Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Recenzia nástroja na tvorbu webu Webnode

webnode recenziaNáš tipTestado

Webnode je jeden z najjednoduchších, najprehľadnejších a najobľúbenejších editorov v našom teste nástrojov na tvoru webu. Ponúka mnoho funkcií, viac ako 100 šablón, jednoduchšie www je možné na Webnode prevádzkovať úplne zadarmo. Pokročilé funkcie sú samozrejme platené. Recenzia Webnode vám prezradí, aké sú výhody a nevýhody tohto nástroja.

9.4

TOP (Skvelý)

Webnode je vďaka svojej jednoduchosti najlepším nástrojom na tvorbu webu pre začiatočníkov. Poteší ale aj náročnejších užívateľov, ktorí hľadajú pokročilé funkcie. Ponúkne vám tiež možnosť prevádzkovať ľahko vlastný e-shop a dobre spracované nástroje pre základný marketing. Výhrady máme predovšetkým na horšie prispôsobenie vzhľadu.

Dôležité parametre
9.5
Cena a cenové programy
9
Design a prispôsobenie
9.5
Užívateľské prostredie a ovládanie
10
Funkcie a obsahové prvky
9.5
Marketing a sebapropagácia
8.5
Užívateľská podpora
10
Klady
  • Plnohodnotne použiteľná free verzia
  • Jednoduchá a rýchla obsluha
  • Dostatok nadštandardných funkcií
  • Jednoduchá prevádzka e-shopu s mnohými možnosťami
Zápory
  • Nie je možné zmeniť šablónu (zatiaľ)

Dôležité parametre Webnode – 9/10

Tvorba vlastného webu cez Webnode prebieha kompletne cez internetové rozhranie www.webnode.sk po prihlásení do administrácie. Pre registráciu potrebujete len e-mail a samozrejme heslo s názvom/adresou vašich nových stránok. Webhosting zaisťuje kompletne Webnode. Jeho maximálna veľkosť sa odvíja od cenovej tarify.

S každým registrovaným projektom získate automaticky doménu III. úrovne s koncovkou „webnode.sk“ (názov-webu.webnode.sk). Dokúpiť je možné aj klasickú doménu II. úrovne s koncovkou sk, com a iné. K väčším prémiovým balíčkom ju získate zadarmo aj s ročnou prevádzkou.

Webnode taktiež umožňuje pre ochranu vášho súkromia anonymnú registráciu domény bez osobných údajov vo verejnom registri. Všetky stránky vytvorené cez Webnode sú zabezpečené pomocou SSL certifikátu. Čo je SSL sa dozviete na Wikipédii.

recenzia administracia

Cena a cenové programy – 9/10

S nástrojom Webnode získate vďaka celému radu cenových taríf možnosť prevádzkovať základný a lacný alebo dokonca bezplatný web aj profesionálne stránky. Prémiové služby ponúkajú okrem rozšírených funkcií aj väčší priestor (až 7 GB) a možnosť založiť si k svojim internetovým stránkam aj e-mailovú schránku. Webnode umožňuje vytvoriť web na osobné použitie aj pre vaše podnikanie.

webnode recenzia - cennik

Špeciálnou kategóriou sú e-shopy, ktoré vždy podporujú použitie vlastnej domény aj pokročilé webové funkcie. Jednotlivé balíčky sa od seba líšia predovšetkým ponúkaným priestorom (až 15 GB) či počtom registrovateľných zákazníkov. Drahšie tarify ponúknu aj pokročilé e-shopové funkcie.

Cenovo patrí Webnode k priemeru. Keď k tomu pripočítame dostačujúci priestor pre web a všetky funkcie, vychádza vo výsledku výhodne.

cennik eshopov

Webnode zadarmo

Cez Webnode môžete prevádzkovať svoje stránky aj úplne bez akýchkoľvek poplatkov. Web zadarmo má samozrejme isté obmedzenia v porovnaní s platenými tarifami. Nejedná sa však o nič hrozné, čo by vás v prevádzke jednoduchých www stránok výrazne obmedzovalo. Free verzia vždy bude mať:

  • Priestor na web len 100 MB
  • Reklamu na Webnode v pätičke
  • Doménu III. rádu
  • Absenciu pokročilých prvkov a funkcií

Veľkou výhodou je, že aj bezplatná verzia má rovnako spoľahlivý webhosting ako platená. Môžete vytvárať neobmedzený počet stránok. Tiež získate užívateľskú podporu, ak by ste si s čímkoľvek nevedeli rady. Webnode je v tomto ohľade skvelou cestou, ako vytvoriť web zadarmo a jednoducho.

Dizajn a prispôsobenie – 9,5/10

Webnode ponúka svojim zákazníkom viac ako 100 prednastavených šablón, ktoré môžu použiť a ľubovoľne upravovať. Vyberať je možné z univerzálnych aj tematicky zameraných napríklad na rôzne profesie.

Prispôsobenie je možné zmenou farby či farebných prvkov, typom písma, rozložením, výškou okrajov či návrhom tlačidiel a samozrejme vložením vlastného loga. Šablóny sú responzívne – optimalizované pre rôzne zariadenia. Zobrazujú sa teda správne na počítači aj na mobilnom telefóne.

recenzia webnode šablony

Hlavnou nevýhodou je nemožnosť zmeniť šablónu po registrácii vášho webu, čo vidíme ako veľký problém. Mnoho zákazníkov rado vyskúša viac designov, než si nájde ten pravý.

Pritom Webnode predtým zmenu šablóny bežne umožňovalo. Funkcia zmizla až po aktualizácii a zavedení nového a inak detailnejšieho editora. V pomocníkovi sa dočítate, že „šablónu a projektový názov nejde zatiaľ zmeniť“ – tak dúfajme, že do budúcnosti sa tento problém vyrieši. Pre ľudí, ktorí už Webnode používali a chceli by sa k nemu vrátiť, ešte spomenieme, že staršie šablóny nevedia spolupracovať s novým editorom.

Nastavenie dizajnu webu je dostatočné na prispôsobenie vzhľadu vašim potrebám – a s trochou ladenia grafiky aj na odlíšenie sa od ostatných webov používajúcich rovnakú šablónu ako vy. Iné nástroje na tvorbu webových stránok však niekedy ponúkajú detailnejšie prispôsobenie ako Webnode.
recenzia webnode - vzhľad

Mnohí užívatelia ocenia možnosť si zmeniť favicon (ikon webu v prehliadači) alebo si prispôsobiť hlavičku a pätičku stránok. Pokročilejším zákazníkom ovládajúcim základy programovania potom urobí radosť aspoň zjednodušená možnosť úpravy pomocou kódovania. Vlastné CSS je v editore podporované, ale iba cez HTML blok.

Užívateľské prostredie a ovládanie Webnode – 10/10

Web cez Webnode zvládnete vytvoriť aj prevádzkovať bez akejkoľvek znalosti programovacieho jazyka. Všetko prebieha jednoducho formou WYSIWYG editácie (What You See Is What You Get); to znamená, že upravujete vizuálne prvky tak, ako ich vidíte.

Celá obsluha Webnode sa zakladá na jednoduchom drag&drop ovládaní – prvky stačí chytiť myšou a pretiahnuť na požadované miesto. Nové sa potom pridávajú pomocou tlačidla +, ktoré uvidíte po nabehnutí kurzorom na príslušné miesto na vašom webe. Zložitejšie možnosti upravíte pomocou nastavenia v hornej lište administrácie. Tu tiež môžete spravovať a pridávať stránky.

Mnoho užívateľov, ktorí neovládajú dobre cudzie jazyky, určite ocenia, že je celé prostredie v slovenčine. Použiteľný web vytvoríte už za niekoľko hodín. Ovládanie je úplne jednoduché a intuitívne. V hodnotení „user-friendly ho radíme medzi jedničky na trhu. Svoje stránky cez Webnode môžete spravovať nielen cez počítač, ale aj z mobilného telefónu alebo z tabletu.

Funkcie a obsahové prvky – 9,5/10

Ponuke funkcií nie je čo vytknúť. Webnode toho vie skutočne veľa. Nutné je ale počítať s tým, že väčšina pokročilejších možností patrí do kategórie platených služieb.

Kľúčové vlastnosti Parametre
Cena plateného tarifu za mesiac 3 – 17,9 €
Počet platených tarifov 4 web + 3 eshop
Vyskúšať zdarma
Možnosť prevádzky zdarma
Administrácia v slovenčine
Uživateľská podpora v slovenčine
Priestor na web 100 MB – 7 GB (až 15 GB eshop)
Zálohovanie webu
Tvorba e-shopu
Drag & Drop ovládanie
WYSIWYG (What You See Is What You Get)
Responzivita
Vlastné HTML / CSS (zjednodušené)
Počet šablón 100+

Základné prvky webu

V administrácii webu ľahko pridávate základné textové polia a obrázky. Úprava textu pripomína klasický Microsoft Word či iný textový editor. Obrázky sa vkladajú cez vstavanú osobnú galériu, do ktorej súbor nahráte a vložíte na web. Správca Webnode podporuje aj tvorbu stĺpcov i rozmanitejšie grafické prvky, ako sú galérie viacerých fotografií, tlačidlá, mapy, deliace čiary, formuláre, cenníky či referencie.

Prehľadnosti tu trošku uberá možnosť vloženia prednastavených šablón ako je objednávka či rezervácia vedľa bežných vlastných formulárov. Pre úplných začiatočníkov však môžu byť tieto pomocné už vytvorené formuláre výhodou.

recenzia

Pokročilejšie možnosti

Webnode podporuje jazykové mutácie, umožňuje registráciu pre návštevníkov vašich www, uzamknutie stránky, zálohovanie dát či spoluprácu s ďalšími ľuďmi na jednom projekte. Ďalej tu nájdete vstavaný súhlas s používaním cookies, plánovaním publikácie článkov na blogu a komentármi.

E-shop

Počet tovaru v e-shope nie je nijako limitovaný. Obmedzený ste len priestorom pre web, ktorý je dostatočný a ešte väčší ako pri osobných stránkach. Webnode podporuje štatistiky návštevnosti a predaja, varianty produktov, ich vyhľadávanie aj zľavové akcie. Prostredie na vybavenie objednávok je pekne prehľadné.

Na uľahčenie práce vám urobí radosť možnosť hromadného importu položiek či automatická fakturácia. Prevádzka e-shopu cez Webnode je dostatočná pre menšie a stredné obchody. Ponúka medzi nástrojmi pre tvoru webu nadštandardné možnosti.

webnode recenzia eshop

Marketing a sebapropagácia – 8,5/10

Pretože pekný a dobre funkčný web nestačí na to, aby ho začali ľudia navštevovať, ponúka Webnode aj dobrú možnosť propagácie vašich stránok pomocou niekoľkých nastavení, s ktorými si poradí aj začiatočník. Čo sa týka SEO optimalizácie, môžete používať META dáta u všetkých príspevkov, stránok a kategórií aj ALT popisky obrázkov. Nechýba ani práca s kľúčovými slovami.

recenzia nástroja na tvorbu webu

Na propagáciu je možné využiť jednoduché napojenie Google Analytics a na Google Search Console. Webnode vám ďalej zvládne zaistiť e-mailový marketing a podporuje aj rýchle tlačidlá pre zdieľanie vášho obsahu na sociálnych sieťach. Pri e-shope Webnode môžete využívať export do porovnávačov cien.

Užívateľská podpora Webnode – 10/10

Pre zistenie informácií o používaní a ponúkaných funkciách disponuje Webnode prehľadným pomocníkom spracovaným formou často kladených otázok. Nechýba ani blog, kde sa môžete inšpirovať na tvorbu vlastnej www stránky. Ak máte radšej videá ako čítanie textu, je možné sa s Webnode naučiť pracovať aj cez ich Youtube kanál.

Zákaznícku podporu môžete kontaktovať cez e-mail alebo formulár. Funguje plne v slovenčine. Platiaci zákazníci majú v užívateľskej podpore prednosť. Avšak aj pri webe zadarmo sa dočkáte odpovede v krátkom čase bez zbytočného čakania; obvykle do jedného dňa. V neposlednom rade sú tu sociálne siete, kde vám určite niekto poradí.

 

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Odborná redakcia
Odborná redakcia

Testado.sk je recenzný online magazín. Na jednej strane vlastnoručne testujeme vybrané produkty, na strane druhej zhromažďujeme odborné a používateľské recenzie z celého sveta. Našim cieľom je pomôcť vám nájsť tie najlepšie produkty. Viac informácií >>

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár