarmo

Cez Mioweb nemožno vytvoriť stránky zadarmo a nie je tu žiadna free verzia s osekanými funkciami. Kvôli tomu a pomerne vyššej obstarávacej cene sa Mioweb hodí skôr pre obchodníkov alebo pre užívateľov, ktorým sa tento nástroj naozaj páči a sú ochotní si ho zaplatiť aj pre svoj osobný web. Na vyskúšanie, či vám bude systém vyhovovať, máte 30 dní s garanciou vrátenia peňazí.

Okrem samotnej prevádzky neplatíte provízie zo zisku ani nič iné. Taktiež všetky nové funkcie získavate k vášmu predplatnému vždy bez ďalších poplatkov. Ak však budete chcieť obnoviť zálohu, vyjde vás to na 39 €. Rovnakú hodinovú sadzbu má aj servisný zásah technika v prípade, že budete potrebovať špeciálnu úpravu, na ktorú vám nebude stačiť bežná užívateľská podpora.

Dizajn a prispôsobenie – 10/10

Mioweb má menší počet prednastavených šablón, ktoré môžete použiť. To však nie je nijako na škodu, pretože možnosť personalizácie je tu naozaj široká a umožňuje vám pretvoriť design úplne podľa vašich predstáv. Mioweb patrí medzi najflexibilnejšie editory stránok. Ľahko a detailne si navolíte farby, pozadia, celkové rozloženie stránky aj jednotlivých prvkov vrátane ich veľkosti a ďalších parametrov. Samozrejmosťou je úprava fontov či pridanie vlastného loga. Pokročilými designovými funkciami sú napríklad prechody či farebné filtre.

Celý web je responzívny. Bude mať teda dobré zobrazenie ako na veľkom monitore počítača, tak na malom displeji mobilu alebo tabletu.

Pokročilejší užívateľ (alebo každý, kto má kamaráta so schopnosťou programovať) si môže upravovať design webu pomocou pridania vlastného CSS. Pokiaľ si s tým nedokážete poradiť, je možné využiť služby profesionálov priamo z Miowebu. Tí sú ale platení, ako už bolo spomenuté vyššie pri cenovom prehľade.

recenzia mioweb2

Užívateľské prostredie a ovládanie Mioweb – 10/10

Mioweb sa ovláda cez internetový prehliadač pomocou webového editora. Nemusíte si inštalovať ani sťahovať žiadne programy. Systém je postavený na WYSIWYG princípe (What You See Is What You Get). Pracujete teda čisto s vizuálnymi prvkami. To, čo si naklikáte na obrazovke, uvidia aj návštevníci vašich www. Žiadne programovacie zručnosti nie sú nutné.

Jednotlivé prvky presúvate pomocou myši na miesto, kde ich chcete mať (tzv. drag and drop ovládanie). Ich nastavenie aj prispôsobenie webu zvládnete cez možnosti nastavenia. Úpravy disponujú posuvníkmi a prepínačmi pre jednoduchšiu obsluhu. Ovládanie je celkovo jednoduché a prehľadné. Kvôli detailnej personalizácii vám ale zaberie chvíľu vyskúšať všetky možnosti.

Ako sme už spomínali, Mioweb je slovenský nástroj pre tvorbu webu, teda si nemusíte robiť starosti s jazykovou bariérou, pokiaľ neovládate angličtinu. Administrácia je kompletne v češtine.

Funkcie a obsahové prvky – 10/10

Ako už bolo spomenuté, s neexistenciou balíčkov získate na Mioweb všetky funkcie. V ponuke je ich veľké množstvo, aby vás pri tvorbe internetovej prezentácie nič neobmedzovalo.

Kľúčové vlastnosti Parametre
Cena plateného tarifu za mesiac 95 €
Počet platených tarifov 1
Vyskúšať zdarma
Možnosť prevádzky zdarma ×
Administrácia v slovenčine
Uživateľská podpora v slovenčine
Priestor na web 3 GB
Zálohovanie webu
Tvorba e-shopu
Drag & Drop ovládanie
WYSIWYG (What You See Is What You Get)
Responzivita
Vlastné HTML / CSS
Počet šablón 31

Základné prvky webu

Mioweb ponúka množstvo prvkov pre vaše stránky – texty, obrázky aj galérie, videá, tlačidlá, MP3, formuláre, blog s článkami, referencie, FAQ, kalendár, drobečkovú navigáciu a mnoho ďalšieho. Všetko má možnosť formátovania a detailného nastavenia.

recenzia mioweb3

Pokročilejšie možnosti

Výborná personalizácia umožňuje používanie mnohých funkcií oveľa rozsiahlejším spôsobom. Nástroj Mioweb tiež zvláda inštaláciu niektorých pluginov, čo vám dáva takmer neobmedzené možnosti. Jedinou chýbajúcou funkciou je tu prepínanie jazykov. Cez Mioweb nevytvoríte viacjazyčnú prezentáciu na jednej stránke. Na to by ste potrebovali zakúpiť ďalšiu licenciu aj doménu.

Na rozdiel od väčšiny konkurenčných nástrojov podporuje Mioweb vytváranie webinárov. Má vzory pre vysielacie stránky, nastavenie evergreenov a umožňuje registráciu zákazníkov. Živý stream je možné vložiť do akejkoľvek časti webu.

Medzi pokročilé funkcie sa taktiež radí tvorba vlastných online kurzov a klubov. Tá podporuje uzavreté stránky len pre členov, viacerých členských úrovní, katalóg prihlásených osôb, postupné odkrývanie obsahu či časovo obmedzené členstvo.

recenzia mioweb4

E-shop

Mioweb je predovšetkým platformou pre zárobkové weby, teda nesmú chýbať ani nástroje pre tvoru e-shopu. Počet tovaru nie je nijako obmedzený. Podporované sú varianty produktov aj kategórie a popisky. S integrovaným systémom pre objednávky a fakturáciu sa veľmi ľahko spravujú všetky obchody.

Z pokročilých e-shopových funkcií stojí za zmienku napríklad napojenie na platobné brány, jednoduché skladové hospodárstvo či tlačidlo expresného nákupu. Podporované je tiež EET. Jednotlivé prvky internetového obchodu je možné ľubovoľne upravovať a premiestňovať – dokonca vrátane košíka. Mioweb je celkovo plnohodnotne využiteľný aj pre väčšie e-shopy.

recenzia mioweb6

Marketing a sebapropagácia – 10/10

K profesionálnemu nastaveniu webu a k funkciám nesmie chýbať ani rovnako dobrý marketing. V propagácii stránok si vedie Mioweb veľmi nadpriemerne v porovnaní s konkurenčnými nástrojmi. Samozrejmosťou sú META dáta pri príspevkoch, stránkach i kategóriách e-shopu, popisy obrázkov či tlačidlá pre sociálne siete.

Veľkým plusom je prepojenie s ďalšími nástrojmi, ako je fakturačný softvér FAPI či Simpleshop, e-mailový pomocník Smartemailing alebo affiliate nástroj AffilBox. Nechýba ani podpora Google Analytics, Google Tag Manager a Google Search Console.

Z pokročilých marketingových funkcií tu nájdete podporu vyskakovacích (pop-up) okien či nástroj pre A/B testovanie; s ním vyhodnotíte v praxi úspešnosť prevedenia vašich stránok u zákazníkov. Na meranie správania a ciest návštevníkov stránok sú tu tiež inteligentné nástroje, ktoré vám pomôžu stavať tzv. funnely, aby ste ich viedli systematicky od návštevy webu až po finálne zakúpenie ponúkaného produktu. Mnohí tiež využijú kampaňové stránky s postupným odkrývaním obsahu či vzormi vstupných, obsahových, predajných a ďakovacích stránok.

recenzia mioweb7

Užívateľská podpora Mioweb – 10/10

Priamo na Mioweb.sk sú pekne vysvetlené všetky funkcie a nájdete tu odpoveď na väčšinu svojich otázok. S prostredím editora vás tiež naučí zaobchádzať inštruktážne videá. Okrem nápovedy je tu pre vás samozrejme aj live podpora preškolených špecialistov. Kontaktovať ich môžete cez e-mail alebo telefón od 9:00 do 16:00 hodín. Na inšpiráciu sa tiež môžete pridať na sociálne siete Miowebu.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Odborná redakcia
Odborná redakcia

Testado.sk je recenzný online magazín. Na jednej strane vlastnoručne testujeme vybrané produkty, na strane druhej zhromažďujeme odborné a používateľské recenzie z celého sveta. Našim cieľom je pomôcť vám nájsť tie najlepšie produkty. Viac informácií >>

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár