Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Najlepšie proteínové tyčinky – recenzie a porovnanie

13. 2. 2023 Aktualizované

Proteínové tyčinky sú vhodným doplnením živín, keď nemáte čas na bežné jedlo. V práci, na cestách, a ako bohatá dávka bielkovín aj pre športovcov. Zasýtia vás bez toho, aby ste do seba hádzali nezdravé sladkosti. Aby sme vám nákup uľahčili, starostlivo sme pripravili tipy na najlepšie proteínové tyčinky. Ak máte pochybnosti, ako spoznať kvalitnú proteínovú tyčinku, nižšie sme spísali praktické rady.

Celkovo najlepšia

Bez pridaného cukru, lepku a laktózy, s vysokým obsahom bielkovín. Ideálna proteín tyčinka na desiatu aj počas diéty.

Najkvalitnejšie zloženie

Kvalita zloženia bez kompromisov. Prvotriedne suroviny, žiadne konzervačné látky a veľa vlákniny.

Najlepšia chuť

Zdravšia a veľmi chutná náhrada sladkých tyčiniek. Nutrične vyvážená, bohatá na bielkoviny, chudobná na cukor.

Najlepšie proteínové tyčinky

Recenzia: BioTechUSA Zero Bar – celkovo najlepšia proteínová tyčinka

BioTechUSA Zero Bar Proteínová tyčinka

Hmotnosť: 50 g | Bielkoviny: 22,5 g (45 %) | Pomer bielkovín a sacharidov: viac ako 2:1 | Tuky: 7,5 g | Sacharidy: 5,5 g | Vláknina: 6 g | Energetická hodnota: 779 kJ/187 kcal

Klady
 • Vysoký obsah bielkovín
 • Bez pridaného cukru, laktózy a lepku
 • Vhodná aj počas diéty
 • Rozmanitá ponuka príchutí
Zápory
 • Palmový tuk

Proteínová tyčinka Zero Bar od značky BiotechUSA patrí na trhu zaslúžene medzi najpredávanejšie. Jej základom je zmes bielkovín z viacerých zdrojov. V jednej 50-gramovej porcii proteíny tvoria až 45 % hmotnosti, teda 22,5 gramu. Bielkoviny tak vysoko prevyšujú sacharidy. Tyčinka je vhodným zdrojom proteínov aj počas chudnutia.

O tom, že ide zdravú voľbu, svedčí i to, čo v zložení nenašlo miesto. Je bez pridaného cukru, laktózy a lepku. Navyše, obsahuje veľa vlákniny a je obohatená o vitamín E. Ako zdroj dobre využiteľných bielkovín výrobca konkrétne použil: srvátkový izolát, vaječný bielok a hydrolyzovaný proteín, ktoré dopĺňa kazeinát vápenatý a sójový izolát. Výrobca si v zložení ale mohol odpustiť palmový olej.

Oproti iným proteínovým tyčinkám, táto nemá polevu, nepridáva jej tak nežiaduce kalórie. Dilemou môže byť akurát vybrať si z rozmanitej ponuky príchutí.

Recenzia: Prom-In Pure Bar – proteínová tyčinka s najkvalitnejších zložením

Prom-In Pure Bar Proteínová tyčinka

Hmotnosť: 65 g | Bielkoviny: 21 g (32 %) | Pomer bielkovín a sacharidov: 2:1 | Tuky: 9 g | Sacharidy: 10 g | Vláknina: 12 g | Energetická hodnota: 945 kJ/ 225 kcal

Klady
 • Prvotriedny zdroj bielkovín
 • Kvalitné zdroje tuku
 • Vysoký obsah vlákniny
 • Bez konzervačných látok
 • Lahodná, nepresladená chuť
Zápory
 • Žiadne sme nenašli

Ak hľadáte proteínovú tyčinku, ktorá má prvotriedne zloženie a skvelú chuť, naše odporúčanie znie Prom-In Pure Bar. Proteínová tyčinka pozostáva z výlučne kvalitných zdrojov bielkovín. Proteínový komplex tvorí mliečny srvátkový koncentrát a micelárny kazeín z mlieka.

O kvalite výrobcu svedčí aj transparentnosť. Nesnaží sa upútať nápismi o bohatej nádielke proteínov, ale zreteľne už na prednej strane obalu dáva vedieť obsah bielkovín, tukov aj cukrov. Pri váhe 65 gramov obsahuje 21 gramov bielkovín. Pomerom bielkovín a sacharidov vnímame tento snack ako dobre vyvážený.

Ani pri študovaní nižších riadkov v zložení nenarážame na nič, čo by nás vyrušovalo. Proteínová tyčinka má iba minimum cukru, kvalitný zdroj tukov a žiadne konzervačné látky. Vysoký obsah vlákniny, až 12 gramov, pomôže zasýtiť na dlhší čas, prospeje i tráviacemu traktu. A čo chuť? Vynikajúca, nepresladená. Tyčinka má lahodnú štruktúru, ktorú si môžete dopriať s príchuťou pistácia, kokos, jahoda či kakao. Príchutě je možné vybrat treba v obchode Grizly.sk.

Recenzia: Barebells Protein Bar – proteínová tyčinka s najlepšou chuťou

Barebells Protein Bar Preteinová tyčinka

Hmotnosť: 55 g | Bielkoviny: 20 g (36 %) | Pomer bielkovín a sacharidov: 1:1 | Tuky: 8,4 g | Sacharidy: 16 g | Vláknina: 4 g | Energetická hodnota: 854 kJ / 204 kcal

Klady
 • Výborná, jemná chuť
 • Až 36 % bielkoviny
 • Nízky obsah cukru
Zápory
 • Obsah vlákniny by mohol byť vyšší

Proteínové tyčinky Barebells Protein Bar sú obľúbenou a zdravšou náhradou presladených snackov. Majú vysoký obsah bielkovín (až 36 %), nízky obsah cukru a vynikajúcu chuť. V tomto smere víťazia. Majú príjemnú konzistenciu, sú mäkké a jemné. Paleta príchutí je bohatá, na svoje si príde hádam každý. Doplnia energiu, zaženú hlad, a to len pri cca 200 kalóriách (nutričné hodnoty tyčiniek sa mierne líšia v závislosti od príchute).

Hlavným zdrojom bielkovín je mliečny proteín. Za zložením TOP tyčiniek mierne zaostáva. Pomerom bielkovín a sacharidov sa premiantom nevyrovná. Privítali by viac vlákniny, ktorá je nesmierne dôležitá pre pocit zasýtenia, čo príde vhod, keď tyčinkou chcete rýchlo zahnať hlad. Nič to však nemení na tom, že ide o nutrične vyváženú proteínovú tyčinku, ktorá sa vďaka vyladeným príchutiam ľahko stane stálou súčasťou vašich zásob.

Porovnanie najlepších proteínových tyčiniek

Názov Kľúčové parametre
Najlepšie proteínové tyčinky
1. BioTechUSA Zero Bar - proteínové tyčinky BioTechUSA Zero Bar Hmotnosť: 50 g
Bielkoviny:
22,5 g (45 %)
Pomer bielkovín a sacharidov: viac ako 2:1
Bez pridaného cukru, laktózy a lepku

DO OBCHODU

2. Prom-In Pure Bar - proteínové tyčinky Prom-In Pure Bar Hmotnosť: 65 g
Bielkoviny: 21 g (32 %)
Pomer bielkovín a sacharidov: 2:1
Prvotriedne zloženie

DO OBCHODU

3. Barebells Protein Bar - proteínové tyčinky Barebells Protein Bar Hmotnosť: 55 g
Bielkoviny: 20 g (36 %)
Pomer bielkovín a sacharidov: 1:1
Vynikajúca chuť

DO OBCHODU

4. Nutrend Premium Protein 50

Nutrend Premium Protein 50%

Hmotnosť: 50 g
Bielkoviny: 25 g (50%)
Pomer bielkovín a sacharidov: 2:1
Prémiová dávka proteínov
DO OBCHODU
 5. Weider High Protein Bar Proteínová tyčinka Weider High Protein Bar Hmotnosť: 50 g
Bielkoviny: 20 g (40 %)
Pomer bielkovín a sacharidov: 2:1
Iba 1 gram cukru
DO OBCHODU
 6. Nutrend Deluxe - proteínové tyčinky

Nutrend Deluxe

Hmotnosť: 60 g
Bielkoviny: 19 g (32 % )
Pomer bielkovín a sacharidov: 1:1
Bezlepková
DO OBCHODU
 7. GymBeam Moi Müv Protein Bar GymBeam MoiMüv Hmotnosť: 60 g
Bielkoviny: 23 g (38 %)
Pomer bielkovín a sacharidov: 2:1
Bohatá dávka bielkovín
DO OBCHODU
 8. Nutrend Excelent

Nutrend Excelent

Hmotnosť: 85 g
Bielkoviny: 21 g (25 %)
Pomer bielkovín a sacharidov: 1:2
Extra veľká
DO OBCHODU

Najpredávanejšie proteínové tyčinky podľa Heuréky

Ako vyberať proteínoé tyčinky

Keď sa ponáhľate z práce do posilňovne, nie je nič jednoduchšie na zjedenie, ako proteínová tyčinka. Má vysoký obsah bielkovín, sľubuje všetky živiny, ktoré potrebujete na rýchle zahnanie hladu i budovanie svalov. A, v neposlednom rade, ulahodí aj chuťovým pohárikom. Skvelým riešením býva ako doplnenie energie, keď nemáte čas na plnohodnotné jedlo. Na desiatu v škole, v práci, vo vlaku či na turistike. Dopriať si ju môžete aj pri chudnutí.

Avšak nie každá proteínová tyčinka je zdravá. Produkty od rôznych výrobcov sa totiž zložením významne líšia. Pravdou je, že mnohokrát nie sú o nič zdravšie ako bežné sladké tyčinky. Najmä lacnejšie produkty zo supermarketov môžu byť plné prázdnych kalórií a nevhodných zdrojov bielkovín…. To však neznamená, že proteínové tyčinky majú zostať mimo vášho jedálnička. Mnohé sú výborným zdrojom bielkovín a energie.

Každopádne, týmto textom vás nechceme od kúpy odradiť, či zneistiť. Práve naopak. Poradíme vám, ako raz-dva podľa zloženia odlíšite kvalitnú, zdravú a pre vás vhodnú proteínovú tyčinku od tých, za ktoré sa neoplatí minúť ani cent. Odpovieme vám na všetky dôležité otázky. Aké ingrediencie rozhodne chcete nájsť v jej zložení, čomu sa, naopak, vyhnúť, a ako často jesť proteínovú tyčinku? Hneď v prvej časti sme zosumarizovali to najdôležitejšie.

Náš tip

Nahliadnite aj na najlepšie srvátkové a konopné proteíny.

7 rád, ako spoznať kvalitnú proteínovú tyčinku

…alebo ťahák, ktorý vám napovie, na čo zaostriť pri pohľade na obal tyčinky.

 1. Obsah proteínov: Kvalitná proteín tyčinka obsahuje vysoký podiel proteínov. Ľahko ju spoznáte podľa toho, že zdroj bielkovín je v zložení uvedený ako prvý.
 2. Zdroj proteínov: Dôležité je zistiť zdroj proteínov, pretože niektoré zdroje sú kvalitnejšie než iné. Najlepšie sú srvátkový a mliečny.
 3. Sacharidy: V zložené nesmú dominovať, optimálne by nad nimi mali proteíny vyhrávať v pomere 2:1.
 4. Obsah jednoduchých cukrov: Tyčinkám s vysokým obsahom cukru by ste sa mali vyhnúť, v kvalitnejších produktov nenájdete viac než 5 gramov jednoduchých cukrov.
 5. Tuky:Prevažovať by mali zdravé, nenasýtené zdroje tukov, za čo sa vám vaše zdravie poďakuje.
 6. Vláknina: Proteínová tyčinka s vyšším obsahom vlákniny zasýti na dlhšiu dobu.
 7. Prídavné látky: Tyčinka s minimom prídavných látok, ako sú farbivá, konzervanty či umelé arómy, je pre organizmus lepšou voľbou.

Proteínové tyčinky

Čo si všímať v zložení – najdôležitejšia je prvá zložka

Nedajte sa zmiasť reklamnými sloganmi ani veľkými nápismi na obaloch á la „High Protein“. Realita môže nepríjemne prekvapiť. Aby tyčinka podporovala vaše zdravie a bola v súlade s vašimi potrebami, je nutné si preštudovať zloženie, ktoré je povinne uvedené na obale. Zaberie vám to iba chvíľku.

To najdôležitejšie sa dozviete okamžite, a to doslova. Keďže výrobcovia potravín musia uvádzať zložky v poradí podľa ich množstva, od najvyššieho po najnižšie, kvalitná proteínová tyčinka má zdroje bielkovín v zložení vždy na prvom mieste. S tým bezprostredne súvisí pomer bielkovín sacharidov. Optimálny je 2:1 v prospech bielkovín, ale vyhovuje aj 1:1. Pokiaľ má tyčinka viac sacharidov ako bielkovín, tak sa presúvame sa do kategórie bežných sladkostí.

Testado radí

O kvalite výrobcu veľa naznačí i spôsob uvedenia zloženia. Mal by byť jasný, aby ste okamžite vedeli, z čoho všetkého je tyčinka tvorená. Hoci to upravuje legislatíva, prax napriek tomu niekedy pokrivkáva. Typickým príkladom sú všeobecné názvy, ktorými výrobcovia označujú (skrývajú) konkrétne suroviny.

Bielkoviny

Aby ste si z obchodu neodniesli iba predraženú sladkú tyčinku, rozhodujúci je vyšší obsah bielkovín na úkor sacharidov a tukov. Premeňme si to na čísla. V zložení snacku, o ktorom môžeme vyhlásiť, že má vysoký obsah proteínov, musí byť aspoň 20 gramov bielkovín. Na trhu nájdete kvalitné proteínové tyčinky, v ktorých bielkoviny tvoria podiel od 30 až do 50 %, po ktorých siahnete napríklad po náročnom tréningu.

Rovnako veľký dôraz, ako na množstvo, treba klásť aj na zdroj bielkovín. Vhodné sú najmä:

 • mliečny proteín– obsahuje cca 20 % srvátkových bielkovín a 80 % kazeínových bielkovín,
 • srvátkový proteín– predstavuje výborne využiteľný typ bielkovín (môže mať podobu ako koncentrát, izolát alebo hydrolyzát).

Výrobcovia nezabúdajú ani na vegánov. V ponuke obchodov objavia produkty, ktoré pozostávajú výhradne z rastlinných zložiek. Ak vyberáte vegánske proteínové tyčinky, vhodné je dopriať si tie, ktoré kombinujú viac zdrojov bielkovín, čím minimalizujú nedostatky jednotlivých typov. Ide najmä o proteíny, ktorých pôvodcami je sója, hrášok, ryža alebo konope.

Sacharidy

Výber proteínových tyčiniek by mal zohľadňovať aj obsah a zdroj sacharidov. Aké je ideálne množstvo sacharidov, nemožno jednoznačne uviesť. Vo všeobecnosti ale vieme povedať, že by to malo byť v rozmedzí 10 až 25 g v 60-gramovej tyčinke. Rozhodne nesmú v zložení prevládať. A čo zdroje? Proteínové tyčinky by mali mať väčšinu sacharidov v podobe komplexných sacharidov, ktoré zasýtia na dlhší čas. Naopak, jednoduché cukry, napr. glukóza, fruktóza, majú byť v menšine.

Tuky

Proteínová tyčinka by mala obsahovať 10 až 15 % tuku z celkovej hmotnosti. Podiel môže byť nižší alebo vyšší v závislosti od zámeru konzumácie. Nie je však tuk ako tuk. Niektoré považujeme za zdravé, iným by ste sa mali radšej vyhýbať. Zdravé sú nenasýtené tuky, ktoré pochádzajú z rastlinných zdrojov, ako sú napríklad kakaové bôby, orechy, semienka, alebo repkový či olivový olej. Niektorí výrobcovia do zloženia „prepašujú“ nevhodné tukové zdroje, ako je palmový olej a olej z palmových jadier, kvôli udržaniu konzistencie.

Obsah vlákniny

Vláknina vás pomôže zasýtiť na dlhší čas bez toho, aby ste prijali veľa kalórií. Preto by v zložení proteínovej tyčinky nemala chýbať. O to viac, že pozitívne pôsobí na činnosť tráviaceho systému. Optimálne by prítomných malo byť aspoň 6 gramov vlákniny. Avšak pokiaľ po proteínovej tyčinky siahnete po tréningu, lepšia je s nižším podielom tejto zložky. Veľa vlákniny totiž spomalilo vstrebávanie živín.

Testado radí

Na aké ďalšie zložky si dať v zložení pozor? Rôzne potravinárske prísady, ako sú farbivá, dochucovadlá a stabilizátory. Na ľudské zdravie majú často nepriaznivé účinky, preto by ich množstvo malo byť čo najmenšie. Alergikom zrejme ani netreba pripomínať, že pozornosti im nesmú uniknúť prítomné alergény, ktoré musia byť v zozname zložiek zvýraznené.

Energetická hodnota

Do vzorca hľadá sa ideálna proteín tyčinka musíme pripísať aj počet kilojoulov. Ustriehnuť si totiž treba ideálnu energetickú hladinu. Proteínové tyčinky môžeme v tejto disciplíne rozdeliť do troch skupín:

 • s nízkou energetickou hodnotou do 1600 kJ na 100 g,
 • so strednou energetickou hodnotou od 1600 kJ do 1800 kJ na 100 g,
 • s vysokou energetickou hodnotou nad 1800 kJ na 100 g.

Ktorú si dať? Záleží od toho, aká motivácia vás ženie zjesť proteínovú tyčinku. Najmä pri chudnutí určite voľte nízkokalorické proteínové tyčinky (do 1600 kJ na 100 g). Keď vám však chýba energia a proteín tyčinka poslúži namiesto desiaty či olovrantu, nebojte sa ísť do strednej kategórie. Do tej najvyššej zavítajte iba vtedy, ak športujete a budujete svalovú hmotu. Nemali by ste tak ale robiť často.

Pozor

Ak je proteínová tyčinka poliata čokoládovou polevou, rastie je energetická hodnota. Zvyčajne o 10 % až 20 %.

Hmotnosť

Proteínové tyčinky sa vyrábajú s váhou v rozpätí zvyčajne od 35 do 85 gramov. Zatiaľ čo malé tyčinky sa hodia na desiatu, alebo rýchle zahnanie hladu, väčšiu gramáž si doprajete pred alebo po náročnom športovom výkone, či vezmete so sebou na dlhú túru do hôr.

Príchuť

Nebudeme si klamať, výživové hodnoty sú jedna vec, ale o tom, či si nás proteín tyčinka získa aj pre budúci nákup, rozhoduje chuť. V obchodov objavíte rozmanitú ponuku príchutí, medzi ktorými iste nájdete svojich favoritov. Kokos, čokoláda, vanilka, nugát, jahoda, karamel… a mnohé iné. Nechýbajú ani verzie bez cukru a vegánske proteínové tyčinky. Výrobcovia teda vedia ulahodiť každému. Nezabúdajte ale na to, že čo iná príchuť, to aj iné zloženie a množstvo kalórií.

Proteínové tyčinky Príchute

Odpovede na najčastejšie otázky

Ako často je vhodné jesť proteínové tyčinky?

Aby proteínové tyčinky hrali vášmu zdraviu do karát, platí staré známe, že to s ničím netreba preháňať. V žiadnom prípade proteínové tyčinky nesmú nahrádzať normálnu stravu. Berte ich iba ako doplnok. V prípade núdze, občas nimi môžete nahradiť desiatu alebo olovrant, ale rozhodne nie hlavné jedlo dňa. Nepísané pravidlo vraví, že vhodné je konzumovať dve až štyri proteínové tyčinky týždenne, maximálne však jednu denne. V opačnom prípade môžete prekročiť odporúčané dávky živín, čím si skôr uškodíte, ako pomôžete.

Aký je význam príjmu bielkovín pre zdravie organizmu?

Absolútne zásadný. Bielkoviny sú pre výživu človeka nevyhnutné, pretože sú zdrojom esenciálnych (nenahraditeľných) aminokyselín. Sú základným materiálom na výstavbu tkanív a buniek nášho tela a na ich obnovu. Zastávajú tiež dôležitú úlohu pri imunitných reakciách, pôsobia ako enzýmy a ďalšie látky dôležité pre správne fungovanie organizmu.

Koľko bielkovín treba za deň prijať?

To sa líši v závislosti od úrovne vašej aktivity. Európsky úrad pre bezpečnosť potravín (EFSA) odporúča pre dospelých 0,83 gramu bielkovín na kilogram telesnej hmotnosti denne (t.j. 58 g na osobu s hmotnosťou 70 kg). Avšak v mladosti, v tehotenstve, pri dojčení alebo pri ochorení, je vhodné dennú dávku bielkovín zvýšiť na približne 1 gram na 1 kilogram. Ešte viac bielkovín potrebujete, ak pravidelne a intenzívne športujete. Pre naberanie a udržanie svalovej hmoty pre športujúcich, ktorí trénujú v priemere štyrikrát týždenne, sa odporúča denný príjem bielkovín 1,4 až 2 g na kg.

Aký majú bielkoviny význam pri športe?

Ako sme už vyššie uviedli, bielkoviny zastávajú celý rad funkcií. Pre športovcov sú najdôležitejšie rast a obnova tkanív, zdroj energie a hormonálne funkcie. Najväčšiu pozornosť zrejme púta fakt, že bielkoviny pomáhajú zlepšovať rast svalov. Štúdie potvrdzujú, že väčší príjem bielkovín, v kombinácii so silovým tréningom, významne zvyšuje nárast svalovej hmoty. Podstatné pritom zďaleka nie je iba množstvo prijatých proteínov. Zamerať sa treba taktiež na kvalitné zdroje proteínov prijímané v priebehu celého dňa. Pred aj po tréningu by ste mali skonzumovať plnohodnotné jedlo s obsahom bielkovín.

Ako pomáhajú bielkoviny pri chudnutí?

Ak je vašim cieľom zhodiť kilá, príjem bielkovín v dostatočnom množstve je veľmi dôležitý. Dôvodov je hneď viacero. Vyšší príjem bielkovín najmä pomáha zrýchliť metabolizmus a znížiť chuť do jedla. Opäť pripomíname, aby ste mohli hovoriť o tom, že jete zdravo, treba dbať na kvalitu zdrojov bielkovín.

Ak nemáte čas na varenie a napriek tomu chcete jesť zdravo, môžete vyskúšať krabičkovú diétu s donáškou domov alebo do práce. V krabičkách dostanete čerstvé potraviny pripravené podľa vašej chuti. Nie je problém objednať si vegetariánsku verziu, alebo naopak, krabičky pre mäsožravcov s vysokým obsahom bielkovín na rast svalov. V našom hodnotenie krabičkových diét sa dozviete všetko, čo potrebujete vedieť.

Najobľúbenejšie značky

Proteínové Barebells tyčinky

Barebells logo

Európska značka orientujúca sa na proteínové produkty. Ponúka širokú škálu proteínových snackov, ako alternatívy k pochutinám a dezertom, ktoré nepristupujú na kompromisy v chuti. Značka bola založená v roku 2016 vo Švédsku, kde si rýchlo získala vedúce postavenie na trhu. Dnes sú Barebells tyčinky dostupné na viac ako 40 trhoch.

Proteínové tyčinky GymBeam

GymBeam logo

GymBeam je rýchlo rastúci fitness brand. E-shop spustili na Slovensku v roku 2014. Odvtedy spoločnosť expandovala do ďalších štátov Európy. Momentálne pôsobí v 14 krajinách, kde predáva aj rad suplementov, progresívnych potravín, fitness oblečenia a príslušenstva na cvičenie pod záštitou vlastných značiek.

Proteínové tyčinky Nutrend

Nutrend logo

Popredný český výrobca športových doplnkov, výživy a potravín. Na trhu u západných susedov podniká už tri desaťročia, od roku 1993. Zameriava sa nielen na kulturistiku a fitness, ale aj vytrvalostné športy a aktívny životný štýl, k čomu ponúka obrovský sortiment produktov.

Ceny proteínových tyčiniek

Sú veci, na ktorých sa šetriť neoplatí. V prvom rade ide o zdravie, s čím úzko súvisí kvalita stravy. Najmä v supermarketoch narazíte na lacné proteínové tyčinky, kvalita použitých surovín však zodpovedá cene. Aby proteínová tyčinka nielen chutila, ale aj mala vyhovujúce zloženie, radšej prihoďte nejaké tie drobné navyše za osvedčených výrobcov (hoci výnimka neraz potvrdzuje pravidlo). Kúpite ich na kusy alebo v početnejších baleniach.

Proteínové tyčinky do 1,5

Cenovo najdostupnejšie tyčinky predávajú najmä supermarkety, trafiky či čerpacie stanice. Často majú nielen nižšiu gramáž, ale aj kvalitu použitých ingredencií. A tak vás ani dostatočne nezasýtia ani nedodajú vhodné bielkoviny.

Proteínové tyčinky od 1,5 do 2,5 €

Stredná cenová, na ktorú frekventovanejšie narazíte aj v špecializovaných obchodoch, lekárňach a fitnescentrách, sa kvalitou rôzni. Niektoré sa, s výnimkou značky, veľmi nelíšia od predošlej skupiny, iné zložením a kvalitou surovín zodpovedajú odporúčaniam. Ponuka je každopádne široká. V tomto rozpätí zoženiete i vegánske proteínové tyčinky.

Proteínové tyčinky nad 2,5 €

Väčšie a prémiové proteínové tyčinky, ktoré sľubujú starostlivo namiešané suroviny a optimálne nutričné hodnoty. Minúť vyššiu sumu za tyčinku plnú proteínov z kvalitných zdrojov dáva zmysel najmä ľudom z oblasti fitness a kulturistiky.

Najpredávanejšie proteínové tyčinky podľa Heuréky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.9 (6 hlasov)

Autor

Kornel Kubík
Kornel Kubík

Aktívne sledujem technologický vývoj. Obzvlášť ma baví všetko, čo súvisí s bývaním – od nových typov vykurovania cez inteligentnú domácnosť až po malé spotrebiče. Zároveň je mojou vášňou písanie, preto tvorím a radím aj na tomto webe.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár
Uživatel
Leuska8 (30. 1. 2024 21:01)

Mne úplne, že najviac chutia tieto https://www.ketodiet.sk/p/proteinove-tycinky-s-kolagenom-prichut-cokolada-a-lieskovy-oriesok/ a ich kalórie sú tiež príjemné :)

Odpovědět

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár